Editörler : Pangaea
11 Şubat 2019 00:25

Eski mardin yeni mardin

Öğretmen arkadaşlarım atandığım okul eski Mardin diye geciyor ama merkez bu eski Mardin yeni Mardin nedir? Mesafesi çok mudur? Ben konuştuğumda 10 15 dk dendi öğretmenler yeni Mardin'de kalıyor dediler bilgisi olan yardım ederse sevinirim

skystar
Aday Memur
11 Şubat 2019 00:54

yeni mardin yenişehir diye geçiyor şehir içi dolmuşlar eski mardine gidiyor mesafe yakın

11 Şubat 2019 00:54

Hocam ben de Mardin'e atandım. Eski Mardin tarafı daha çok gezmelik taş evlerin olduğu kısımmış. Öğretmenler genelde dedikleri gibi Yeni Mardin tarafında kalıyormuş. Yeni binalar genellikle 13 Mart mahallesi, Nur mahallesi ve Toki taraflarında. Bu saydığım yerler de hep aynı civarda zaten. Mardin'de ulaşım konusunda da sıkıntı yokmuş zaten

muhendismak
Aday Memur
11 Şubat 2019 09:11

Merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun . Darısı atanamayan arkadaşların başına umarım bir an önce onlarda bu atanma haberlerini alırlar. Kronikmuallime hocam öncellikle bölgede atanabileceğiniz en huzurlu ve sakin şehirlerden birine atandınız. Eski mardin yeni mardini mahalle olarak düşünün zaten mardinin orta büyüklükte bir şehir en uzak mahellesine araçla max 20 dk mesafede. Genel anlamda eski mardin dedğimiz yerlerdeki okullara ulaşım belediye ve özel halk otobüsleriyle sağlanıyor. Eski mardinde bulunan bir kaç okula yakın geçen şehir içi otobüsler yok burdaki hocalar ve öğrencilerde özel servislerle ulaşımı sağlıyorlar. Daha detaylı bilgi için okul ismini yazarsanız detaylı bilgi verebilirim . İyi günler.

KronikMuallime
Aday Memur
11 Şubat 2019 10:09

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim :)

Betül.bilişim
Aday Memur
12 Şubat 2019 09:37

Hocam hayırlı günler. Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler :) Ben Yeşilli halk eğitim'e atandım. Sizce nasıldır ve nerede ev bakmam daha iyi olur?

muhendismak, 5 yıl önce

Merhaba arkadaşlar öncelikle hayırlı olsun . Darısı atanamayan arkadaşların başına umarım bir an önce onlarda bu atanma haberlerini alırlar. Kronikmuallime hocam öncellikle bölgede atanabileceğiniz en huzurlu ve sakin şehirlerden birine atandınız. Eski mardin yeni mardini mahalle olarak düşünün zaten mardinin orta büyüklükte bir şehir en uzak mahellesine araçla max 20 dk mesafede. Genel anlamda eski mardin dedğimiz yerlerdeki okullara ulaşım belediye ve özel halk otobüsleriyle sağlanıyor. Eski mardinde bulunan bir kaç okula yakın geçen şehir içi otobüsler yok burdaki hocalar ve öğrencilerde özel servislerle ulaşımı sağlıyorlar. Daha detaylı bilgi için okul ismini yazarsanız detaylı bilgi verebilirim . İyi günler.

asdf2344
Aday Memur
12 Şubat 2019 10:13

Hocam bende Mardin'e atandım nereye atandınız
okuloncesiegitimi, 5 yıl önce

Hocam ben de Mardin'e atandım. Eski Mardin tarafı daha çok gezmelik taş evlerin olduğu kısımmış. Öğretmenler genelde dedikleri gibi Yeni Mardin tarafında kalıyormuş. Yeni binalar genellikle 13 Mart mahallesi, Nur mahallesi ve Toki taraflarında. Bu saydığım yerler de hep aynı civarda zaten. Mardin'de ulaşım konusunda da sıkıntı yokmuş zaten

KronikMuallime
Aday Memur
12 Şubat 2019 13:27

Hocam hemen ev tutma falan dediler ama bilemiyorum ne yapsam siz ne düşünüyorsunuz? Ben ortamı insanları tanımadan eve çıkmak istemiyorum açıkçası titiz biriyim yemek yapamayan biriyle anlaşamam mesela :)) İnsanın atanma dışında böyle kaygısı da oluyormuş. Rabbim tez zamanda atatanamayan meslektaşlarımıza da nasip etsin *.*

12 Şubat 2019 15:49

Hocam ben tek çıkacağım ev arkadaşı olaylarına girmek istemiyorum. Kendi kafama göre yaşamayı seven birisiyim o yüzden ev arkadaşı benlik değil. Ben de özellikle mutfak konusunda titizim o yüzden belge teslim etmeye gittiğimde temiz güzel ev bulursam hemen tutacağım sonra istediğim kriterlerde bulamayabilirim :)

KronikMuallime, 5 yıl önce

Hocam hemen ev tutma falan dediler ama bilemiyorum ne yapsam siz ne düşünüyorsunuz? Ben ortamı insanları tanımadan eve çıkmak istemiyorum açıkçası titiz biriyim yemek yapamayan biriyle anlaşamam mesela :)) İnsanın atanma dışında böyle kaygısı da oluyormuş. Rabbim tez zamanda atatanamayan meslektaşlarımıza da nasip etsin *.*

12 Şubat 2019 15:50

Kızıltepe hocam

asdf2344, 5 yıl önce
Hocam bende Mardin'e atandım nereye atandınız

asdf2344
Aday Memur
12 Şubat 2019 21:50

Hayırlı olsun hocam

Kızıltepe hocam

klccc
Aday Memur
26 Temmuz 2019 19:10

Hocam bana mesaj atabilir misiniz Mardin ile ilgili bir şeyler sormak istiyorum
KronikMuallime, 5 yıl önce

çatlakpanda
Şube Müdürü
26 Temmuz 2019 19:45

Eski Mardin dedikleri dağın zirvesinden başlıyor, neredeyse yamaca kadar iniyor. Yeni Mardin ise Yenişehir diye geçiypr(dağın yamacında oluşmuş, yeni yapılar, hastaneler, parklar VS. Hep aşağı bölümde. Zaten üst tarafta yeni bina bulmak neredeyse imkansız. Çünkü çoğu tarihi yapı. Siz yenişehirdr ev tutarsanız minibüs ile okula en fazla 30 dk da varırsınız. Başka sorunuz varsa cevaplayabilirim. 20 yıl orada yaşadım.

mzonen
Aday Memur
28 Temmuz 2019 17:51

öncelikle hayırlı olsun. Ben de Mardinliyim ve aynı zamanda 5 senedir öğretmenlik yapıyorum Mardinde. Küçük bir şehir. Aynı zamanda pahalı bir yer ilçelere göre. Turistlerden dolayı herhalde. Ulaşım ve sağlık sıkıntılı. Hele Batıdan geliyorsanız. Burada kaldıkça devletin buraya bakmadığını görürsünüz. Hele belediyesi hiç bakmıyor. Ama yaşanacak kadar var. Ne demek istediğimi burada olan anlar. Siyaset yapmıyorum. Eski mardin ile yeni mardin ayrı yerler değiller. Mardinin yeni binaları olan tarafına yeni diyorlar. İkisi de merkez mardin. Evler yeni olduğu için ve seçenek olduğu için Yenişehirde tutulur. Yeşillide kalacak olan arkadaş, arabanız varsa merkezde ev tutarsınız. 15 dakikalık yol. Kızıltepe denilen ilçe de araba varsa 15-20 dakika. Ama orası Mardin merkezden çok daha büyük. Ev ve imkanları daha iyi. Ucuzluk vs. Tek sıkıntısı sıcağı... Allah utandırmasın....
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi