Editörler : crops35

Kapalı
06 Ocak 2018 16:02

Önlisans mı lisans mı

Herkese iyi çalışmalar 2018 de önlisanstan sınava girip atanmak mı yoksa

temmuzda lisansatan girip 2019 temmuz tercihlerini mi beklemek daha mantıklı olur?

Lisanstan girersem okul bitecek En kötü Dhmi düz memur kadrosuna atanırım.İngilizcemi geliştiririm aim e bile başvurabilirim(Kadro açılırsa) göreve başlamadan askere giderim bunlar + yanları ama herkes gibi aklım önce paçayı kurtar sonra devam edersin diyor kararsız kaldım.Benim yerimde olsaydınız ne yapardınız ?

Not: Herşeye eleştirel yaklaşanlarda yazabilir.( niye öyle niye böyle aklın yokmucular :) )

MATYAZ
Genel Müdür
06 Ocak 2018 17:01

Dhmi felan girerim diyorsunda alabilceksen lisanstan gir tabikide.

Kendini dene sınavlarda çıkaracağın tahmini puanı görürsün ona göre karar ver.

Önlisanstada ne okursan alım puanına bak 80 felan 85 lerdeyse önlisanstan gir.

Dipnot:Herkes dhmi girmek istiyor ordaki imkan hiçbiryerde yok,puanıda yüksek olduğu için derece yapanlar giriyor,o seviyedemisin önce onu öğren.

gkhan16114
Kapalı
06 Ocak 2018 18:12

Kpss ye önlisanstan girsem yerleştirme sonucu ocak 2019 u bulur lisanstan temmuzda tercih yerleşme sonuçları belli olur. Puan alınır hocam ama Dpb'nin politikaları belli olmuyor ona güvenerek işe girişmemek nasip diyip gitmek daha mantıklı gibi :) 2017/1 aim alımına kimse hazırlanmamıştır. Forumda birisi yazmış yıllarca aim kovaladık diye ama bize nasip olmadı.( en son alım 2008)

MATYAZ, 6 yıl önce

Dhmi felan girerim diyorsunda alabilceksen lisanstan gir tabikide.

Kendini dene sınavlarda çıkaracağın tahmini puanı görürsün ona göre karar ver.

Önlisanstada ne okursan alım puanına bak 80 felan 85 lerdeyse önlisanstan gir.

Dipnot:Herkes dhmi girmek istiyor ordaki imkan hiçbiryerde yok,puanıda yüksek olduğu için derece yapanlar giriyor,o seviyedemisin önce onu öğren.

eyeoftiger
Daire Başkanı
06 Ocak 2018 18:18

öncelikle ön lisans lisans bölümün nedir? ayrıca öyle bir yazmışsın ki sınavı senin için formaliten ibaret gibi. sen de boş bir özgüven gördüm. yazdığın entrydeki yazım hatalarına bakarsak da önce gy kısmını halletmenizi tavsiye ederim.

gkhan16114
Kapalı
06 Ocak 2018 18:56

Olur öyle yaparım.Sende kendini biraz daha geliştirsen iyi olur cümleye başlarken ve (.) dan sonra büyük harfle başlanır.Ayrıca her konuda senin gibi insanlar olmak zorundamı, ne gerek var tatsızlık çıkarmaya? Neyse ki hazırlıklı açtım konuyu (Not kısmında)

Önlisans muhasebe ve vergi uygulamaları,lisans bölümüm işletme.

eyeoftiger, 6 yıl önce

öncelikle ön lisans lisans bölümün nedir? ayrıca öyle bir yazmışsın ki sınavı senin için formaliten ibaret gibi. sen de boş bir özgüven gördüm. yazdığın entrydeki yazım hatalarına bakarsak da önce gy kısmını halletmenizi tavsiye ederim.

gkhan16114
Kapalı
06 Ocak 2018 19:23

Söylediklerimin size yanlış yansımasının nedeni MATYAZ hocamın açıklamasına cevap vermeden önce kendi düşünceme yer vermiş olmam ise onun nedeni konunun önyazsına eklemeyi unuttuğum içindi o zaman şöyle yapalım:

Puan alınır(Yani puanı bile alsan atanamayabilirsin) hocam Dpb'nin politikaları belli olmuyor ona güvenerek işe girişmemek nasip diyip gitmek daha mantıklı gibi :) 2017/1 aim alımına kimse hazırlanmamıştır. Forumda birisi yazmış yıllarca aim kovaladık diye ama bize nasip olmadı.( en son alım 2008).Kpss ye önlisanstan girsem yerleştirme sonucu ocak 2019 u bulur lisanstan temmuzda tercih yerleşme sonuçları belli olur.

ilk hatasını anlayan en cesurdur,

ilk affeden en güçlü,

ilk unutan en mutlu...

-OSLO

(Buna bile ne diyor la bu diyenler olacaktır :) )

eyeoftiger, 6 yıl önce

eyeoftiger
Daire Başkanı
06 Ocak 2018 19:33

öncelikle büyük küçük harf çok temel şey zaten sorulmaz ben prensip gereği büyük harf forumlarda kullanmamaya çalışıyorum. şey her zaman ayrı yazılır bunu birleşik yazanları görünce irite edici geliyor. soruna gelince sınava muhasebe ön lisanstan gir. muhasebe kaşar bölüm hep bir sirkülasyon var yüksek alanlar temizleniyor her kurumdan kadro alabiliyor güzel kitlerde kadro açıyor. sonraki aşama için lisanstan atanmayı düşün dhmi olur A grubu olur vs. 2014 de adaletten ilk atamada atanmış biri olarak yazıyorum. lisansa verilen emekle gelen puanın karşılığı ile ön lisans karşılaştırılmaz.

alidayi9999
Yasaklı
08 Ocak 2018 21:24

Sizin durumunuzda çok sevdiğim bir tanıdığım Ankara'da Kuzey akademiye yazılmış ve tğürkçe-matematik etütleri ile kendi seviyesini geliştirmiş epey,geçenlerde ayaküstü denk geldim atanmak için hırsı gözümü korkuttu,başarılar hepinize,bölüme göre önlisanstan atanmak daha iyi derim

bsrahizli06
Yasaklı
09 Ocak 2018 20:29

Rehberlik hocasıyla görüşmek mantıklı olur,bölüme göre lisans ya da önlsanstan atanmak daha mantıklı olur diye biliyorum,hangi bölüm kaç puanla kapatıyor,alım sayıları vb..iyi araştırmak lazım ...Bende kuzey'in bir öğrencisiydim ve çok mükemmel bir puanla yerleştim darısı sizlere ve çalışan arkadaşlarımıza olsun .....

alidayi9999, 6 yıl önce

Sizin durumunuzda çok sevdiğim bir tanıdığım Ankara'da Kuzey akademiye yazılmış ve tğürkçe-matematik etütleri ile kendi seviyesini geliştirmiş epey,geçenlerde ayaküstü denk geldim atanmak için hırsı gözümü korkuttu,başarılar hepinize,bölüme göre önlisanstan atanmak daha iyi derim

kalamar1312
Aday Memur
10 Ocak 2018 11:05

İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim tüm KPSS çalışanlarına. Konu biraz ilgimi çektiği için yazma gereksinimi duydum. Konu DHMİ olunca =). Hocam öncelikle ben 2016 KPSS ilk alımı ile Diyarbakır hava alanı köprü operatörü olarak atandım. Önlisansta insan kaynakları yönetimi bölümünü okudum ama çalışırken DHMİ'ye atanma planlarım vardı ve gerçekleştirdim. Hocam önlisanstan DHMİ'ye atanmak istiyorsanız hatırladığım kadarıyla son alımda artık Apron memurluğu önlisanstan 3001 kodu ile değil yani genel kod ile değil sivil havacılık mezunlarına verilmişti. Köprü operatörlüğü hala 3001 kodu ile alınmasına rağmen bir tek Diyarbakır'da bulunmaktadır. Velevki şuan köprücü sayımız 9 kişidir. Toplam kadro sayısı 10 olmakla birlikte bir kişi eksiğimiz vardır ama kurum bu 1 kişiyi almak istemeyecektir. Eğer ki amacınız DHMİ çalışanı olmaksa önlisanstan ya ARFF ya da teknik eleman olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde lisanstan gireceğinizi var sayarsak bildiğiniz gibi alımlar çok düşük ve sunduğu olağan üstü imkanlar vasıtası ile DHMİ genelde Türkiye derecesi yapmış arkadaşları bünyesine alıyor talep fazlalığından dolayı. Demem o ki yolunuz zorlu bir yol ama buna azim gösterirseniz olmayacak diye bir kaide yoktur. AİM memurluğu veyahut lisanstan düz memurluk DHMİ içinde puanları hakkında bilgili olmadığım bir konudur. Tekrardan iyi çalışmalar diliyorum bütün çalışan arkadaşlara ve emeklerinizin karşılığını alırsınız umarım =)

M.said16
Memur
10 Ocak 2018 16:32

Hocam merhaba. Benim hedefimde Dhmi. Elektrik önlisans mezunuyum. Elektrik az alıyor puanlarıda 88 min. oluyor. Bu yüzden arff olmak için itfaiyecilik okuyorum şimdi 1. Sınıfım. Hedefimse 90 almak kpss den. Size sualim ise arff açığı ne kadar var acaba olucak. Sürekli 100 küsür alıyırlar ama 1 2 seneye ne olur? Bi fikriniz var mı acaba

kalamar1312, 6 yıl önce

İyi günler ve iyi çalışmalar dilerim tüm KPSS çalışanlarına. Konu biraz ilgimi çektiği için yazma gereksinimi duydum. Konu DHMİ olunca =). Hocam öncelikle ben 2016 KPSS ilk alımı ile Diyarbakır hava alanı köprü operatörü olarak atandım. Önlisansta insan kaynakları yönetimi bölümünü okudum ama çalışırken DHMİ'ye atanma planlarım vardı ve gerçekleştirdim. Hocam önlisanstan DHMİ'ye atanmak istiyorsanız hatırladığım kadarıyla son alımda artık Apron memurluğu önlisanstan 3001 kodu ile değil yani genel kod ile değil sivil havacılık mezunlarına verilmişti. Köprü operatörlüğü hala 3001 kodu ile alınmasına rağmen bir tek Diyarbakır'da bulunmaktadır. Velevki şuan köprücü sayımız 9 kişidir. Toplam kadro sayısı 10 olmakla birlikte bir kişi eksiğimiz vardır ama kurum bu 1 kişiyi almak istemeyecektir. Eğer ki amacınız DHMİ çalışanı olmaksa önlisanstan ya ARFF ya da teknik eleman olmanız gerekmektedir. Bunun haricinde lisanstan gireceğinizi var sayarsak bildiğiniz gibi alımlar çok düşük ve sunduğu olağan üstü imkanlar vasıtası ile DHMİ genelde Türkiye derecesi yapmış arkadaşları bünyesine alıyor talep fazlalığından dolayı. Demem o ki yolunuz zorlu bir yol ama buna azim gösterirseniz olmayacak diye bir kaide yoktur. AİM memurluğu veyahut lisanstan düz memurluk DHMİ içinde puanları hakkında bilgili olmadığım bir konudur. Tekrardan iyi çalışmalar diliyorum bütün çalışan arkadaşlara ve emeklerinizin karşılığını alırsınız umarım =)

C1H22O11
Şef
10 Ocak 2018 16:37

hocam bu köprü operatörü ne iş yapıyor meraktan soruyorum.

kalamar1312, 6 yıl önce

alidayi9999
Yasaklı
10 Ocak 2018 20:55

Bende Kuzey Akademin öğrencisiyim ve çok süper bir dershane gerçekten,derslerin başladığı ilk günden beri her türlü çalışmada çok iyiler,önlisans için kardeşim yazdırdım o da her türlü etüt imkanından faydalanıyor ve benimde desteğimle inşallah ikimizde 90 üstü puanlar alacağız

bsrahizli06, 6 yıl önce

Rehberlik hocasıyla görüşmek mantıklı olur,bölüme göre lisans ya da önlsanstan atanmak daha mantıklı olur diye biliyorum,hangi bölüm kaç puanla kapatıyor,alım sayıları vb..iyi araştırmak lazım ...Bende kuzey'in bir öğrencisiydim ve çok mükemmel bir puanla yerleştim darısı sizlere ve çalışan arkadaşlarımıza olsun .....

kalamar1312
Aday Memur
11 Ocak 2018 07:21

Hocam arff memurları sürekli olarak arff de kalmıyorlar açılan unvan değişikliği sınavları olsun şeflik sınavları olsun tayinler olsun her zaman bir boş kadro oluyor ve bu süreç böyle devam edecektir. Tabi gün ve gün bu alımlar azalacak ama tamamen bitecek diyemeyiz. Ayrıca önlisanstan elektrik bitirmeniz iyi olmuş arff memuru olarak atandıktan sonra ünvan değişikliğine gidersiniz ve elektrik teknikeri olursanız maaşınızda ciddi bir artış söz konusu olabilir.

M.said16, 6 yıl önce

Hocam merhaba. Benim hedefimde Dhmi. Elektrik önlisans mezunuyum. Elektrik az alıyor puanlarıda 88 min. oluyor. Bu yüzden arff olmak için itfaiyecilik okuyorum şimdi 1. Sınıfım. Hedefimse 90 almak kpss den. Size sualim ise arff açığı ne kadar var acaba olucak. Sürekli 100 küsür alıyırlar ama 1 2 seneye ne olur? Bi fikriniz var mı acaba

kalamar1312
Aday Memur
11 Ocak 2018 07:23

Hocam hava alanına bağlı cam körükler vardır uçaklar geldiğinde apronda park pozisyonlarında biz bu köprüleri uçaklara bağlarız ve yolcular direkt olarak havalimanına giriş yapar. Ama tabiki bu olay sadece diyarbakırda yok çoğu yerde var ama bir tek diyarbakırdaki şuan dhmi yönetiminde geri kalanlar ise taşeron firmanın elinde.

C1H22O11, 6 yıl önce

hocam bu köprü operatörü ne iş yapıyor meraktan soruyorum.

emresamsunlu5555
Yasaklı
11 Ocak 2018 22:02

Benimde tanıdığın 3-5 kişi Ankara'da önlisans dershanesi tavsiiyesi istedi,benim hocalarını ve sistemini çok beğendiğim (özellikle özel mat-türkçe) etütleri olan Kuzey Akademi oldu.

alidayi9999, 6 yıl önce

Bende Kuzey Akademin öğrencisiyim ve çok süper bir dershane gerçekten,derslerin başladığı ilk günden beri her türlü çalışmada çok iyiler,önlisans için kardeşim yazdırdım o da her türlü etüt imkanından faydalanıyor ve benimde desteğimle inşallah ikimizde 90 üstü puanlar alacağız

alidayi9999
Yasaklı
16 Ocak 2018 20:38

Aynen belirttiğiniz gibi özel etüt olması çoğu öğrencinin kendini geliştrmesini ve net sayılarını arttırıyor,çok mükemmel bir sistem bu uygulama,tebrikler

emresamsunlu5555, 6 yıl önce

Benimde tanıdığın 3-5 kişi Ankara'da önlisans dershanesi tavsiiyesi istedi,benim hocalarını ve sistemini çok beğendiğim (özellikle özel mat-türkçe) etütleri olan Kuzey Akademi oldu.

Jackwalters
Aday Memur
16 Ocak 2018 22:31

Bu kadar berbat bir reklam calismasi daha gormedim :D

alidayi9999, 6 yıl önce

Aynen belirttiğiniz gibi özel etüt olması çoğu öğrencinin kendini geliştrmesini ve net sayılarını arttırıyor,çok mükemmel bir sistem bu uygulama,tebrikler

Walter01
Aday Memur
16 Ocak 2018 23:15

Sabah akşam bu kuzey akademicileri gördükçe gülüyorum :)

Jackwalters, 6 yıl önce

Bu kadar berbat bir reklam calismasi daha gormedim :D

Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi