Editörler : swat3410

akin13030
Yasaklı
22 Mayıs 2022 14:45

Boş adamlar ile muhatap olmuyorum dostum ben okuduğunu anlamayan bir tipsin belliki sen Pmyo ne alaka be pmyo dan bahsetmedim bile bu ne perhiz ne lahana turşusu önce bir okuduğunu anlama konusunda eğitim al sonra seni ciddiye alırım
davay, 2 yıl önce

Adam lisede çalışıyor PMYO kazanıyor. Ömrünün en güzel zamanlarında 2 yıl veriyor polis oluyor. Ama niye asgari ücretlilerle empati yapmıyormuş. Sen buadamla empati yapsana. Ana babasından kmlerce uzakta çalışıyor ki is yerindeki zorluklara girmiyorum. Ev almaya kalksa alamaz. Araba almaya kalksa en yeni alacağı araba kendiyle yaşıt. Düğün yapsa altin1000₺ ya empati yapılması gereken kim acaba

davay
Aday Memur
22 Mayıs 2022 14:46

Adam yıllarını verdi dedim güzel kardeşim anladın mi bebeğim?

akin13030, 2 yıl önce
Boş adamlar ile muhatap olmuyorum dostum ben okuduğunu anlamayan bir tipsin belliki sen Pmyo ne alaka be pmyo dan bahsetmedim bile bu ne perhiz ne lahana turşusu önce bir okuduğunu anlama konusunda eğitim al sonra seni ciddiye alırım

Talihli51
Daire Başkanı
22 Mayıs 2022 14:49

O bizim şartların iyiliği değil işçi şartlarının kötülüğü

ahiskali07, 2 yıl önce

Günlük 15 saat çalışıp haftada bir gün izin yapan, rapor alınca işten çıkarılan işçiler var. Biraz empati size zahmet. Benimde borcum var ama bu maaşın azlığı veya çokluğundan değil. Bilinçsiz veya zaruri harcamadan kaynaklı oluyor. Bence maaş ülke şartlarına göre gayet iyi. Bugün polisliği bırakıp başka mesleğe gitsek kimse bize bu maaşı vermez. Allah devletimize zeval vermesin.

Exelans cop
Memur
22 Mayıs 2022 14:50

Sorun da bu ya, TL ile maaş alırız ama benzin fiyatını, doğalgaz fiyatını euroya çevirip avrupanın en ucuz yakıtını kullanırız derler. Herseyo euroya dolara cevirip birim fiyatını söylüyorlar ama maaşlarımızı euroya yada dolara cevirmiyorlar. Milleti salak yerine koyuyorlar. Kimin salak kimin uyanık olduğunu bu asil millet günü geldiğinde herkese gösterecektir.

By.İFRİT, 2 yıl önce

Aslında doğru söyledin biraz daha zorlasalar Kamboçya da maaşlar yüzde yüz değer kaybedecek maaşları veremeyecekler. Ha pardon sen türkiyedeki polislerden bahsediyormuşsun. Türkiye'de ekonomi çok iyi. 2000 TL den maaşın 10 bin TL ye yükselmiş, şükret. Sen maaşını dolarla mı alıyorsun.

By.İFRİT
Aday Memur
22 Mayıs 2022 15:10

Siyasetin altın kuralı bu. Umarım düzelir her şey.

Exelans cop, 2 yıl önce

Sorun da bu ya, TL ile maaş alırız ama benzin fiyatını, doğalgaz fiyatını euroya çevirip avrupanın en ucuz yakıtını kullanırız derler. Herseyo euroya dolara cevirip birim fiyatını söylüyorlar ama maaşlarımızı euroya yada dolara cevirmiyorlar. Milleti salak yerine koyuyorlar. Kimin salak kimin uyanık olduğunu bu asil millet günü geldiğinde herkese gösterecektir.

Specialforcee
Şube Müdürü
22 Mayıs 2022 15:35

Maaşın 20 bin olmasına katılıyorum. Bizim yanımızdan daha az çalışan memurların maaşı şuanda bize yaklaştı. Öğretmen mesela 9 10 alıyor. Gecesi yok haftasonu tatili var. Bayrma şeytan 3 ay tatili çabası.. Ayda 240 çalışan polisin alması gereken maaş minimum 20 bin tldir.

neşter61
Şube Müdürü
22 Mayıs 2022 15:56

Ülke şartlarına göre değil polisin çalıştığı saate göre. 8-5 çalışan ve fazla ek göreve gitmeyen polis için aldığı para yeterli. Bu polise yıpranma verilmese de olur. Gündüz çalışan polis çok ama gece çalışan bulamıyorsun. Nöbetli çalışan polislere ek ödeme yapılmalı. Nöbetli çalışan polislere ayrıca yemek yardımı yapılmalı.

ömerlik
Şef
23 Mayıs 2022 14:44

bu tipler her yerde. sağlık bakanlığı forumuna gidin, orada doktorlara da aynı şeyleri söylüyorlar, meb forumunda öğretmenlere de. cıvık cıvık laflar, yok şükredin, yok işçi ne yapsın.

işçi dediğin adam üretim bandında önüne gelen parçayı yerleştirmek dışında, ne tür adli/idari sorumluluk alıyor? hangi evrakın hesabını soruyorlar işçiye? işçi ağır şartlarda çalışıyor olabilir ama kafası rahat. yaptığı işi biliyor. polisin yaptığı işin sorumluluğundan çok uzakta çalışıyor. elbetteki maaş farkı olacak.

ahiskali07, 2 yıl önce

Günlük 15 saat çalışıp haftada bir gün izin yapan, rapor alınca işten çıkarılan işçiler var. Biraz empati size zahmet. Benimde borcum var ama bu maaşın azlığı veya çokluğundan değil. Bilinçsiz veya zaruri harcamadan kaynaklı oluyor. Bence maaş ülke şartlarına göre gayet iyi. Bugün polisliği bırakıp başka mesleğe gitsek kimse bize bu maaşı vermez. Allah devletimize zeval vermesin.

sinaptik endo
Aday Memur
23 Mayıs 2022 15:59

sen neyin peşindesin

kimsin sen

herkes senden nefret etsin mi

istiyorsun

ömerlik, 2 yıl önce

bu tipler her yerde. sağlık bakanlığı forumuna gidin, orada doktorlara da aynı şeyleri söylüyorlar, meb forumunda öğretmenlere de. cıvık cıvık laflar, yok şükredin, yok işçi ne yapsın.

işçi dediğin adam üretim bandında önüne gelen parçayı yerleştirmek dışında, ne tür adli/idari sorumluluk alıyor? hangi evrakın hesabını soruyorlar işçiye? işçi ağır şartlarda çalışıyor olabilir ama kafası rahat. yaptığı işi biliyor. polisin yaptığı işin sorumluluğundan çok uzakta çalışıyor. elbetteki maaş farkı olacak.

sinaptik endo
Aday Memur
23 Mayıs 2022 16:00

maaşı az olan az der

sana mı soracak sen kimsin de

bize ayar verme çabasındasın

ömerlik, 2 yıl önce

ömerlik
Şef
23 Mayıs 2022 16:04

abi bu tipler her yerde. her meslek grubunun ortaya koyduğu bir emek var. ama nedense herkesi işçiyle kıyaslıyorlar. bunu anlayamıyorum. sorumluluk farklı, yapılan iş farklı. bir mühendisin girdiği büyük bir inşaat projesinde aldığı sorumlulukla, koli üreten bir fabrikada çalışan bir işçinin aldığı sorumluluk aynı mı? böyle mukayese olmaz. bu yanlış.

sinaptik endo, 2 yıl önce

maaşı az olan az der

sana mı soracak sen kimsin de

bize ayar verme çabasındasın

LOPÇİKO
Aday Memur
23 Mayıs 2022 16:04

sen bir akıl vermeyi bırak da

varsa bir derdin söyle

ömerlik, 2 yıl önce

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi