Editörler : crops35
«252627282930313233343536»

punisher17
Memur
26 Mart 2023 10:33

Arkadaşlar herkes üzerine düşeni yapsın hukuk yoluna gitsin . Mübarek Ramazan ayında buna sebebiyet verenler ahirette kul hakkı karşılığı hesabını verir . Ama bu dünyadada hakkımızı sonuna kadar arayacağız . Seçim sürecinde karşımıza çıkan tüm yetkililere durumu iletelim .

uye521464
Aday Memur
26 Mart 2023 11:00

Her unvanda bir arkadaşım var çok detaylı bir dilekçe hazirliyoruz sadece kendi bilgilerinizi doldurup imzayip idare mahkemesine vereceksiniz dilekcelere sizden düşük alan ya da mülakatı kotu geçenleri kıyaslama için not edin

mYopçekoo
Kapalı
26 Mart 2023 14:28

İk daire başkanı puan ayarlaması yaptığını taşradan merkeze ve merkezden taşraya atama olmadığını sınav sonuçları açıklandıktan sonra kendi ağzıyla söyledi ve zaten atamalarda bu şekilde yapıldı. Bunun başvuru formunda yazmaması insanları düpedüz tuzağa düşürmektir.taşradan merkezi yazan merkezden taşrayı yazanların üzeri çizildi, en az 5 yıldır ilgili bölümünde çalışıp senelerce amirleri tarafından sicil raporu düzenlenen çalışanları kanaat notunu 20 30 vererek eliyorsan mutlaka haklı ve tutanağa bağlanmış bir sebebin olması gerekir. Heryerde hakkımı arayacağım.

kitkanun
Şube Müdürü
26 Mart 2023 14:49

Enerji Birsen li olup hâlen o sendikada duruyorsaniz kusura bakmayın mustehak

26 Mart 2023 17:03

Arkadaşlar CİMER de yazalim mi ne dersiniz fikrinilan var mı?

uye521464
Aday Memur
26 Mart 2023 19:29

Cimere cevap yazsak da yine cevabı kurum verecek kamu denetcisine başvurmak gerekir o komisyonda kim varsa hakkım helal değil bir haysiyetli yokmuydu kul hakkı yemeyin diyen

cesurnefer
Aday Memur
26 Mart 2023 20:59

Hiç işe yaramaz
ya cesaret ya esaret, 1 yıl önce

Arkadaşlar CİMER de yazalim mi ne dersiniz fikrinilan var mı?

punisher17
Memur
26 Mart 2023 22:13

Cimere şikayet sonucu bir inceleme yapılabilir bir ihtimal . Bu adaletsiz sonuçlardan üst kadroların haberi olmasını sağlayabilir mi ?

uye521464, 1 yıl önce

Cimere cevap yazsak da yine cevabı kurum verecek kamu denetcisine başvurmak gerekir o komisyonda kim varsa hakkım helal değil bir haysiyetli yokmuydu kul hakkı yemeyin diyen

Ormandakibirtavşan
Aday Memur
26 Mart 2023 22:51

Yaptıkları hak gaspını hukuğa uydurmak için başından beri her türlü kurnazlığı yapmışlar. Mızrak çuvala sığacak mı hep beraber göreceğiz. Yaptıkları iş düzgün mü, doğru mu, kamu yararı var mı hiç önemli değil. Yeter ki hukuğa uygun olsun. Onu da başarabildikleri pek söylenemez. İnşallah yaptıkları başka işler de böyle değildir. Bi de öyle bir sindirmişler ki insanları. Bunlara bişey söyleyen soluğu Türkiye'nin diğer ucunda alıyor. Normal şartlar altında şu sayfa inlemeliydi. Herkesi sindirdiklerini bildikleri için de kimsenin bişey yapmayacağını, intranet duvarından paylaşılan görüşleri kaldırmakla da bu sorunu halledebileceklerini sanıyolar. Doğru onlara hiç bişey olmuyor. Canı yanan adaleti mahkemede arıyor. Mahkeme masrafları yine kamunun cebinden karşılanıyor. Sonra yine adaletsizlik, yine hukuksuzluk. Bu döngü böyle devam ediyor. Zaten hülle yoluyla müdür olanlardan bekliyoruz biz adaleti. Bizde çok safız kabul edelim. Ve ne demişti bir önceki Adalet Bakanımız: "Adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun!"

Fersahfersah
Aday Memur
27 Mart 2023 00:22

Burada iptal edilmeye çalışılan mülakat mı?

kitkanun
Şube Müdürü
27 Mart 2023 05:35

Cimer den bişey çıkmaz. Herkes yarın Kamu Denetçisine yazsın. Özellikle 85 üzeri puan alanlar.

mehmetkaplan312
Aday Memur
27 Mart 2023 09:10

Bu sınavda hem unvan değişikliğine hemde görevde yükselme sınavına aynı anda girme hakkı verildi. görevde yükselme sözlü mülakatında yüksek verilip atanan kişiler unvan değişikliği sözlü mülakatında elenmiş. Bu nasıl bir şey anlamak çok zor. komisyon üyeleri aynı , kişi aynı ama birinde 80 verip atıyorsun diğerinde 20 verip eliyorsun . yazıklar olsun.

siyahgiyenkiz
Aday Memur
27 Mart 2023 09:28

Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle herkes için hayırlısı olsun diyorum. Evet bu sınav yıllardır beklediğimiz ve çalıştığımız bir sınavdı. Geçte olsa nihayet tamamalandı ve yüzlerce arkadaşımız hayalini kurduğu kadrolara atanma şansı buldu. Şahsen ben girmiş olduğum uzmanlık alanında ortalamanın üstünde bir puan almış olsam da atama için yeterli gelmeyebileceğini tahmin ediyordum. Öyle de oldu maalesef . Ancak görüştüğüm çok sayıda arkadaşımdan yalnızca yüksek puan almış olanların atandığını öğrendim uzmanlıkta. Belki bazı arkadaşlar burada haklarının yenildiklerinden bahsediyor olabilirler ama şahsen bunun çok az sayıda olduğunu düşünüyorum. Elbette haklarını sonuna kadar aramaları taraftarıyım ama bu süreçte diğer kazanan arkadaşları, genel müdürlük yetkililerini ve tüm çalışanlarını töhmet altında bırakacak söylemlerden uzak durmamız gerekir diye düşünüyorum. Birçok arkadaşımın kendilerine bu tarz yaklaşımlar sergilenmesinden dolayı üzgün ve kırgın olduklarını duyuyorum. Bizler kazanamadık diye kazanan arkadaşlarımızı torpille iş yaptırmış kişiler olarak lanse etmemeliyiz. Yarın öbür gün farklı ortamlarda yüzyüze geleceğiz. İnşallah enindesonunda herkes hakettiği mevki ve makamlara gelecektir. Hepimiz için hayırlı olsun diyor kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Benim gibi kazanamayan arkadaşlar için de her şeyden öenmli olan sağlık ve mutluluklar diliyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin emeklerini boşa çıkarmasın bu mübarek günler hürmetine.

Fersahfersah
Aday Memur
27 Mart 2023 11:05

Bazıları öyle bir ortam yaratmaya çalışıyorki sanki herkes torpille girdi.Yazılı Sınav sonucu İlk sıralarda yer alan kişiyi bile torpil gözüyle bakıyorlar bu kadar da olmaması lazım sonuçta burda bir emek var.

siyahgiyenkiz, 1 yıl önce

Arkadaşlar herkese merhaba. Öncelikle herkes için hayırlısı olsun diyorum. Evet bu sınav yıllardır beklediğimiz ve çalıştığımız bir sınavdı. Geçte olsa nihayet tamamalandı ve yüzlerce arkadaşımız hayalini kurduğu kadrolara atanma şansı buldu. Şahsen ben girmiş olduğum uzmanlık alanında ortalamanın üstünde bir puan almış olsam da atama için yeterli gelmeyebileceğini tahmin ediyordum. Öyle de oldu maalesef . Ancak görüştüğüm çok sayıda arkadaşımdan yalnızca yüksek puan almış olanların atandığını öğrendim uzmanlıkta. Belki bazı arkadaşlar burada haklarının yenildiklerinden bahsediyor olabilirler ama şahsen bunun çok az sayıda olduğunu düşünüyorum. Elbette haklarını sonuna kadar aramaları taraftarıyım ama bu süreçte diğer kazanan arkadaşları, genel müdürlük yetkililerini ve tüm çalışanlarını töhmet altında bırakacak söylemlerden uzak durmamız gerekir diye düşünüyorum. Birçok arkadaşımın kendilerine bu tarz yaklaşımlar sergilenmesinden dolayı üzgün ve kırgın olduklarını duyuyorum. Bizler kazanamadık diye kazanan arkadaşlarımızı torpille iş yaptırmış kişiler olarak lanse etmemeliyiz. Yarın öbür gün farklı ortamlarda yüzyüze geleceğiz. İnşallah enindesonunda herkes hakettiği mevki ve makamlara gelecektir. Hepimiz için hayırlı olsun diyor kazanan arkadaşları tebrik ediyorum. Benim gibi kazanamayan arkadaşlar için de her şeyden öenmli olan sağlık ve mutluluklar diliyorum. Rabbim herkesin gönlüne göre versin emeklerini boşa çıkarmasın bu mübarek günler hürmetine.

çamur.adam
Aday Memur
27 Mart 2023 11:07

arkadaşlar bende uzmanlığa girdim yüksek puan aldım. kazananlara bakınca hepsi yüksek puanlı kazananlar. diğer ünvanları çok bilmiyorum.

Fersahfersah
Aday Memur
27 Mart 2023 11:09

Yazdıklarınıza katılıyorum.

Fersahfersah, 1 yıl önce

Bazıları öyle bir ortam yaratmaya çalışıyorki sanki herkes torpille girdi.Yazılı Sınav sonucu İlk sıralarda yer alan kişiyi bile torpil gözüyle bakıyorlar bu kadar da olmaması lazım sonuçta burda bir emek var.

punisher17
Memur
27 Mart 2023 11:22

Hak edip kazanana kimsenin lafı yok ama ortada bir adaletsizlik var kazanan arkadaşlar bile bunu gündeme getiriyor. Sonuçta birçok arkadaşın yüksek puan almasına rağmen elendiği açık. Uzmanlıkta da iyi puanlarla elenenler var. Hak edip kazandığı düşünenler rahat olsun mülakat iptal olursa yeniden kazanırlar yeni mülakatla. Ama hak yiyen , yediren vesile olan kim varsa Allaha havale ettik hakkımızı haram ettik. bundan da hak edip kazanan birinin gocunmasına gerek yok .

mhnds60
Şef
27 Mart 2023 11:46

Bu süreçte kazanan kişilerin pek rolü olmasa da yönetim tarafından alınan bir karar var. Kendi yerinden başka bir yeri yazanı elemişler. Bazı yerlerde aynı yeri yazan yüksek puanlı var iken sözlüde yüksek puan verip düşük puanın önüne geçirilenler olmuş. İstisnaları var tabi ki

Kanunda, yönetmelikte böyle bir madde mi var kimse başka yeri yazamaz yazarsa elenir diye...

uye521464
Aday Memur
27 Mart 2023 14:33

Yarası olan gocunur madem yazılı ve sözlü mülakatlar açıklanır şaibe kalmaz bakalım kim 3 de 3 yapti

27 Mart 2023 15:03

Arkadaşlar merhaba ben sınava itiraz ettim ancak bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum o nedenle yargı yoluna başvuracağım ancak sendika üyesi değilim boyle olunca da avukatlar 15 bin artı masrafları ve kazanırsa bir 15 bin daha istiyor birde işin ilginç yanı sınavın genel iptali için değilde bireysel olarak dava açarız dediler sizden istirhamim avukatlık desteği veren bir yer biliyor musunuz.

Toplam 803 mesaj
«252627282930313233343536»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi