Editörler : "eskiyara"Pangaea

f0xy
Şef
29 Kasım 2022 12:53

hiç bişey bildiğin yok hocam

Thalesemre, 1 yıl önce

Sen hayal aleminde yaşamaya devam et kardeş :)) Bu arada uzman da değilim onu söyleyeyim. Sadece gerçekçi ve mantıklıyım :))

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
29 Kasım 2022 12:56

Anayasa mahkemesi kanunu tamamen iptal etse olan gelecek sene sınava girmeye hak kazanan arkadaşlara olacak. Bu sene uzman olanlar oldu. Arkadaşlar hukuk bilgisi olanlar zaten bunu bilir.

f0xy
Şef
29 Kasım 2022 12:59

İleriye yönelik de iptal olsun, mesele böylesi saçma bir olayın varlığını sürdürmesinin yanlışlığı

Thalesemre
Genel Müdür
29 Kasım 2022 13:01

Arkadaş zaten ileriye yönelik iptal olur diyoruz. Geriye doğru yürümez. Bu yüzden kazanılmış hak diyoruz. :))

f0xy, 1 yıl önce

İleriye yönelik de iptal olsun, mesele böylesi saçma bir olayın varlığını sürdürmesinin yanlışlığı

f0xy
Şef
29 Kasım 2022 13:22

Şu ortamlarda tükürükler saçarak espiri yapanlardan misin "arkadaş, kardeeeş" okuduğunu anlamıyorsun bak basitçe anlatayım hocam,

Karar iptal olduğunda, ünvanlar gidecek, elde sadece maaş farkı kalacak

Ancak şartları tutanlar bireysel başvuru yaparak sınavsız zam farkını talep edebilecek (yüksek lisans ve doktorası olanlar)

Bu arada sen sınava girmediğin için alamayacaksın galiba hocam

Thalesemre, 1 yıl önce

Arkadaş zaten ileriye yönelik iptal olur diyoruz. Geriye doğru yürümez. Bu yüzden kazanılmış hak diyoruz. :))

Zeyrek Babayani
Aday Memur
29 Kasım 2022 13:36

Bu sistemde yapılacak şu; herkese en yüksek unvanı vererek hak gaspını önleyebilirler. Yani yine dediğim gibi "Eşit işe eşit maaş" vermiş olacaklar. Bu da şimdi emeğime laf ediyorsun diyen uzman ve başöğretmenlerimiz ile yeni atanan ve hali hazırda 10 yılını doldurmamış öğretmenlerin aynı hakkı alması demek olacaktır. Kimsenin zoruna gitmeyecektir, gideninde derdi ne bellidir.

Anuşirvann
Genel Müdür
29 Kasım 2022 13:49

Anayasa mahkemesinin üyelerini kılıçdaroğlu seçmedi hocam :)) Çoğunu reis seçti ve onun dediğinden çıkmazlar :)) Ayrıca iptal edilse dahi unvanlar da farklar da ebediyen kalacak.

Bu arada uzman olmama 3 sene var daha.

f0xy, 1 yıl önce

Şu ortamlarda tükürükler saçarak espiri yapanlardan misin "arkadaş, kardeeeş" okuduğunu anlamıyorsun bak basitçe anlatayım hocam,

Ancak şartları tutanlar bireysel başvuru yaparak sınavsız zam farkını talep edebilecek (yüksek lisans ve doktorası olanlar)

hsnsylk
Genel Müdür
29 Kasım 2022 14:55

bizim meslekte ayrım yapılır, hatta az bile yapılıyor, çalışanla çalışmayan, derdi öğretmenliği 2. meslek olarak görenlerin, derse girip çıkıp evine dönen kadın öğretmenlerin, emlakçıların, çiftçilerin, müteahhit olmuş erkek öğretmenlerin de ayıklanması lazım. keşke bakanlık böyle öğretmenleri de bir güzel eleyip emekli etse.

sworld6
Kapalı
29 Kasım 2022 16:49

Çok güzel bir cevap olmuş. Tebrik ederim.

ArDıL_1905, 1 yıl önce
Ben hiç bir öğretmenin eşit ücret aldığını görmedim. Kimi çok ek ders alıyor kimi almıyor, kimi az alıyor. Kimi idareci oluyor kimi eziliyor. Kimi haftada bol bol derse girecek programı varken kimisi maaş karşılığı okuyacağı dersi bulmuyor. Kimisi en ucra köylerde 1 2 3 4. Sınıfları bir sınıf içinde okuturken kimisi güzel okullarda işini yapar. Kimisinin okulunda doğalgaz varken, kimisi soba yakmakla uğraşıyor. Eşitlik nerede var?
29 Kasım 2022 18:58

Eşit işe eşit maaş sloganı ister istemez insanları geçmişe götürüyor. Elektriksiz susuz günler ulaşım olmayan stablize köy yolları devleti temsil eden tek birey olarak sen bilmediğin bir dil iki kelam edecek insani zor buldugun yalnız geçen yıllar neyse ki eşit iş yapiyoruz. Ucretlerin iyileştirilmesini tabi ki isteriz herkes refah bir hayat yaşasın. Ama gel gör ki sınavı hazirlayan meb emek verip calisan ogretmenleri de zan altinda bıraktı. Aynı mesleği yapıyoruz ama eşit sartlarda değil kusura bakmayın hocam. Ama ayni ücreti almamizda bence bir mahsur yok. Sonuçta herkes geçim derdinde. Keşke tüm calisanlara bir iyilestirme olsaydı.

permanganat42
Müsteşar
30 Kasım 2022 21:49

Unvanlar nereye gidiyor hocam iptal olsa bile

11 yıldır uzman öğretmenim ben, 16 yıldır uzman öğretmenlik de başogretmenlik ünvanı da mevcut ve sistem içerisinde zaten. 16 yıl sonra mı diyecek haydi ben sizi "dümdük" öğretmen yapıyorum diye. Velhasıl mümkün değil mevcut unvanların iptali. Şimdi de her yıl sıra ile sınavı geçenler bu haktan yararlanmaya devam edecek. Çok da hayalperest olmaya gerek yok.

f0xy, 1 yıl önce

f0xy
Şef
30 Kasım 2022 22:33

ya hocam 2 kuruş zam almışsınız ben uzman öğretmenim diyorsunuz, neyin uzmanısınız anlatı ır mısınız? İptal edildi, üzerinizde zam yükü kaldı, neyin uzmanlığından bahsediyorsunuz, kim size uzman öğretmen dedi bugüne kadar, kendi kendinize ben uzman öğretmenim diyorsunuz.

permanganat42, 1 yıl önce

Unvanlar nereye gidiyor hocam iptal olsa bile

11 yıldır uzman öğretmenim ben, 16 yıldır uzman öğretmenlik de başogretmenlik ünvanı da mevcut ve sistem içerisinde zaten. 16 yıl sonra mı diyecek haydi ben sizi "dümdük" öğretmen yapıyorum diye. Velhasıl mümkün değil mevcut unvanların iptali. Şimdi de her yıl sıra ile sınavı geçenler bu haktan yararlanmaya devam edecek. Çok da hayalperest olmaya gerek yok.

okuryazar3
Müsteşar
30 Kasım 2022 22:47

Sertifikalar düzenlensin sana fotokopilerini göndereyim, bana unvanı değil üç kuruşu lazım:))

Az bi sabret kendini yetiştir,İnşAllah sana da nasip olunca sus pus olursun...

Hukukcu-hoca
Daire Başkanı
30 Kasım 2022 22:48

Hocam unvanın içeriğini tartışabilirsiniz o ayrı mevzu. Hocamızın demek istediği resmi bir ünvandır bu.

f0xy, 1 yıl önce

ya hocam 2 kuruş zam almışsınız ben uzman öğretmenim diyorsunuz, neyin uzmanısınız anlatı ır mısınız? İptal edildi, üzerinizde zam yükü kaldı, neyin uzmanlığından bahsediyorsunuz, kim size uzman öğretmen dedi bugüne kadar, kendi kendinize ben uzman öğretmenim diyorsunuz.

f0xy
Şef
30 Kasım 2022 23:10

aferin sana bak, doğru yolu bulmuşsun hoca,

okuryazar3, 1 yıl önce

Sertifikalar düzenlensin sana fotokopilerini göndereyim, bana unvanı değil üç kuruşu lazım:))

Az bi sabret kendini yetiştir,İnşAllah sana da nasip olunca sus pus olursun...

permanganat42
Müsteşar
01 Aralık 2022 12:15

Peki siz neden bu ada bu kadar anlam yüklediniz? Bunu neden bir bursluluk sınavı olarak düşünemiyorsunuz? Adı uzman, yazman, sayman olmuş önemli mi? Hükümet bunu bir şekilde ikram etmek istedi demenin nesi zor? Hükümete oy vermeyen biri olarak bunu ben böyle kabul ettim, vermek istemese zaten vermezdi sorularla da. Sınava korkup girmemenin pişmanlığının faturasını sınava girenlere mal etmeye çalışıyorsunuz. Komik duruma düşülüyor hocam etmeyin kendinize.

f0xy, 1 yıl önce

f0xy
Şef
01 Aralık 2022 12:41

Yok yahu, giren iyi.ki girdi, hocalarmız doğrusunu yaptı, ben uygulamayı doğru bulmadım hocam
permanganat42, 1 yıl önce

Peki siz neden bu ada bu kadar anlam yüklediniz? Bunu neden bir bursluluk sınavı olarak düşünemiyorsunuz? Adı uzman, yazman, sayman olmuş önemli mi? Hükümet bunu bir şekilde ikram etmek istedi demenin nesi zor? Hükümete oy vermeyen biri olarak bunu ben böyle kabul ettim, vermek istemese zaten vermezdi sorularla da. Sınava korkup girmemenin pişmanlığının faturasını sınava girenlere mal etmeye çalışıyorsunuz. Komik duruma düşülüyor hocam etmeyin kendinize.

Anuşirvann
Genel Müdür
01 Aralık 2022 13:00

Hocam ben de 3 sene sonra sınava girecem. Giren tüm arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. Uygulamaya gelince hiçbir şey alamamaktan daha iyi bu. Keşke tüm öğretmenlere 3 bin lira zam yapılsaydı kim hayır diyecekti. Unvanlara gelince onlar bana göre kağıt üstünde unvanlar. Benim için önemli olan getirisidir.

f0xy, 1 yıl önce
Yok yahu, giren iyi.ki girdi, hocalarmız doğrusunu yaptı, ben uygulamayı doğru bulmadım hocam

f0xy
Şef
01 Aralık 2022 13:04

Kesinlikle hocam önemli olan getiri zaten, keşke getiri konusunda herkese adil davranılsa

Anuşirvann, 1 yıl önce

Hocam ben de 3 sene sonra sınava girecem. Giren tüm arkadaşlara hayırlı olsun diyorum. Uygulamaya gelince hiçbir şey alamamaktan daha iyi bu. Keşke tüm öğretmenlere 3 bin lira zam yapılsaydı kim hayır diyecekti. Unvanlara gelince onlar bana göre kağıt üstünde unvanlar. Benim için önemli olan getirisidir.

Velocıraptor
Genel Müdür
01 Aralık 2022 13:14

arkadaş 2006'yı kılpayı kaçırdık eyvallah dedik. şöyle böyle diye diye seçim arefesinden bu sınavı yaptılar bizde hazırlandık girdik. kimse bize kolay olacak çalışmayın demedi en zora göre hazırlandık girdik. kafalarında bir düşünce var ki kolay yapmışlar. şimdi ben bu uzmanlıktan 4.5 sene faydalanacağım emekli olacağım. Allah'a şükür 2006-2023 arası 3-5 neyse ek para alanlara hiç çiğ gözle bakmadık,laf söylemedik.o zaman uzman olan kimse de biz uzmanız farklıyız tribine girmedi. işler her zamanki gibi yürüdü. şimdi şu veya bu sebeple giremeyenler şikayette haklı ama bana yansıtmasın bir zahmet. bak yukarıda yazdım kaç yıl beklemişim. benim dileğim şu, inşallah seneye, sonraki sene ,her sene yapılsın. geçme notu 50 olsun.zorluğu ona göre olsun. sen onlardan değilsin biliyorum ama kimse de dönüp bana etik kutik şekil yapmasın rica edeceğim.

Anuşirvann, 1 yıl önce

Toplam 67 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi