Editörler : Lanet
10 Eylül 2022 19:11

Büyükşehir belediyesinde çalışma hakkında

merhaba arkadaşlar, ben Muğla BB düz memur alımına başvurdum. Büyükşehir belediyesinde çalışan yada çalışmış olan kimse var mı? çalışma koşulları, yapılan işler nasıldır? yoğun çalışılır mı buralarda?

Leonardo Pisculichi
Aday Memur
20 Eylül 2022 15:59

Çalışma saatleriniz 8 bucuk 5 olur. Servisiniz olur muhtemelen. Yemekhane vardır yemek cüzi ücretlere verilir. Mali olarak SDS(Sosyal Denge Tazminatı) alırsınız oda 2000-3000 arası birşey olur miktarını yapılan anlaşma belirler ama illa ki sds alırsınız. sendika eğer farklı bir mali anlaşma yaptıysa eğer ikramiye vs onu bilemem işe girince öğrenirsiniz. Bunların dışında belediyeler biraz daha siyasi kurumlardır ve siyaset etkindir. bu açından zorluk çekilebilir. Yapılan işler konusunda idari iş verilir size tahminim onu da zamanla öğrenirsiniz hazır kalıplar formatlar vardır bir noktadan sonra rutin olur her iş. Biraz kanun yönetmelik bilmeniz gerekebilir ama zamanla hepsini kendiliğinden öğrenirsiniz. ben olsam çalışır mıyım belediyelerde. evet çalışırım. neden çünkü ücret olarak diğer kurumlardaki düz memurlardan fazla alırsınız.

GÖKHAN ATMACA
Aday Memur
20 Eylül 2022 16:42

Eğer 657ye tabii çalışacaksanız Mesai genel olarak 08:30-17:30 dur. Çalışacağın birime kadrona göre yoğunluğun elbette olur. Ama ne zaman ne şekilde çalışacağını bildiğin için düzeninde olur. Sds ya da ikramiye belediyeden belediyeye göre değişir ama zimmet çıkması muhtemeldir. Her Belediyede yaşayabilirsin zimmet mevzusunu. Aldığın maaşa gelince kurumunun sendikal çalışmalarda yaptığı sözleşmelerde yazan bedellere göre değişkenlik gösterebilir a belediyesi memuru 15 alıyor sen 12 alıyorsan neden ben 12 alıyorum deme şansın yok

polat-34
Aday Memur
02 Kasım 2022 01:29

var mı muğla kazanan veya grup ?

dasese
Memur
14 Kasım 2022 22:13

hocam bu sds her ay yatan bir şey mi

Leonardo Pisculichi, 2 yıl önce

Çalışma saatleriniz 8 bucuk 5 olur. Servisiniz olur muhtemelen. Yemekhane vardır yemek cüzi ücretlere verilir. Mali olarak SDS(Sosyal Denge Tazminatı) alırsınız oda 2000-3000 arası birşey olur miktarını yapılan anlaşma belirler ama illa ki sds alırsınız. sendika eğer farklı bir mali anlaşma yaptıysa eğer ikramiye vs onu bilemem işe girince öğrenirsiniz. Bunların dışında belediyeler biraz daha siyasi kurumlardır ve siyaset etkindir. bu açından zorluk çekilebilir. Yapılan işler konusunda idari iş verilir size tahminim onu da zamanla öğrenirsiniz hazır kalıplar formatlar vardır bir noktadan sonra rutin olur her iş. Biraz kanun yönetmelik bilmeniz gerekebilir ama zamanla hepsini kendiliğinden öğrenirsiniz. ben olsam çalışır mıyım belediyelerde. evet çalışırım. neden çünkü ücret olarak diğer kurumlardaki düz memurlardan fazla alırsınız.

Leonardo Pisculichi
Aday Memur
16 Kasım 2022 09:50

SDS denilen şey her ay yatar.

Toplu sözleşme gereği dolaylı yoldan da olsa bir sözleşmedir aslında.

Yetkili sendika sanıyorum 2 yılda bir masaya oturur ve anlaşma yapar belediyeyle.

Bunun gereği olarak her ay yatmak zorundadır.

Bir sayı veremem tabi ki ama SDS vermeyen belediyeler de var.

Fakat sayıları çok az diye tahmin ediyorum.

Muğla veriyor ama ondan eminim.

dasese, 1 yıl önce

hocam bu sds her ay yatan bir şey mi

mühendisyen789
Kapalı
21 Aralık 2022 21:40

Zimmet mevzusu nedir acaba
GÖKHAN ATMACA, 2 yıl önce

Eğer 657ye tabii çalışacaksanız Mesai genel olarak 08:30-17:30 dur. Çalışacağın birime kadrona göre yoğunluğun elbette olur. Ama ne zaman ne şekilde çalışacağını bildiğin için düzeninde olur. Sds ya da ikramiye belediyeden belediyeye göre değişir ama zimmet çıkması muhtemeldir. Her Belediyede yaşayabilirsin zimmet mevzusunu. Aldığın maaşa gelince kurumunun sendikal çalışmalarda yaptığı sözleşmelerde yazan bedellere göre değişkenlik gösterebilir a belediyesi memuru 15 alıyor sen 12 alıyorsan neden ben 12 alıyorum deme şansın yok

gokhan4635
Memur
23 Aralık 2022 08:24

Zimmet, bir kamu görevlisinin görevi dolayısıyla kendisine devredilmiş olan veya koruma ya da gözetimi ile yükümlü olduğu şeyi mal edinmesidir. Kullanma zimmeti ise, failin malı geçici bir süre kullanıldıktan sonra, iade etme düşüncesi ile uhdesinde tutması halidir.

mühendisyen789, 1 yıl önce
Zimmet mevzusu nedir acaba

Leonardo Pisculichi
Aday Memur
23 Aralık 2022 15:23

Burada bahsedilen eğer SDS'den kaynaklı bir zimmet olasılığı ise o iş çözüldü mecliste. Zimmet çıkmayacak. 5 temmuz 2022 tarihli resmi gazeteden ilgili maddeyi görebilirsiniz.

GÖKHAN ATMACA, 2 yıl önce

mühendisyen789
Kapalı
23 Aralık 2022 21:39

657li çalışan adam sıkıntı çeker mi torpilli tayfaya göre
Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi