Editörler : E.Kayı Han

Erada
Daire Başkanı
14 Kasım 2017 17:13

o kadar nasıl düşer ya ... çok enteresan..ya tamam elbet düşüyo o kağıtta yazan ama 18 kelimede farkeder mi ki ya peşini bırakmayın arayın hocam mutlaka

emrahsii, 6 yıl önce

benim kağıtta 145 kelime 129 net yazıyordu sonuç 111 açıklandı komisyona da ulaşamadım bağlamadılar.

emrahsii
Kapalı
14 Kasım 2017 17:19

Nasıl ya dilekçe için mi oraya gitmemiz lazımmış faks çeksek olmuyor mu delireceğim ya, kağıdı 3 kez kontrol ettim 129 yazıyordu.

oozland, 6 yıl önce

Komisyona dilekçe vermemiz lazımmış ben de aradım ama onun için yine Denizliye gitmek lazım vs senin durum çok saçma ya

micromegas
Memur
14 Kasım 2017 17:22

benimde 127 netim vardı fakat anlam bütünlüğünden ötürü elemişler. hata oranı %18 di. fakat bildiğim kadarıyla %40 olunca elemeleri lazımdı. kılavuzda aynen şöyle yazıyor:

Verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

aynen böyle yazıyor kılavuzda. oysa benim hata oranım %18 di. o yüzden cimere bimere her yere yazacağım. böyle saçmalık olmaz.

Erada
Daire Başkanı
14 Kasım 2017 17:33

hocam satır atlamış olabilirmisin

micromegas, 6 yıl önce

benimde 127 netim vardı fakat anlam bütünlüğünden ötürü elemişler. hata oranı %18 di. fakat bildiğim kadarıyla %40 olunca elemeleri lazımdı. kılavuzda aynen şöyle yazıyor:

Verilen metne sadık kalınıp kalınmadığına, yanlış yazılan kelime sayısı ile yazı içerisindeki kelime ve cümle tekrarları nedeniyle metnin anlam bütünlüğünün bozulup bozulmadığına dikkat edilir. Bu işlem yapılırken yanlış yazılan kelime sayısının toplam yazılan kelime sayısına oranının yüzde kırktan fazla olması halinde yazılan metnin anlam bütünlüğü şartını taşımadığı kabul edilir.

aynen böyle yazıyor kılavuzda. oysa benim hata oranım %18 di. o yüzden cimere bimere her yere yazacağım. böyle saçmalık olmaz.

emrahsii
Kapalı
14 Kasım 2017 17:36

Yarın arayacağım komisyonu bakalım ne diyecekler hocam.

Erada, 6 yıl önce

o kadar nasıl düşer ya ... çok enteresan..ya tamam elbet düşüyo o kağıtta yazan ama 18 kelimede farkeder mi ki ya peşini bırakmayın arayın hocam mutlaka

emrahsii
Kapalı
14 Kasım 2017 17:38

dilekçe için denizliye gitmemiz gerektiğini komisyon mu söyledi dostum ?

oozland, 6 yıl önce

Komisyona dilekçe vermemiz lazımmış ben de aradım ama onun için yine Denizliye gitmek lazım vs senin durum çok saçma ya

arslangazi09
Aday Memur
14 Kasım 2017 17:43

Arkadaşlar sadece klavye sınavı olan mübaşir adayları mı Denizli de sınava giriyor yoksa tüm izmir adliyesinde çalışmaya aday personeller mi Denizli de mülakata girecek

oozland
Aday Memur
14 Kasım 2017 17:46

ben komisyona ulaşamadım orada herhangi biri söyledi bana bunu

Erada
Daire Başkanı
14 Kasım 2017 17:50

tabi ya hakkınızı arayın hocam olurmu öyle şey ya mutlaka bi hata var yani eğer siz eminseniz gördüğünüzden

emrahsii, 6 yıl önce

Yarın arayacağım komisyonu bakalım ne diyecekler hocam.

zynpgfb
Aday Memur
14 Kasım 2017 17:52

Mülakatı da yine Denizli komisyonunda yaparlar değil mi?

emrahsii
Kapalı
14 Kasım 2017 17:54

sınav bitti ekrandan baktım 145 kelime 129 net hata oranı 11 yazıyordu çıktı alındı imza atarken baktım yine aynı yazıyor, hatta görevliye imzaladıktan sonra verirken bir kere daha bakabilir miyim dedim yine baktım yine aynı 129 net yazıyordu. 111 nasıl çıkmış olabilir hiç anlamadım.

Erada, 6 yıl önce

tabi ya hakkınızı arayın hocam olurmu öyle şey ya mutlaka bi hata var yani eğer siz eminseniz gördüğünüzden

audiocu
Aday Memur
14 Kasım 2017 18:42

Arkadaşlar bu mülakat nerede olacak hiçbirşey yazmamışlar tamam tarih ve saat yazıyor ama nerede olacak ? birde güvenlik soruşturması nereye yollanacak

zynpgfb
Aday Memur
14 Kasım 2017 19:09

Form Denizli komisyonuna yollanacakmış ama mülakat yerini bilmiyorum, Denizli olur diye umut ediyorum.

audiocu, 6 yıl önce

Arkadaşlar bu mülakat nerede olacak hiçbirşey yazmamışlar tamam tarih ve saat yazıyor ama nerede olacak ? birde güvenlik soruşturması nereye yollanacak

Bajau
Aday Memur
14 Kasım 2017 19:36

Mülakata giden arkadaşlar Denizli'de mi acaba öğrenen paylaşırsa seviniriz tabi

15 Kasım 2017 09:29

herşeyin inanki hayırlısı. 2012 den beri uğraşıyorum. kpss puanım yetecekmi bilmiyorum ama çalışmaya devam edeceğim. seninde bu kararlılıkla başaracağını düşünüyorum. her zaman hayırlısı istiyoruz belki ondan olmuyordur vardır allahın bir bildiği. ocaktakı yargıtay alımına hazırlanalım bari

Erada, 6 yıl önce

umutsuzluğa kapılma hiçç..olmıcak dediğim o kadar çok şey olduki benim bu hayatta emin ol Allah bir kapıyı kapatır bir kapıyı açar...bak ben özel sektörde çalışıyodum klavye sınavına girmek için nasıl izin alıcam diye düşünürken klavye sınavından 2 gün önce işten çıkardılar küçülmeye gidiyoruz kusura bakmayın dediler..dolayısı ile izin almak zorunda kalmadım:) Allah bi kapıyı kapattı belki de diyorum dediki kulum rızkın burda bu kadar senin rızkın başka yerde..belkide mülakata hak kazanıcam..belkide kazanmıcam ama başka bi iş çıkacak bilemem bunu..

sen umudunu yitirme..bizim bir tanıdığın tanığıdı var ama baya iyi bir adamcağız..yeteri kadar alım olmadığını yeni alımın yeniyıldan sonra çıkacağını söyledi he şubat olur mart olur nisan olur bilmem biz ona odaklanalım 160 170 180 yazalım hırslanalım demet pes etmeyelim

15 Kasım 2017 18:00

Mülakat Denizli Adliyesinde olucak. Whatsapp katip ve katibe grubu kurduk isteyen buyrun gelsin, wp no: 05059899515

Hacimirza
Müsteşar Yardımcısı
29 Kasım 2017 20:01

Adalet Bakanlığı önümüzdeki süreçte 2018 ilk aylarında Personel alımına devam edecek

İlgilenenler Adalet Bakanlığı basın müşavirliği sayfasını okuyabilir . Lütfen ihtiyacı olanlara duyuralir misiniz

Saygılarımla :

Cevval0646
Şef
30 Kasım 2017 11:12

Öncelikle iyi günler diliyorum

Bir sorum olacaktı .

Uygulama sınavında metinler kağıt üzerinden mi veriliyor yoksa bilgisayar ekranında mı

Şimdiden çok teşekkür ederim.

kadirasl
Aday Memur
01 Aralık 2017 18:20

Bilgisayar ekranından

Bir program yapmışlar onunla veriliyor metin üstte siz de

alta yazıyorsunuz.

Cevval0646
Şef
01 Aralık 2017 18:27

Çok teşekkür ederim hocam

kadirasl, 6 yıl önce