Editörler : Pangaea
02 Şubat 2016 23:52

Sadece 67 ve üzeri alanlar fikir yazabilir mi?

Merhaba arkadaşlar,

Şimdi hakka girmeden net soru soruyorum. Hala cevabı net olmayan soru şu: Eylül'de 1900 (Eğer İHL'nin hepsi de Dikap'ta yüksek puanlıysa 1200 ) dikap kaymasının nedeni nedir? Bunun sebebi 41 açmama mı yoksa doğu kontenjanları mıydı? Ya da gerçekten hala puanı yüksek olupta formasyon almayan var mı?

İki yaklaşım var: Eğer neden 41 ise bu durum şubatta fazla olmayacaktır. Az da olsa yine etkileyebilir.

Eğer formasyon ise kimse eylüle kadar formasyon almadı durum değişmeyecektir.

Lütfen bilgi sahibi olmayan yazmasın. Tahminlerinizi istemiyorum ve de milleti yanıltmayın. Sadece bilgiye dayalı olarak konuşun. Ona göre tercih yapacaklara yardımcı olunuz.

humeyra42
Aday Memur
03 Şubat 2016 10:32

teşekkürler ilahiyat2625 hocam😊

Erhanair
Aday Memur
03 Şubat 2016 10:54

bircok kksi 41 acmasigi icin atanamadi. Ben sadecw istanbul yazdigim icin olmadi mesela boyle insanlarda var.

Semihhs
Aday Memur
03 Şubat 2016 14:36

Hocam misal ben formasyon alirken 60 kisilik sinifta 15 kisinin isi gucu vardi. İmam ve kuran kursu hocasi oluyor bunlar haliyle ozellikle hanimlar yazmiyorlar. Kurumlar arasi gecise de basvurmadilar bilemedim neden. Doguya gitmeye sanirim cesaret edemediler. Cok bilmiyorum kurumlar arasi gecis islemleri nedir nasil olur. Simdi olduklari yere atanma imkanlari var rahat rahat basvuru yapacaklardir bu gibi kimseler. Ama yine 41 i acacaklarini sanmam. Boyle durumda olanlar da var. Yalniz ben gecen yil aldim formasyonu bu yil bilmiyorum durum ne.

Bir de ihlden tercih yapanlarin yuzde 70 inin dikab puani da var. Onlar ihl ye tercih yapinca dikabdan siralamasi dustu haliyle. Kimi atandi kimi de yanlis tercih sonucu kaldi. Bu sadece benim dusuncem tabii.

Hanzad3
Aday Memur
03 Şubat 2016 14:48

Kaymanın bir değil birçok nedeni var. Bu yüzden bu kadar fazla olmuş. Bir nedeninin de su olduğunu düşünüyorum. 2014 agustos ve 2015 şubat atamalarında herkes dikaba yüklendiği için ihl hep düşük kapattı. Geçen ağustos atanmasinda da bunun olacağını düşündüler ve dikab puanları yüksek olmalarina rağmen ihl sectiler. Böyle yapan çok arkadaşım var hatta bende öyle yaptım. Ama bu sefer dikab tan yapailacak birçok tercih ve 41 i açmayacak olan arkadaşlarım şimdi açmayi düşünüyorlar

Erhanair
Aday Memur
03 Şubat 2016 15:06

hanzad kardes siralaman nasil dikavta ve ne dusunuyorsun yazmayi

metsis
Aday Memur
03 Şubat 2016 17:03

hocam herkes dikapa yüklendi ise dikapın 1200 kaymaması lazımdı o zmn. bence iki puan türü de denges

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi