Editörler : Pangaea
05 Şubat 2019 19:01

İngilizce kars

Merhaba hocalarım. Malum sonuçların açıklanmasına iki gün gibi bir süre kaldı. 21'i açmayanlar olarak yazdığımız hiçbir yerin gelmeyeceği endişesini yaşıyoruzdur sanıyorum. Ben epey... Birçok arkadaşım gibi ben de fikrinizi sormadan edemeyeceğim. İngilizce öğretmenliği mezunuyum. Puanım 80.8'den 81. Sıralamam 361, yedi branşı da seçinde 404 oluyor. İlk on tercihimi 2 Kastamonu, 1 adet Giresun ve 7 Kars olarak işaretledim. Kars yazdığım bölgeler hep merkez, 3/4 bölgeler. Son iki Kars da merkeze bağlı köy okulu, 3/5 bölgeler. Merak ettiğim benim puan aralığımda olup Kars odaklı tercih yapan arkadaşım var mıdır? Gelme olasılığı sizce nedir? Ben çok tecrübesizim maalesef. Tecrübeli veya konuyla ilgili yorum yapmak isteyen olursa yorumlarını beklerim. Hepinizin gönlündeki yer olsun. :)

İngilizceciElif
Aday Memur
05 Şubat 2019 20:08

Önünüzde 403 kişi var hocam.

Kastamonu, giresun ilk 100e çok rahat dağıtılır diye düşünüyorum.

Ben yüksek alsam tercih etmem ama Kars?a teröre uzaklığı ve bazı başka artıları sebebiyle epey talep var (80-90 puanlı arkadaşlardan)

Hakkımızda hayırlısı olur , gönlünüzdeki yere atanırsınız inşallah.

tcanb
Aday Memur
05 Şubat 2019 20:21

Teşekkürler yorumunuz için. Tabii ki öncelik meselesi. Temmuz atamasına baktığımda hep Kars'ı 78-79 gördüğüm için biraz fazla ümitliyim sanırım ama dediğiniz gibi hiç belli de olmaz. Bir an önce perşembe gelse...
İngilizceciElif, 5 yıl önce

Önünüzde 403 kişi var hocam.

Kastamonu, giresun ilk 100e çok rahat dağıtılır diye düşünüyorum.

Ben yüksek alsam tercih etmem ama Kars?a teröre uzaklığı ve bazı başka artıları sebebiyle epey talep var (80-90 puanlı arkadaşlardan)

Hakkımızda hayırlısı olur , gönlünüzdeki yere atanırsınız inşallah.

ingilic
Kapalı
05 Şubat 2019 20:43

M. Özyeğin Anadolu Lisesi tercihlerimde var.

syl11
Aday Memur
05 Şubat 2019 20:47

hocam siz 1. olmuştunuz sanırım gerçekten kars mı yazdınız yanlış anlamayın şaşırdım sadece gönlünüzce olsun :)

ingilic, 5 yıl önce

ingilic
Kapalı
05 Şubat 2019 20:52

Hocam ben 21 i bile açtım, tamamen vicdanımı rahatlatmak için :) Ama kars ilk tercihlerimde değil tabi.
syl11, 5 yıl önce

hocam siz 1. olmuştunuz sanırım gerçekten kars mı yazdınız yanlış anlamayın şaşırdım sadece gönlünüzce olsun :)

tcanb
Aday Memur
05 Şubat 2019 20:53

Epey güzel bir liseymiş hem de merkezde. Benim de Kars 1. tercihimde bu okul var.
ingilic, 5 yıl önce

ingilic
Kapalı
05 Şubat 2019 21:17

Evet hocam. Ben tercihlerimi şehirden ziyade öğrenci profiline göre yaptım biraz. Ve açılan okullar arasında en başarılı liselerden biriydi, hatta belki en başarılı olan lise de olabilir. (son yılların taban puanlarına bakaraktan ve orada bulunanlardan bilgi alaraktan)
tcanb, 5 yıl önce
Epey güzel bir liseymiş hem de merkezde. Benim de Kars 1. tercihimde bu okul var.

tcanb
Aday Memur
06 Şubat 2019 06:21

Evet evet. Benim puanımla biraz zor fakat talep meselesi neticede. Hiç belli olmuyor. Geçen senenin puanlarını incelerden gördüm bunu. Hayırlısı olsun hocam, kaldı bir günümüz.
ingilic, 5 yıl önce
Evet hocam. Ben tercihlerimi şehirden ziyade öğrenci profiline göre yaptım biraz. Ve açılan okullar arasında en başarılı liselerden biriydi, hatta belki en başarılı olan lise de olabilir. (son yılların taban puanlarına bakaraktan ve orada bulunanlardan bilgi alaraktan)

ingilic
Kapalı
06 Şubat 2019 07:41

Aynen öyle hocam hepimiz için hayırlısı olsun inşallah.
tcanb, 5 yıl önce
Evet evet. Benim puanımla biraz zor fakat talep meselesi neticede. Hiç belli olmuyor. Geçen senenin puanlarını incelerden gördüm bunu. Hayırlısı olsun hocam, kaldı bir günümüz.

tcanb
Aday Memur
06 Şubat 2019 16:43

Öyle diyelim. :) Başka yorumu olan var mı Kars ile alakalı?

multezem
Aday Memur
07 Şubat 2019 00:35

İngiliz dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bölümümle beraber diğer 6 altı bölümü de hesaba kattığımda ingilizce branş sıralamam 2751 oluyor. 21. tercihi açmadım. Tercihlerimin çoğu yozgat ve konya. Atanma şansın nedir sevgili hocalarım?

Naz.ing
Aday Memur
07 Şubat 2019 00:45

Hocam siralamamiz kötü ben de sizin gibiyim yalniz 2500 lerde benim sıralamam. Ben 21 i açtım. Bu sene Taban puanlar artacak. Kayma olmazsa ya da az olursa atanmamız imkansiz. Ama baska arkadaşlar da yorum yaparsa sevinirim. Gerçi yarın öğreneceğiz ama insan son gece de olsa merak ediyor kafasında kuruyor.

multezem, 5 yıl önce

İngiliz dili ve Edebiyatı mezunuyum. Bölümümle beraber diğer 6 altı bölümü de hesaba kattığımda ingilizce branş sıralamam 2751 oluyor. 21. tercihi açmadım. Tercihlerimin çoğu yozgat ve konya. Atanma şansın nedir sevgili hocalarım?

İngilizceciElif
Aday Memur
07 Şubat 2019 00:55

Hocam 700 kayma ve üzerinizdeki 2000 kişiden hiçbirinin konya ve yozgat istememiş olması grrekiyor ki bence imkansız. Gönlünüzden geçen olur umarım.

multezem, 5 yıl önce

multezem
Aday Memur
07 Şubat 2019 01:11

Hocam teşekkürler cevabınız için. Benim şansım yok gibi zaten. Hepinize yarın hayırlı sonuçlar diliyorum. Gönlünüze göre olsun :)

İngilizceciElif, 5 yıl önce

Hocam 700 kayma ve üzerinizdeki 2000 kişiden hiçbirinin konya ve yozgat istememiş olması grrekiyor ki bence imkansız. Gönlünüzden geçen olur umarım.

paradoxxxxxx
Aday Memur
07 Şubat 2019 01:54

Hocam bu sene 6/1 oranında kayma bekleniyor ama sırlamanıza göre Yozgat ve Konya'nın gelme olasılıkları çok zayıf tercih ettiğiniz okulu sizin önündeki kimsenin yapmaması lazım ki gelsin hakkımızda hayırlısı olsun
multezem, 5 yıl önce

Naz.ing
Aday Memur
07 Şubat 2019 02:01

Hocam benim için de yorum yaparsanız çok sevinirim.Önümde 540 civarı kişi var. Ben 21 i açtım doğu ve güneydoğuyu yazdim. Sıra gelir mi acaba? Kayma 500 küsür kişi olabilir mi?

paradoxxxxxx, 5 yıl önce
Hocam bu sene 6/1 oranında kayma bekleniyor ama sırlamanıza göre Yozgat ve Konya'nın gelme olasılıkları çok zayıf tercih ettiğiniz okulu sizin önündeki kimsenin yapmaması lazım ki gelsin hakkımızda hayırlısı olsun

paradoxxxxxx
Aday Memur
07 Şubat 2019 02:33

Hocam o civarlarda kayma olacaktır doğu ve güneydoğunun ilçelerini yazdıysanız 21 kalmazsınız ama il merkezleri riskli Şanlıurfa Adıyaman Gaziantep gibi
Naz.ing, 5 yıl önce

Hocam benim için de yorum yaparsanız çok sevinirim.Önümde 540 civarı kişi var. Ben 21 i açtım doğu ve güneydoğuyu yazdim. Sıra gelir mi acaba? Kayma 500 küsür kişi olabilir mi?

Naz.ing
Aday Memur
07 Şubat 2019 02:52

Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam. Genelde köy okullarini yazdim 3/6 lik ve ilçeleri yazdım. İnsallah yarın hepimiz güzel sonuçlar alirız. Hakkimizda hayirlisi olsun.

paradoxxxxxx, 5 yıl önce
Hocam o civarlarda kayma olacaktır doğu ve güneydoğunun ilçelerini yazdıysanız 21 kalmazsınız ama il merkezleri riskli Şanlıurfa Adıyaman Gaziantep gibi

kitee
Aday Memur
07 Şubat 2019 09:08

Arkadaşlar merhaba herkese hayırlı olsun öncelikle güzel puanlar görüyorum Ben de bu yıl hazırlanıyorum Her Öneriniz değerli Nasıl bu kadar yüksek alabildiniz tavsiye verirseniz çok makbule geçer Herşey gönlünüzce olsun

tcanb
Aday Memur
07 Şubat 2019 09:25

Üniversite son senemde hazırlandığım için dershane bana yük gibi geldi. Mayıstan sonra güzel çalışabildim yalnızca. Genel Kültür kısmını çok konu ve az getirisi olduğu için kafamda eleyip çıkardım. Uğraşmak istemedim. Onun yerine ilk iki sınava kadar sadece Eğitim Bilimleri ve ara ara da Matematik soru çözümü yaptım. Kalan haftalara kalan konularımı bölüp zorluk/uzunluğuna göre yerleştirdim ve o hafta her ne olursa olsun diğer haftaya konu bırakmamaya çalıştım. Murat, Pegem kullandığım ana yayınlardı. Soru bankaları, yaprak testleri, örnek soruları, kitap arkası denemeleri dahil çözmediğim hiç soru kalmadı bu iki yayından. Murat konu anlatımlı önermem. Pegem soru bankası öneririm. Son zaman da sürekli deneme çözdüm konularım bitince. Denemelerin yayınlarını hatırlamıyorum. Alanında zor diye nitelenen denemelerdi. Bir yanlış defterim vardı. Çalışmaya başladığımdan beri denemelerde çıkan tüm yanlışlarımın doğrularını yazar doğru kelimeye özellikle vurgu yapardım. Sınavdan hemen önce de o defteri okudum sadece. Amacım Eğitim Bilimleri fulle yakın yapıp Genel Kültür eksiğini tamamlamaktı. ÖABT için de aynısını yaptım ilk sınavlardan sonra. Murat konu anlatımlı ve Youtube videoları, ayrıca arada satın aldığım yaprak testlerle yürüttüm. Ara ara da Youtube videoları izledim. Bazı çok nadir soru çıkan konuları eledim zamanım az olduğu için. Eğitim Bilimleri 75'te 6 yanlış, ÖABT 45'te 6 yanlış ve biraz da Genel Yetenek Genel Kültür ile 80,6 puan aldım. Branşım İngilizce olduğu için bu benim için yeter puandı. Sana tavsiyem konuları güzelce böl. Plan her şey. Her şeye çalışmaya çalışma. Not al. Yanlışlarının doğrusunu not al. Sticker kullan çalışma alanında. Farklı kaynaklar gör. Yorulunca dinlen. Motive etmesi adına deneme sonuçlarını tablolaştır. Benim denemelerimde ilk zaman 40 netim falan çıkardı. Netin arttıkça şevkin de artıyor. Moral bozma. Eğitim B. ve ÖABT çok önemli. Unutma. Aklıma gelenler bunlar şu an için. Yardımcı olabilmişimdir umarım. Umarım iyi geçer bu süreç senin için. :)
kitee, 5 yıl önce
Arkadaşlar merhaba herkese hayırlı olsun öncelikle güzel puanlar görüyorum Ben de bu yıl hazırlanıyorum Her Öneriniz değerli Nasıl bu kadar yüksek alabildiniz tavsiye verirseniz çok makbule geçer Herşey gönlünüzce olsun
Toplam 48 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi