Editörler : Pangaea

Yasaklı
11 Ocak 2021 10:28

Keşke hemşirelik okusaydım diyip duran mühendisler

Hayatımda bu kadar vizyonsuz insanlar görmedim. Adamın hayattaki tek derdi devlete atanıp aylık 5 bin tl civarı maaş almak.

Koskoca 4 yıllık mühendislik fakültesini bitirmiş; ne iş doyumu, ne kariyer ne de onca yıl emek verip okuduğu bölüm, hiçbir şey umurunda değil. Ah bi atansa da çatır çatır maaşını çekse, her şey hallolacak onun için....

savunmadım
Yasaklı
11 Ocak 2021 10:32

Bir de burada mühendislik bitirdiği hâlde yatıp kalkıp İİBF öven bir tip var, o daha da felâket. Adamı SGK'de memur olarak masanın başına oturtsan dünyalar onun olacak.

"Gelin abiler gelin, amca gel senin de işini göreyim, yaşasın 3850 tl maaş :))))"

Afsafs
Şef
11 Ocak 2021 10:41

Ülkede vizyon olarak mühendislik yapılacak yer mi var ? 2 haftada bir gün tatili olan şantiyede asgari ücretten hallice bir maaşla başlayıp minimum 30 yaşına kadar böyle çalışabilmeyi kaç kişi göze alabilir ? Adamın kişisel tercihini empati yaparak dusunursen hiç de vizyonsuzluk olarak gelmiyor. Alternatifi yok.
savunmadım, 3 yıl önce

Bir de burada mühendislik bitirdiği hâlde yatıp kalkıp İİBF öven bir tip var, o daha da felâket. Adamı SGK'de memur olarak masanın başına oturtsan dünyalar onun olacak.

"Gelin abiler gelin, amca gel senin de işini göreyim, yaşasın 3850 tl maaş :))))"

11 Ocak 2021 11:39

Elinde sadece bir yavan diploması olan mühendis de büyük şirketlerden iş teklifi beklemesin. Artık devlet bile alımlarında sertifika, yabancı dil, deneyim istiyor.

Afsafs, 3 yıl önce
Ülkede vizyon olarak mühendislik yapılacak yer mi var ? 2 haftada bir gün tatili olan şantiyede asgari ücretten hallice bir maaşla başlayıp minimum 30 yaşına kadar böyle çalışabilmeyi kaç kişi göze alabilir ? Adamın kişisel tercihini empati yaparak dusunursen hiç de vizyonsuzluk olarak gelmiyor. Alternatifi yok.

muhendisimbenya
Yasaklı
11 Ocak 2021 12:07

ne çok biliyorsunuz ya.

2 yıldır işsiz arkadaşım var. olmadı mı olmuyor. özel sektör kucağını açmış mühendis beklemiyor.

benim gücüm var, çalışıyorum ama özel sektörün sömürüsünü 5 yıl daha kaldıramayacağım.

kendi işini kursan bile işkenceden farksız bir ortam var şu anda.

ayrıca bu özel sektöre gidin safsatası geriye kalan bütün bölümler için de geçerli. onlar neden özelde kendini geliştirmiyor da mühendisler geliştiriyor. iktisat okumuşsun arkadaşım, git bankalara kredi satmaya çalış bakalım. özelde mühendisliğin bundan pek farkı yok.

uluslararası firmalarda çalışan arkadaşlarım bile hallerinden çok memnun değil.

5-6 yıl deneyimli bütün dönem arkadaşlarım, yurtdışına gidenler hariç 8 bin tl üzeri kazanabilen yok. madem devletle aynı parayı alacağız, neden kendimizi yıpratıyoruz ki.

rickkandmortyy
Aday Memur
11 Ocak 2021 12:10

iyi de adam zaten bu yüzden hemşirelik okusaymışım diyor zira kpss yanlışlıkla girsen atanıyorsun...

hürriyet kahramanı, 3 yıl önce

Elinde sadece bir yavan diploması olan mühendis de büyük şirketlerden iş teklifi beklemesin. Artık devlet bile alımlarında sertifika, yabancı dil, deneyim istiyor.

muhendisimbenya
Yasaklı
11 Ocak 2021 12:17

ayrıca kurumda mühendislerin peşinden düşmeyeceğinizi de unutmayın arkadaşlar. burada bol keseden sallıyorsunuz ama elbet birlikte çalışacağız.

mühendis memurlardan kiminle konuştuysam mesaisinin 1-2 saatini diğerlerine yardım için harcadığını söylüyor.

her sıkıştığınızda size yardım edecek insanlar hakkında böyle sallamayın bence.

savunmadım
Yasaklı
11 Ocak 2021 13:12

1) İİBFli olduğumu nereden çıkardın acaba? Böyle bir çıkarım yaptıracak ipucu mu vermişim bir yerde? :D

2) İİBFli olsam bile atanamayan mühendisin peşinden niye koşayım, asıl onlar İİBF peşinde koşuyor :D

muhendisimbenya, 3 yıl önce

ayrıca kurumda mühendislerin peşinden düşmeyeceğinizi de unutmayın arkadaşlar. burada bol keseden sallıyorsunuz ama elbet birlikte çalışacağız.

mühendis memurlardan kiminle konuştuysam mesaisinin 1-2 saatini diğerlerine yardım için harcadığını söylüyor.

cannboi
Aday Memur
11 Ocak 2021 13:56

İyi de arkadaş genel olarak mühendislere laf etmemiş ki. Vizyonsuz mühendislere laf etmiş. Milletin kadrosuna, ekmeğine, aldığı 3 kuruş maaşa göz diken mühendislere laf etmiş. Bir insan yüksek puanlarla mühendislik okumuşsa ve mezun olduktan sonra sıra iş bulmaya geldiğinde ah keşke hemşire olsaydım, ah keşke İİBF okusaydım diyorsa net vizyonsuzdur. Ha şunu da söyleyeyim iş bulamayıp ah keşke sağlıkçı olsaydım diyen İİBF'li de vizyonsuzdur.

eemühendisii
Aday Memur
11 Ocak 2021 14:34

Sizin ne acınız var arkadaşlar,

durduk yere mühendislere ne sataşıyonuz,

Herkes ekmeğinin derdinde, sizin derdiniz mühendisler olmuş,

Gidin kendinizle ilgilenin biraz, mühendislerin ne yaptığı ne istediğini boşverin

11 Ocak 2021 14:50

İnsan çaresiz kalınca her işi yapmak ister.

Mühendislere laf edeceğinize ekonomiyi batıranlara az bir laf söyleseniz ? 2015de 2200 tl maaş ile staj yaparak 830 dolar kazanıyormuşum.

Şimdi bir öğretmen o kadar kazanamıyor

savunmadım
Yasaklı
11 Ocak 2021 15:16

Meclis kürsüsü mü kardeş bura? Gensoru da vereyim istersen? :D

birtutamumut, 3 yıl önce

İnsan çaresiz kalınca her işi yapmak ister.

Mühendislere laf edeceğinize ekonomiyi batıranlara az bir laf söyleseniz ? 2015de 2200 tl maaş ile staj yaparak 830 dolar kazanıyormuşum.

Şimdi bir öğretmen o kadar kazanamıyor

muhendisimbenya
Yasaklı
11 Ocak 2021 15:18

milletin kadrosu olduğu ne malum?

ben de bunu anlamıyorum, büro personeli kadrosu nasıl iibf mezunlarına ayrılıyor.

lisans mezunu herkesin yapabileceği bir iş ve hatta eminim ki 2 aylık mühendis 4-5 yıl o işi yapan x bölüm mezunundan iyi yapıyordur işini, o yüzden 4001 olarak duruyor o kadrolar. 1-2 yıl sonra istifa etse bile en azından verilen işi hakkıyla yapan mühendisleri seçiyor kurumlar.

4 yıl boyunca büro personeli olmak için okudunuz, bir tek mühendislerin tuzu kuru, onlar kendi işlerini yapmak için okudu galiba.

neyse siz kendinizi avutmaya devam edin. çok şükür inşaatçı arkadaşlar bu sınavda şov yaptılar, 4001 kadrolarını dolduracaklar. en azından kurumlarda işler yürür.

cannboi, 3 yıl önce

İyi de arkadaş genel olarak mühendislere laf etmemiş ki. Vizyonsuz mühendislere laf etmiş. Milletin kadrosuna, ekmeğine, aldığı 3 kuruş maaşa göz diken mühendislere laf etmiş. Bir insan yüksek puanlarla mühendislik okumuşsa ve mezun olduktan sonra sıra iş bulmaya geldiğinde ah keşke hemşire olsaydım, ah keşke İİBF okusaydım diyorsa net vizyonsuzdur. Ha şunu da söyleyeyim iş bulamayıp ah keşke sağlıkçı olsaydım diyen İİBF'li de vizyonsuzdur.

Jet Fadıl
Aday Memur
11 Ocak 2021 15:54

Doktor erkeklerin yanında aşağılık kompleksine girmeyeceklerse okusunlar.Hemşirelik okuyan arkadaşları doktorlara yazınca kıskanmayacaksa okusunlar....

Keşke daha çok çalışsaydım doktor olsaydım veya 1 sene daha çalışıp taşrayı yazmasaydım diyeceğiniz halde keşke hemşirelik yazsaydım diyen adamdan hiçbirşey olmaz.Taşra üniversitenin verdiği hayat görüşü budur işte.Adama doktorluğu değil hemşireliği hedefletir.

Eksileyin şimdi.Durmayın..!

11 Ocak 2021 15:56

Gensoru kalktı kardeş

savunmadım, 3 yıl önce

Meclis kürsüsü mü kardeş bura? Gensoru da vereyim istersen? :D

cannboi
Aday Memur
11 Ocak 2021 16:00

Sanki mühendisler kamuda atom parçalıyor da gelmiş burada mühendisin daha iyi iş yapacağını iddia ediyorsunuz.. Adı üstünde idari bilimler anlayabiliyor musun İDARİ BİLİMLER idari personel İİBF'den karşılanacak tabiki, bunu kavramak çok zor olmasa gerek.

milletin kadrosu olduğu ne malum?

ben de bunu anlamıyorum, büro personeli kadrosu nasıl iibf mezunlarına ayrılıyor.

lisans mezunu herkesin yapabileceği bir iş ve hatta eminim ki 2 aylık mühendis 4-5 yıl o işi yapan x bölüm mezunundan iyi yapıyordur işini, o yüzden 4001 olarak duruyor o kadrolar. 1-2 yıl sonra istifa etse bile en azından verilen işi hakkıyla yapan mühendisleri seçiyor kurumlar.

4 yıl boyunca büro personeli olmak için okudunuz, bir tek mühendislerin tuzu kuru, onlar kendi işlerini yapmak için okudu galiba.

neyse siz kendinizi avutmaya devam edin. çok şükür inşaatçı arkadaşlar bu sınavda şov yaptılar, 4001 kadrolarını dolduracaklar. en azından kurumlarda işler yürür.

Burak2019
Şef
11 Ocak 2021 16:01

keşke demesi doğal çünkü mühendislik artık ölmüş bir meslek.

savunmadım
Yasaklı
11 Ocak 2021 16:40

İyi dedin gral. Eksini verdim.

Jet Fadıl, 3 yıl önce

Doktor erkeklerin yanında aşağılık kompleksine girmeyeceklerse okusunlar.Hemşirelik okuyan arkadaşları doktorlara yazınca kıskanmayacaksa okusunlar....

Keşke daha çok çalışsaydım doktor olsaydım veya 1 sene daha çalışıp taşrayı yazmasaydım diyeceğiniz halde keşke hemşirelik yazsaydım diyen adamdan hiçbirşey olmaz.Taşra üniversitenin verdiği hayat görüşü budur işte.Adama doktorluğu değil hemşireliği hedefletir.

Eksileyin şimdi.Durmayın..!

muhendisimbenya
Yasaklı
11 Ocak 2021 16:43

büro personelliği idari bilimler okumayı gerektiren bir kadro mu ? :))) komedisiniz ya cidden komedisiniz. inşaatçı arkadaşlar o kadroları doldursun da sayelerinde idari bilimlere ait her kadroyu 4001'e açsın kamu yöneticileri :)

cannboi, 3 yıl önce

Sanki mühendisler kamuda atom parçalıyor da gelmiş burada mühendisin daha iyi iş yapacağını iddia ediyorsunuz.. Adı üstünde idari bilimler anlayabiliyor musun İDARİ BİLİMLER idari personel İİBF'den karşılanacak tabiki, bunu kavramak çok zor olmasa gerek.

sdsss
Daire Başkanı
11 Ocak 2021 16:51

Bu ''vizyonsuz'' dediğiniz insanları sınavda geçemiyorsunuz sonra böyle konular açarak içinizi soğutmaya çalışıyorsunuz.

savunmadım
Yasaklı
11 Ocak 2021 16:57

Böyle bir bağlantıyı nasıl kurabildin ki? Ben mühendis değilim sayısalcı bile değilim. Mühendis beni geçse bile niye ilgileneyim yav ahahahahahah fazlasıyla gülünç

sdsss, 3 yıl önce

Bu ''vizyonsuz'' dediğiniz insanları sınavda geçemiyorsunuz sonra böyle konular açarak içinizi soğutmaya çalışıyorsunuz.

Toplam 70 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi