Editörler : "eskiyara"Pangaea
30 Ekim 2010 18:14

özel hayatı etkileyen sebeplerden tayin

arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı eşimden boşandım ve hakkında cumhuriyet savcılığından soruşturmam var nasıl tayin isteyebilirim

"biryudumsevgi"
Aday Memur
30 Ekim 2010 18:52

güvenliğinizi tehdit edici bir sorun olmadığı takdirde - emniyete intkal etmiş ve o yerin valiliğince onaylanmış güvenliği tehdit edici bir belge hariç - boşanma özür grubuna girmez maalesef bu nedenle boşanmadan tayin isteme hakkınız yoktur

deniz_pulp
Kapalı
30 Ekim 2010 19:01

durumunuz olağanüstü hallere girer,aşağıdaki belgelerle beraber,tayin

isteğinizi idari kurumunuza bildirebilirsiniz..

b) Eşin ölümü veya eşinden boşanma;

1) Yer Değiştirme Formu (EK-4).

2) Ölüm kağıdı veya boşanmaya dair mahkeme kararı.

3) Vukuatlı nüfus kayıt örneği

benj_55
Yasaklı
30 Ekim 2010 19:51

Ç. GENEL VE ÖZEL HAYATI ETKİLEYEN NEDENLERE BAĞLI YER

DEĞİŞTİRMELER

1. Kimler Başvurabilecek

1.1. Genel hayatı etkileyen; deprem, sel, yangın ve benzeri doğal afetlerin meydana geldiği

yerleşim yerlerinde veya bölgelerde kendisinin veya bakmakla yükümlü olduğu yakınlarından birisinin

maddi veya manevi zarara uğrayan öğretmenler, olay tarihinden itibaren bir yıl içinde,

1.2. Öğretmenler, görev yaptıkları yerde özel hayatında açıkça tehlike oluşturan olay

nedeniyle Cumhuriyet Savcılığına yaptığı başvuru sonucunda soruşturma açılması halinde o ilin en üst

mülki amirinin uygun görüşle teklifi doğrultusunda özel hayatını etkileyen nedenlere bağlı olarak,

1.3. Eşi ölen öğretmenler, bir defaya mahsus olmak üzere eşlerinin ölüm tarihinden itibaren

altı ay içinde,

1.4. Eşi şehit ya da malul gazi olan öğretmenler olayın meydana geldiği tarihten itibaren 6 ay

içinde,

1.5. Öğretmenlerden terör eylemleri etkisi ve sebebiyle kardeşlerinden ya da kanunen

bakmakla yükümlü olduğu çocukları ile anne ve babasından birinin şehit ya da malul gazi olması

durumunda olayın meydana geldiği tarihten itibaren 6 ay içinde,

1.6. Görevli olduğu yerleşim yeri dışında bir ortaöğretim kurumunu merkezi sınavla kazanan

çocuğu bulunan öğretmenler, çocuğunun öğrenim göreceği yerde çocuğunun yatılı öğrenim görme imkânı

yok ise,

yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir.

1.7. Bu özür durumunun 1.4?üncü maddesi kapsamında yapılacak yer değiştirmeler hariç

olmak üzere, diğer fıkralar kapsamındaki yer değiştirme istekleri, norm kadro durumu ve alanlarındaki

öğretmen ihtiyacı çerçevesinde değerlendirilecektir.

1.8. Bu özür durumu kapsamında yer değiştirme isteğinde bulunacaklarda bulundukları görev

yerinde veya ilde çalışılması gereken süreyi tamamlama şartı aranmayacaktır.

görüldüğü üzere boşanma bir gerekçe değil!

deniz_pulp, 11/6/2000 tarihli ve 24076 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe bakmışsınız.

fens_tekno
Aday Memur
31 Ekim 2010 11:00

peki boşanmış memurların aynı yerde görev yaptıklarından dolayı hiçbir hakkımız yok mu psikolojik olarak zaten bu insanı çökertiyo

sessiz -bayan
Daire Başkanı
31 Ekim 2010 14:35

Genel ve özel hayatı etkileyen derken evime uzak olan okul sebeb gösterilebilrmi?Okulum uzak tayin istesem yeni okul yakın mümkünmü?Kılavuzu okuyan rakdaşalr lütfen yazarmsınzı?

_*sedef*_
Kapalı
31 Ekim 2010 15:12

aslında sayılmalıı.özel hayat kalmıyor .insanın tüm etkinliği dinlenme modunda kalması oluyor. bilenlr varsa bu soruyu açıklığa kavuştursalar ne guzel olur.

benj_55
Yasaklı
31 Ekim 2010 15:31

böyle bir sebep olsa tayin istemeyen kalır mı sizce?

benj_55
Yasaklı
31 Ekim 2010 15:35

görevlendirme isteyin

gallemoğlu
Aday Memur
31 Ekim 2010 15:46

arkadaşlar başvuru sayfanız aktif mi? bizim ki hala pasif de...

ayhi
Kapalı
31 Ekim 2010 16:08

yarın aktif olur:

http://personel.meb.gov.tr/haber_goster.asp?ID=856&nereden=anasayfa

01-09/11/2010 Tarihlerinde Başvurusu Alınacak Sağlık Durumu ile Genel ve Özel Hayatı Etkileyen Nedenlere Bağlı Yer Değiştirmeler

cihankale
Aday Memur
31 Ekim 2010 18:20

arkadaşlar bende bizim okulun yardımcı hizmetlisi ile tartıştım.beni ölümle tehdit etti gittim sacılığa şikayet ettim.buda özel hayatı etkleyen nedenlere girermi.

z.a.
Memur
31 Ekim 2010 18:52

Klavuzda Görevli olduğu yerleşim yeri dışında bir ortaöğretim kurumunu merkezi sınavla kazanan çocuğu bulunan öğretmenler, çocuğunun öğrenim göreceği yerde çocuğunun yatılı öğrenim görme imkânı yok ise, yer değiştirme isteğinde bulunabileceklerdir. denilmektedir. Benim durumum bu maddeye uymaktadır.

Yatılı öğrenim görmeden kasıt devlet yurtları mı? Özel Yurtların bulunduğu söylenerek başvurum reddedilebilirmi?

executer25
Genel Müdür
31 Ekim 2010 19:27

yurttan kasıt devlet yurdudur hocam.

gallemoğlu
Aday Memur
31 Ekim 2010 20:19

za

kazandığı okulda yatılı öğretim yani pansiyon yoksa. ki bunu okul müdürnden bir yazı ile isteyeceksiniz.

siz de mi bu özür gurubundan isteyeceksiniz. tekim diye düşünüyordum.

gallemoğlu
Aday Memur
01 Kasım 2010 08:35

ne zaman aktif olacak sayfa??

uglykidjoe
Müsteşar
01 Kasım 2010 11:44

Okulunuzun bulunduğu yerleşim yerinde oturmalısınız zaten..:)Eğer dediğiniz gibi olsaydı...Ben de memleketteki evimi bahane ederdim.

gallemoğlu
Aday Memur
01 Kasım 2010 14:11

za

sizde mi ortaöğretim kazanma özrü benim gibi.

inş. olur.

z.a.
Memur
01 Kasım 2010 14:16

Evet Ortaöğretim kazandı İnşallah bütün arkadaşlar istedikleri yerlere giderler.

gallemoğlu
Aday Memur
01 Kasım 2010 18:43

çalışma olduğu yandaki eğitim ve eş özrü butonlarını kaldırdıklarından anlaşılıyor.

''efehan''
Aday Memur
01 Kasım 2010 19:11

peki arkadaşlar ben eş durumundan tayin istiyecem bu kasımda eş durumundan da tayin istiyebilecekmiyiz yoksa sadece sağlık özründen mi tayin isteniyor

eş durumundan başvurabilecekmiyiz yardımcı olursanız sevinirim ..

Toplam 57 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi