Editörler : F16 Gökçen
12 Şubat 2007 16:41

Bankada Kim Ne İş Yapar

YARDIMCI OLACAĞINDAN EMİNİM, İYİCE BELLEYİN ARKADAŞLAR

Müdür : Şube içinde elleri cebinde dolaşan .

Yönetmen : Müdürün olmadığı zamanlarda elleri cebinde dolaşma denemeleri yapan adam.

Yönetmen yardımcısı: akşama kadar bilgisayarında forum sitelerinde dolaşıp daha iyi bir maaşlı iş arayan,

Gişe görevlisi : Gişe önünde "Müşteri haklıdır" gişe arkasında "Amir haklıdır" mengenesi arasında sıkışmış kendisi hiçbir zaman haklı olamayacak kişi

İyi eleman : İdarecinin yap dediğini yapan.

Kötü eleman : Mevzuatın yap dediğini yapan.

Muhasebeci : İdarecilerin işlemlerini derhal,sair personelin işlemlerini canlarını çıkara,çıkara yapan kişi.

Müfettiş : Memurlara ayak işleri yaptıran kişi.

Güvenlik görevlisi : Numaratör.

Mevduat : Memurluk onuru ile,müşteri yalakalığı arasında tercih aracı.

Kredi : Mevzuatın verme dediğine bölgenin ver dediği şey.

Çay elemanı : Altın yıllarını yaşayan meslek sahibi.

amaresto
Memur
13 Şubat 2007 20:12

harika bi yazı.aynen katılıyorum.sen bunlardan hangisisin yoksa hiçbiri mi?

management
Memur
13 Şubat 2007 20:42

evet memrey mükemmel bir yazı

ne yalan söleyeyim bunlardan biri olmak için can atıyorum amaa nerdeeee

isol
Kapalı
13 Şubat 2007 21:51

Bravooo! Güzelmiş :) Ben en çok güvenlik elemanına güldüm hakketende öyle yaa. Numaratör sürekli bozulur o da elinde kağıt müşterilere dağıtır :))

memrey
Şef
14 Şubat 2007 13:40

ben henüz gişe önündeki müşteriyim

amaresto
Memur
14 Şubat 2007 20:24

iyiki müşterisin bende müşteri olmayı özledim.

isol
Kapalı
14 Şubat 2007 22:04

Amaresto arkadaşım müşteri olmayı özlemek için daha çoooooooooooooooooooook erken :) Sen gişeden bi başal bakalım, bi bireyselin tozunu yut, bi operasyona uğra hahahahahahaha

eastandbull
Şube Müdürü
14 Şubat 2007 22:09

insan kaynakları - iş veren

şube iç kontrol yönetmeni - genel müdürlük ajanı

gişe memuru - sigorta satış temsilcisi

satırarası
Memur
14 Şubat 2007 22:51

Çaycı meslekte duayen kişi,güvenlik görevlisi de banka sahibi.Süper yazı eline sağlık memrey.Gerisi zaten belli.Elleri ceptekiler ve sürünenler.

amaresto
Memur
14 Şubat 2007 22:57

isol canım sen burda da mı çıktın karşıma? ben hem çalışan hemde bankanın privia müşterisi olmayı hayal ediyorum. 400.000 ytl'em olsun ilk işim kendi çalıştığım şubeye müşteri olarak gitmek olacaktır. ama tabi bu çok uzun bi süreyi gerektirebilir.

hafe
Şef
14 Şubat 2007 23:11

çok güldüm valla...numaratör güzel olmuş:))

arkadaşlar ben bu konuda gercekten bilgi almak istıyorum..hatta başlık da acmıştım ama kımse sallamadı..gercekten bilgilendırırsenız çok sevınırım..

yönetmen yardımcısı,

işletme bankacılığı,

kurumsal pazarlama,

ticari portföy yönetmeni,

operasyon yönetmeni,

bireysel paz. yönetmen yrd..,

kurumsal ve ticari bankacılık uzmanı..vs..vs..vs..

Bunlarla ilgili bilgi verirmisiniz..

teşekkürler...

memrey
Şef
15 Şubat 2007 14:50

en başta yazyor işte:)

rukis
Aday Memur
15 Şubat 2007 15:04

very comikk

memrey
Şef
18 Şubat 2007 17:02

oyledir

yakında
Memur
18 Şubat 2007 22:25

Ben eskiden bankada çalışırken(bunu yazmak çok keyifli),şube müdürümüz gerçekten birkaç kişiyi uyarmıştı;bu şubede benden başka kimse eli cebinde gezemez diye:)bunun genelleme yapılabilebilecek bir durum olduğunu düşünmemiştim ama bu yazıyı okuyunca anladım ki heryerde durum aynı :)

memrey
Şef
19 Şubat 2007 14:03

burada yanlış olan bişey yok zaten emin olun:)

**recklessxx
Şube Müdürü
19 Şubat 2007 23:33

bence bunu yazan arkadas bankada is arayan birisi...hos bi yazı olmamıs bende issizim ama issiz oldugum icin calısan insanlara bi takım yakıstırmalar yapmıyorum.. ayrıca calısan bi insanın zaten bole sacma seyler yazmayafırsatı olmaz...

yakında
Memur
20 Şubat 2007 10:10

Bizzat bankada çalıştım ve eğer çalışırsanız siz de göreceksiniz ki burda yazılanların eksiği var fazlası yok...

serinabi
Şef
20 Şubat 2007 10:43

Bu kadar vahim mi durum? O derece mi yani ? Bu anlatilanlar ekseri sube ilgili zannederim. Genel mudurluk icin de boyle midir? Bölümüne, yapılan ise gore degişmez mi? Orada biraz daha muntazam olmali degil mi bazi isler? Bankaci olmayi dusunen ya da bankaciligi hayallerinde besleyen bir sürü genc var. Yapmayın yahu.. Varsa iyi yonlerinden de biraz bahsedin.

ilcilc
Şef
20 Şubat 2007 11:08

Her sektörün kendine göre zorlukları var. Burada güzel bir şekilde eğlenmiş arkadaşlar.Benim bir arkadaşım büyük bir emaye firmasında pazarlama kordinatörü , ona takılırm pazarlara tezgah açıyomusun die ?

Çok ciddiye almayın böyle gördüğünüzde de şaşırmayın!

Genel müdürlükteki görevler bazı üst düzey kadrolar dışında hep rutin işler , çok tanıdığım var kendi isteğiyle 2-3 sene sonra şubelere geçmek isteyen.Bazı bankalar bu rutinliğin etkilerini azaltmak için kendi gönderiyor.Ayrıca ücret bakımındanda tatmin edici değil.Herkes kişiliğine ve niteliklerine uygun işe girmeli , bu da kişden kişiye farklılık gösterir, bunu iyi değerlendirmek gerekir.

BANKA MÜŞTERİSİ - KAYNANA

kendi kendilerine söylenirler (ben dahil)

- saat 13:29 .kapıda bekleşilir. " ya içeri alsalar bari cık cık cık " sesleri yükselir , kapı açılınca susup numaratöre yada seyyarrına yönelirler.

-saat 13:40 "ya 10 dk oldu daha bi kişiye baktılar,orda çene yapıyolar cık cık cık

yakında
Memur
20 Şubat 2007 11:19

Bankanın tek iyi yönü...kurumsal bir yapıdır,sağlık sigortan vardır(hastaneye ancak haftasonu gidebilirsin),maaşım ayın kaçında yatıcak diye bir kaygın yoktur,dışarıdan kimi insanlar ne güzel oturduğunuz yerden para kazanıyorsunuz derler....bir de işsiz değilsinizdir işte...Başka da iyi olarak ne yazıyım bilmem ki...

Toplam 38 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi