Editörler : F16 Gökçen
«708709710711712713714715716717718719»

119tolife
Aday Memur
09 Şubat 2019 12:28

20.02 08:15 aday no 392xxx

muhammedyartasi, 5 yıl önce

Hangi tarih acaba ?

İncilla
Aday Memur
09 Şubat 2019 13:03

Arkadaşlar merhaba,

aday no: 412xxx 8 şubat saat 20.00'de 14 şubat perşembe günü saat 10.30 için mülakat maili aldım. Süreci devam eden herkese başarılar.

gnturkeli
Aday Memur
09 Şubat 2019 14:00

Arkadaşlar 13.02.2019 Salı diye yanlış tarihli mailler düzeltilerek tekrardan adaylara atılıyor bilginiz olsun, bana düzeltme maili şimdi ulaştı , doğru tarih 13.02.2019 Çarşamba olarak düzeltilmiştir.

gkycabincrew
Kapalı
09 Şubat 2019 14:50

İkinci yabancı dil bildiğinizi mi belirttiniz başvuru yaparken?

gnturkeli, 5 yıl önce

cuma akşamı 7 de bana mail geldi - aday no: 419xxx hangi sırada mail atıyorlar belli değil, üstelik benim mailimde tarih karışık belirtilmiş salı mı yoksa çarşamba mı hala öğrenemedim can sıkıcı bir durum gerçekten...

seza7
Aday Memur
09 Şubat 2019 15:18

2. Yabancı dil sınavına girip mülakat maili almayan oldumu Arkadaşlar ?

Canoq9435
Memur
09 Şubat 2019 16:00

süreç marta kadar değilmiydi bir kaç yere baktım ik ile konuşmuşlar mart sonu demişler onlara.

Nas9199
Aday Memur
09 Şubat 2019 16:18

Merhaba arkadaslar boy-kilo hakkinda bir bilgisi olan var mi tam olarak? Internetteki vucut kitle endeksine gore normal cikiyor fakat tekrar bilen varsa sormak istedim.

Boyum bir 1,78 cm kilom 62kg erkek

kmlcgrky
Aday Memur
09 Şubat 2019 16:48

Uygundur. Erkeklerde (Boy-100)+5 max kg, (Boy-100)-20 min kg olacak şekilde bildiğim kadarıyla.

Nas9199, 5 yıl önce

Merhaba arkadaslar boy-kilo hakkinda bir bilgisi olan var mi tam olarak? Internetteki vucut kitle endeksine gore normal cikiyor fakat tekrar bilen varsa sormak istedim.

Boyum bir 1,78 cm kilom 62kg erkek

kmlcgrky
Aday Memur
09 Şubat 2019 16:50

Benim de 419bin başı ama bana henüz gelmedi.

gnturkeli, 5 yıl önce

cuma akşamı 7 de bana mail geldi - aday no: 419xxx hangi sırada mail atıyorlar belli değil, üstelik benim mailimde tarih karışık belirtilmiş salı mı yoksa çarşamba mı hala öğrenemedim can sıkıcı bir durum gerçekten...

gkycabincrew
Kapalı
09 Şubat 2019 17:28

Ben ik ile konuşmuştum. Bana da Mart sonuna kadar süreceğini söylemişlerdi.

Canoq9435, 5 yıl önce

süreç marta kadar değilmiydi bir kaç yere baktım ik ile konuşmuşlar mart sonu demişler onlara.

Canoq9435
Memur
09 Şubat 2019 17:55

ne zaman konuştunuz ben 10 gün önce aramıştım sanırım marta kadardı, süreci 1 ay daha uzattılar sanırım daha çok bekleyeceğiz herhalde.

gkycabincrew, 5 yıl önce

Ben ik ile konuşmuştum. Bana da Mart sonuna kadar süreceğini söylemişlerdi.

klark.cent
Aday Memur
09 Şubat 2019 20:44

erkek için 175 boy, 65 kilo kabin memurluğu için uygun mudur?

bir de gözlük takabiliyor muyuz?

Bali034
Aday Memur
09 Şubat 2019 21:41

Dostum grup mülakatı gibi birşey oldu mu bu anlattığın süreçte?

hostesimbenbuyrun, 5 yıl önce

teşekkür ederim geç gördüm mesajınızı ama diğer arkadaşlara da faydalı olması açısından yazayım deneyimlerimi

Mülakat Ortamı

otele ilk girdiğiniz andan itibaren tabela var Turkish Airlines diye rahatlıkla ulaşabiliyorsunuz sınav odasına

bekleme odasında sandalyeler var herkese yetecek şekilde

bekleme odası soğuk vs. denilmişti benim girdiğim gün sıcaklık gayet güzeldi

su sebili (sıcak + soğuk) var birçok pet bardak var su içebilirsiniz

atıştırma olarak da kurabiye vs. gibi şeyler var onlardan da yiyebilirsiniz

çay - kahve makinesi de vardı diye hatırlıyorum

yine bekleme odasında bir tabela var wifi şifresini gösteren otelin internetine bağlanabilirsiniz

Mülakatlar

görevliler ilk önce sizden bir evrak doldurmanızı isteyecekler masadan gidip o evrağı alıyorsunuz kalemler de yeteri kadar var orada kişisel bilgilerinizi dolduruyorsunuz bu aşamada

ardından yerlerinize geçip isminizin okunmasını bekliyorsunuz

benim girdiğim gün sıralama şu şekilde işlemişti :

İngilizce Sözlü Mülakat - Boy Kilo Ölçümü - Psikoloji ve Kurul Mülakatı

yoğunluğa bağlı olarak ilk önce kurula ya da ilk önce psikoloji mülakatına girebilirsiniz

İngilizce Sözlü Mülakatım:

görevli sizi elemek için uğraşmıyor, sizi elemek için değil dil seviyenizi ölçmek için oradalar yazılı sınavı hakkıyla yapan kişinin çok zorlanacağını düşünmüyorum tamamen sizin verdiğiniz cevaplara göre ilerliyor bu aşamada bizim gruptaki neredeyse yarısı elenmişti

Boy Kilo ve Dövme Kontrolü

boyda ne eksik ölçülüyor ne de fazla tam ölçülüyor boyunu bilmeden gelen insanlar olabiliyor kiloda da hassas terazi var zaten boy ve kiloyu ölçtükten sonra dövme kontrolü yapılıyor bu aşamayı tamamladıktan sonra kurul ya da psikoloji için bekliyorsunuz

Psikoloji Mülakatı

sakin ve rahat olmanızı tavsiye ederim (aslında bu sürecin tüm aşaması için geçerli) kişisel sorular soruyor tutarlı cevaplar vermeye bakın

Kurul Mülakatı

olabildiğince gülümseyin (yapmacık gülmeyin) cevaplarınız sağlam ve tutarlı olsun benim kurulumu yapan ekip çok güler yüzlüydü thy ile ilgili ya da teknik hiçbir soru gelmedi ancak ben mülakat hazırlığı yaparken şirket ile ilgili bilgileri okumuştum (ilk uçuş ne zaman yapıldı, kaç tane kabin memuru var vs. gibi) sizlere de bir ön hazırlık yapmanızı öneririm

benim grubumdaki gelenlerin yarısı ingilizce sözlüde gitti boy kiloda dövmede de elenenler oldu biz kurula 10-12 kişi gitmiştik diye hatırlıyorum

başvuran çok gibi gözükse de birçoğu sözlü ingilizce ya da boy kiloda eleniyor bu yüzden aslında kurulda kendinizi güzel ifade ederseniz şansınız yüksek

bu arada ÖSYM çıktısı bizim sınav gününde yeterli olmadı bizden cep telefonlarımızdan ais.osym.gov.tr ye bağlanıp görevlilere eğitim bilgileri sayfasından göstermemiz istendi bu yüzden cep telefonunuzda şarjınızın olmasını tavsiye ederim interneti de otelin wifi'sine bağlanıp kullanabilirsiniz

09 Şubat 2019 21:44

çok eski yıllardan hatırlıyorum üniversite öğrencisiyken şirkete giren arkadaşlarım öyle aşamalar geçirmişti ancak bizim ilanımızdaki süreçlerde grup mülakat çalışması yoktu her aşamada tek olacaksınız (kurul - psikolog - ingilizce sözlü)

Bali034, 5 yıl önce

Dostum grup mülakatı gibi birşey oldu mu bu anlattığın süreçte?

Bali034
Aday Memur
09 Şubat 2019 21:55

Anladım.Internette sağda solda mulakatla alakali bilgi edinelim derken çok görüyorum grup mülakatı falan diye.Ondan dolayı sormak istedim.Daha iyi olmuş olmaması :) Tesekkürler bilgi için.

hostesimbenbuyrun, 5 yıl önce

çok eski yıllardan hatırlıyorum üniversite öğrencisiyken şirkete giren arkadaşlarım öyle aşamalar geçirmişti ancak bizim ilanımızdaki süreçlerde grup mülakat çalışması yoktu her aşamada tek olacaksınız (kurul - psikolog - ingilizce sözlü)

balkanovski
Kapalı
09 Şubat 2019 22:54

Grup mülakatı kalkmış. Giren arkadaşlarım bilgilendirdi. 4-5 KM adayına bir problem sunuyorlardı çözmeleri isteniyordu. Artık yok öyle bir mülakat :)
Bali034, 5 yıl önce

Anladım.Internette sağda solda mulakatla alakali bilgi edinelim derken çok görüyorum grup mülakatı falan diye.Ondan dolayı sormak istedim.Daha iyi olmuş olmaması :) Tesekkürler bilgi için.

AdnanKoseogluu
Aday Memur
10 Şubat 2019 00:32

Merhaba arkadaşlar

Bana gelen mailde 12.02.2019 salı günü yazıyor. Acaba doğrumudur. Salı günü istanbulda olmayacağım bu günü değiltirtme şansım varmı sizce. Ulaşamıyorum yetkililere hiçbi şekilde.

mithrandir34
Memur
10 Şubat 2019 01:32

mülakatları tamamlayanlar olarak ne kadar daha bekleyeceğiz acaba pazartesi atarlar mı sizce olumlu mailleri 6 sınıf boşalmış diyordu instagramda (ne kadar doğru bilmem) 100-120 kişilik yer açılmış demektir

shakespear35
Aday Memur
10 Şubat 2019 10:43

kimse bunun cevabını bilmiyor malesef siz ne zaman girdiniz mulakata
mithrandir34, 5 yıl önce

mülakatları tamamlayanlar olarak ne kadar daha bekleyeceğiz acaba pazartesi atarlar mı sizce olumlu mailleri 6 sınıf boşalmış diyordu instagramda (ne kadar doğru bilmem) 100-120 kişilik yer açılmış demektir

gkycabincrew
Kapalı
10 Şubat 2019 13:51

Ben 2 hafta kadar önce aradım. Bana Şubat ayında ve Mart ayında olumlu mail alan herkes mülakata davet edilecek dedi

Canoq9435, 5 yıl önce

ne zaman konuştunuz ben 10 gün önce aramıştım sanırım marta kadardı, süreci 1 ay daha uzattılar sanırım daha çok bekleyeceğiz herhalde.

Toplam 17088 mesaj
«708709710711712713714715716717718719»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi