Editörler : "eskiyara"Pangaea

bogeyma01
Memur
24 Mayıs 2022 09:49

2010 da çok mağdur olduk,hatta ozamanlar doğu görevine af gelenler yine bu platformda çok dalga geçti,artık doğuya turistik amaçlı gezi için geliriz oturun ağlayın diye,biz oturup ağlamadık,rotasyon olmadığı için memleketimize 10 sene sonra ancak gelebildik,doğu görevini 3 ile çarpıp yaptık...bişeyler yapılırken mağduriyetler giderilerek yapılacaksa amenna,lakin bizim gibi mağdurlar doğuracaksa kesinlikle gelmemeli...

defneogretmen
Kapalı
24 Mayıs 2022 09:54

Af çok büyük bir haksızlık yıllarca doğuda zorunlu hizmetini tamamlayanlar için elbette, ancak 2010 yılında atandığından birkaç ay sonra 1. Bölgedeki insanlar muaf oldular, yani o kadar büyük bi saçmalık varki, aynı kurumda çalıştığın insan muaf olmuş sen daha sonra atandığın için zorunlu hizmete tabisin, bu durumda olan öğretmen de elbette af istemekte haklı, herkes haklı kısacası
tukiu, 2 yıl önce

yes :) isterükk bizim ne eksiğimiz var öncekilerden

detayolur
Aday Memur
24 Mayıs 2022 15:29

Yüzbinlerce öğretmen muafken ben niye değilim sırf 2010 yılından sonra atandım diye mi? Tam bir saçmalık. Ben niye belge vermek zorunda iken 2010 yılı öncesindekiler belge vermiyor. Verirsin doğu zorunlu hizmet bölgesi tazminatını herkes kendince hesabını da yapar ona göre tercihini de yapar.

tukiu
Memur
24 Mayıs 2022 18:35

Zorunlu hizmet saçmalığı bitsin artık. Doğusu batısı her yeri aynı memleketin, eskisi gibi değil batıda bulunan kıyı kentinde hava limanı bile yokken doğuda kuzeyde güneydoğuda var. bu saçmalık tamamen kalkmalı.

detayolur, 2 yıl önce

Yüzbinlerce öğretmen muafken ben niye değilim sırf 2010 yılından sonra atandım diye mi? Tam bir saçmalık. Ben niye belge vermek zorunda iken 2010 yılı öncesindekiler belge vermiyor. Verirsin doğu zorunlu hizmet bölgesi tazminatını herkes kendince hesabını da yapar ona göre tercihini de yapar.

alpern33
Daire Başkanı
25 Mayıs 2022 23:15

Ben yaptım sizde yapın mantığı bencilliktir. Sen de af bekleseydin başkası yaptı ben de yapayım dermiydin acaba yazık

bogeyma01
Memur
26 Mayıs 2022 09:16

Başkası yapmamış bende yapmayım mantığı ne oluyor peki....

alpern33, 2 yıl önce

Ben yaptım sizde yapın mantığı bencilliktir. Sen de af bekleseydin başkası yaptı ben de yapayım dermiydin acaba yazık

yorguntarihçi
Genel Müdür
26 Mayıs 2022 09:36

İşin adalet,hak, hukuk kısmı ayrı bir tartışma konusu ama ülke ekonomisi ortada iken zorunlu hizmet affı gelme ihtimali ihtimal dahilindedir.

detayolur
Aday Memur
27 Mayıs 2022 14:12

Zorunlu hizmet affı bugün de gelmedi. Bir gün resmi gazetede bu haberi göreceğime inanıyorum.

detayolur
Aday Memur
06 Haziran 2022 14:06

Bugün Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında böyle bir sürpriz açıklama bekliyorum.

detayolur
Aday Memur
16 Haziran 2022 10:24

Adalet diyorsak af 2020'de getirilmeliydi.2010 sonrasında atananların günahı ne!

silivripdr
Daire Başkanı
16 Haziran 2022 11:30

adalet bütün afların iptal edilip her öğretmenin en az 5 sene geri kalmış bölgelerde görev yapması sağlanarak olur.

merkezi okula eş durumundan gelip 30 sene evinin dibinde görev yapan öğretmenler gördük

detayolur, 2 yıl önce

Adalet diyorsak af 2020'de getirilmeliydi.2010 sonrasında atananların günahı ne!

fb88
Şube Müdürü
16 Haziran 2022 14:17

Af mı.arkadaşalar biz yaptık doğu görevini siz de yapın zahmet olmazsa.af deemek haksızlık demek.bilerek tercih ettik hepimiz gideceğimiz yeri görev süremizce zorunlu hizmeti yapmalıyız

Braweheart01
Daire Başkanı
16 Haziran 2022 21:08

Bugün öğretmenler arasında zorunlu hizmet affı gelsin mi şeklinde anket yapılsa çoğunluk gelmemesini ister 2000 ve 2010 yıllarında yapılan yanlışların tekrarı daha vahim sonuçlar doğurur. 2010 yılında bizzat meslekte olduğum için biliyorum af sonrası şikayet telefonlarından bakanlığın telefonları kitlenmişti o zamanlar sosyal medya aktif kullanılmıyordu şimdi böyle bir hataya düşseler sosyal medyada rezil kepaze olurlar ki zannetmiyorum böyle bir hata yapacaklarını

Kagiş
Müsteşar
16 Haziran 2022 21:56

Af gelmeli. Af istiyoruz.

detayolur
Aday Memur
17 Haziran 2022 10:51

İyi de daha önce niye af geldi bunun sosyal medya ile ne ilgisi var. 2010 yılından önce atandıysan doğuda görev yapıyor olsan bile zorunlu hizmette affa uğradın yani sonraki yıllarda ona göre tercihini yapabileceksin. 2010 yılından sonra ilk atandığı yer doğru görevi olmayanların suçu ne e ben emekli olana dek belge mi göstermek zorundayım. Tamamen saçmalık. Artık eğitimde böyle şeylere takılmayın. İnsanları biraz özgür bırakın (her anlamda)

Kagiş
Müsteşar
17 Haziran 2022 14:06

Her sene her sene belge ver durr! Eşim de kamu personeli, yeter artık yaa. Aynı evrağı 8 yıldır verip duruyoruz!!! Af isterizz o kadar! Kader mahkumlarına bile af isteniyor lakin şu zorunluya af çıkmıyor yahuu!!

Zam da isteriz, af da isteriz arkadaşşş!

Braweheart01
Daire Başkanı
17 Haziran 2022 14:11

kader mahkumları ayrı dostum onlar için af gelmeli öğretmen zh affıyla cezaevleri için topyekün genel af aynı şey değildir. Kader mahkumlarının durumu çok farklı aynı kategoride değil.

Kagiş, 2 yıl önce

Her sene her sene belge ver durr! Eşim de kamu personeli, yeter artık yaa. Aynı evrağı 8 yıldır verip duruyoruz!!! Af isterizz o kadar! Kader mahkumlarına bile af isteniyor lakin şu zorunluya af çıkmıyor yahuu!!

Zam da isteriz, af da isteriz arkadaşşş!

Kagiş
Müsteşar
17 Haziran 2022 17:05

Yook öyle demeyin ama! Biz de bir nevi kader mahkumu sayılırız! Bize de bir şeker verip sevindirsinler yahu!)))

Braweheart01, 2 yıl önce

kader mahkumları ayrı dostum onlar için af gelmeli öğretmen zh affıyla cezaevleri için topyekün genel af aynı şey değildir. Kader mahkumlarının durumu çok farklı aynı kategoride değil.

detayolur
Aday Memur
20 Haziran 2022 13:38

Bedelli affı tamam, öğrenci affı haftaya

AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal, bakayalara bedelli af düzenlemesiyle ilgili, "Bu hafta içinde öğrenci affı ile ilgiliyi düzenlemeyi de bu hafta içinde sunacağız" dedi.

Bir tek zorunlu hizmet affı gündeme gelmiyor malum sendikadan dolayı.

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi