Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Şubat 2011 02:20

Sözleşmeli de geçen süreler Zorunlu Hizmetten sayılacak mı?

Arkadaşlar merhaba. 2010 yılında sözleşmeli de geçen süreler zorunlu hizmetten sayılacak diye bi genelge yayınlandı. Şimdi sorum şu . 6 mayıs 2010 dan önce 1 sene 4 ay sözleşmeli çalıştım. okulum o dönemde Sivas Akıncılar da oldugu için zorunlu süresi 4 yıldı. Şimdi Van merkez de kadroluyum. Şu anda okulum yine zorunlu hizmet ama 5 yıl. Acaba nasıl birleşecek. 4 yılda mı 5 yılda mı ne zaman bitecek bu zorunlu hizmet... Saygılar

hopali
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2011 03:27

Sorunuza Evet Dedikten Sonra Ayrıntısına Geçelim,

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ÖĞRETMENLERİNİN ATAMA VE YER DEĞİŞTİRME YÖNETMELİĞİ

Zorunlu çalışma süresinden sayılacak süreler

MADDE 31 ?(6) Zorunlu Çalışma Yükümlülüğü Öngörülen Hizmet Alanlarındaki Eğitim Kurumlarında 657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 4 üncü Maddesinin Birinci Fıkrasının (B) Bendi Kapsamında Sözleşmeli Öğretmen Olarak Geçirilen Süreler Zorunlu Çalışma Süresinden Sayılır...

Maddeye Göre Zorunlu Hizmet Bölgesinde Sözleşmeli Çalışılan Süreler Kadroya Geçince Zorunlu Hizmet Hesabınızda Sayılır, Ancak Tayin İçin Gerekli Süre Hesabında Sayılmaz, Yeni Yerinizde 4 Yıl 8 Ay Zorunlu Hizmette Çalışmanız Halinde Zorunlu Hizmetinizi Tamamlıyorsunuz, Ayrıca Yeni Yerde 3 Yıl Çalışınca Başka Bir Zorunlu Hizmete Dahil Okula Tayin İsteyebilirsiniz, Buda Extrası Olsun;)

eros33
Aday Memur
26 Şubat 2011 12:17

cevap için teşekkürler... O zaman cvp üstüne bir soru daha :D

Şimdi 6 yıldır sözleşmeli olan bir kuzenim var. KArstaydı o da.

Haziranda o da kadrolu oldu. O da 4 yıl 8 ay çalışacak öyle mi?

davshan
Kapalı
26 Şubat 2011 14:41

hopali hocam bu hesap neye göre yapılıyor? yönetmelikte açık bişey yazmıyor sanırım.

eskiden zorunlu hizmeti 4 yıl olan okulda 1yıl sözleşmeli çalıştım. şimdi aynı yer 5 yıl oldu.

kaç yıl daha orada çalışmam gerek zorunlunun kalkması için?

roymakaay
Daire Başkanı
26 Şubat 2011 16:42

ben de soruya hayır diyorum,benim de 1sene var sözleşmeli hizmet sadece puanını aldım yıl olarak yansımadı hizmetten görünmüyor yani

hopali
Başbakan Müsteşarı
26 Şubat 2011 19:17

Zorunlu Çalışırken Süreniz Zorunlu Hzmeti Yapıyor oLarak Yazılıyor, Süre Yazmıyor Zati,

Uygulama Yeni Olacağı İçin Bakanlıkça Yapılacaktır Sanırım, Bu Durumda Olanların Dilekçe Vermeleri Uygun Olur, Resmiyet Önemlidir,

Kuzeninde Aynı Yerdeyse Eğer Tam Olarak 6 Yılı veya 5 Yıl 9 Ayı Gibi BirSüresi Varsa Onun Zorunlu Hizmet Süresi Dolmuş Demektir, Ancak Zorunlu Hizmet Süresi Dolkucna Tayin İsteyemediği İçin Yine 3 Yıl Bekleyecek,

Davshan Hocam, Eski Çalıştığın Yeni Yerde 1 Yıl Sayılır ve 4 Yıl Sonra Zorunlu Hizmetin Kalkar,

moon_happy
Şef
01 Mart 2011 12:40

hopali hocam,2008 kasımda sözleşmeli atandım, doğuda siirt te 1yıl 8 ay sözleşmeli olarak çalıştım.haziran 2010 da kadrolu olarak atandım.şimdi batıda doğu sayılan bir yerde haziranda 1 yıldır kadrolu çalışmış olacam.ne zamn zorunlu hizmeti bitirmiş olurum?saygılarımla...ve bilen sorumu cvplacak başka arkadaşlar varsa da çok memnun olurum.

hopali
Başbakan Müsteşarı
01 Mart 2011 18:02

Okulunun Hizmet Bölgesi ve Alanını Söylemen Gerekir, 3-7 Arası Zorunlu Hizmet Süreleri Var, Çalıştığın Zorunlu Hizmet Süresini Bu Sürelerden Çıkar, Ne Zaman Bittiğini Bulursun,

2 Yıl 8 Ay Süren Olmuş Olacak, Okulunun Zorunlu Hizmet Süresinden Bu Yılı Haziranda Çıkar, Kaç Yıl Kalmış Belli Olur...

Not:Geçici Maddelere Uyan Durumlar Hariç,(moon_happy Sen Bu Duruma Uymuyorsun)Kadroda 3 Yılın 15 Eylül Tarihi Baz Alınarak Dolmuyorsa Tayin İsteyemezsiniz...

dertli hoca
Aday Memur
01 Mart 2011 18:26

selam ben ardahanda 2 sene sözlşemeli çalıştım

şimdi bingöl solhanın bir köyünde kadroluyum

4haziran 2010 atamasıyla atandım.sözleşmeli çalıştıgım süreler zorunlu hizmete eklenecekmi tayin istemem ne zaman olur

zorunlu hizmete eklenmesi için başvuru yapmam gerekiyormu yoksa otomatik mi ekleniyor saygılarımla

hopali
Başbakan Müsteşarı
01 Mart 2011 18:41

Sürenin Eklenmesi İçin Dilekçe Vermenizde Fayda Var, Belki de Otomatik Eklenir Ancak Dilekçe İyi Olur, İlgili Maddeyi Ekleyip Veriseniz Sorun Olmaz,

Zorunlu Hizmetin Kalkması Demek Tayin İstemek Demek Değil, Sizin Durumda Tayin İstemek İçin Kadrolu 15 Eylül Tarihi Baz Hesabı Üstünden 3 Yılınızı Doldurmanız Gerekir, Haziranda Kadroya Geçenler Kısa Dönem Askerlik Yaparsalar 3 Yıl Sonra, Asker Öğretmenlik ve Uzun Dönem Yapanlar İse 4 Yıl Sonra Tayin İsteyebilirler...

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi