Editörler : supporters.
11 Eylül 2017 17:20

Yurtdışında büyükelçiliklerde sözleşmeli sekreterlik

Merhaba,

Her yıl elçiliklerin personel alım ilanını görüyorum. Sizce başvurmak ne kadar mantıklı? Gidip,gelmek, konaklamak hepsi para. Oralarda yaşayan Türkler de başvuruyordur. Uzun dönemdir işsizim, geriye kalan son paramı buna yatırsam mı yatırmasam mı kararsız kaldım.

impressiveunit
Aday Memur
11 Eylül 2017 18:26

Hocam hiç soran görmemiştim. Çalışma izniniz varsa veya çift vatandaşlık başvurun tabi.

goblin88
Memur
11 Eylül 2017 18:50

Çalışma izni istiyorlar mı? Baktım ilanda yazmıyor.

impressiveunit
Aday Memur
12 Eylül 2017 09:22

hocam ilanın içinde yazmakta, yeni ilanlarda yaşayan yoksa orada bir şey istememekteler gördüğüm kadarıyla (yakın zamanda sormadım, bir telefon açın bence, artık Türkiye'deyim) ama Şili gibi az miktarda yaşayan da varsa istemekteler. Ülke ülke değişmekle birlikte sizin ilk sorunuza cevap, evet orada yaşayan Türkler de başvurur.

goblin88, 7 yıl önce

Çalışma izni istiyorlar mı? Baktım ilanda yazmıyor.

volkanv38
Genel Müdür
13 Eylül 2017 09:25

Türkiye'de yaşayan bir tanıdığım iyi derece Fransızca bildiği için Afrika'da bir elçiliğe çalışmaya gitmişti. Ancak tekrar Türkiye'ye gelip ptt'de gişe görevlisi olarak işe başladı. O kişi Ptt gişe görevlisini sözleşmeli sekreterliğe tercih ettiyse yurtdışına gitmeye değmez diye düşünüyorum.

goblin88
Memur
15 Eylül 2017 14:36

@volkanv38, arkadaşın adına üzüldüm. O da taa burdan kalkıp Afrika'ya mı gitmişti? Şimdilik vageçtim, çünkü burada bir sürü elçiliğe başvurdum 3 sayfa cv'İm var kimleri aldıklarını gördüm. Lanet olsun diyorum. Umarım arkadaşın daha iyi yerlere gelir.

ahektas
Şef
16 Eylül 2017 22:52

Hocam hangi misyona basvuracaksiniz? Bilgi vermeye çalisayim.

Toplam 6 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi