Editörler : E.Kayı Han
22 Mart 2023 10:20

CTE gys hakkında

Ben 27 aralık 2020 tarihinde İKM olarak göreve başladım. Önümüzde yapılacak olan GYS sınavına öğretmenlik alanından girmek istiyorum. Daha önceki yıllardaki şartlarda öğretmenlik için yıl şartı yok sanırım ama bazı arkadaşlar beş yıl şartı olduğunu söylüyorlar bu konu hakkında bilgisi olan varsa bana dönüş yaparsa sevinirim. Ayrıca GYS öğretmenlik sınavına çalışmak için önerebileceğiniz bir kaynak var mı? Teşekkür ederim.

akonur
Aday Memur
22 Mart 2023 12:14

Öğretmenlik sınavı ünvan değişikliğine tabi kadrodur,ünvan değişikliği için kadrolu olmak yeterlidir. 1 yılını doldurmuş kadrolu tüm personel bu sınava girebilir.Siz çalışmaya başlayın dersinizi problem yok.

kamuz01
Memur
22 Mart 2023 14:34

formasyon ve yada öğretmenlik mezunu olma şartı var diye biliyorum herkes başvuramıyor.

akonur, 1 yıl önce

Öğretmenlik sınavı ünvan değişikliğine tabi kadrodur,ünvan değişikliği için kadrolu olmak yeterlidir. 1 yılını doldurmuş kadrolu tüm personel bu sınava girebilir.Siz çalışmaya başlayın dersinizi problem yok.

akonur
Aday Memur
22 Mart 2023 19:26

:) bunu söyleme gereği dahi duymadım,zaten öğretmenlik şartlarına haiz olması gerektiği de ilanda yazıyor şartları tutanın süre şartını belirttim

Toplam 3 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi