Editörler : "eskiyara"Pangaea

erenbay
Yasaklı
24 Nisan 2019 00:06

ne güzel bak..öğreniyorsun yavaştan..zaten ilerleme böyle mümkün, birden kendini aşamazsın ki.

erdem1111
Yasaklı
25 Nisan 2019 02:31

hadi gene iyisiniz bakiyim :) s.t.a.r ana.haber bülteninde kısaltılacağını duyurdular.

erenbay
Yasaklı
25 Nisan 2019 12:44

Dostum Türkiye'den başka yerde yaşayamam:)

erdem1111, 5 yıl önce

hadi gene iyisiniz bakiyim :) s.t.a.r ana.haber bülteninde kısaltılacağını duyurdular.

erdem1111
Yasaklı
25 Nisan 2019 23:51

mecbursun başka Türkiye mi var.

erenbay
Yasaklı
26 Nisan 2019 00:20

Seneye teneffüslerin 15 dk olacağı habere çıkan konu. Ders saati süresini henüz belirtmediler.

selamdar
Yasaklı
26 Nisan 2019 09:36

15 dklık teneffüs olayı çok mantıklı fakat ders sürelerine de el atılmalı.

selamdar
Yasaklı
26 Nisan 2019 13:12

Şartlar eskisi gibi değil.. Dünya çok değişti.. Hiçbir şey eskisi gibi değil ve artık bilgiye çok daha kolay erişilebiliyor.. Öğretmenle sınırlı da değil asla.. Eskiden kütüphaneler vardı, cilt cilt ansiklopediler vardı.. Peki Ya şimdi? Bir öğrenci yeri geldiğinde tablet, bilgisayar hatta cep telefonundan istenilen bilgiye eş-zamanlı ulaşabiliyor... Teknolojik donatılar sayesinde bilgi transferi, bilgiyi işleme süresi özetle öğrenme süreleri son derece kısalmıştır. Öyle ki öğrenim artık öğretmenle sınırlı olmaktan çoktan çıktı sayılır. Mübalağadan sayılmaması dileğiyle; Bu yüzyılda 40 dk ders süresi dayatmak, amacı karşılayan bir durum olmaktan uzaktır. Dahası öğrencileri okuldan soğutan zulümlü bir profile yol açılmaktadır..! Öğrenciler dersin son 10 dakikasını lavoba ve tuvaletlerde bekleşerek tamamlıyorlar... Bu konu çok mühimdir Sayın Bakan(!) İstirhamımız odur ki, lütfen geçmiş bakanlığın elde tutulur tek icraat önerisi olan 30 dk ders süresini hayata geçirmeyi sağlayan bir çalıştaya imza konulmasıdır. Nitekim pedagok, eğitim uzmanı ve çocuk gelişimcilerin önerileri de aynı yöndedir. Teneffüs olayına gelince, 15 dk yı kesinlikle aşmamalıdır. Konudaki talepler yaklaşık 5 senedir biz öğretmenlerce (tabi başta öğrencilerimiz adına) dillendirilmektedir. İnşallah konuya hakim otoritelerin kulağına kar suyu kaçırılmıştır. Ek ve ilave olarak: Disiplin, sınıf geç(ir)me ve rehberlik yönetmeliği faal, sahaya dönük ve etkin bir biçimde yapılandırılmalıdır. Okullarda artık eğitim şöyle dursun öğretimin dahi mümkün olamadığı bir zaman zuhur etmiştir.. Ders saatlerine dair teferruat için lütfen baknz:

https://www.memurlar.net/haber/825961/selcuk-ogrenci-basari-izleme-arastirmasini-tamamladik.html

erdem1111, 5 yıl önce

erdem1111
Yasaklı
28 Nisan 2019 00:33

40 dakka az geliyur acaba 50 yapsak mı artık şunu

Pdr-cemil
Yasaklı
28 Nisan 2019 00:43

15 dk denilmişse teneffüs için mutlaka ders süresinde aynı yönde bir karar yaşanır sanıyorum. çünkü başka türlü ders saatlerinin programlanması imkan dışı kalır. sanki 30 dk yapacaklar bu defa

erenbay
Yasaklı
28 Nisan 2019 00:58

Aslına bakılırsa cemil hoca belirttiğiniz mantık dairesinde. Teneffüsün artması=dersin kısalmasıdır

erdem1111
Yasaklı
28 Nisan 2019 01:03

sanki dersin var da, alıkoyan var rehberlikçi :) tey Allah ım.

Pdr-cemil, 5 yıl önce

15 dk denilmişse teneffüs için mutlaka ders süresinde aynı yönde bir karar yaşanır sanıyorum. çünkü başka türlü ders saatlerinin programlanması imkan dışı kalır. sanki 30 dk yapacaklar bu defa

Pdr-cemil
Yasaklı
28 Nisan 2019 01:06

Erdem efendi seni kumdan kalelerinle başbaşa bırakıyorum. Hatta yel değirmenleriyle de savaş..

erdem1111
Yasaklı
28 Nisan 2019 01:13

donkişot savaşsın yel değirmeniyle, bilmece gibi konuşmuşsun ama rehberliğe de 1 ders şart :)

Pdr-cemil, 5 yıl önce

Erdem efendi seni kumdan kalelerinle başbaşa bırakıyorum. Hatta yel değirmenleriyle de savaş..

erenbay
Yasaklı
28 Nisan 2019 01:16

Konuyu dağıtma erdem efendi, rehberlikle ilgili görüşlerini gider ait olduğu konulara yazarsın. Derslerin 30 dk olarak güncellenmesine destek sunalım arkadaşlar.

S-c-a-t-t-e-r
Yasaklı
28 Nisan 2019 01:27

30 Dakika ders olayının her anlamdaki getirisi olumlu olacaktır. Öğrenciler resmen bunalıyorlar.

abbe
Yasaklı
28 Nisan 2019 10:22

Videodan da görüldüğü gibi cevap aslında gayet basit: Öğrenci öğretmen herkes mutlu olur ve belki bugün afrika sıralamasında dahi sonda gelen Pısa sonuçaları, bir nebze olsun olumluya döner.

erenbay
Yasaklı
28 Nisan 2019 17:41

Hayırlısıyla artık geriye kalan; ana-sayfada sn bakanın resmi gözüktü mü bu konuyu değinmektir.

ancelo
Yasaklı
28 Nisan 2019 23:15

körler ülkesinde tek gözü olan kraldır...

erdem1111, 5 yıl önce

erdem1111
Yasaklı
29 Nisan 2019 13:26

25 dakka yeter deyince de yanlış anlıyor yahut ki ironi sanıyorsunuz.

erenbay
Yasaklı
30 Nisan 2019 00:55

Konuya desteğini esirgemeyen saygıdeğer meslektaşlarıma teşekkürü boç bilirim. Eksik olmayın.

Toplam 203 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi