Editörler : cihan27E.Kayı Han
«320321322323324325326327328329330331»

lDeimosl
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 09:05

Hizmetli, V.H.K.İ ve düz memur vasıfsızdır, herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümünden mezun olmak gerekmez. Yukarıda konuşanlar ünvanlı personel. Yanino ünvana atanabilmekniçin onun okulunu okuyanlar. Hizmetli, V.H.K.İ ve düz memur olabilir her biri.

hacı naber ya 553, 5 yıl önce

herkes en düşük maaşa kendisinin sahip olduğunu iddia ediyor. :))

bakın arkadaşlar size bir bilgi vereyim aslında bunu ilkokul çocuğu da bilir ama ağlamaya odaklandığınız için gerçekleri göremiyorsunuz. kadrolu memurlar arasında en düşük maaşı yardımcı hizmeter sınıfındaki hizmetli kadrosundaki memurlar alır. ben hizmetliden daha düşük maaş alıyorum diyen varsa gitsin mutemediyle kavga etsin.

cümleten iyi bayramlar.

TonySopranos
Aday Memur
13 Ağustos 2019 10:57

Sözleşmeli öğretmen/Bekar şu anki maaş 3998tl kesinti falan yok yaz olduğu için ek ders de yok o da 1000tl yatıyor

saatim berene kurulu
Şube Müdürü
13 Ağustos 2019 12:12

Bekar İMD 4500

hacı naber ya 553
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 12:34

burada dert yanılan şey en düşük maaşı almak. hangi ünvanın vasıflı ya da vasıfsız olduğu konusu çok ayrı bir tartışma.

ben kendi "vasıflı" kriterimi söyleyeyim hocam. "bugün ihraç olsam ya da istifa etsem özel sektörde aldığım maaş en fazla %30 düşer " diyebiliyorsan vasıflısındır. kendi adıma ben bunu diyemiyorum maalesef. gerisi hikaye. okunulan okulun süresi, kpss'den kaç aldığın vs bunlar teferruat. biz cam fanusun içinde yaşıyoruz, gerçek hayatta mesleki değerini görmek isteyenler buyursun özel sektörde şansını denesin. okuduğun okul, bitirdiğin bölüm kağıt üstünde bir vasıf veriyor olabilir ama sadece kağıt üstünde :)

bu şartlarda özel sektöre geçse maaşında ciddi düşüş olmayacak benim bildiğim iki meslek var: 1-doktorlar 2- bilgisayar mühendisleri (yazılım konusunda deneyimli ve ingilizce bilen)

lDeimosl, 5 yıl önce

Hizmetli, V.H.K.İ ve düz memur vasıfsızdır, herhangi bir üniversitenin herhangi bir bölümünden mezun olmak gerekmez. Yukarıda konuşanlar ünvanlı personel. Yanino ünvana atanabilmekniçin onun okulunu okuyanlar. Hizmetli, V.H.K.İ ve düz memur olabilir her biri.

lDeimosl
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 13:12

Vasıflılık kriterle olmaz. Öğretmen, hemşire veya mühendis... kadrolarına atanabilmek için o bölümlerden mezun olmak gerekir. Hizmetli, V.H.K.İ veya düz memur olmak için herhangi bir bölümden mezun olmak yeterlidir. Yukarıda bahsi geçen konu okulu olan kadrolarla ilgili. KPSS'den yüksek almaya gelince zaten bubönüne gelenin atanabildiği kadrolara daha yüksek hatta çok yüksek puanla yerleşiliyor, kpss kriter değil.

burada dert yanılan şey en düşük maaşı almak. hangi ünvanın vasıflı ya da vasıfsız olduğu konusu çok ayrı bir tartışma.

ben kendi "vasıflı" kriterimi söyleyeyim hocam. "bugün ihraç olsam ya da istifa etsem özel sektörde aldığım maaş en fazla %30 düşer " diyebiliyorsan vasıflısındır. kendi adıma ben bunu diyemiyorum maalesef. gerisi hikaye. okunulan okulun süresi, kpss'den kaç aldığın vs bunlar teferruat. biz cam fanusun içinde yaşıyoruz, gerçek hayatta mesleki değerini görmek isteyenler buyursun özel sektörde şansını denesin. okuduğun okul, bitirdiğin bölüm kağıt üstünde bir vasıf veriyor olabilir ama sadece kağıt üstünde :)

bu şartlarda özel sektöre geçse maaşında ciddi düşüş olmayacak benim bildiğim iki meslek var: 1-doktorlar 2- bilgisayar mühendisleri (yazılım konusunda deneyimli ve ingilizce bilen)

hacı naber ya 553
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 14:12

vasıflılık kriterle olmuyorsa, "atandığı kadro için okul okumak vasıflılıktır" diye bir kriteri nasıl belirleyebiliyorsun? mevzuatta vasıflı meslekler ya da vasıfsız meslekler diye bir ayrım mı var? yok. bu tamamen senin kişisel çıkarımın. eğer senin vasıflılık kriterin buysa benim vasıflılık kriterim de mezun olduğun bölümle ilgili özel sektörde kamudaki kadar maaş alabilmek. serbest piyasada kamudaki kadar ya da ona yakın maaş alabiliyorsa, diplomasıyla iş bulabiliyorsa vasıflıdır.

senin söylediğini kabul edip bir kadroya atanabilmek için onun okulunu okumak gerektiği vasıflılıksa bu sefer de kim daha vasıflı ya da hangi meslek daha vasıflı sorusu ortaya çıkıyor.

lDeimosl, 5 yıl önce

Vasıflılık kriterle olmaz. Öğretmen, hemşire veya mühendis... kadrolarına atanabilmek için o bölümlerden mezun olmak gerekir. Hizmetli, V.H.K.İ veya düz memur olmak için herhangi bir bölümden mezun olmak yeterlidir. Yukarıda bahsi geçen konu okulu olan kadrolarla ilgili. KPSS'den yüksek almaya gelince zaten bubönüne gelenin atanabildiği kadrolara daha yüksek hatta çok yüksek puanla yerleşiliyor, kpss kriter değil.

yazdostum07
Aday Memur
13 Ağustos 2019 14:22

İtfaiye Eri 10/2, Bekar, BES yok, Sendika var : 3900 Maaş + 1400 SDS = 5300 TL Net.

lDeimosl
Genel Müdür
13 Ağustos 2019 15:54

Evet yanlış söylemişim; vasıflılık sizin bizim kafamıza göre koyduğumuz kriterlerle olmaz. Vasıflı-vasıfsız meslek diye de bir olay yok. Hizmetli kadrosu bir meslek değil, bir iştir. En basit deontoloji konusudur bu. Bir şeyin meslek olabilmesi için formal bir eğitimin neticesinde o ünvanı elde etmek lazım. Ben üniversitelerin "hizmetlilik, V.H.K.İ'lik, memurluk" gibi bölümlerini ve bunların anabilim dallarını bilmiyorum. Dolayısıyla bir mesleğin ünvanına sahip herkes vasıflıdır. Sizin bahsettiğiniz konu kendini geliştirmişlikle alakalıdır.

vasıflılık kriterle olmuyorsa, "atandığı kadro için okul okumak vasıflılıktır" diye bir kriteri nasıl belirleyebiliyorsun? mevzuatta vasıflı meslekler ya da vasıfsız meslekler diye bir ayrım mı var? yok. bu tamamen senin kişisel çıkarımın. eğer senin vasıflılık kriterin buysa benim vasıflılık kriterim de mezun olduğun bölümle ilgili özel sektörde kamudaki kadar maaş alabilmek. serbest piyasada kamudaki kadar ya da ona yakın maaş alabiliyorsa, diplomasıyla iş bulabiliyorsa vasıflıdır.

senin söylediğini kabul edip bir kadroya atanabilmek için onun okulunu okumak gerektiği vasıflılıksa bu sefer de kim daha vasıflı ya da hangi meslek daha vasıflı sorusu ortaya çıkıyor.

SanCak91
Aday Memur
13 Ağustos 2019 21:13

sen ciddimisin işçi maaşı bu ben güvenlik memuru olarak 4300 alıyorum
hektor16, 5 yıl önce

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru 3500 tl. galıba bızden dusuk memur maası alan yok.

SanCak91
Aday Memur
13 Ağustos 2019 21:20

devlette güvenlik 4300 maaş alırken arkadaşım bekçiliğe geçti evli eşi çalışmıyor 5100 aldığını söylüyor halbuki çok fark olmamalı bir dahaki alımda bende başvurucam

ytümakinacı
Daire Başkanı
13 Ağustos 2019 21:43

Dediklerinde haklısın. Ben sadece, Mühendisin ek ödemesi kısmına yorum yapayım. 657'li mühendislikte özellikle Makina, inşaat, mimar, harita elektrik mühendislerinin yapı teknik, Yapı kontrol gibi birimlerde maaşlarına ek olarak sadece 3 ayda maksimum 22 gün üzerinden en fazla 739 TL alır. O da, 22 gün araziye çıkarsa. Üç aydan üç aya bazen bunu full alabilir, bazen sadece 3 ayda 10 gün araziye çıktıysa örneğin 400 lira alır... Farzet, full 22 gün üzerinden aldığını düşün 739 bölü 3 ay ayda 250 TL ek bi gelir var. Maaş + 250 TL.. Arazi tazminatı ile yol harcırah farklı şeyler. Şehir dışına çıkanlar yol da alabilir ama o çok nadir olur ve her kurumda olmaz... Yani, doktor, hemşire vs gibi sabit ve değişken döneri yok 657'li mühendislikte..
Refleks44, 5 yıl önce
Tüm mesleklere söylüyorum kimse kimseyi kandırmasın. Onlisans hemşireyim 3900 maaşım var (2744 maas+1173 sabit ek ödeme) sözleşmeliyim 4. Aydan beri vergideyim. 9. Ayda 27lik dilime giriyorum. Kimse demesin bana yok mühendislerin maaşı az. Yok öğretmenler az aliyor diye. Öğretmen ek dersini saymaz. Muhendis ekini saymaz eee benim maaşım 4000 hemşireler çok alıyor. Benimde maaşım 2744 o zaman haydi kim daha az alıyor. Emekli olunca benim maaşım 2744 üzerinden hesaplanacak ya sizinki?

hasan677
Memur
13 Ağustos 2019 23:04

pttde var kardesim dagitici 4000
hektor16, 5 yıl önce

Sözleşmeli infaz ve koruma memuru 3500 tl. galıba bızden dusuk memur maası alan yok.

hayirlisibe
Memur
14 Ağustos 2019 13:27

4000 az mı???
hasan677, 5 yıl önce
pttde var kardesim dagitici 4000

bingöl.shçek
Daire Başkanı
14 Ağustos 2019 21:42

Hemşire hayat kurtarıyor ya siz?

üyadınız, 5 yıl önce

olaya bak. hemşire, tekniker gibi meslekler de 5 bin alıyor. bu ülkede mühendislere değer verilmiyor.

slkslk54
Şef
15 Ağustos 2019 00:04

Aynen. Senin mantığına göre de tavla çay kahve mühendisleri 20 bin almalı

üyadınız, 5 yıl önce

sen lisede barajı zor geçip sağlıkla ilgili bölümler okurken mühendisler en kötü %2-3'lük dilime giriyorlar (barajı geçip mühendislik diploması olanlar da var, onlar zaten kpss'yi kazanamıyor). ayrıca bir işin zor olması, o mesleği icra edenlerin yüksek maaş almalarını gerektirmez. maden işçileri doktordan da hemşireden de zor şartlarda çalışıyor. senin mantığına göre en az 20 bin lira almaları lazım.

hektor16
Şef
15 Ağustos 2019 00:49

gardasım nıye yalan soyleyım . kadrolu ınfaz koruma memuruda 4200 e yakın alıyor

SanCak91, 5 yıl önce
devlette güvenlik 4300 maaş alırken arkadaşım bekçiliğe geçti evli eşi çalışmıyor 5100 aldığını söylüyor halbuki çok fark olmamalı bir dahaki alımda bende başvurucam

Diagne38
Şef
15 Ağustos 2019 01:44

7 kişi eksi vermiş, sebep ne. eksi vermeden önce, çalıştığınız saati de yazın, aldığınız maaşı da. polise feda olsun. yok ek ders, yok döner sermaye, yok bilmem ne tazminatı. 12-12 ne deseler bilmeyenler eksiler tabi.
MELİH RAMİ, 5 yıl önce
polis doğuda tam tazminat 3/1 evli eş çalışmıyor 1 çocuk 7250 gaymak Allah bereket versin ağalar

k_caner
Aday Memur
15 Ağustos 2019 12:06

Herkes dert yanıyor ama işe göre en az İkm ler alıyor söz bekar 3500
15 Ağustos 2019 12:19

7250 değilde 3250 yazsaydın eksilemezlerdi

kıskançlık baska bir şey

Diagne38, 5 yıl önce
7 kişi eksi vermiş, sebep ne. eksi vermeden önce, çalıştığınız saati de yazın, aldığınız maaşı da. polise feda olsun. yok ek ders, yok döner sermaye, yok bilmem ne tazminatı. 12-12 ne deseler bilmeyenler eksiler tabi.

Kare-As
Şef
15 Ağustos 2019 14:06

Tcdd Mühendis maaş arttıracak bi gelir yok %27 vergi diliminde 5.774 ₺

Bir önceki ay 6.500 dü. %20 vergiyle

Toplam 20274 mesaj
«320321322323324325326327328329330331»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi