Editörler : Pangaea
30 Aralık 2009 20:57

Şanlıurfa Siverek hakkında bilgi.

Arkadaşlar Şanlıurfa - Siverek hakkında bilgisi olan var mı? Paylaşırsanız sevinriim. Siverek Türk Telekom Lisesi'ne atandım. BU lise hakkında ve Siverek'in yaşam koşulları hakkında bilgi verebilirseniz çok teşekkür ederim...

gulll3
Şef
30 Aralık 2009 21:17

arkadaşım hayırlısı olsun ben de siverek mustafa kemal lisesine atandım netten bilgi topladım ama yinede bilen gibi olmuyor. ne öğretmenisiniz bu arada ben biyoloji

atalay111
Daire Başkanı
30 Aralık 2009 21:24

Felsefe grubu öğretmenliğine atandım. Çok fazla bilgim yok açıkçası bakalım yardım eden olursa güzel olur. Kiralar nasıl ulaşım nasıl? Atandığımız okullar nasıl?

dupon
Genel Müdür
30 Aralık 2009 21:27

turk telekom cok ıyı ve yenı bır okul.mudurunu bı arkadas tanıyordu ıyıymıs.dıyarbakır urfa arasında olanaklarını karsılayabılecegın bır yer.kıraları tam bılmıyorum ama cok pahalı degıl.dogu ama sorun yok burada .ınsanları cok yardımseverdır.tebrık ederım sızlerı.

gulll3
Şef
30 Aralık 2009 21:29

dupon hocam benim okul mustafa kemal lisesi yenişehir tarafındaymış çok mu şehirdışı bilgin var mı

dupon
Genel Müdür
30 Aralık 2009 21:32

yenişehır sehrın ıcınde yav.etrafta hep tek katlı evler var ama yenı yapılar yapılıyor son5-10 senedır kalorıferlı ve buyuk.ınsanları cook ıyıdır bunu untmayın.hem daha önce burası ıldı cok kuuck bır yer degıl ama sızın okulu tam bılmıyorum.sıverek kucuk ve sırındır.

gulll3
Şef
30 Aralık 2009 21:59

hocam okula baktım şehrin kenarında anadolu lisesinin yanında ama evler net görünmüyodu uydudan kuşbakışı malum okulum büyük 1050 kişilik yeterde artar ama yürüme mesafesi kalarüferli ev varsa süper olur bide merkeze hükümet konağının oraya yürünerek ulaşılabilir mi o önemli benim için

yuskom
Memur
30 Aralık 2009 22:11

güll ve atalay hocalar hayırlı olsun.ben 8 yıldır siverekteyim.ikiside güzel okullar biraz kenar olabilir ama ikisinede öğretmen servisi var.kaloriferli ev ve ev arkadaşı sorunu çekmezsiniz.çevredeki en iyi ilçe burasıdır

atalay111
Daire Başkanı
30 Aralık 2009 23:41

dupon ve yuskom Çok teşekkür ederim hocam verdiğiniz bilgiler için. İçim rahatladı diyebilirim. Gerçi hep olumlu bilgiler alıyorum. Umarım umduğumuz gibi çıkar. Ki iyi olacağını düşünüyorum.

vuran_utansin
Yasaklı
30 Aralık 2009 23:56

urfa da yaşamak farklıdır..;Siverekde yaşamak daha bir farklıdır..Siverekliler kendini urfalı saymaz yarısı diyarbakırlıyız der yarısı da siverekliyiz der..Değişik bir yaşam felsefeleri var..Eskisi gibi etkinliği olmasa da belli başlı aşiretlerin varlığı hissediliyo(İzol,Bucak,Kırvar, Karakeçili vs) Ama urfanın bana göre, diğeri birecik olmak üzere en iyi iki ilçesinden biri...İlk gittiğinde çok yadırgarsın , ama gün geçtikçe seversin...Diyarbakır ve Urfanın tam ortasında bir ilçe...Ahlaki, gelenek görenek yönünden vs katıdır,uymasan bile en azından uyum sağlasan senin için daha iyi olur.Nüfus olarak müthiş kalabalık , hatta illerimizin çoğundan daha kalabalık mustakbel il adayı bir ilçemiz olur siverek...İçin çok rahat olsun ve kendini şanslı say derim..

Genel olarak bunları söyleyebilirim..

atalay111
Daire Başkanı
31 Aralık 2009 00:03

Eywallah hocam çok sağolun. Öğretmen evi nasıl acaba? Gittiğimizde bir süre mecburen öğretmen evinde kalacağız. Hemen ev arkadaşı bulmak kolay olmaz gibi.

31 Aralık 2009 00:04

var mı siverek lisesine atanan arkadaşlar...şimdiden hepinize hayırlı olsun telekom güzel okul ama mustafa kemal için bir şey diyemeceğim...valla 1.5 senedir siverekteyim şimdide kadrolu olarak batıya atandım siverek gerçekten güzel insanları çok iyi öğrencileri de ii de biraz kendi aralrında kavga çok olur KARIŞMAYIN!!!tekrar hayırlı olsun

31 Aralık 2009 00:05

hayırlı olsun arkadaşlar ben sıvereklıyım sıverekte gorev yapıyorum tekrardan hayırlı olsun.

vuran_utansin
Yasaklı
31 Aralık 2009 00:09

Bu arada belirtmeyi unutmuşum aşiretler arası sürtüşmeleri ve çatışmaları sıkça duyacaksın ,edebiyat öğretmeni arkadaşın dediği gibi kavgaları tartışmaları duyma,görme..

atalay111
Daire Başkanı
31 Aralık 2009 00:10

Sağolun hocam merak etmeye başladım eminim güzel bir yerdir. Umarım kısa zamanda ev ayarlayabilirim.

31 Aralık 2009 00:13

ayarlayabılırsınız hocam kiralar 200-300 arası ofis kısmı bıraz pahalı ama sıverek çok guzel bır yer inanın

31 Aralık 2009 00:15

ulaşımı çok rahat şehrın caddeleri hepsi parke taşı ve temız bır çok ilden buyuk ve ulaşım açısından gelişmiştir

vuran_utansin
Yasaklı
31 Aralık 2009 00:22

taktakıştır urfa tarafından gelirken siverek girişinde bir çukur vardı o hala duruyor mu ? işin ilginç yanı 2-3 defa o çukura fena daldım , az sövmedim yani...aklımda kalmış :)

31 Aralık 2009 00:27

şehırler arası oyle ama şehır içi ulaşımı guzel sovmeyın hocam:)

vuran_utansin
Yasaklı
31 Aralık 2009 00:31

ben de sivereğin içine laf söylemiyorum zaten hocam..Ben urfada 2-3 sene kaldım, her yerini gördüm ...ama o siverek başka bir olay , yoldan geçen biri bile ordaki havanın atmosferin ne derece farklı olduğunu anında algılayabilir:)Bunu güzel veya çirkinlik adına söylemiyorum... Adını bir türlü koyamadım bu farkın....Sadece başka bir dünya , yaşamak lazım diyorum.....

31 Aralık 2009 00:41

haklısınız hocam.iyi geceler allah rahatlık versın.yarın sabah erken okul var.

Toplam 31 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi