Editörler : cihan27E.Kayı Han
«9101112131415161718192021

talip2121
Kapalı
29 Haziran 2019 15:37

GENEL TALEPLERİMİZ:

1- Tüm memurlara 1 derece verilmesi.

2- Eğitim durumuna göre özlük haklarda, maaşlarda ve ek göstergelerde iyileştirme yapılması.

3- 3600 ek göstergeden lisans ve yüksek lisans mezunu memurların yararlandırılması.

4- 5510 ve 5434 Sayılı Kanuna tabi memurlar arasında uçurum oluştu. Bu farkların kalkması.

5- Aile yardımlarında (eş ve çocuk yardımlarında) artış yapılması.

6- Disiplin affı.

7- Bireysel Emeklilik Sisteminin (BES) zorunlu olmaktan çıkarılması.

8- Dini bayramlarda memurlara bayram ikramiyesi verilmesi.

9- Yüksek lisans mezunu memurlara iki kademe verilmesi. Görevde yükselmede öncelik tanınması.

10- % 20?lik ağır vergi dilimi yükünün % 10?a düşürülmesi.

11- Görevde yükselme sınavlarında mülakatın kaldırılması.

12- İşçilerde olduğu gibi hafta sonlarının yıllık izinden düşülmemesi.

13- Memurluktan önceki SSK hizmetlerinin de derece/kademeye dâhil edilmesi.

14- Tek taraflı kalan kılık kıyafet serbestliğinin erkek memurlar için de uygulanması.

15- Toplu Sözleşme Kanunun değiştirilmesi. Toplu Sözleşme Görüşmelerinin Asgari Ücret Tespit Komisyonu gibi her yıl yapılması. Memurlara grev hakkı verilmesi.

16- Bayramlarda idari izin uygulamasının kaldırılması. İdari izinde çalıştırılanlara mesai ödenmesi.

17- Mobbing (psikolojik baskı) için daha etkili önlemler alınması. Vatandaş tarafından tehdit, şiddet ve hakarete maruz kalan memurları koruyucu düzenleme yapılması.

18- Memurları enflasyona endeksli yaşamdan kurtaracak çözümler getirilmesi.

mrlacivert
Aday Memur
29 Haziran 2019 18:26

1-) 4b- ayrımı yapılmamalı ancak bugün memur oldum yarın tayinimi isterim kafasında olan kişilere de fırsat verilmemeli, hem memur hemde sözleşmeli aynı işi yapıp aynı sınavla işe giriyoruz. 3 yıl 5 yıl gibi bir süre herkes çakılı çalışmalı. çalışmak istemeyen varsa tercih edip kadro işgal etmemeli.

2-) işçi ile memur arasında maaş- emeklilik- tazminat hakları düzeltilmeli, tüm sorumluluk ve cezayı sen üstleneceksin ancak emrinde çalışan senden daha fazla maddi hakka sahip olacak, senin 2 katın tazminat alıp 2 katın emekli maaşı alacak. bu saçmalık düzeltilmeli

3-) kamuda iş gücü zorluğu tazminatı getirilmeli ve bu rakam ciddi olmalı. aynı kurumda aynı binada birisi akşama kadar uyumaktan gözü şişmiş ne yapsam diye düşünürken, sen eşşek gibi çalışıp bide işler yetişmedi diye müfettişe cevap veriyorsun, diğeri ise ben anlamam deyip işin içinden çıkıyor. siz 1000 tl gibi iş gücü zorluğu tazminatı verin bakalım yatan personel kalacak mı?

4-) 3600 gösterge genişletilmeli,

5) zamlar zam olmalı, enflasyon + 3, 5, 7 neyse zam olmalı, yapılan sadece enflasyona göre düzeltme. zam dan söz edilecekse enflasyonun üstüne ne kadar çıkılacak ona bakılmalı.

6) disiplin ve ceza uygulayacak bağımsız bir komisyon kurulmalı, hak edene cezası eksiksiz verilmeli, her haltı yapıp memurum bana birşey olmaz dememeli, veya amir baskısına karşı hakkını savunabileceği bağımsız bir kurul oluşturulmalı kesinlikle kurumlardan bağımsız bir kurul.

7) mesafe düzenlemesi yapılmalı, iş yeri ile evi arasında 30 dk dan fazla mesafe varsa en yakın merkeze tayin hakkı verilmeli yada evini oraya taşıması, sabah 6 da yola çıkıp aksam 8 de iş başı yapmak zorunda bırakılmamalı. yüksek kiralı şehirlerde kira yardımı mutlaka yapılmalı. aldığı maaşın yarısını kiraya vermek zorunda olan bir memurdan nasıl bir performans beklenir ki ?

economi06
Şube Müdürü
29 Haziran 2019 19:20

cumartesi pazarlar yıllık izinden sayılmasin... es durumu tayini esnetilsin aile birliği sağlansın... memur mesai ücretleri artırılmalı... 2.13 nedir allah aşkına

aguysal
Aday Memur
29 Haziran 2019 20:15

1 - Benim ilk isteğim iş kanunu gibi yıllık izinlerde hafta sonu izinlerinin sayılmayarak iş günü hesabı yıllık izin kullanılmasının sağlanmasıdır.

2 - 3600 de de tereddütler halen devam etmektedir. Eşit işe eşit ücret ilkesine aykırıdır terstir yapılacaksa herkese yapılmadır. 3600 verilmesi planlanan memurlar ile diğer memurlar arasında gelir adaletsizliği yaratacağı kanaatindeyim. Zira Adalet Devletin Temelidir.

3 - Hac düzenlemesinde başıma gelen bir husus olduğu için değinmek istiyorum. Toplu sözleşmedeki hac düzenlemesinde memurun yıllık izni kalmaması halinde hacta geçirilen sürelerde ücretsiz izinli sayılacağı düzenlenmiş. Buradaki yıllık izni kalmaması halinde kelimesini memurun yıllık izninin bitmesi gerektiği şeklinde anlayan idare amirleri var açıklık getirilebilir bu maddeye. Hacca gidecek kardeşlerimiz için sorun teşkil etmemesi için.

4 - Memur zamlarında enflasyon farkı artışlarında geçen sene enflasyonun yüzde 23 çıkmasına rağmen memur maaşlarında yüzde 10 artış yapılması (ki yüzde 4'ü sözleşmeden gelmektedir yani asıl enflasyon farkı artışı yüzde 6 olarak gerçekleşmiştir geçen sene) gelir ve giderlerimizde bir dengesizliğe sebep verdiğini düşünmekteyim. Örneğin gerçekleşen enflasyon ile memur maaş artışında dikkate alınan enflasyon matrahlarında daha dengeli ve adaletli bir yaklaşım sergilenmelidir.

5 - Hizmet gereği atamalarda memurun cezası kesinleşmeden idare tarafından takdir hakkının kullanılmaması hem lekelenmeme hem de anayasal bir kurum olan masumiyet ilkesi gereğidir ancak ateş olmayan yerden duman çıkmaz yorumu ile salt zan ile takdir hakkı bazen hoyratça kullanılmaktadır.

6 - Devlet memurları kanununda 3.şahıslar tarafından haksız yere şikayette bulunulan memura lehine C.Savcılığında resen soruşturma yapılacağı yazmasına rağmen buna ilişkin kaç tane soruşturma açıldığı araştırılmalıdır.

Diyeceklerim şimdilik bu kadar inşallah hepimiz için hayırlı bir sözleşme olur. İyi günler dilerim.

mrlacivert
Aday Memur
29 Haziran 2019 21:19

BEN BİR ŞEF OLARAK DİYORUMKİ, ŞEFLERDEN MAAŞ KESİNTİSİ YAPILSIN... SEN MİSİN ŞEF OLUCAM DİYEN. MÜDÜR OLARAK YETKİ VERİLİR ANCAK MAAŞ VERİLMEZ. SORUMLULUK VERİLİER ANCAK KARŞILIĞI OLMAZ. BUNLARI BİLMİYORMUYDUN. ŞİMDİ ÖGRENDİYSEN GEÇMİŞ OLSUN..... MEMURDAN % 20 DAHA AZ MAAŞ ALINMASI İÇİN GEREKLİ YASAL DÜZENLEME EN KISA ZAMANDA YAPILMALI... DİYORUM BAŞKA BİRŞEY DEMİYORUM

FUDAY, 5 yıl önce

1)Şef ile Şube müdürü arasındaki maaş farkının azaltılması

2)Eğitim durumuna göre özlük haklarda, maaşlarda ve ek göstergelerde iyileştirme yapılması.

3)3600 ek göstergeden lisans ve yüksek lisans mezunu memurların yararlandırılması.

4)5510 ve 5434 Sayılı Kanuna tabi memurlar arasında uçurum oluştu. Bu farkların kalkması.

5)Aile yardımlarında (eş ve çocuk yardımlarında) artış yapılması.

6)Disiplin affı.

7)Bireysel Emeklilik Sisteminin (BES) zorunlu olmaktan çıkarılması.

8)Dini bayramlarda memurlara bayram ikramiyesi verilmesi.

9)Görevde yükselme sınavlarında mülakatın kaldırılması.

10)İşçilerde olduğu gibi hafta sonlarının yıllık izinden düşülmemesi.

11)Tek taraflı kalan kılık kıyafet serbestliğinin erkek memurlar için de uygulanması.

12)Bayramlarda idari izin uygulamasının kaldırılması. İdari izinde çalıştırılanlara mesai ödenmesi.

13)Şef maaşlarının iyileştirilmesi. Diğer kurumlardaki şeflerle aynı olması

14)Kadrolu memur dışında kalan ?sözleşmeli, taşeron, işçi vb.? ad altında çalışanların Müdür Vekaleti gibi kadrolara görevlendirilmemesi

15)Liyakat esaslı atama ve görevlendirmenin yapılması

16)Performansa göre ikramiye, başarı belgesi ve aylıkla ödüllendirmelerin yapılması

17)Kanun ve yönetmelikleri uygulamayan amirler hakkında yasal işlem başlatılması

18)Belediyelerde ?Özel Kalem Müdürlüğü? kadrosu üzerinden kimseye memurluk verilmemesi. Herkes KPSS girerek atanması.

19)Belediyelerde memur kadrosunda çalışan kadrolu memurları ?Zabıta Müdürlüğü? kadrosu üzerinden müdür yapılmaması. Herkes görevde yükselme sınavına girerek liyakatiyle atansın.

20)Belediyelerde ?Belediye Başkan Yardımcısı? kadrosuna atanıp 6 ay geçtikten sonra istifasını veren kişilere ?Müdürlük Kadrosu? verilmemesi. Belediye Başkan Yardımcısı kadrosuna atanmadan önceki görevi neyse aynı göreve iade edilmesi.

Police3433
Aday Memur
29 Haziran 2019 21:21

DİSİPLİN AFFI ve bayramda çalışan memurlara yıllık izinde ekleme yapılması

noyanbeg
Aday Memur
29 Haziran 2019 22:09

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA YAPANLARA ÜNVAN VERİLMESİ..

emre.89
Aday Memur
30 Haziran 2019 00:26

Yükseköğretm tazminatı eşitlenmelidir. En azından İstanbul için. Doğudaki bir öğretim görevlisi6300 alırken, istanbul?daki biri 5200 alıyor. İstanbul?da yaşamanın doğuda yaşamaktan kolay olduğunu düşünmüyorum.

faty01
Kapalı
30 Haziran 2019 01:17

Eşit işe eşit ücret

Kadrolu, sözleşmeli, kadro karşılığı sözleşmeli gibi insanlar arasına nifak sokan memurları birbirine düşman eden uygulama kaldırılmalı.

Yhs 2019
Aday Memur
30 Haziran 2019 09:46

Yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılmalı. Yhs de Çalışanlar öğrenim durumlarına gore gih kadrolarına atanmalıdırlar.Sn Ali Yalçın 2019 toplu sözleşmede sesimiz ol ütfen.unutma bizi..

KAPTAN7
Kapalı
30 Haziran 2019 09:46

tüm branşlarda lisans tamamlama hakkı verilmelidir.

elohabahmet
Aday Memur
30 Haziran 2019 10:40

inşallah hakkımızda hayırlısı olur, düşüncem ise şudur yine bir gece yarısı operasyonuyla sabaha yüzde 3-4 arası bir zam aldığımızın haberiyle uyanacağımızı düşünmekteyim,sonrasında yine sendikada üyeliğinden çıkma tehditleri başlar aksine üye sayısı da artmaya hızlı bir şekilde devam eder. Talebim ise şudur ki mühendisleri artik görmezden gelemezler , en az şu kdr zam veya başka bir şey istiyorum demiyorum , nasil öğretim üyelerine veya avukatlara düzenlemeler yapıldıysa bizide artik görmelerini istiyorum, illa bir tane mühendis arkadaşımızın şantiyede hayatını kaybetmesi mi lazım bizi hatırlamaları için...

publicenemy
Memur
30 Haziran 2019 12:27

Haksızlık olmasın. İstişare kurulundakilere yapılan oranda zam yapılsın. Not: İstişare kurulu üyelerinin maaşları 13000 liradan 18000 liraya çıktı. Yaklaşık %40

economi06
Şube Müdürü
30 Haziran 2019 13:04

yuksek lisans tazminatı gelmeli onca sene boşa okunmamali insanları donanımlı olmaya teşvik edilmeli ...

crazyboysssss
Aday Memur
30 Haziran 2019 15:02

Sadece bazı mesleklere değil Sisözleşmeli personelin tamamına kadro verilmeli
30 Haziran 2019 16:44

Üniversitelerde hülle yoluyla kimseye şube müdürlüğü kadrosu verilmemesi (sınava girmeden alınan kaymak gibi kadro) ve üniversitelerdeki memurlara tayin becayiş gibi uygulamaların getirilmesi. Memurların elinden kariyer imkanı ve geleceklerinin çeşitli düzenlemeler bahane edilerek alınımaması. Kısacası derdimiz çok anlayanımız yok. Sendikalar kanuni olarak varsa bunların renkleri olmamalıdır. Yemek yardımları arttırılmalıdır.

Ozgur77
Memur
30 Haziran 2019 19:17

Mühendislere 4800 ek gösterge

Semir0617
Aday Memur
30 Haziran 2019 20:43

DİSİPLİN AFFI ! EN AZ %15 ZAM!

economi06
Şube Müdürü
01 Temmuz 2019 00:05

yuksek öğrenim tazminatı verilmeli...

mutlu_50
Müsteşar
01 Temmuz 2019 08:50

Eğitimin bir farkı olmalı bence de hocam.

noyanbeg, 5 yıl önce

YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA YAPANLARA ÜNVAN VERİLMESİ..

Toplam 411 mesaj
«9101112131415161718192021

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi