Editörler : E.Kayı Han

Yasaklı
27 Mayıs 2011 09:40

pkk hizbullahtan çekiniyor

dün gece selahattin demirtaşı tvde seyrediyordum kendisine hizbullahla ilgili soru gelince adamın yüzünün rengi degişti doguda pkk hizbullahtan cok cekiniyor ve kendisini bitirecek yapı olarak hizbullahı goruyor.

Ajan_WXW
Yasaklı
27 Mayıs 2011 09:45

şiddet sa na uyglan mıyor sa iyidir .

svs42
Yasaklı
27 Mayıs 2011 09:46

ben iyidir kotudur demiyorum sadece bir tespit yaptım.

svs42
Yasaklı
27 Mayıs 2011 10:01

bu konuyu biraz araştırınca hizbullahı güneydogunun haması olarak adledenlerin oldugunu gordum aslında pkk da yapı olarak leninist soylemden gedlginden fko ye benziyor dindar kurt halkı ikisi arasında bir secim yapacaksa eger uzun vadede hizbullahı sececektir bu cok acıktır pkk bundan cok cekiniyor burada onemli olan hizbullahın ayrılıkcı bir tutum sergilememesidir.

zeban
Şube Müdürü
27 Mayıs 2011 10:14

ne korkması ya korkar gibi yapmıştır o

ne malın gözüdür o

-manlyman
Daire Başkanı
27 Mayıs 2011 10:23

Hizbullah sanılanın aksine bitti gibi görünse de bitmediği hatta daha da güçlendiği söylenebilir.

Zorda kalmayınca silah kullanmama kararı var ve legal alanda faaliyetlerini devam ettirme çabası içerisindedir..

Radyosu(çağrı fm),dershanesi,ayrı camileri,yardım dernekleri ve mustazaf der gibi faaliyetleri hala aktif devam ediyor..

Bakınız kutlu doğum haftası etkinliklerinde 80 bin kişi civarında bir kalabalığı Hz.Muhammed (S.A.S) için kutlu doğum etkinliklerinde meydana toplayabilmiştir..

G.doğudaki kepenk kapatma olaylarında Hizbullah taraftarlarının dükkanlarını açık görürsünüz ne taşlanır ne de kimse karışır,

İki taraf arasında anlaşmamı var bilinmez ama çatışmamazlık sürecinde her iki taraf inşallah da çatışmaz, aksi taktirde faili meçhuller,yasak sorgular yeniden hortlar, doğu kan gölüne döner ve 90 lı yıllara döneriz Allah Muhafaza..

svs42
Yasaklı
27 Mayıs 2011 10:25

hocam su anda dogunun realitesi bu hizbullah pkk karsısında her gecen gun dahada guclenmektedir ve bundan pkk cok cekiniyor dindar bir kürt hareketinin karsısında bugune kadar leninist marksist soylemler gostermis bir kürt hareketi olan pkk nin şansı gercekten az şu anda bolgede onlar guclu olabilirler ama git gide guc kaybediyorlar eger hizbullah devletle catısmazsa ayrılıkcı yanlısı olmazsa bu harekatin orda güç kazanması kürt sorununun cozumunu saglayacaktır cıkcası ben güneydogu anadolu bolgesinde illaki bir kürt grubun ustunlugu olacaksa bu grubun pkk degilde hizbullah olmasını tercih ederim cunku bugune kadar askerimize silah sıkmamıslardır allahını kitabini bilen insanlardır.

Türk-İslam
Yasaklı
27 Mayıs 2011 10:26

"Dinsizin hakkından imansız gelir" deyimi Pkk-Hizbullah terör örgütü arasındaki durumu çok da güzel açıklıyor...

svs42
Yasaklı
27 Mayıs 2011 11:18

hocam o bolgeyi iyi bilenlere sormak istiyorum hizbullah kürt milliyetciliginin cok guclu oldugu diyarbakır sırnak gibi bolgelerde ne kadar etkin belli bir oy potansiyelleri varmı ve secimde kimleri destekliyorlar.

-manlyman
Daire Başkanı
27 Mayıs 2011 11:29

Hizbullahın Batman ve Diyarbakır"da Hissedilir derecede ağırlığı var ve seçimlerde geçmiş seçimlere bakarak çoğunluğunun AKP yi destekleyeceğini düşünebiliriz.

Doğru haber gazetesi var kendilerine ait tirajı da yüksek,örgüt hala bu bölgede etkin vaziyette.

Kutlu doğum haftasında Batman ve Diyarbakır da halkın yoğun katılımları ile yüzbinleri buluyor ilçelerden minibüs ile il merkezine seferler yapılıyor.

Kim ne derse desin güneydoğuda halkın büyük çoğunluğu hala muhafazakar ve hala da devletine bağlı tüm istismarlara rağmen hala devletini seviyor ben böyle düşünüyorum.

Eğer oyları bölünmezse Diyarbakırda vekil çıkarma durumu var lakin siyasete pek müdahil olmak istemediklerini düşünüyorum.

dara daryus2
Yasaklı
27 Mayıs 2011 14:52

hizbullah a göre -KÜRDİSTAN'DA- iki şeytan var...

biri laik tc

diğeri komunist pkk

....

onların yayınlarından bu ifadeleri duyar yada okuyabilirsiniz...

svs42
Yasaklı
27 Mayıs 2011 14:59

altan tan ın eski cizgisi hizbullah cizgisi o halde ama nasıl olduysa şimdi kominist pkk nın yanına geçmiş siyaset yapıyor

ginnungagap
Kapalı
27 Mayıs 2011 15:05

vay be;

hizbullah savunucularına bakın hele...

konya'da başka yerlerde evlerin altından çıkan mezarlıkları ne çabuk unutmuş bu insanlar???

antıstatüko
Yasaklı
27 Mayıs 2011 15:07

devlet PKK nın karşısına hizbullahı çıkarıp çatıştırmalıdır...

svs42
Yasaklı
27 Mayıs 2011 15:07

kimse hizbullahı savunmuyor kardesim pkk dan daha iyi oldugun dusunuyorum o kadar.

dara daryus2
Yasaklı
27 Mayıs 2011 15:09

antistatükonun yeni statükosu ;

laik devlet şeriatçı hizbullahı

laik komunist pkk ya karşı kullanmalı

:)))))))))))

svs42
Yasaklı
27 Mayıs 2011 15:17

pkkyı mossad yıllarca türkiyeye karsı kullandı

ginnungagap
Kapalı
27 Mayıs 2011 15:18

hizbullah sahneye yeniden çıkarsa

biz de pkk'lı oluruz o zaman, olurum!!!

dara daryus2
Yasaklı
27 Mayıs 2011 15:23

hakkari de ellerinde sopa arkalarında polis ve panzer bdp lilere saldıran mustazaf der militanları...

akabinde nerden geldiği meçhul tek kurşun...mustazaf der militanı ölür...

mustafagiller derneği zaman kaybetmeden bdp li yöneticileri tehdit eder...

bakalım ne zaman allah için islam için bdp li bir siyasi öldürülecek mustafa giller der ciler pardon mustazaf der ciler ...görelim bakalım...

'goker35'
Yasaklı
27 Mayıs 2011 15:26

pkklı olun tamam ama amaç buydu zaten kırdırmak ama bence birleşir bizi vurursunuz Sahte islami terörde leninist Terörde aynı şey kan ve silah

'sabamelikesi'
Yasaklı
27 Mayıs 2011 15:28

27 Mayıs 2011 15:07 Düzenle Sil

''devlet PKK nın karşısına hizbullahı çıkarıp çatıştırmalıdır...''

antıstatüko

iyi de,

hizbullahın o bölgede aktif hale getirilmesi de ,halkın birbirine kırdırılması da kim tarafından hayata geçirildi???

anlamak için,

hizbullahın o bölgede kimler tarafından eğitilip,kimler tarafından kollandığına bakmanız yeterli...

bu işler,

hep böyle olmuştur...

yani,

çatışma ve kaos yaratmak için önce birini kur destekle sonra da karşısına başka bi örgüt çıkarıp,onlar çatışırken seyreyle...

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi