Editörler : swat3410

Nicksiz111
Aday Memur
05 Temmuz 2022 01:38

ADMİN BU SAYFAYI KAPAT...! ARTIK KONU ŞİKAYET NOKTASINA GELMİŞ.

Polis olmayan ergenler buradan psikoloji bozmaya başlamış sayfaya baktım 3 polis yok.

Biri askeri mahkemeler kapatıldığını bilmeden adli işlemi asker yapar diyor.

Birisi diklenmelerden bahsediyor.

Gerçek polis olan meslektaşlarım iki kurum arasında ast-üst ilişkisi olmadığını bilir buraya yazar.

Eğer polis bölgesinde bir askeri personel suç işler ya da mukavemet yaparsa gereği yapılır aynı şey asker bölgesinde polis içinde geçerli.

İki kurum arasında kardeşlik vardır. Devrem değil teşkilat diye seslenilir. Kıyaslamak bile gerizekalılıktır..

.

ADMİN sayfada polis kısmını kapatmanız veya önlem almanız doğru olur çünkü artık farklı boyutlara gidiyor sahte üyelerin yorumları.

arcali
Aday Memur
05 Temmuz 2022 23:14

Bu konuda mesleki eğitim denkliği diye birşey var. Yani 4 yıllık mesleki eğitim alan diğer kurumun 4 yıllık eğitim alanı ile 2 yıllık alan 2 yıllık ile. Tabi durum jandarma sahil güvenlik ve polis arasında diğer birimler ile (kara kuvvetleri vs.) denklik tartışması yapmak baştan saçmalık. Yani jamyo okuyan astsubay ile Pmyo okuyan polis memuru denktir. Bu protokolde de böyledir. Bi teşkilat kendi kafasına göre bir rütbe çıkardı diye diğer teşkilatın mensubunun denkliği düşüp yükselemez. İsterse astsubayın altında on tane rütbe olsun polis memuru yine astsubaya denktir. Bir teşkilatın personel yetersizliği sebebi ile astsubaya karakol komutanlığı vermesi onu komisere başkomisere denk yapmaz.

İDEAL-86
Aday Memur
11 Temmuz 2022 11:51

Uzun lafin kisasi...

Polis ile jandarma birbirine denktir.statuler ayni.sadece hakimiyet alani birinin merkez birinin kirsal kesim ok.

Gelgelelim polis ile tsk karsilastirmasinda(sadece subaylarla..yani tegmenden baslayan rutbelerden bahsediyorum) subay polis

İDEAL-86
Aday Memur
11 Temmuz 2022 11:53

Subay büyüktür polis...

Aksoy 78
Aday Memur
11 Temmuz 2022 12:55

TSK ve emniyet personeli arasında ast üst ilişkisi bulunmaz. Sizin ben beyninizi sileyim.

atamania
Şef
11 Temmuz 2022 19:44

Bu trolün açtığı konuya bu kadar yorum yapan olması çok ilginç
Aksoy 78, 2 yıl önce

TSK ve emniyet personeli arasında ast üst ilişkisi bulunmaz. Sizin ben beyninizi sileyim.

POLO155
Aday Memur
30 Temmuz 2022 03:13

Alakası yok. Polis memuru rütbesiz er hatta şey var ya askerliğe elverişli olmayanlar onlardandır.Tövbe tövbe

pls50
Şef
30 Temmuz 2022 05:34

Kanunları ac ta oku adlı suçlarda normal vatandaş gibi işlem görürsün burda bile kanun bilmediğiniz belli vay ki vay
Hebelupsebelup, 2 yıl önce

Nerede yaziyor askeri suc, sivil suc ayrimi ?hangisinde kimin görevli oldugu nerede yaziyor ?

Toplam 68 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi