Editörler : Pangaea
02 Aralık 2019 12:12

Güvenlik soruşturması!!!

Forumdan Kite atanan bir arkadaşımla görüştüm, Güvenlik soruşturmasının iptal edilmesi sadece 657 ye göre çalışanları mı kapsıyor yoksa 399 a göre çalışan kitlerde bu iptale dahil mi? Sonucta bana göre güvenlik soruşturması khk sı iptal edildi, kitleri de kapsaması gerekmez mi?

Zulemma
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:15

evet banada öyle dedi bi arkadaş kurumu aramış inceleme devam ediyormuş biz kit olduğumuz için 657 değiliz o yüzden inceleniyor demiş

Selinsibbf
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:37

Sonuç ne olacak? Biran önce bi karara bağlansa artık.

Zulemma, 4 yıl önce
evet banada öyle dedi bi arkadaş kurumu aramış inceleme devam ediyormuş biz kit olduğumuz için 657 değiliz o yüzden inceleniyor demiş

İİibffff
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:47

yok daha neler yaa kitizz diye cekip vursunlar bizi o zaman

Makineci21
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:52

ne yani kit kurumları başka bir ülkenin anayasasına göre mi iş yapıyor. sonuçta ihlal edilen 3 anayasa maddesi var.

Selinsibbf
Aday Memur
02 Aralık 2019 12:54

Çok haklısınız.

Makineci21, 4 yıl önce
ne yani kit kurumları başka bir ülkenin anayasasına göre mi iş yapıyor. sonuçta ihlal edilen 3 anayasa maddesi var.

momürbey
Şef
02 Aralık 2019 21:24

bu konuda ben de kurumla görüştüm, bi belirsizlik olduğu doğru fakat 399 sayılı KHK'da o madde hala duruyor. 657'deki iptal edildi ama dediğim gibi 399'da duruyor saçma bi şekilde. ne olacağı belli değil yani şu an yapılmaya devam ediyor KİTlerde. benim dosya emniyette mesela, bitmek üzereydi, hatta bitmişti cuma günü göndereceklerdi, ama bu iptal durumu olunca bi bekletme kararı mı aldılar ne anlamadım, biraz daha bekleyeceksin dedi emniyetteki memur.

Zulemma
Aday Memur
02 Aralık 2019 21:56

sizinde de mi gs süreciniz uzamıştı hocam hani sorun çıktı deyip yazışmalar sürecek mi denilmişti
momürbey, 4 yıl önce

bu konuda ben de kurumla görüştüm, bi belirsizlik olduğu doğru fakat 399 sayılı KHK'da o madde hala duruyor. 657'deki iptal edildi ama dediğim gibi 399'da duruyor saçma bi şekilde. ne olacağı belli değil yani şu an yapılmaya devam ediyor KİTlerde. benim dosya emniyette mesela, bitmek üzereydi, hatta bitmişti cuma günü göndereceklerdi, ama bu iptal durumu olunca bi bekletme kararı mı aldılar ne anlamadım, biraz daha bekleyeceksin dedi emniyetteki memur.

momürbey
Şef
02 Aralık 2019 22:11

yok ben askerdeydim, 1 kasımda dosyaları kuruma verdim. soruşturma da bitmek üzereydi işte bu iptal olayı çıktı

Zulemma, 4 yıl önce
sizinde de mi gs süreciniz uzamıştı hocam hani sorun çıktı deyip yazışmalar sürecek mi denilmişti

Quinsy
Kapalı
03 Aralık 2019 19:26

399'a tabi memurlara güvenlik soruşturması uygulaması kalkmadı mı şimdi?

Selinsibbf
Aday Memur
03 Aralık 2019 20:02

Anayasa yapılan güvenlik soruşturması şekil olarak yanlış diyor ama kurumlar 657di 399du diyerekten kul hakkına giriyolar, sonuç olarak 399 KİT lerde GS süreçi halen devam ediyor, bence bişey doğruysa herkese doğrudur, yanlışsa herkese yanlıştır ama herkes benim gibi düşünmüyor, bakalım komisyonların kararları nasıl olacak. Bekleyip görecez. Sıkıntı yok en fazla ekmeğimizi vermezler, süreci uzatarak zaten çoluk çoçuğumuzun rızkına engel oldular, hayırlısı olsun bu saatten sonra.

Quinsy, 4 yıl önce

399'a tabi memurlara güvenlik soruşturması uygulaması kalkmadı mı şimdi?

Quinsy
Kapalı
04 Aralık 2019 01:23

anladım hocam cevap için tşk ederim.

Selinsibbf, 4 yıl önce

Anayasa yapılan güvenlik soruşturması şekil olarak yanlış diyor ama kurumlar 657di 399du diyerekten kul hakkına giriyolar, sonuç olarak 399 KİT lerde GS süreçi halen devam ediyor, bence bişey doğruysa herkese doğrudur, yanlışsa herkese yanlıştır ama herkes benim gibi düşünmüyor, bakalım komisyonların kararları nasıl olacak. Bekleyip görecez. Sıkıntı yok en fazla ekmeğimizi vermezler, süreci uzatarak zaten çoluk çoçuğumuzun rızkına engel oldular, hayırlısı olsun bu saatten sonra.

baristuranli
Aday Memur
04 Aralık 2019 08:14

Bende 399dan atandim gs olumsuz geldi. Insallah iptal olur. Bir suru magdur insan var. Ne sacmalik bu. Mahkemem devam ediyor. Allahkimsenin emegini bosa cikarmasin.

04 Aralık 2019 08:29

Hocam bana özelden yazar mısınız
baristuranli, 4 yıl önce

Bende 399dan atandim gs olumsuz geldi. Insallah iptal olur. Bir suru magdur insan var. Ne sacmalik bu. Mahkemem devam ediyor. Allahkimsenin emegini bosa cikarmasin.

slmkr
Aday Memur
04 Aralık 2019 11:39

2019/1 atamasımı? Hangi kurum du

baristuranli, 4 yıl önce

İİibffff
Aday Memur
04 Aralık 2019 11:53

hangi kurum hocam cevaplarmisiniz?
baristuranli, 4 yıl önce

baristuranli
Aday Memur
04 Aralık 2019 12:20

2019/1 tmo

slmkr
Aday Memur
04 Aralık 2019 13:37

Dhmı ye atanıp hala Gs bekleyen yada olumsuz sonuç alan varmı

Zulemma
Aday Memur
04 Aralık 2019 14:23

hocam size ne ara soruşturma yapmışlarda olumsuz demişler. Gs sürecinizi hiç uzatmadan mı karar verdiler
baristuranli, 4 yıl önce

Selinsibbf
Aday Memur
04 Aralık 2019 14:39

Bir kurumda bile, olumlu bir haber yok mu ?

İİibffff
Aday Memur
04 Aralık 2019 17:55

gerekcesi neymis bilgi verildi mi acaba? Allah yardımcınız olsun İnşallah hızlı ve iyi bir şekilde ve hayirlisiyla sonuclanir insallah.
baristuranli, 4 yıl önce

Toplam 113 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi