Editörler : supporters.

emirdad
Kapalı
07 Mart 2018 19:09

o kadar haklısın ki inşallah hakkını yiyenlerin burnundan gelir .

gerçekten üzüldüm yaşadıklarınıza =(

fedayiserdengecti, 6 yıl önce

28 şubatta darbe oldu dediler. ben bişey anlamadım. sene 2000 imam hatipten mezun oldum. puan kırılıyor dediler, kim neden kırıyor hiç anlamadım. hiç kimseye zerrece kötülük düşünmedim. gittim bir özel okulda hukuk okudum. askere gittim sonra. burada namaz kılamazsın burada kimseye din anlatamazsın dediler. ben namazı kılar fikirlerimi de açıkça anlatırım dedim. bir baktım tımarhanedeyim. askerlik bitti staja başladım. hiç avukat tanımıyorum baro başkanı hemşerim bu benim yanımda staj yapsın dedi. benim telefon çalınca acayip acayip bakmalar falan ben anlam veremıyorum. telefon ne güzel mehter çalıyor halbuki. özümüz değil mi? staj bitti ruhsatı alacam sana ruhsat vermeyiz dediler neden? bıyığın aşşa sarkıyor. hilal bıyık. bıyığını kes gel. kesmem. ruhsat alamassın. e sizin bıyık da domuz gibi ağzınızın içine kaçıyor. domuz gibi bu bıyıkla nasıl yemek yiyorsunuz. at kuyruklular ve top sakallılar var o nasıl oluyor. o olabilir ama hilal bıyık olmaz. sebep adamlar dinsiz ve komunist çünkü. halbuki ben hiçbirine kötülük düşünmedim. iyi peki dedim siz bilirsiniz. gittim memur oldum. fakat memur olunca da tedbirci ve takiyyeci arkadaşlara denk geldik. e sen de bizim gibi tedbir ve takiyye yapmalısın. ya niye ki ben şeyimin doğrusuna yaşamak istiyorum. olmaz. sonra mobbingler kumpaslar. davalar davalar. nasıl olsa avukatım memlekette hukuk var. kesin haklıyım davada .yalnız dava 2.idareye giderse lehime sonuçlanıyo. 1. idarerye gidince aleyhime allah allah. meğer 1.idare fetocu ve meşhur. haaaa. jeton düşmeye başlıoyor.

sonuç: ey memleketin her tarafını ele geçirmiş olan önce dinsiz ve komunistler ve masonik yapı sonra feto komple allah belanızı versin . ben koyu yeşil olanım. kenarda size gerekeni yapacağım günün gelmesini bekliyorum. işte bir adım daha. çok az kaldı. gerekeni yapacam burada yazamıyorum. ama valla ben size kötülük düşünmemiştim ya.. bunlara hiç gerek yoktu.

oldu be iki üç dinsiz devletin bir köşesini tutsun öteki köşeyi başkja üç beş dinsiz komunist tutsun öyle mi. bu memleketi size bırakmayacam. bu milleti sizin elinize koymayacam.

allah belanızı versin. bir adım daha elhamdulillah

efsanefater
Aday Memur
07 Mart 2018 21:34

ULAN AVUKAT YAPTIRMAYAN ZİHNİYET BU ADAMI NASIL MEMUR YAPTIRMIŞ SORAN YOK.

emirdad
Kapalı
07 Mart 2018 21:50

avukatlık belgesini almadım diyor avukat olamadım demiyor dikkatli oku.

efsanefater, 6 yıl önce

ULAN AVUKAT YAPTIRMAYAN ZİHNİYET BU ADAMI NASIL MEMUR YAPTIRMIŞ SORAN YOK.

efsanefater
Aday Memur
08 Mart 2018 06:57

Ruhsat vermeyiz demişler, ne demek bu? Ruhsatname alamayan avukat olabiliyor mu eski dostum?

Avukat yaptırmamışlar, ya da hadi senin gönlün olsun belgesini vermemişler, ama devlet hizmetine almışlar. Nerden baksan tutarsızlık nerden baksanahmakça.

emirdad, 6 yıl önce

avukatlık belgesini almadım diyor avukat olamadım demiyor dikkatli oku.

emirdad
Kapalı
08 Mart 2018 09:25

Avukat olabilen adam pekala memur olabilir .

Avukatlık stajını biritdikten sonra avukatlık belgesini almak için bir miktar para ödeyip alıyorsun istersen hemen almayabilirsin

kazanılmış hak zaten doğmuş fakat resmi olarak avukatlık yapamaz o belgeyi almadığı için .

ayrıca baro başkanı belgesini imzalamadı diye onun bu futursuz tavrını tüm devlet kurumları yapacak diye bişey yok .(ne güvenlik soruşturması ne de suçla ilgili bir durum var

sana kendimden örnek vereyim gerçekten belli bir kesime bir baskı var.hükümet sağ görüşlü bunların hakları tastaman veriliyor asla deme ..bazı yerlerin statükosu hala kırılmadı ..

efsanefater, 6 yıl önce

Ruhsat vermeyiz demişler, ne demek bu? Ruhsatname alamayan avukat olabiliyor mu eski dostum?

Avukat yaptırmamışlar, ya da hadi senin gönlün olsun belgesini vermemişler, ama devlet hizmetine almışlar. Nerden baksan tutarsızlık nerden baksanahmakça.

sekkahvee
Yasaklı
08 Mart 2018 11:21

Ben inanmıyorum arkadaşa.

Bu işin en koyu olduğu Zaman'larda bile böyle birşey çıkmadı. ama aşırı sağ eğilimleri vardır bilmem neyi vardır açıkçası o Zaman bilemem ve üzülmem de. Bunu da açık açık söylüyorum. Namazını kılabiliyor musun, orucunu tutabiliyor musun diğer ibadetlerini yaPabiliyor musun yeter. karışmayacaksın millete, millet de sana karışmayacak.

Olaya gelirsek 2000 ile yıllarda üniversiteye gitti, 2005 te mezun oldu desek, 2006 2007 gibi Türkiye'de 28 şubat vardı da ben mi kaçırdım.

mesut066
Aday Memur
08 Mart 2018 16:06

Doğru tespitler yapmışsınız memurum evliyim çocuğum var staj yapmaya cesaret edemiyorum çünkü nasil gecinecem stajda kimsenin beni düşüneceği yok maalesef bunun düzeltilmesi lazım

C. eda, 6 yıl önce

Bence yerinde bi duzenleme olur. Zaten Barolar Birliğinin avukatlarin özlük haklarına ilişkin yaptığı bir faaliyet yok ki.ha bire siyasetle uğraşıyor. Üstelik birlik, belli gorusteki bi kesimin elinde olduğundan kafalarına göre cubbelerini giyip çoğu avukatın desteklemedigi siyasi eylemlerin içinde yer alıyorlar. Bu konuda degisiklik olursa belki avukatlarin özlük haklarını dile getirenler olur da biz de bazı hakları elde edebilir, Bazi yuklerden kurtulabiliriz.

Bütün mesleklerde lisede dahi staj yapanlar ücret hakkına sahipken üniversite mezunu olan stajyer avukatlarin ücret karşılığı çalışması yasak. Sigorta desen para karşılığı faydalanabiliyorsun. 1 yıl boyunca stajyeri adliyede ve buroda hiçbir güvencesi olmadan bu çalışmasıni hizmetten saymadan bedava calistiriyolar. Buna ragmen Staj bitiminde bilmem kac bin tl ruhsat parasi almalari da cabasi.

Meslege Yeni başlayan avukatlara destek mahiyetinde hiç bir girişimleri yok.

Ya da baro yonetimleri kafalarina gore karar verip uygulayabiliyorlar. Barolar birligi vekalet pulu icin ucret belirliyor. Ama baro Yönetimi aldigi bi kararla pulu o ucretin ustunde bi fiyatla satiyor. Itiraz etsen kimse dikkate almiyor. Mesela o vekalet pulunun amacı stajyer avukatlara verilen krediye Finans sağlamak. stajyer avukatlarin sayısı ile satılan pul paraları kıyaslandığında eminim güzel paralar kaliyodur Barolar a. Ama noluyo o paralar diye sorsan..

Cmk adli yardim yapıyorsun zaten ucretler dusuk. vergisi bilmem nesi derken kuş gibi bi para geçiyo eline. Ondan da Barolar %5 %10 civari bir kesinti yapıyo.

Bunlar gibi bir suru sıkıntı varken Barolar birligi bunlari cozmek yerine alakasız işlerin peşinde koşuyor. Bence Barolar Birliği fiilen bi işe yaramıyor zaten.

efsanefater
Aday Memur
08 Mart 2018 18:24

Aynen Emirdad'çığım, yıllardır milli görüş referansıyla fetocu referansıyla (şahsi algılama, islami soslu referansı kastediyorum) bilmemne tarikatıyla bütün kamu görevlerine muhafazakarlar giriyor ama yine de muhafazakarlar mağdur. Aynen krşm aynen.

emirdad, 6 yıl önce

Avukat olabilen adam pekala memur olabilir .

Avukatlık stajını biritdikten sonra avukatlık belgesini almak için bir miktar para ödeyip alıyorsun istersen hemen almayabilirsin

kazanılmış hak zaten doğmuş fakat resmi olarak avukatlık yapamaz o belgeyi almadığı için .

ayrıca baro başkanı belgesini imzalamadı diye onun bu futursuz tavrını tüm devlet kurumları yapacak diye bişey yok .(ne güvenlik soruşturması ne de suçla ilgili bir durum var

sana kendimden örnek vereyim gerçekten belli bir kesime bir baskı var.hükümet sağ görüşlü bunların hakları tastaman veriliyor asla deme ..bazı yerlerin statükosu hala kırılmadı ..

emirdad
Kapalı
08 Mart 2018 19:51

seninle muhafazakarların neler çektiğini çekmediğinin tespitini yapacak değilim ..

fakat fetötüceler o kadar modern adamlardır ki gerekirse zina yapılabileceği , başların açılabileceği namaz kılınmayabileceği ,içki içilebileceğini fetva vermiş bir adamdır ? fetönün içinde uzun süre barınabilen adam dinsizleşir onların islamiyetle hiçbir alakası yok ..bunu en iyi senin bilmem lazım ;)

Ayrıca referans sistemi türkiyede hep vardır ve hiçbir zaman garibanların , masumların, köylülerin rahatça kullanabileceği bir yol olmadı hiçbir zaman!

fetöcüler , elitler ,sermayedarlarIN kullandığı kanaldır ...

efsanefater, 6 yıl önce

Aynen Emirdad'çığım, yıllardır milli görüş referansıyla fetocu referansıyla (şahsi algılama, islami soslu referansı kastediyorum) bilmemne tarikatıyla bütün kamu görevlerine muhafazakarlar giriyor ama yine de muhafazakarlar mağdur. Aynen krşm aynen.

08 Mart 2018 23:36

Yazdiklarim tamamen dogrudur. Ben gerçeğin taa kendisiyim.

efsanefater
Aday Memur
09 Mart 2018 00:45

"Hala müslümanım çünkü Kuran'ı okumadım" diye bir söz var ya emirdad, her defasında kendisini doğrulayan bir söz. Sizlerin bir şey çektiğiniz falan yok. Bir dönem devletin Anayasal düzenini yıkmaya kalkışanlara güzel çektirildi, iyi ki de çektirilmiş, fetö olayı ile bunun ne kadar doğru bir tercih olduğu açıkça ortaya çıkıyor. Hele sarkık bıyıklı arkadaş hiç löv löv etmesin onların bu ülkede çektiği hiçbir sıkıntı yok. Madem aynı zihniyet var, bu şahsı güvenlik soruşturmasından geçirmeyip memur yapmamaları da ihtimal dahilindeydi. Hep muhafazakarlar mağdur değil mi? Öyle değil işte. Bugün akp'nin içinde dahi "eleştirdiğimiz ne varsa onları şimdi biz yaptık" diyenler var. Biraz düşünün, zarar gelmez.

emirdad, 6 yıl önce

seninle muhafazakarların neler çektiğini çekmediğinin tespitini yapacak değilim ..

fakat fetötüceler o kadar modern adamlardır ki gerekirse zina yapılabileceği , başların açılabileceği namaz kılınmayabileceği ,içki içilebileceğini fetva vermiş bir adamdır ? fetönün içinde uzun süre barınabilen adam dinsizleşir onların islamiyetle hiçbir alakası yok ..bunu en iyi senin bilmem lazım ;)

Ayrıca referans sistemi türkiyede hep vardır ve hiçbir zaman garibanların , masumların, köylülerin rahatça kullanabileceği bir yol olmadı hiçbir zaman!

fetöcüler , elitler ,sermayedarlarIN kullandığı kanaldır ...

efsanefater
Aday Memur
09 Mart 2018 06:56

Eksileyin canlarım. Fetullahçılar da 10 yıl önce ergenekon davasının laik demokratik cumhuriyetiyıkmak milli savunmayı zafiyete uğratmak amaçlı olduğunu söylediğimizde eksiliyor ve hatta ihbar etmekle falan tehdit ediyorlardı. Sonuç ortada. Ne söylesek 10-15 yıl sonra çıkıyor.

Neden? Çünkü biz dünyaya at gözlüğüyle bakmayanlarız.

Şu anda ben bi fake hesap açıp fake mağduriyet hikayesi yazsam hepinizi peşimden sürüklerim,o denli mantık süzgecinizi yitirmişsiniz.

Bugün bu ülkede 600 hekim, gerekçe bile gösterilmeden zorunlu hizmete alınmıyor. Bırakın kamu hizmetini, zorunlu hizmetini yapmayan hekim özelde bile çalışamaz. Muhafazakar mı bunlar?

Benim solcu, sosyalist, komünist, Kemalist, alevi hiçbir arkadaşım (Kemalist olan ben dahil) hakimlik mülakatından geçemiyor. Biz muhafazakar mıyız? Gidin ötede ağlayın kardeşim benim asabımı bozmayın ya.

Toplam 52 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi