Editörler : "eskiyara"Pangaea

Kapalı
26 Haziran 2020 02:11

Eğitim BİRSEN e sesleniyorum

6 yıldır idareciyim. 2 yıldır Ekys sınavına giriyorum. Yönetici oldugum halde sınava giriyorum. Neden mi ; isteğe baglı il dışı tayin başka bir İl'e gitmek istiyorum. Gittimde ise yöneticilik görevim düşücek ve yaklaşık 2 yıl idareciliğe başvuramıyorum. Ekys sınav puanım ile herhangi bir ceza süresine kalmadan yöneticiliğe başvurabilmeliyim.

Acaba diyorum yönetmelik degişikliği olur mu ve magduriyete son verirler mi ama çözüm üreritilmiyor ve benim gibi olan birçok kişi var.

Benim gibi bir çok kişi var olan yönetmelikte mülakata girdiler ve yıllardır idarecilik yapıyor;

Eğer ki var olan yönetici olan kişıler yazılı sınava girdiyse 12 agustosta il dışı tayin sonrası 17 agustostaki idareci atamasına başvurabilmelidir. Duyun sesimizi.

Lillah
Kapalı
26 Haziran 2020 02:23

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIK YETKİLİLERİNE SESLENİYORUM

6 yıldır idareciyim. 2 yıldır Ekys sınavına giriyorum. Yönetici oldugum halde sınava giriyorum. Neden mi ; isteğe baglı il dışı tayin başka bir İl'e gitmek istiyorum. Gittimde ise yöneticilik görevim düşücek ve yaklaşık 2 yıl idareciliğe başvuramıyorum. Ekys sınav puanım ile herhangi bir ceza süresine kalmadan yöneticiliğe başvurabilmeliyim.

Acaba diyorum yönetmelik degişikliği olur mu ve magduriyete son verirler mi ama çözüm üreritilmiyor ve benim gibi olan birçok kişi var.

Benim gibi bir çok kişi var olan yönetmelikte mülakata girdiler ve yıllardır idarecilik yapıyor;

Eğer ki var olan yönetici olan kişıler yazılı sınava girdiyse 12 agustosta il dışı tayin sonrası 17 agustostaki idareci atamasına başvurabilmelidir. Duyun sesimizi.

26 Haziran 2020 10:03

Ben bu sendikadan bir fayda görmedim. Sendika temsilcisi ile görüştüm sanki bizim temsilcimiz değilde işverenin temsilcisi, bana destek olup tavsiye vereceği yerde iş yerinin avukatlığını yapıyor.

ömer42
Daire Başkanı
26 Haziran 2020 12:21

Sayın hocam, idarecilikten öğretmenliğe dönme düşüncesi uykularınızı bile kaçırmış. Gecenin ikisinde mesaj atmışsınız. Ama öğretmenlik korktuğunuz kadar kötü bir şey değil. Güzelce hazırlanıp girersiniz dersinize. Sonuçta idarecilik ikinci görev olup asıl olan öğretmenliktir. Hem gideceğiniz ilde idarecilik yapacak birileri mutlaka vardır. Sizin idareciliğe başvuru yapamayacağınız sürelerde boşluğu dolduracak fedakar öğretmen mutlaka çıkacaktır. Kalın sağlıcakla...

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
26 Haziran 2020 15:44

Öğretmen olup ayıp mı günah mı,bu idareci takımı ömür boyu idareci mi kalıyor?

Lillah
Kapalı
26 Haziran 2020 16:29

Yukaridaki cümlelerimden nasıl bir çıkarim yaptin;

Ögretmen olmak ayıp günah gibi

Zaten ögretmeniz. İdareci düşmanlıgı o kadar gözlerinizi kapatmış ki okuduğunuzu bile anlamıyosunuz

murattkucukk, 4 yıl önce

Öğretmen olup ayıp mı günah mı,bu idareci takımı ömür boyu idareci mi kalıyor?

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
26 Haziran 2020 16:41

Yazdığınızdan şu çıkıyor ben bir kere idareci oldum yine girdim sınava o hakkım saklı olmalı nereye gidersem gideyim çünkü ömür boyu idareci olmalıyım,öğretmen olamam çıkıyor

Lillah, 4 yıl önce

Yukaridaki cümlelerimden nasıl bir çıkarim yaptin;

Ögretmen olmak ayıp günah gibi

Zaten ögretmeniz. İdareci düşmanlıgı o kadar gözlerinizi kapatmış ki okuduğunuzu bile anlamıyosunuz

Lillah
Kapalı
26 Haziran 2020 16:55

Ömür boyu idareci ve ögretmen olamam cümleleri senin çıkarımın :)

Başlıği güncel tutuyosun eyvallah:)

murattkucukk, 4 yıl önce

Yazdığınızdan şu çıkıyor ben bir kere idareci oldum yine girdim sınava o hakkım saklı olmalı nereye gidersem gideyim çünkü ömür boyu idareci olmalıyım,öğretmen olamam çıkıyor

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
26 Haziran 2020 16:58

Rica ederim,inşallah öğretmenliğe düşmezsin hiç,hep idareci olursun:))

Lillah, 4 yıl önce

Ömür boyu idareci ve ögretmen olamam cümleleri senin çıkarımın :)

Başlıği güncel tutuyosun eyvallah:)

Lillah
Kapalı
26 Haziran 2020 17:00

Eyavallah Murat kardeş Allah seninde gönlüne göre versin:)

murattkucukk, 4 yıl önce

Rica ederim,inşallah öğretmenliğe düşmezsin hiç,hep idareci olursun:))

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
26 Haziran 2020 17:13

eyvallah kardeşimmm:))

Lillah, 4 yıl önce

Eyavallah Murat kardeş Allah seninde gönlüne göre versin:)

LİDERBEYİN
Kapalı
26 Haziran 2020 18:23

Hocam yaklaşık 3 aydır bu işin mücadelesini veriyoruz. Sendikalara mail attık. Fax çektik. Ulusal basında haberler (googleye "yönetici atama mağduriyeti" yazın çıkar) yapıldı.İki gün önce Türkiye'nin iki sendikasının genel merkezini aradım. mevzuattan sorumlu avukatlara yönlendirdiler. Ne acıdır ki hak üyelerinin sorunlarına çözüm üreten avukatların durumdan haberleri bile yok. En son dün sendikadan ulaştığım etkili bir kişi bu durum için yönetmelik değişikliği gerektiği bakanlığa talepte bulunduklarını yönetmelik değişikliğinde göz önüne alınacağını, ancak bu senen zor olduğunu söyledi. Bu durumla ilgili Başvurumu yaptım. Bekliyorum. Sonuç başvuru şartlarını taşımadığım için komisyon tarafından iptal edilecek. oyyyy oyyy

Lillah, 4 yıl önce

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIK YETKİLİLERİNE SESLENİYORUM

NO FIGHT
Kapalı
26 Haziran 2020 18:32

Boşuna sesleniyorsun hocam!

Lillah
Kapalı
26 Haziran 2020 18:53

Biliyorum Liderbeyin hocam çok mücadele ettin umarım sesimiz duyulur

LİDERBEYİN, 4 yıl önce

Hocam yaklaşık 3 aydır bu işin mücadelesini veriyoruz. Sendikalara mail attık. Fax çektik. Ulusal basında haberler (googleye "yönetici atama mağduriyeti" yazın çıkar) yapıldı.İki gün önce Türkiye'nin iki sendikasının genel merkezini aradım. mevzuattan sorumlu avukatlara yönlendirdiler. Ne acıdır ki hak üyelerinin sorunlarına çözüm üreten avukatların durumdan haberleri bile yok. En son dün sendikadan ulaştığım etkili bir kişi bu durum için yönetmelik değişikliği gerektiği bakanlığa talepte bulunduklarını yönetmelik değişikliğinde göz önüne alınacağını, ancak bu senen zor olduğunu söyledi. Bu durumla ilgili Başvurumu yaptım. Bekliyorum. Sonuç başvuru şartlarını taşımadığım için komisyon tarafından iptal edilecek. oyyyy oyyy

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
27 Haziran 2020 17:33

seslen belki duyarlar ...

damlaca
Şef
27 Haziran 2020 20:12

Hocam ben aynı sizin durumunuzdayım. Ve dediğiniz gibi benzer durumda olan çok kişi var. Bu durum düzelse de sanırım bu yıl için değişmez.

simyaci010
Aday Memur
27 Haziran 2020 20:29

Hepimiz aynı mesleği temsil ediyoruz. Ama birbirimizi çekemiyoruz diğer meslekler gibi tutamıyoruz nedense. sendikaların çok umurunda olduğunu düşünmüyorum. insanlar isteyerek sınava/mülakata girip bu idarecilik işini hak ediyor. il dışı istedi diye bu hakkı elinden almamalı kimse. 4 yılda bir zaten giriyoruz sınava ayrıca. bir şekilde güncelleniyor. il değiştirdin diyerek görevden almak bir cezadır.

muallim_34
Genel Müdür
27 Haziran 2020 20:48

Sınava giren idareci ilk atamaya başvurabilsin.

Anlaşamadığı mudur yüzünden istifa etmek zorunda kalmasın.

Istıfa ederse de cezalandırma süresi bir yılı geçmesin.

hugo.almeida
Kapalı
27 Haziran 2020 22:15

Bir tane müdürle anlaşamayan müdür yardımcısı o kadar öğretmenle nasıl anlaşsın. Müdürle anlaşamadım diyen müdür yardımcıları görevden el çektirilip bir daha yönetici yapılmamalı.

tarhici29
Müsteşar Yardımcısı
27 Haziran 2020 22:20

bildiğinden mi yorum yapıyorsun yoksa iş olsun diye mi ....müdürlerin hepsi melek mi nasıl öğretmenin sıkıntılısı varsa müdüründe sıkıntılısı var genelleme yapmak çok yanlış herkes makamına devletine milletine şahsına yakışır davranmalıdır sonra makamlar geçicidir mühim olan insan olmak

hugo.almeida, 4 yıl önce

Bir tane müdürle anlaşamayan müdür yardımcısı o kadar öğretmenle nasıl anlaşsın. Müdürle anlaşamadım diyen müdür yardımcıları görevden el çektirilip bir daha yönetici yapılmamalı.

Lillah
Kapalı
27 Haziran 2020 23:04

Hocam bu konu bu yıl degişir mi bilmiyorum fakat bildiģim bu konu ile ilgili çok mağdur olan var

damlaca, 4 yıl önce
Hocam ben aynı sizin durumunuzdayım. Ve dediğiniz gibi benzer durumda olan çok kişi var. Bu durum düzelse de sanırım bu yıl için değişmez.
Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi