Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
10 Ağustos 2022 23:05

Harcırah verilmiyor
Ben il dışı yaptım. İkametimi görev yaptığım yere taşımadığım için yolluk veremeyiz dediler

bhdrzn
Şef
10 Ağustos 2022 23:10

Evet ikamet yeri önemliymiş hocam yapmadan önce bana nufüs müdürlüğünde çalışan bir tanıdığım uyarmıştı

halk1
Kapalı
10 Ağustos 2022 23:12

İlişiğimi kestim ne yapabilirim ikametimi oraya taşısam diyorum

edebicihan
Memur
10 Ağustos 2022 23:39

Hocam, tayin çıktığında memuriyet mahalli değiştiği için yolluk almanız gerekir. İl içi tayin lerde genellikle il merkezinden ilçelere git gel yapıldığı için mutemetler öğretmen ikametini değiştirmez diye yolluk ödemelerinde sorun çıkarır.. Siz il değiştireceksiniz ikametinizi alacaksınız zaten. Yolluğunuzu yapmaları lazımdı. Şimdi hocam ilişik kestiniz atandığınız okula gittiğinizde personel nakil bildiriminde yolluk almadı yazar. Yolluğunuzu yeni okulunuz yapar alırsınız.

halk1
Kapalı
10 Ağustos 2022 23:42

Hocam onlarda aynı şeyi dedi vermeyiz dediler. Dilekçe yazın eski ilçe meme göndeririz dediler. Ayrıldığım ilçede bir yıl görev yaptıgım için ikamet değiştirmedim eski ilçemde kaldım
edebicihan, 2 yıl önce
Hocam, tayin çıktığında memuriyet mahalli değiştiği için yolluk almanız gerekir. İl içi tayin lerde genellikle il merkezinden ilçelere git gel yapıldığı için mutemetler öğretmen ikametini değiştirmez diye yolluk ödemelerinde sorun çıkarır.. Siz il değiştireceksiniz ikametinizi alacaksınız zaten. Yolluğunuzu yapmaları lazımdı. Şimdi hocam ilişik kestiniz atandığınız okula gittiğinizde personel nakil bildiriminde yolluk almadı yazar. Yolluğunuzu yeni okulunuz yapar alırsınız.

halk1
Kapalı
10 Ağustos 2022 23:44

Nasıl bir dilekçe vermem gerekiyor yardımcı olursanız sevinirim

edebicihan
Memur
10 Ağustos 2022 23:49

İl dışı tayin oldum yazmışsınız. Örneğin A ilinden B iline tayin oldunuz. Yolluğunuzu ödemeleri lazım.

halk1
Kapalı
10 Ağustos 2022 23:52

Hocam tekirdağın bir marmaraereğlisi ilçesinden İstanbul Silivri ilçesine atandım. Geçen sene il içiyle marmaraereğlisi ilçesine gelmiştim. İkametimi taşımadım. İkamet taşımadığım için de yolluk veremeyiz dediler. Ayrıldığım ilçe başından saldı gittigin yer versin dedi bende bilmiyordum verirler sandım. Silivri mem de vermeyiz ikametin orda degil dediler

Kirilmazcam
Daire Başkanı
10 Ağustos 2022 23:59

Ben bi ara araştırmistim bu konuyu. İkamet önemsiz. Vermek zorundalar.

Kirilmazcam
Daire Başkanı
11 Ağustos 2022 00:02

Bu mantığa göre ben Hakkari yapayım ikameti ona göre versinler o zaman

Aselkeskin
Aday Memur
11 Ağustos 2022 01:04

Hocam aynı durumdayım bende eş durumuyla tayinisteyeceğim Adıyaman görev yerim ikametim Malatya?da ilçe milli eğitime sordum atamadan önce bir gün bile olsa ikametinin Adıyaman?da olması lazım dediler

melcea
Genel Müdür
11 Ağustos 2022 01:09

Hocam Eregli ve Silivri gidis gelis yapilabilecek kadar yakin oldugu icin sorun cikariyorlar muhtemelen. Yani boyle seylere gerek yok aslinda.Iller arasinda ikamet soruldugunu da ilk kez duydum. Silivri Mem'de memurla mi konustunuz?

halk1
Kapalı
11 Ağustos 2022 01:52

Evet hocam onlar da veremeyiz dediler.
melcea, 2 yıl önce

Hocam Eregli ve Silivri gidis gelis yapilabilecek kadar yakin oldugu icin sorun cikariyorlar muhtemelen. Yani boyle seylere gerek yok aslinda.Iller arasinda ikamet soruldugunu da ilk kez duydum. Silivri Mem'de memurla mi konustunuz?

melcea
Genel Müdür
11 Ağustos 2022 02:53

Hocam memurla muhatap olmaya gerek yok. Sube muduru ya da ilce milli egitim muduru ile gorusun. Bir de ev tasimayacaksaniz, o yuzden de sorun olabilir tabi.

Polis biri
Aday Memur
11 Ağustos 2022 09:13

Hocalarım bende Şırnak taydim orduya taşındık eşimin durumundan dolayı ikametgahimizi da aldirdik . Ben eş durumu yapacağım ikametgahim Ordu'da diye alamayacak miyim

Önemliişler
Aday Memur
11 Ağustos 2022 14:16

İl dışı atamalarında okuldan okula hesaplanır diye okumuştum. Eğer değilse sıkıntı var bizim durumda da biri aydınlatsın. Benim ikamet değil ama 2.adres olarak kayıtlı çalıştığım yer nüfus müdürlüğünde. Sıkıntı olur mu henüz ilişik kesmedim

melcea
Genel Müdür
11 Ağustos 2022 14:22

Alirsin hocam.Ordu'dan Sirnak iline gidis gelis yapilamayacagi acik. Bu arkadasimizin bahsettigi yerler birbirine sinir ilceler. Daha farkli.Gerci yine de iller arasi oldugu sorun olmamasi gerekiyor ama ev falan tasimayacagini dusundulerse o yuzden sorun cikarmislardir.

Polis biri, 2 yıl önce

Hocalarım bende Şırnak taydim orduya taşındık eşimin durumundan dolayı ikametgahimizi da aldirdik . Ben eş durumu yapacağım ikametgahim Ordu'da diye alamayacak miyim

crabnet355
Müsteşar
11 Ağustos 2022 15:21

Geçmiş olsun keşke ilişik kesilmeden önce burda danışsaydınız..Harcırahı eski görev yeri verir yeni görev yerinden almanız çok zor.. İkametgah ile harcırahın ilgisi yoktur.Harcırah vermemek için bunu da yeni uydurdular..Sanki ceplerinden veriyorlar.. Yapacağınız şey okulunuza dilekçe yazın.Dilekçenin cevabını bekleyin,büyük ihtimal olumsuz gelecek.O cevapla birlikte İnternet üzerinden KDK ya başvurun, KDK nin lehinize karar verme olasılığı var.Olumsuz cevap gelirse mahkemeye gideceksiniz.. Ya da bir dayı bulacaksınız kısa sürede halledecek

OgretmennAhmet
Kapalı
11 Ağustos 2022 16:04

Ben aynı durumdaydım ve yolluk aldım geçen sene. Her okul veya ilçe MEM'ler kafasına göre davranıyor.

geronimooo
Memur
13 Ağustos 2022 09:07

Sendikandan destek iste. Vermek zorunda

Mr.Muzip
Kapalı
13 Ağustos 2022 14:54

https://www.memurlar.net/haber/751756/meb-den-ikametgahi-degismeyenlere-yolluk-odemeyin-yazisi.html?amp=1
Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi