Editörler : swat3410E.Kayı Han

Yasaklı
05 Ocak 2020 18:31

POMEM Psikiyatri
Arkadaşlar POMEM'i kazanan birine intibak eğitimi döneminde yapılan hastane sağlık taramasında psikiyatri bölümünden 7 sene evvel ki "ansiyete" tanısından dolaylı olumsuz verilir mi? Yoksa kişi mevcut durumuna göre mi muayne edilip değerlendirilir? Bilgisi tecrübesi olanlar var mı?

Tknmz26
Aday Memur
05 Ocak 2020 19:18

Son 2 yıldan öncesi gözükmüyor diye biliyorum.

umaypomem00
Aday Memur
05 Ocak 2020 19:25

pmyo ya giren bir tanidigim son 9 ay once gitmisti pskytrye ve doktor birsey dememis saglam kabul edilmis doktora bagli

dirk heinen
Şube Müdürü
06 Ocak 2020 18:50

24. dönemdeyiz. ilk dönem bitti, ikinci dönem başladı. 21 ay önce yazılan lustral ilacı ve orta depresif nöbet teshisi sebebiyle Gataya sevk edildik. İlaç hiç kullanılmadı. İlk hastanedeki kurul olumsuz olduğu için mi Gataya sevkedildik, sizce durum ne olur? 3 ay sonra 2 yıl dolacak ona dikkat ederler mi

dirk heinen
Şube Müdürü
06 Ocak 2020 23:10

güncel

Hkrn
Yasaklı
08 Ocak 2020 15:19

.

Cahit6454
Aday Memur
08 Ocak 2020 17:08

valla senin için yönetmeliği karıştırdım kardeşim bende çıkamadım işin içinden, psikiyatrik yönden sağlam olmalı diyo sağlamlığı da 2 yıl içinde bir semptom ve tedavi görmemiş olması ile açıklamış. ancak C ve D dilimleri için süre fark etmez diyor her türlü engeldir öte yandan anksiyete hem B hem C hem D diliminde yazılmış. yani seyrine göre falan Dr karar verecek heralde. İnşallah sıkıntı olmaz

Hkrn
Yasaklı
17 Ocak 2020 22:29

İnşallah kardeşim eksik olma
Cahit6454, 4 yıl önce

valla senin için yönetmeliği karıştırdım kardeşim bende çıkamadım işin içinden, psikiyatrik yönden sağlam olmalı diyo sağlamlığı da 2 yıl içinde bir semptom ve tedavi görmemiş olması ile açıklamış. ancak C ve D dilimleri için süre fark etmez diyor her türlü engeldir öte yandan anksiyete hem B hem C hem D diliminde yazılmış. yani seyrine göre falan Dr karar verecek heralde. İnşallah sıkıntı olmaz

fthylz
Aday Memur
17 Ocak 2020 22:43

Bu 2 yıl olayına açıklık getirmemişler son 2 yılda tertemiz adam ama 2 yıldan önce tanısı ilacı var ee sağlam mı sayıyoruz

Otesiyok
Memur
18 Ocak 2020 09:58

Sen niye bu kadar gerildin ki iki yıldan once ilacı tanısı olan şuan sağlam olamaz mı? Belki sınav stresi için gitmiştir. Belki uyku problemi için gitmiştir. Sen her ilacı tanısı olana sağlam değil dersen bence senin kafada bi problem var

fthylz, 4 yıl önce
Bu 2 yıl olayına açıklık getirmemişler son 2 yılda tertemiz adam ama 2 yıldan önce tanısı ilacı var ee sağlam mı sayıyoruz

fthylz
Aday Memur
18 Ocak 2020 10:02

Ben kötü niyetle söylemedim yanlış anlamışsın ben öğrenmek için sordum arkadaş diyorya geçmişte bi kaydım var ama son yıl bir şey yok yönetmelikte açıklanmamış adamın önce tanısı var ama son 2 yıl temizse sağlam mı yani bu sordum ortaya yani oradaki 2 yıl hükmü ne demek
Otesiyok, 4 yıl önce

Sen niye bu kadar gerildin ki iki yıldan once ilacı tanısı olan şuan sağlam olamaz mı? Belki sınav stresi için gitmiştir. Belki uyku problemi için gitmiştir. Sen her ilacı tanısı olana sağlam değil dersen bence senin kafada bi problem var

18 Ocak 2020 11:50

Emniyet Sağlık Şartları Yönetmeliği EK-3 (Değişik:RG-29/9/2019-30903)

11-Ruh Sağlığı ve Hastalıkları

(1) Ruh sağlığı ve hastalıkları yönünden;

a) Ruhsal yönden sağlam olacaktır. Geçmişinde ve halen hiçbir ruhsal hastalık, intihar

girişimi, hafif ve orta derecede konuşma bozuklukları ve kişilik bozukluğu olmayacaktır,

bulunması durumunda öğrenciliğe engeldir. Son iki yılın semptomsuz ve tedavisiz geçirilmesi

psikiyatrik yönden sağlam kabul edilir. Fakat C ve D diliminde geçen tanılar için süre ayrımı

yoktur, öğrenciliğe engeldir.

b) Geçmiş muayene ve tedavi ayrıntıları ile geçmiş ilaç kayıtlarını gösteren sistemler

üzerinden, kişilerin son iki yıl içerisinde psikiyatrik yönden muayene olduklarına veya

psikotrop ilaç kullandıklarına dair kayıtları görüldüğünde;

1) Psikotrop ilacın reçete edildiği ilgili sağlık hizmeti sunucusundan, bahse konu tarihte

kişiye psikotrop ilaç reçete edilmesine neden olan muayene ayrıntılarını, tüm klinik bulguları

ve diğer ayrıntıları açıklayan bir epikriz raporu getirmesi istenir ve bahse konu psikotrop

ilacın hangi sebeple reçete edildiği anlaşılmaya çalışılır. Bu epikriz raporunu kişi kendisi

temin ederek getirir.

2) Epikriz raporu görülmesi halinde; psikotrop ilacın reçete edildiği tarihte, kişinin,

psikiyatrik tanı kriterlerini karşılayacak düzeyde psikopatolojisinin olup olmadığına, bahse

konu psikotrop ilacın psikiyatrik tanı haricindeki diğer branş muayenelerindeki patolojik

sürece destek olması amacıyla yazılıp yazılmadığına karar verilir. Bahse konu psikotrop

ilacın, psikiyatrik tanı ve tedavi amacıyla yazılmadığına, epikriz raporundaki klinik durumun

kısa süreli semptomlarla seyreden ancak psikiyatrik hastalık sınıflaması içinde yer almayan

bir klinik durum olduğuna veya tanı kriterlerini doldurmayan geçici bir klinik durum

olduğuna karar verilmesi halinde kişi hakkında öğrenci olur kararı verilebilir. (C ve D

diliminde geçen tanılar için süre ayrımı yoktur, öğrenciliğe engeldir) Son iki yıl içerisinde

psikiyatrik tanısı olduğu anlaşılanlara öğrenci olamaz kararı verilir.

3) Son iki yıl içerisinde kişilerin psikiyatrik yönden muayene olduklarına veya

psikotrop ilaç kullandıklarına dair kayıtları görüldüğünde ve psikotrop ilacın reçete edildiği

zamana ait epikriz raporu görülemediğinde, psikiyatrik tedavi geçmişi nedeniyle kişi hakkında

öğrenci olamaz kararı verilir.

c) Onikofaji (tırnak yeme), trikotilomani (saç, kirpik, kaş vb yolma) gibi durumların

mevcudiyetinde daha ayrıntılı değerlendirilerek A dilimi kapsamında olup olmadığına karar

verilir.

Hkrn
Yasaklı
20 Ocak 2020 13:04

.

atanamayanlardan0
Aday Memur
24 Ocak 2020 14:21

2019nisan haziran arası depresif nobet tanısıyla 2ay brintellix kullandım 2020 dönemde sorun olur mu.ilaci kpss stresinden dolayı almıştım

emrh84
Aday Memur
28 Ocak 2020 13:29

Sorun olur hastalık D dilimine giriyor bende de aynı rahatsızlık mevcut beni sivil memur yapıyorlar
atanamayanlardan0, 4 yıl önce

2019nisan haziran arası depresif nobet tanısıyla 2ay brintellix kullandım 2020 dönemde sorun olur mu.ilaci kpss stresinden dolayı almıştım

hakanım06
Aday Memur
28 Ocak 2020 14:18

göğüs hastalıklarında muayene olmustum doktor psikiyatrik tanı girmiş e nabıza sigarayı bırakmayla ilgili sanırım sıkıntı oluştururmu arkadaşlar

Sammyfabers
Aday Memur
28 Ocak 2020 14:45

23. Dönem pomem öğrencisiyim okula girdiğim de 1 sene 3 ay olmuştu olumsuz aldım şimdi uğraşıyorum. Sivil memurluk psikiyatri den dolayı olmuyor ayrıca o dilimler a b c d polis memurları için öğrenciler için sadece a dilimi uygulanıyor.
emrh84, 4 yıl önce
Sorun olur hastalık D dilimine giriyor bende de aynı rahatsızlık mevcut beni sivil memur yapıyorlar

Sammyfabers
Aday Memur
28 Ocak 2020 14:59

İlk hastane pomem öğrencisi olmaz verdiği için sevk ediliyorsun GATA da ince eleyip sık dokuyor bana soracak olursan sıkıntılı olabilir 2 yıl için de ilacın var ama sen ümidini kaybetme gidince iyi olur inşallah
dirk heinen, 4 yıl önce
24. dönemdeyiz. ilk dönem bitti, ikinci dönem başladı. 21 ay önce yazılan lustral ilacı ve orta depresif nöbet teshisi sebebiyle Gataya sevk edildik. İlaç hiç kullanılmadı. İlk hastanedeki kurul olumsuz olduğu için mi Gataya sevkedildik, sizce durum ne olur? 3 ay sonra 2 yıl dolacak ona dikkat ederler mi

atanamayanlardan0
Aday Memur
28 Ocak 2020 15:31

hocam yönetmelik değişmiş doktordan olumlu şerh raporu alınca sorun olmuyormuş. orda herşeyi doktor belirtiyormuş.bende bunun için sağlam raporu aldım ama hala korkuyorum.sizin bir bilginiz var mı?

Sammyfabers, 4 yıl önce
23. Dönem pomem öğrencisiyim okula girdiğim de 1 sene 3 ay olmuştu olumsuz aldım şimdi uğraşıyorum. Sivil memurluk psikiyatri den dolayı olmuyor ayrıca o dilimler a b c d polis memurları için öğrenciler için sadece a dilimi uygulanıyor.

ylmzc93
Kapalı
28 Ocak 2020 16:19

E nabızda son 5 sene görünüyor. E nabıza özellikle bakıyorlar sizinki e nabızda görünmüyorsa başka hastahanede görünmesinin imkanı yok. Kişisel verileri koruma kanunundan dolayı e nabız öncesi veriler paylaşılmıyor. Bir de çok uzun süre olduğu için sorun olacağını sanmıyorum.

Sammyfabers
Aday Memur
28 Ocak 2020 16:21

Tam anlayamadım özel den yazabilir misin ? Sağlam raporu aldım demişsin okulun gönderdiği hastaneden mi aldın okulla bağlantısı olmadan gidip kendin mi aldın ?
atanamayanlardan0, 4 yıl önce

hocam yönetmelik değişmiş doktordan olumlu şerh raporu alınca sorun olmuyormuş. orda herşeyi doktor belirtiyormuş.bende bunun için sağlam raporu aldım ama hala korkuyorum.sizin bir bilginiz var mı?

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi