Editörler : oto-danisman-expert

Komando57
Kapalı
10 Şubat 2019 18:11

eyvallah kardes
excalibur4408, 5 yıl önce

tesekkür ederim arkadasım

Meo01
Aday Memur
10 Şubat 2019 18:18

Havanın piyade adpsi 70 yukarısı mu olur ?

Vet2017mezunu
Aday Memur
10 Şubat 2019 18:26

60 abp ile subay olan varmı?Kara piyade bu puanlara düșermi?

gökbeykayı
Kapalı
12 Şubat 2019 11:12

Eğitim-öğretim süreleri

MADDE 13 ? (1) Sınıf okulları/eğitim merkezi komutanlıklarındaki eğitim-öğretim süresi ile ilgili esaslar şunlardır:

a) Muvazzaf ve sözleşmeli subaylar için temel eğitimin süresi, pilotaj eğitim-öğretim süreleri hariç 52 haftayı geçemez.

buna göre eğitim süresi 1 sene

vuralalican06
Kapalı
12 Şubat 2019 21:35

istemiyorsun ki tercih etmemişin bence yerleşme milletin hakkını yeme :D işin şakası bi yana bana da perrierwater in dediği gibi geliyor yani 1. sıraya kara piyade yazanların puanına göre yerleştirme yapılır kalan olursa 2. ye yazanlardan alınır heralde yoksa boşa millete niye tercih sıralaması yaptırsınlar böyle böyle yine dolmazsa bu adam yazmamış ama bunu da buraya koyalım derler :D diğer türlü mantıksız yani tercih etmemiş adamı getirip tercih edenlerden önce oraya koyması

React0r, 5 yıl önce

Kusura bakmayın konu biraz karışık belki tartışarak çözebiliriz diye düşündüğüm için sordum, klavuzda sıralı olarak bir kişinin yerleştirme işlemi sıra sıra şöyle sıralanmış

1) Öncelikle, geçerli sınıf tercihine/tercihlerinden birine o sınıf/sınıflardaki başarı sıralamasına ve tercih önceliğine göre sınıflandırma yapılacak,

2)Sınıf tercihlerine sınıflandırma mümkün olmadığı taktirde ?idare tasarrufu? tercih durumu dikkate alınacak,

3)Başarı sıralamasında önde olan adayın yukarıda belirtilen şekilde mümkün olan sınıflandırması yapılmadan sonraki adayın sınıflandırma işlemine geçilmeyecek, böylelikle başarı sıralaması esası uygulanmış olacak,

Yanılmıyorsam buradaki maddelerden eğer genel tercihiniz var ise ve adp puanınız yüksekse TSK sizi bir yere yerleştirmeden sıradaki adaya geçmeyecek.

vuralalican06
Kapalı
12 Şubat 2019 21:37

bir de zaten yerleştirilemezsem uygun yere yerleştirilmeyi kabul ediyorum diyor kutucukta. senin tercihlerinin hiçbirine giremezsen seni boş yer varsa bir yere atarlar

React0r
Aday Memur
12 Şubat 2019 23:12

İsteyip istememe değil zaten yapabileceğimiz tercihler sınırlı ben klavuzu okuyarak tercih yaptım ve genel olarak bir kişi sıralanırken mevcut tercihlerine göre yerleştirilemezse idarenin uygun gördüğü yere yerleştirilecek ibaresini görünce piyade tank top farketmez birine yerleşirim diye genel tercih kutucuklarını özellikle her kuvvetten işaretledim. Kimse kimsenin hakkını yemiyor herkes ne puan yapıyorsa ona göre sıralamaya girecek burada kpssde çözdüğünüz bir sorudan tutunda spora ne kadar hazırlandığınızdan, mülakattaki her tutumunuz etkili. Tercih yapmanın mantığını da biraz yukarıda açıkladım. Dediğim gibi belki de siz haklısınızdır efendim, iyi akşamalar herkese.

Memuradayadayi2
Aday Memur
13 Şubat 2019 00:02

Örnek veriyorum ; ilk istediğim tank ikinci piyade üçüncü topçu.Bunlarin hiçbiri gelmezse gitmek istemiyorum diyelim o zaman idare tasarrufunu isaretlemem.Ama kara kuvvetlerinde her bölüm bana uyuyorsa en çok istediğim ilk üç sınıf bunlarsa, bu sıralama ile tercih yapıp idare tasarrufunu isaretlerim.Ayrica 5 sınıf tercih hakkı verdikleri için yazamadiklarinizi da idare tasarrufu ile yazabiliyorsunuz.sadece ilk 5 i siraliyabiliyorsunuz.İdare tasarrufunun kontenjan kalması ile bir ilgisi yok.ADP in yüksek ise sen yerleşmeden ( tabi yerleşmen mümkünse kaynak okul vs.) Senden sonraki aday yerlesemeyecek .

SaglıkcıAdam
Aday Memur
13 Şubat 2019 00:31

Şu ABP açılımı Aday Belirleme Puanı mı beyler bide bu abp nin ortalaması kpps+fyt+sözlümü oluştruyor

piyade42
Aday Memur
13 Şubat 2019 14:08

tüm aşamları gecen sayısı bence yüksek olacak ve kra piyade umuldugu gibi düşük kapamayacak bu benide üzüyor ama basvuru cok

PSZICHO, 5 yıl önce

kesinlikle katılıyorum. kpss 60 fyt 10 almayanlar herkes yerlesır gıbı kara pıyadeye. adp nız 65 cıvarı ıse ilk cagırılanlardan olabılırsınız.cunku tum asamaları gecıp cok bı adp ye sahıp olanlar genelde pıyade ıstemıyor.

PSZICHO
Daire Başkanı
13 Şubat 2019 16:59

basvurumu cok :D alım 3000 cıvarı olacak muhtemelen. ve basvuru sayısı max 18 bin. ki yarısından fazlası sözlüde elenmiştir. benım gunumde yuzde 60 ını eledıler.dıger gunlerı bılemıcem.

piyade42, 5 yıl önce

tüm aşamları gecen sayısı bence yüksek olacak ve kra piyade umuldugu gibi düşük kapamayacak bu benide üzüyor ama basvuru cok

13 Şubat 2019 17:13

Eğiitim bir sene değil ordaki madee sutasakı diyor sadece temel eğitim den kastı o . 52 haftayı geçeemez diyor yani enfazla 52 hafta olabillir yada bizim bildimiz gibi. 6 ay

gökbeykayı, 5 yıl önce

Eğitim-öğretim süreleri

MADDE 13 ? (1) Sınıf okulları/eğitim merkezi komutanlıklarındaki eğitim-öğretim süresi ile ilgili esaslar şunlardır:

a) Muvazzaf ve sözleşmeli subaylar için temel eğitimin süresi, pilotaj eğitim-öğretim süreleri hariç 52 haftayı geçemez.

buna göre eğitim süresi 1 sene

Kaaris
Kapalı
13 Şubat 2019 17:27

hadi çok olsun geçen sene bile 62 adp girenler oldu bu sene polislikte var paemden gidenler oldu. Bu sene 60 adp bile sıra gelecek her türlü iddasına girerim.

piyade42, 5 yıl önce

Kaaris
Kapalı
13 Şubat 2019 17:30

öğretmenlik unuttunuz oradan da baya giden olmuştur.

Kaaris, 5 yıl önce

hadi çok olsun geçen sene bile 62 adp girenler oldu bu sene polislikte var paemden gidenler oldu. Bu sene 60 adp bile sıra gelecek her türlü iddasına girerim.

PerrierWater
Kapalı
13 Şubat 2019 17:38

Onu bunu bilmem de kara piyade düşük olmasının sebebi zor olması öyle herkesin katlanacağını sanmıyorum hele şu pomem bir açıklansa kara piyade açık bile verecektir. Geçen sene bile verdi ki polis ondan sonra açıklanmıştı bu sefer önce açıklanacak. Ardından öğretmenlik açıklandı.

Boşuna bu sene yedek asil olayı kalkmadı hava piyade kara hava savunma sıra gelecek diye çoğu kişi gitmedi gidenlerde eğitimde oradan buradan kaçtı. Bu sene fazladan adam alacaklar piyade ye bakın görün, bu sene 3500 subay adayı diye okudum geçen sene bu 3000 idi bu 500 sadece piyade bile olabilir fazla dan.

Mühendis o şu pek alacaklarını bundan 4 ay önce zaten bir alım yaptılar üni 3 ve 4 sınıflardan.

yahsibey26
Aday Memur
13 Şubat 2019 17:45

62 adp ile giren varsa ben neden min 67 adp ile piyade yedek 1000'lerde kaldım o zaman? Geçen sene bu şekilde kesin konuşanlar milleti boş yere ümitlendirdiler ben de dahil. Kesin bilmediğiniz şeyler hakkında lütfen iddialı konuşmayın arkadaşım...

Kaaris, 5 yıl önce

elbetbirgun25
Aday Memur
13 Şubat 2019 18:10

beyler biraz alakasız ama en güncel başlık burası olduğu için soruyorum sözlü mülakata girmeden boy kilo ölçümü var mı

Kaaris
Kapalı
13 Şubat 2019 20:38

60 kpss 70 fyt ile besyo mezunu arkadaşım girdi kara piyade sözlü puanı pek tabi bilemeyiz ama min değerlerden hesaplanır adp si 65 lerdeydi

60 % 50 : 30 70 % 10 : 7 sözlü %70 : 28 yapıyor.

Sözlü kim ne aldı bunu kimse bilemez sonuçlar açıklanınca da asil olarak piyade girdi. Benim anlatmak istediğim en düşük adpsi bu olan bile girdi demek. İşin garip tarafı 67 adp ile 1000 yedeklerde olmanız da garip .

yahsibey26, 5 yıl önce

62 adp ile giren varsa ben neden min 67 adp ile piyade yedek 1000'lerde kaldım o zaman? Geçen sene bu şekilde kesin konuşanlar milleti boş yere ümitlendirdiler ben de dahil. Kesin bilmediğiniz şeyler hakkında lütfen iddialı konuşmayın arkadaşım...

piyade42
Aday Memur
14 Şubat 2019 08:10

gecen sene kara piyade 70 lerde kapadı sen neyin muhabbetini yapıyorsun alacakları adam 3000 se her aşamayı gecen adam sayısıda 9 bin civarı olacak öyle sözlude cok eleme olmadı benim gözlemledigim kadar. keske sizin dediginiz gibi olsa ama arastırma yapmadan böyle kafadan sallayarak milleti boş umutlara sokmayın bilmiyorsanız konusmayarak daha fazla yardımcı olursunuz.

Kaaris, 5 yıl önce

vsl20
Aday Memur
12 Mart 2019 21:56

arkadaşlar kara bakım 69.8 adp ile gelir mi sizce erkek alımında

Toplam 60 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi