Editörler : F16 Gökçen
24 Kasım 2016 18:44

Avrupa Birliği Proje Asistanı

Merhabalar ,

Bugün yenibiriş üzerinden başvurduğum Avrupa Birliği Proje Asistanı ilanından mail yoluyla olumlu dönüş aldım. Mail'den anladığım kadarıyla bütün şartları karşılamama rağmen iş tecrübem yeterli görülmemiş ve bundan dolayı 2 günlük sertifika programına kayıt yaptırmam gerekiyor. Kayıt ücreti 450 tl. 2 günlük süreç içerisinde eğitim verilirken bi taraftan da mülakat ve sınav yapılacakmış. Başarılı olanlar hemen istihdam edilecek , olamayanlara ise ne olacağını anlamadım. Sanırım ücret iadesi de söz konusu değil. Şimdi bu konuyu açma sebebim bu ilan daha önce de açıldığından dolayı TECRÜBELİ arkadaşların bana ve benim durumumda olanlara 30 kasım'a kadar yol göstermesi , fikir vermesi. Bu konuda ki yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler...

adeletyokmu
Kapalı
24 Kasım 2016 19:57

Bence uzak durun bu tarz işlerden. Neden diye soracak olursanız, bu tarz işlerin bence geleceği yok. En fazla 5-6 yıllık bir ömre sahipler. AB'ne üye olduğumuz zaman, veya tam tersi AB üyelik sürecinden çıktığımı zaman, bu tarz desteklerin hepsi bitecektir bence. Çünkü bu projelerde para kaynağının %60 AB tarafından karşılanıyor. Hevesli olan arkadaşlar var ise onları aydınlatmak içinde bilgi verebilirim. Şirkette işe başladınız, yatırımcılar veya STK'lara proje hazırlıyorsunuz, patronunuz veya yöneticiniz işi bağlıyor, o projenin yazılmasını araştırma yapılmasını size bırakıyor. He tabi en ufak hatanızda, proje bütçesinde kesintiler olacaktır, illaki olacaktır, buda size olumsuz olarak yansıyacaktır. Genelde bu tarz işlerde mesai kavramı fazla olmaz. Sabah 9, akşam gece 10-11-12 proje yetişene kadar eve gitmediğiniz, ofiste sabahladığınız anlar olabilir. Patronlar ortalama büyük çaplı bir projeden 50-60 bin tl kazanabilir, size vereceği en fazla 2000 tl. Dediğim gibi mesai kavramı yok. Şehir dışına seyahat etme imkanı çok oluyor. Evli kişilerin kesinlikle bulaşmaması gereken bir durum. Okuduğum kadarıyla eğitimlerin paralı olacağı yazılmış, bu çok saçma, insan işe alacağı personeline paralı eğitimi mi verir çok ilginç.

paprikari
Kapalı
25 Kasım 2016 14:16

yasa gereği iş başvuruları esnasında hiçbir şekilde para alınmayacak diye biliyorum ben.

ayrıca AB'den ayrılıp şangaya katılacakmışız baksana gündeme

arkadaşın dediği gibi geleceği yok ;))

SlymnCn
Memur
25 Kasım 2016 14:22

O zaman olabildiğince yorumları artıralım konu üstte kalsın kimseye hayal tüccarlığı yapmasınlar.İnsanların 450 tl sini alıp iş vaatleriyle kandırmasınlar yazık günah. Sertifikayı milletin eline tutuşturup iyisin hoşsunda mevcut pozisyonlar için daha uygununu bulduk diye milletin iyice psikolojisini zorlamasınlar. Zaten hemen herkes en dibe vurmuş bide bunlar vurma peşinde , ah ah ..

paprikari
Kapalı
28 Kasım 2016 14:32

kariyer.net ve iskur.gov.tr'ye bakılmalı gerisi tırt ;))

SlymnCn, 7 yıl önce

O zaman olabildiğince yorumları artıralım konu üstte kalsın kimseye hayal tüccarlığı yapmasınlar.İnsanların 450 tl sini alıp iş vaatleriyle kandırmasınlar yazık günah. Sertifikayı milletin eline tutuşturup iyisin hoşsunda mevcut pozisyonlar için daha uygununu bulduk diye milletin iyice psikolojisini zorlamasınlar. Zaten hemen herkes en dibe vurmuş bide bunlar vurma peşinde , ah ah ..

toguzata
Aday Memur
28 Kasım 2016 16:15

Arkadaşlar, tecrübe sahibi biri olarak diyebilirim ki yapılan yorumların ortasıdır burası. Ücret konusu gerçekten traijiktir. hele ki eğitim için belirlenen tarihler size bildirilmeden sürekli değişir. Mesela sitede A tarihi yazmıştır ve siz ona göre diğer işlerinizi planlarsınız ama bir de bakmışsınızdır ki B tarihi oluvermiştir. Arayıp sorduğunuzda da biz size bildirmeden hareket etmeyin şeklinde cevaplar alırsınız. Özetle son derece gayri profesyonel bir durumla karşılaşabilirsiniz. Eğitim sonundaki iş mevzusu ise 80/100 puan almadıkça hayaldir. Son olarak ise maaşları 2016 itibariyle 2400 civarıdır şeklinde eğitmenler tarafından dillendirilmiştir. Bilginize.

SlymnCn
Memur
28 Kasım 2016 20:54

30 kasım'a kadar bi dönüş yapmak zorundayım. Sence 450 tl verip 2 günlük kurs ve sertifikayı aldıktan sonra elim boş dönme ihtimalim % kaç. Birde AB üyeliğimiz sıkıntıda iken sence bu iş gelecek vaat etmiyor mu?

toguzata, 7 yıl önce

Arkadaşlar, tecrübe sahibi biri olarak diyebilirim ki yapılan yorumların ortasıdır burası. Ücret konusu gerçekten traijiktir. hele ki eğitim için belirlenen tarihler size bildirilmeden sürekli değişir. Mesela sitede A tarihi yazmıştır ve siz ona göre diğer işlerinizi planlarsınız ama bir de bakmışsınızdır ki B tarihi oluvermiştir. Arayıp sorduğunuzda da biz size bildirmeden hareket etmeyin şeklinde cevaplar alırsınız. Özetle son derece gayri profesyonel bir durumla karşılaşabilirsiniz. Eğitim sonundaki iş mevzusu ise 80/100 puan almadıkça hayaldir. Son olarak ise maaşları 2016 itibariyle 2400 civarıdır şeklinde eğitmenler tarafından dillendirilmiştir. Bilginize.

issizyenimezun
Aday Memur
29 Kasım 2016 12:40

Benzer bir başvuruyu ben de yapmıştım. İlan iş ilanıydı.İş için başvurdum. Eğitime kabul edildiniz diye cevap geldi.

Detayları sormak için ulaştığımda sorularım tam cevaplanmadı ve 2 gün süre verilip kayıt yaptırın bilgi vereceğiz deyip geçiştirildi. Ön kayıt yaptığımda bankaya para yatırın bilgi vereceğiz dediler.

İş garantisi hakkında, özellikle defalarca sormama rağmen, cevap verilmedi. Bana sorarsanız iş garantisi yok. Ben kayıt yaptırmadım.

kabartmatozuu
Aday Memur
29 Kasım 2016 13:41

Yeni nesil umut tacirliği bu şekilde yapılıyor demek ki.

İnsanların çaresizliğini böyle kullanıyorlar işte. İşe girme beklentisiyle 450 çok bir para gibi gözükmüyor ama bunlar 200 kişiden eğitim vereceğiz diye bu meblayı alıp daha önceden belirledikleri 3 kişiyi işe alırlar.

Sinirlerim zıpladı öğlen öğlen.

SlymnCn
Memur
29 Kasım 2016 14:04

''Bütün sorularınız için'' şeklinde whatsapp iletişim numarası yazmışlar , hemen ekledim ve yazdım hatta ekran görüntüsünü dahi atabilirim.Bu ücreti karşılayabilirim ama en azından iş garantisi ve başarısız görülme durumunda ücret iadesi söz konusu mu dediğimde görüldü yaptı cevap yazmadılar. Hani bi laf varya herkes tuttuğunu diye aynen böyle olmuş ortam. Tahminim olabildiğince çok kişiye olumlu ve umut verici mailler atıp fazla fazla sertifika satmak. Bunların içinden 3 4 tanesini göstermelik işe alıp bi müddet geçtikten sonra aynı ilanı tekrar açmak. Artık bakanlık bir bölümünü bu işler için ayırmalı genç işsiz suistimalinin önüne geçmeli. Tabi bu son dediğim ancak gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde gerçekleşir.

kabartmatozuu, 7 yıl önce

Yeni nesil umut tacirliği bu şekilde yapılıyor demek ki.

İnsanların çaresizliğini böyle kullanıyorlar işte. İşe girme beklentisiyle 450 çok bir para gibi gözükmüyor ama bunlar 200 kişiden eğitim vereceğiz diye bu meblayı alıp daha önceden belirledikleri 3 kişiyi işe alırlar.

Sinirlerim zıpladı öğlen öğlen.

paprikari
Kapalı
29 Kasım 2016 14:53

bu işe bu kadar para bayılacağına git işkur veya ismek kurslarına (ücretsiz) kendini geliştirirsin en azından ;))

toguzata
Aday Memur
30 Kasım 2016 00:13

100 üzerinden 80 puan alman gerekiyor işe kabul için. Sınava girmeden önce döküman verip ordan soruyorlar. Toplasan 400 sayfa kadar ama slayt tadında. Yaptıkları sınav test usulü. Doğru cevaplar üzerinden puanlama yapılıyor. Çaplı çalışan sınavı geçebilir. Geleceği var mı bu tarz yerlerin bilemeyeceğim. Mecbur kalmadıkça gitmek ve çalışmak istemezdim. Orası kesin.

SlymnCn, 7 yıl önce

30 kasım'a kadar bi dönüş yapmak zorundayım. Sence 450 tl verip 2 günlük kurs ve sertifikayı aldıktan sonra elim boş dönme ihtimalim % kaç. Birde AB üyeliğimiz sıkıntıda iken sence bu iş gelecek vaat etmiyor mu?

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi