Editörler : E.Kayı Han
02 Mayıs 2011 00:05

Burun estetiği düşünüyorum

burnumu kafaya çok takıyorum. aslında insanlar burnumu kafamam takmamam gerektiğini bir sorun olmadığını söylüyor ama ben takıyorum:(

dini yönden günah olduğunuda biliyorum ama yaptırma düşüncesinden alıkoyamıyorum kendimi.

ne yapmam gerek yardımcı olun lütfen

darılmaca yok
Müsteşar Yardımcısı
02 Mayıs 2011 00:07

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/19124/burun-yapim-duzgun-olmadigi-icin-hem-psikolojik-olarak-hem-de-nefes-alamama-horlama-gibi-saglik-problemi-yasiyorum-estetik-yapmam-caiz-mi.html

-hi.lal-
Yasaklı
02 Mayıs 2011 00:25

psikolojini bozacak düzeyde rahatsz oluyorsan caizdir git yaptır , ama allahın yarattığı kadar güzel olmaz , hep yapay durcak ne kötü

bi daha düşün , yapmacık insanlar gibi durcak ,ıyyy :(

umut sarıkaya
Yasaklı
02 Mayıs 2011 00:54

yaptırın hocam burun önemli yani..bizim de bi çok böyle dini bütün 5 vakit namazında niyazında bi arkadaşımız vardı afedersiniz göğüsleri bayaa bi büyüktü gitti küçülttürdü bize de göğsümde kitle çıktı ameliyat olmam lazımmış falan gibisinden bişeler uydurmuştu tabi. ama gidip de fındık burun falan yaptırmayın o hakkaten komik olur böyle doğala yakın bi burun gider yani..funda arar'ınki gibi :) hem eşinizin de gözüne hoş görünür sonuçta insanız yani ne kadar sizi teselli etmek için bi sorun yok deseler de aslında vardır yani...

Maykıl Ceksın
Daire Başkanı
02 Mayıs 2011 01:19

ben trabzonluyum burnum gayet yöresel bir burun:) sözlüm burnumun beni çok sempatik yaptığını söylüyor.bende inanıyorum tabi:) tamamen bakış açısı diye düşünüyorum ben.bence doğal ol daha sempatik olursun:)

umut sarıkaya
Yasaklı
02 Mayıs 2011 01:26

maykıl ceksın eğer doğalsa nikinle uyumsuz bi burnun var demek ki :)

Maykıl Ceksın
Daire Başkanı
02 Mayıs 2011 01:32

süpersin dostum gece gece hiç güleceğim yoktu :))))))))))))

umut sarıkaya
Yasaklı
02 Mayıs 2011 01:36

ya burun çok önemli arkadşalar..iyi tamam allah yaratmış iyi hoş da hakkaten önemli ya hele de bi bayanda...

Hesaplama_Uzmanı
Şube Müdürü
02 Mayıs 2011 01:38

gizlisevda

psikolojik olarak rahatsızlık duyulan hastalar için psikiyatri diye bir bölüm mevcut. Yani psikolojik olarak seni rahatsız eden bir durum varsa bu bir hastalıktır. Bendede var aynı şekilde ve bende saç dökülmesi ile ilgiliydi gittim ektirdim şimdi problem yok.

Bana göre yaşamını olumsuz etkileyen mesela atıyorum dişin ağrıyo çektirmen lazım aynı bunun gibi burun şeklin seni rahatsız ediyo bunu düzeltmen lazım gibi algılaman gerek. İkiside seni rahatsız ediyo sonuçta, ikiside tıbbi olarak hastalık grubuna girer.

estetik yaptıranların hepsi için demiyorum bakın, çünkü daha güzel görünmek ayrı şey kötü bir görünümün düzeltilmesi ayrı şey.

Hiç biyerinde sorun yokken yani yüz şekli gibi gidip estetik yapılması bence maddi açıdan zarar olduğu gibi bu parayı bir kaç fakire verilse diye düşündüğümüzde manevi anlamdada zarar olarak görüyorum.

Maykıl Ceksın
Daire Başkanı
02 Mayıs 2011 01:38

bence sevgililer yada karı koca arasında sorun yoksa sorun yok demektir.ha tabi sözlüm beğenmeseydi (anlaşılırdı zaten ilk tanışmada filan)bende düşünürdüm belki ama beni seven öyle beğendiyse o sorun etmediyse ben neden sorun edeyim

umut sarıkaya
Yasaklı
02 Mayıs 2011 01:40

maykıl hocam sen de yaptır :D

Maykıl Ceksın
Daire Başkanı
02 Mayıs 2011 01:44

tek bir güç beni bıçak altına yatırır: sözlümün isteği...bak o isterse yaptırırım hemde hiç düşünmeden

umut sarıkaya
Yasaklı
02 Mayıs 2011 01:46

:D yok hocam ya erkekte pek sorun olmmuyor yani çektiğiniz accıya değmez boşverin :) sizi seven öyle sevsin :)

Maykıl Ceksın
Daire Başkanı
02 Mayıs 2011 01:52

ama keşke her iki cins içinde böyle olsa.bizi seven olduğumuz gibi sevse...bayanlarda da sorun olmasa.ama hocam haklısınız malesef erkekler bunu daha çok sorun ediyor.kadında öncelik fiziksel güzellik oluyor her zaman.ama eş sorun edecekse mutlaka yaptırılmalı yinede.işin o kısmı mühim...

sewda_09
Yasaklı
02 Mayıs 2011 03:19

burun estetiği yapildigi ilk hafta insani michael jackson a ikizi kadar benzeterek korkunc bi gorunume sokan operasyondur.. Birde eskiden pahalıydı şimdi çoluk çocuk bile yaptırır oldu. Hayır korkuyorum herkesin burnu tıpatıp aynı olucak diye :D

diskriminant=0
Genel Müdür
02 Mayıs 2011 11:06

Bu burun operasyonu sonra periyodik olma ihtiyacı gerektiriyor diye birşey duymuştum doğru mudur acaba?

..yemliha..
Kapalı
02 Mayıs 2011 12:38

Hiçbir şey Allah'u teala'nın yarattığından daha güzel olamaz. Herşeyin en güzel hali en sade olanıdır. Haliniz, karşıdaki insanları tiksindirecek kadar değilse, sağlık açısından da bir problem yoksa sakın düşünmeyin derim. Acizene tavsiyemiz olsun. :)

xxxaa
Kapalı
02 Mayıs 2011 13:08

yemliha ya katılıyorum her şeyin orjinali güzeldir...sizi çok rahatsız etmiyor toplum içinde geri kalmanızı, kendinizi çekmenizi vs böyle bir etki oluşturmuyorsa bence de gerek yok...en gzeli Allahın yarattığı...zaten sanırım dinimizde de sizi rahatsız edecek, hani dalgaya alaya alınacak şekilde ise,sağlık açısından ii değil ise yaptırılabilir diye biliyorum, ama extra güzellik için doğru değil...bi de sonrasını düşünün, ya güzel yapamazlarsa :S...

patthem
Kapalı
02 Mayıs 2011 20:07

estetik yaptırıp pişman olanlarda var..

ya kötü olursa ...

burnunun eski şeklini mumla ararsında dönemezsin geri :)))

okuadamol
Kapalı
03 Mayıs 2011 14:52

Şimdi göbekli olan insanda bayan-erkek,,Şekli değişiyor külliyen haram.

AYRICA HERŞEYİN DOĞALI GÜZEL OLSAYDI,DOMUZU severdik.

kadersiz_adem
Kapalı
03 Mayıs 2011 15:02

valla kardeşim bende dini yönden cok düşündüm...ama psikolojim iyice bozulmuştu...toplum içinde herkes burnuma bakıyor diye hissediyordum...15 yıl sürekli bu psikoloji rahatsızlıkla yaşadım...bir yıl önce estetik yaptırdım...inan kendimi yeniden doğmuş gibi hissettim...şuanda insanların yüzüne cok rahat bakabiliyorum...

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi