Editörler : oto-danisman-expert

DamienScott
Aday Memur
08 Kasım 2019 16:05

Kılavuzun 17. sayfasında e. maddesinden başlıyor, 19. sayfa f. maddesine kadar yazıyor hepsi.

Gökhannnnnnn, 4 yıl önce

Arkadaslar kılavuzun son kısmındakı belgelerı cıkaracagızda baska ne goturecegız genel olarak bılen bı arkadas lıste yapabılır mı. Veya toplu bır sekılde nerede yazıyor kılavuzda su sayfavs dıyen varsada olur. Sımdıden tesekkurler

hknshn46
Aday Memur
08 Kasım 2019 17:43

Arkadaşlar olayı halletmiş bulunuyorum.

Güvenlik Soruşturma formu için, önce personel teminden girişinizi yapıyorsunuz edevlet ile. sonra karşınızda fotoğrafınız vs anasayfada tüm bilgilerinizi eksiksiz olarak dolduruyorsunuz ki zaten başvurudan önce bayasını doldurdunuz. şuan kardeş bilgileri, okul vs herşeyi tas tamam yaptıktan sonra en üstte sağda güvenlik soruşturma formu yazıyor. onu tıklıyorsunuz ve yeni açılan sekmede word olarak kaydet diyorsunuz. kayıt ettiğiniz word ü açıp eksik bazı yerler var, kendi iletişim adresiniz, okul başlama tarihi bunları doldurup sağdan soldan aşağıdan yukarıdan sayfayı büyüterek küçülebilen satırları küçülterek bir sayfaya sığdırabilirsiniz. Bence fotoğrafıda silip üzerine farklı bir vesikalık veya biometrik fotoğraf yapıştırabilir/zımbalayabilir/ataçla tutturabilrsiniz. Eğer personeltemin deki kardeşleri eklerseniz otomatik olarak oluşturduğunuz güvenlik araştırma formunda çıkıyor zaten. ben boş olan iki satırı sildim birisi velisinin(askeri öğrenciler için) diye yazan biriside 18yaşından büyük çocuğu olanlar için ben bu iki satırıda silip tek sayfaya sığdırdım. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Sıra geldi aile hekimi raporuna bakalım PAEM'de vermemişti raporu bunda verecek mi :)

Rastgele

hknshn46, 4 yıl önce

Merhaba,

Bende evrak konusunda çok sıkıntı çekiyorum şuanda. Güvenlik Soruşturma Formunu kendim wordde aynısını yaptım doldurdum. Fakat aklıma takılan bazı şeyler oldu.

Birincisi aileye dair bilgiler kısmında adres kısmına İl/İlçe mi yazılacak yoksa açık adres mi? Açık adres yazılığı takdirde çok uzuyor ve formun formatı kayıyor.

3 ve 4 üncü kardeşler için nasıl yapacağız diyecektim ama onu okudum, satır ekleyip yazabiliyormuşuz.

Diğer bir konu da en son çalıştığınız iş yerinden ayrılma tarihini soruyor. Ben hâlen çalışmaktayım oraya hâlen yazsam olur mu?

Diğer bir konuda normalde tüm bu tarz işlerde biyometrik fotoğraf isterler ama istememişler ilginç geldi. Hayırlısı bakalım.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Must.y
Aday Memur
08 Kasım 2019 17:54

Arkadaşlar güvenlik formu yazıyor fakat bizden güvenlik formu almadılar

riven
Memur
08 Kasım 2019 18:14

Nasıl ya? Sen ne zaman girdin ki sınava

Derossi1905
Memur
08 Kasım 2019 18:19

Güvenlik formunu sözlü mülakatta yanında götüreceksin. Fytde almıyorlar o formu.

Must.y, 4 yıl önce

Arkadaşlar güvenlik formu yazıyor fakat bizden güvenlik formu almadılar

Japon-25
Aday Memur
09 Kasım 2019 00:03

Askerlik durum belgesini e devletten kabul ediyorlar mı? Kılavuzda askerlik yapmayanlar için şubeden alınacak yazıyorda.

radiohead71
Kapalı
09 Kasım 2019 09:16

Bunu ben de merak ediyorum. Kılavuzda aşağıdaki şekilde yazılmış. Terhis belgesi için e devletten alınan kabul edilmeyecektir demişler. Ancak askerlik durum belgesi için sadece aslı ve fotokopisi diyr geçiyor.

(6) Terhis Belgesi (Askerlik hizmetini bitirenler için),

Terhis belgesinin aslı ve bir adet fotokopisi veya Askerlik Şubelerinden onaylı sureti

getirilecektir (onaysız fotokopi kabul edilmez). E-devlet?ten alınan askerlik durum belgeleri kabul

edilmeyecektir.

(7) Askerlik Durum Belgesi,

Askerlik hizmetini yapmayan erkek adaylar için, son bir ay içerisinde alınmış

askerlik durum belgesinin aslı (adayın yanında olacaktır) ve bir adet fotokopisi getirilecektir.

Japon-25, 4 yıl önce
Askerlik durum belgesini e devletten kabul ediyorlar mı? Kılavuzda askerlik yapmayanlar için şubeden alınacak yazıyorda.

Mhmt.bay
Kapalı
09 Kasım 2019 09:25

Arkadaşlar güvenlik ve arşiv araştırması formunu personel temin sayfasından mi indireceğiz

hknshn46
Aday Memur
09 Kasım 2019 10:26

Eğer ki tüm bilgilerini eksiksiz doldurursan kardeş bilgilerini vs. oradan alırsan aynı kılavuzdaki formatta çıkıyor. aksi halde kılavuzdaki formatı kopyalayıp düzenleme yapamıyorsun

Mhmt.bay, 4 yıl önce

Arkadaşlar güvenlik ve arşiv araştırması formunu personel temin sayfasından mi indireceğiz

Mhmt.bay
Kapalı
09 Kasım 2019 11:05

Kardeşim bide hakkında bilgi verecek 3 kişinin ikamet adresini falan istiyo perdemden indirilen kılavuzda .oralarin da doldurulması zorunlu mu

Erhansah.
Aday Memur
09 Kasım 2019 19:18

Arkadaşlar whatsapp grubu varsa beni de ekleyebilir mi veya link varsa paylaşabilir mi. Numaramı özelden gönderebilirim.

hknshn46
Aday Memur
09 Kasım 2019 22:33

Dostum o pertemdeki farklı bi forum onu boşver, başvuru kılavuzunda ki forma uygun olanı edevlet ile giriş yapınca ana sayfada sağda üstten alabiliyorsun
Mhmt.bay, 4 yıl önce

Kardeşim bide hakkında bilgi verecek 3 kişinin ikamet adresini falan istiyo perdemden indirilen kılavuzda .oralarin da doldurulması zorunlu mu

ceyg001
Aday Memur
09 Kasım 2019 22:54

Askerlik durum belgesini askerlik yapmayanların nerden alması gerekiyor arkadaşlar şimdi ?

riven
Memur
10 Kasım 2019 08:26

valla kardeşim benim askerlik şubesi yakın diye iki dakika uğrayıp oradan ıslak imzalı kaşeli falan şekilde aldım, kafamı rahatlattım. Sonrada fotokopisini çektirdim. Yakınsa sana da şube hiç kendini zora sokma al gitsin derim. Geçici mezuniyet belgesinde de aynısını yaptım mesela asıl olarak okuldan aldığımı koydum, fotokopi olarak da e devletten çıkardığımı koydum kafam rahat olsun dedim.

ceyg001, 4 yıl önce

Askerlik durum belgesini askerlik yapmayanların nerden alması gerekiyor arkadaşlar şimdi ?

Mhmt.bay
Kapalı
11 Kasım 2019 08:32

Arkadaşlar güvenlik araştırma formumdaki fotografta sakal biraz belli oluyo sıkıntı olurmu

hasanburak43
Aday Memur
11 Kasım 2019 20:43

başvuru formunda herşey açık net yazıyo kardeşim aslında
Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi