Editörler : "eskiyara"Pangaea
26 Temmuz 2020 11:43

yenı yılda 6 gun mesai 2 sınıf 20 ser saat ders

Daha önce açıkladığımız hibrit modele göre, yüz yüze ve uzaktan eğitim bir arada verilecek. Haftalık 40 saat olan ders saatleri düşürülecek. Ders saatlerinin 20 saat olması üzerinde duruluyor. Matematik, Türkçe, Fen gibi temel dersler okulda, yüz yüze verilecek. Coğrafya, beden eğitimi, tarih, hayat bilgisi, sanat gibi dersler ise uzaktan eğitim olacak. Sınıflar ikiye bölünecek. Bir grup pazartesi, çarşamba, cuma bir diğer grup ise salı, perşembe, cumartesi günleri okula gidecek."

sınıf öğretmenının ekdersı nasıl olur azalır mı

erol7474
Aday Memur
26 Temmuz 2020 11:47

normalde sınıfçı 30 saat gırıp 15 saat alıyor simdi 40 saat gırıp 15 mı alır

Covid78
Aday Memur
26 Temmuz 2020 12:02

Dakıp. Anlayan yazsın. 40 saat kim çalışacak

tekinalp1
Aday Memur
26 Temmuz 2020 12:37

Azalmayacak

jajacoelho
Genel Müdür
26 Temmuz 2020 15:31

en önemli problem ortaokulda olacak..okuldaki tüm işleri 3 öğretmen mi çekip çevirecek..bunun törenleri var,nöbet durumları var,evrak işleri var ..

nöbet nasıl olacak? nöbet konusu daha sıkı olacağı için 1 güne 3 nöbetçi verilmesi gerekecek ..bu durumda okulda zaten 3 öğretmen var ..6 gün boyunca ve sene boyunca bu 3 öğretmen mi yapacak bu işleri..ya da uzaktan eğitim veren öğretmenlerin birer günleri boşaltılıp nöbet tutmaya mı gelecekler okula..hibrit sistem olursa çok baş ağrıtıcı olacak ve kaos olacak kesinlikle..çünkü ilk kez uygulanacak ve kimse ne yapması gerektiğini bilmeyecek ..her şey kervan yolda düzülür mantığıyla ilerleyeceği için..öğrenciler öğretmenler 1 hafta veya 10 gün boyunca bu problemle uğraşacaklar meb aa burda problem var çözümü de şu deyinceye kadar kaos olacak..o poroblem çözülecek başka problem başlayacak..kimse ezbere çözüm sunamayacak çünkü örneği kuralı yok bu hibrit sistemin

rodiva
Genel Müdür
26 Temmuz 2020 16:39

şahsi kanaatim eğer haftalık grilmesi gereken zorunlu ders saati 20 ye çıkarılacak ise ben istemiyorum kalsın 40 dk ders yaparız çok çok daha iyi.

zaten okunacak sınav kağıdı hazırlanacak soru saysıı vs hep artacak aslında.

ben kesinlikle istemiyorum bunu.

ha ama ders sayısı aynı kalacak ve 30 dk ya inecek ise o zaman bu olabilir. ama tabi bununla birlikte bazı başka (ek) değişiklikler gerekecektir.

mrneğin bence uygulama zorunlu hale getirilmeli o kadar mezun gencimiz oluyor ama boşta kalıyorlar çözüm nedir?

uygulamalı bilgi.

ozcogu
Aday Memur
26 Temmuz 2020 18:22

tamamen özel okullar para ve öğrenci kaybetmesin diye yapılmış bir sistem. Sırf bu yüzden okulları açacaklar ve bu soruları biz kendi başımıza okullarda cevaplamak zorunda kalacağız.

Teneffüse herkes aynı anda çıkmayacaksa muhtemelen nöbeti de o dersin öğretmeni kendi sınıfıyla tutacak ama bu nasıl ayarlanacak? O kadar çok soru var ki cevap bekleyen, aklımıza yatmayan, hepsi cevaplanabilecek mi belli değil. 24 Ağustosu bekleyeceğiz artık.

kmal34
Aday Memur
26 Temmuz 2020 18:25

İnşallah iyi olur...

jajacoelho
Genel Müdür
26 Temmuz 2020 19:04

teneffüs aynı saatte olmak zorunda çünkü bir sınıf ders işlerken bazı zoptrikler koridorda davul çalacak çığlık atacak kargaşa olacak kimisi kapıya vurup kaçacak nasıl ders işlenecek bu karmaşada

ozcogu, 4 yıl önce

tamamen özel okullar para ve öğrenci kaybetmesin diye yapılmış bir sistem. Sırf bu yüzden okulları açacaklar ve bu soruları biz kendi başımıza okullarda cevaplamak zorunda kalacağız.

Teneffüse herkes aynı anda çıkmayacaksa muhtemelen nöbeti de o dersin öğretmeni kendi sınıfıyla tutacak ama bu nasıl ayarlanacak? O kadar çok soru var ki cevap bekleyen, aklımıza yatmayan, hepsi cevaplanabilecek mi belli değil. 24 Ağustosu bekleyeceğiz artık.

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
26 Temmuz 2020 20:46

Yüzyüze eğitimi olmayan öğretmenlere haftanın bir günü nöbet yazılacak ve o öğretmenlerde gelip nöbet tutacak.
ozcogu, 4 yıl önce

ulubahtlıı
Kapalı
27 Temmuz 2020 01:51

8. Sınıflar için ingilizce sosyal ve dib kültürü öğretmenleri yüz yüze eğitim yapmayacak mı peki?

asd_dfj
Şube Müdürü
27 Temmuz 2020 06:34

Böyle bir sistem olabilr mi ? 3-4 öğretmenin canı çıkarken diğerleri evde keyif mi yapacak? Böyle saçma bişeyi yapabileceklerine hiç ihtimal vermiyorum. Boş safsatadan ibaret, uygulanabilirliği yok bu sistemin.

jajacoelho
Genel Müdür
27 Temmuz 2020 08:52

kesinlikle uygulanamaz..okuldaki düzeni sağlamak , her olaya koşturmak sadece 3 öğretmene yıkılamaz

asd_dfj, 4 yıl önce

Böyle bir sistem olabilr mi ? 3-4 öğretmenin canı çıkarken diğerleri evde keyif mi yapacak? Böyle saçma bişeyi yapabileceklerine hiç ihtimal vermiyorum. Boş safsatadan ibaret, uygulanabilirliği yok bu sistemin.

mimikri
Memur
27 Temmuz 2020 13:04

Bence eğer bu uygulanırsa okula gelerek yüzyüze eğitim veren öğretmenin ekdersi vb. ayarlanır, mağdur edilmez öğretmenler. Diğer türlü çoook haksızlık olur

peerless88
Şef
27 Temmuz 2020 16:46

kim dedi

HA_TA, 4 yıl önce
Yüzyüze eğitimi olmayan öğretmenlere haftanın bir günü nöbet yazılacak ve o öğretmenlerde gelip nöbet tutacak.

peerless88
Şef
27 Temmuz 2020 16:47

destekleme kursu nolucu kele

27 Temmuz 2020 20:04

Hibrit modeline en iyi çözüm yolu 1 ders saati 20 dakika olursa genelde de dersler en az 2 ders saati böylece blok ders yapılarak yani 40 dakika işlenirse bu şekilde olabilir diye düşünüyorum

HA_TA
Müsteşar Yardımcısı
27 Temmuz 2020 21:42

Ben dedim.
peerless88, 4 yıl önce

kim dedi

son.kişot45
Aday Memur
27 Temmuz 2020 22:36

Pansiyonu olan okullarda nasıl yürüyecek bu sistem belleticisi,yemeği,hijyen standartları vs.

28 Temmuz 2020 14:37

Arkadaşlar tahminim açıklamalardan yola çıkarak 1-Bütün kademelerde haftalık ders saati yarıya indirilecek.Yani ilkokul 15,ortaokul 18,lise 20 gibi.Böylece ilkokulda günde 5 ,ortaokulda günde 6,liselerde günde 7 ders yapılacak.2-Sınıflar iki gruba ayrılarak,bir grup Pazertesi,Çarşamba ve Cuma diğer grup Salı,Perşembe ve Cumartesi gelecek.Yani bir okulda sınıf mevcudu 24 ise 12,12 olacak ya da 36 ise 18,18 gibi.Böylece ilkokuldaki sınıf öğretmeni haftanın 6 günü günde 5 dersten 30 saatini tamamlayacak.3-Bütün kademelerde genel olarak ikili öğretime geçilmesi Okulun mevcudu az ise geçilmeyebilir..Normal öğretim olan okullarda da ikili eğitim yapılması .Yani ilkokulda 3 ve 4. sınıflar sabahçı, 1 ve 2. sınıflar öğlenci .ortaokulda 7 ve 8. sınıflar sabahçı , 5 ve 6. sınıflar öğlenci gibi Böylece okullardaki öğrenci yoğunluğu azaltılacak.Yine ilkokulda sabahçılar 8 de baslayıp 12 de bitirecek.Öğlenciler 13 de başlayıp 17 de bitirmesi gibi .Saatler okuldan okula ilden ile değişiklik olabilir.Bu yönde bir uygulama yapılabilir diye düşünüyorum. DİPNOT:Eğer bakanlık 1 ders saatini 20 dakika olarak olarak belirlerse bilindiği gibi dersler genel olarak en az 2 saat görünüyor .Bunuda blok olarak 40 dakika şeklinde işlerse Yani eskiye göre 40 dakika olan 1 ders, aslında bu sistemde 2 ders olarak yapılacaktır.Ayrıca haftalık programda tek saat olan dersleride çift saat göstererek yapılabilir. Böylece haftalık dersler ,günler ve ders saatleri yarıya indirilerek az ,öz ve kısa tutularak yaılacağını tahmin ediyorum.Her ders önemli ve özeldir prensibinden yola çıkarak bütün dersler işlenmiş olacak.Bakalım hayırlısı olsun.

jajacoelho
Genel Müdür
28 Temmuz 2020 15:52

bu sistem olmaz..bazı öğretmenler haftanın 6 günü okula gelecek bazıları 2 gün gelecek bazıları uzaktan eğitim yapıp hiç gelmeyecek..bu düzen kesinlikle öğretmenler arasında kaos yaratır ve dikiş tutmaz

kızılkaş, 4 yıl önce

Arkadaşlar tahminim açıklamalardan yola çıkarak 1-Bütün kademelerde haftalık ders saati yarıya indirilecek.Yani ilkokul 15,ortaokul 18,lise 20 gibi.Böylece ilkokulda günde 5 ,ortaokulda günde 6,liselerde günde 7 ders yapılacak.2-Sınıflar iki gruba ayrılarak,bir grup Pazertesi,Çarşamba ve Cuma diğer grup Salı,Perşembe ve Cumartesi gelecek.Yani bir okulda sınıf mevcudu 24 ise 12,12 olacak ya da 36 ise 18,18 gibi.Böylece ilkokuldaki sınıf öğretmeni haftanın 6 günü günde 5 dersten 30 saatini tamamlayacak.3-Bütün kademelerde genel olarak ikili öğretime geçilmesi Okulun mevcudu az ise geçilmeyebilir..Normal öğretim olan okullarda da ikili eğitim yapılması .Yani ilkokulda 3 ve 4. sınıflar sabahçı, 1 ve 2. sınıflar öğlenci .ortaokulda 7 ve 8. sınıflar sabahçı , 5 ve 6. sınıflar öğlenci gibi Böylece okullardaki öğrenci yoğunluğu azaltılacak.Yine ilkokulda sabahçılar 8 de baslayıp 12 de bitirecek.Öğlenciler 13 de başlayıp 17 de bitirmesi gibi .Saatler okuldan okula ilden ile değişiklik olabilir.Bu yönde bir uygulama yapılabilir diye düşünüyorum. DİPNOT:Eğer bakanlık 1 ders saatini 20 dakika olarak olarak belirlerse bilindiği gibi dersler genel olarak en az 2 saat görünüyor .Bunuda blok olarak 40 dakika şeklinde işlerse Yani eskiye göre 40 dakika olan 1 ders, aslında bu sistemde 2 ders olarak yapılacaktır.Ayrıca haftalık programda tek saat olan dersleride çift saat göstererek yapılabilir. Böylece haftalık dersler ,günler ve ders saatleri yarıya indirilerek az ,öz ve kısa tutularak yaılacağını tahmin ediyorum.Her ders önemli ve özeldir prensibinden yola çıkarak bütün dersler işlenmiş olacak.Bakalım hayırlısı olsun.

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi