Editörler : E.Kayı Han
14 Mart 2023 21:36

İdari Dava Açmak?

Merhaba arkadaşlar ben MEB'te engelli statüsünde şef olarak çalışıyorum. Bağlı olduğum il MEM bir kereye mahsus tayin hakkımı HİÇ KULLANMADIĞIM halde ve istediğim ilçede norm olmasına rağmen red cevabı geldi. Sendika bu süreçte etkisiz kaldı! şuan rapor aldım ve önümüzdeki hafta işe başlayacağım. Sendikadan istifa edip avukatsız idari dava açmak istiyorum. Elimde 2,5 yıl önce de Kamu Denetçiliği Kurumunun Lehime vermiş olduğu TAVSİYE KARARI da var lakin hastalığım sebebiyle mahkemeye veremedim. Bu süreçte Hep norm gerekçesi ile red cevabı veren İl MEM şimdi de norm olduğu halde reddediyor! araya da çok sayıda atama ve görevlendirme yaptı!!! Bunun adı zülüm ve mobbingdir!!!

Şimdi Bana emsal kararlar ve Avukatsız idari dava açmam için izlemem gereken yolları ALLAH rızası için anlatırsanız çok müteşekkür kalırım.

Saygılar...

spasiba91
Aday Memur
16 Mart 2023 08:00

Kolay gelsin. Emsal kararlar Danıştay'dan aratıp bulabilirsiniz ben öyle yaptım avukatsız internetten araştırarak dilekçemi yazdım örneklere bakarak gittim idare mahkemesine verdim. Duruşmasız istedim hızlı olsun diye sen istersen duruşmalı isteyebilirsin. Ondan sonra mahkeme kurumdan savunma istedi. Kurum savunma verdikten sonra ben cevaba cevap yazdım yine dilekçe olarak bunlar hep internette örnekleri var. Ondan sonra mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi ve kurum standart olarak itiraz etti şimdi dava bölge idare mahkemesinde. Süreç bu şekilde internette arayarak kendin güzel emsal kararların çoğunlukta olduğu bir dilekçe hazırla gerisi gelir...

r.diyojen
Genel Müdür
16 Mart 2023 11:25

İlk dikkat etmeniz gereken 60 günlük dava açma süresi.. Bu süreyi kaçırmayın lütfen. Ayrıca idare mahkemelerinde re'sen araştırma ve yazılılık ilkesi geçerli, yani avukatsız da yürüyebilir.

LORD_55100
Şef
17 Mart 2023 15:58

Spasiba91 nickli kardeşim. O bahsettiğin dilekçenin örneğini atar mısın?

LORD_55100
Şef
27 Mart 2023 14:49

Dilekçe verildikten sonra mı? yoksa red cevabı verildikten sonra mı 60 gün? bu 60 gün süresi neye göre belirleniyor?

r.diyojen, 1 yıl önce

İlk dikkat etmeniz gereken 60 günlük dava açma süresi.. Bu süreyi kaçırmayın lütfen. Ayrıca idare mahkemelerinde re'sen araştırma ve yazılılık ilkesi geçerli, yani avukatsız da yürüyebilir.

Toplam 4 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi