Editörler : supporters.
«707172737475767778798081»

muhdaad
Aday Memur
06 Şubat 2020 12:34

Hocam kargo ile gitti savcılıklara ve mutlaka ellerine ulaşmıştır. Devam eden şeklinde yazıyor ki yazı isteye bilsinler. En kısa süre içerisinde Jurileriniz belli olacaktır. Siz savcılığa yazı gitmiş mi ve ona cevap verilmiş mi o kısmını takip edin. UAK ellerine ulaşır ulaşmaz sistemde güncelleme yapıyorlar.

Adydoc, 4 yıl önce

Ayrıca hakkımda şuan yürütülen herhangi bir soruşturma olmadığını savcılık katibi arkadaş söyledi. Fakat bana üak tan gelen yazıda sanki şuan hakkımda aktif bir soruşturma varmış gibi bir ifada kullanılmış. Diğer arkadaşlara gelen yazı nasıl lütfen acil bilgi verin iyice sinirim bozuldu.

edeahmetdemir
Aday Memur
06 Şubat 2020 13:02

Merhabalar hocalarım benim bir sorum olcaktı. Ben başvurumu sosyal beşeri alanda yaptım bu nedenle basılı dosya gönderdim. Ancak bir jüri üyem ağır hasta olduğu için yaklaşık 6 aydır raporlu imiş. bu nedenle dosya tekrardan bana ulaştı. bu durumda ne yapmam lazım üak'ta telefonları açmıyor. Bilen hocalarımız varsa yardımcı olursa sevinirim. doğrudan yedek jüri mi devreye girecek bu durumda?

Drbekleyen
Aday Memur
06 Şubat 2020 15:47

Juri sureci durdurulan adaylardandım.

Bugün gelen bir mesaj sonrası DBS de jurim açıklandı.

Bu sıkıntılı süreçteki arkadaşlarıma sabır diliyorum. Umuyorum onlarında jurileride yakında açıklanır.

Adydoc
Şef
06 Şubat 2020 16:45

Hocam sizde kendiniz mi takip ettiniz.

Yrd.Doc.D
Aday Memur
06 Şubat 2020 22:55

Bana pazartesi günü (03 Şubat 2020) posta ile durdurulma yazısı geldi. Aynı gün savcılığa gittim ve onlara da yazı gelmişti. Cevap yazıp gönderdiler.

Telefonla ulaşamadığım için Çarşamba günü (05 Şubat 2020) UAK a gittim. Savcılık cevabının ellerine ulaştığını öğrendim. Bana "Sistemi takip edin, tarih veremiyorum ama bir ay içinde süreciniz devam eder" dediler.

Hala durumum aynı, herhangi bir değişiklik yok.

ynshcm
Aday Memur
07 Şubat 2020 00:38

İl il geziyor bütün savcılıklara soruyorum. Önceki çalıştığım il, şimdi çalıştığım il ve Ankara'ya sordum. Hakkımda ne yazı gelmiş. Ne de soruşturma var. Hangi savcılığa gittiğini nasıl bileceğim? Daha önce bu konuda hiç soruşturma geçirmedim. Benim şikayetçi olduğum bu alanlardan uzak bir soruşturmadan bile gereksiz yazışma olmasın diye vazgeçtim. İnternet sitesinde 5 telefon numarası var. Hepsinin fişini çekmişler yanıt vermiyorlar.
Yrd.Doc.D, 4 yıl önce

Bana pazartesi günü (03 Şubat 2020) posta ile durdurulma yazısı geldi. Aynı gün savcılığa gittim ve onlara da yazı gelmişti. Cevap yazıp gönderdiler.

Telefonla ulaşamadığım için Çarşamba günü (05 Şubat 2020) UAK a gittim. Savcılık cevabının ellerine ulaştığını öğrendim. Bana "Sistemi takip edin, tarih veremiyorum ama bir ay içinde süreciniz devam eder" dediler.

Hala durumum aynı, herhangi bir değişiklik yok.

ynshcm
Aday Memur
07 Şubat 2020 00:40

Yazıda bu konudaki KHK ya atıf yaparak hakkınızda var olan soruşturma nedeniyle diyor. Ben il il gezip beni soruşturmak istermisiniz diye savcılıklara soruyorum. Onlarda sizinle işimiz yok diyip gönderiyor.
Adydoc, 4 yıl önce

Ayrıca hakkımda şuan yürütülen herhangi bir soruşturma olmadığını savcılık katibi arkadaş söyledi. Fakat bana üak tan gelen yazıda sanki şuan hakkımda aktif bir soruşturma varmış gibi bir ifada kullanılmış. Diğer arkadaşlara gelen yazı nasıl lütfen acil bilgi verin iyice sinirim bozuldu.

candidate34
Aday Memur
07 Şubat 2020 08:33

Hocam yanlış bilgilendiriyor olabilirim belki ama, Adalet Bakanlığı UYAP adı verilen bir sistem kullanıyor. Bir yerde bakıldığında tüm şehirleri görürler bence. Bir yerden soruşturma olmadığına dair kağıt isteyin ve dilekçe ile ÜAK'a gönderin bence. Bir de bir ara e-devlet'ten de görebiliyorduk hakkımızda soruşturma olup olmadığını oraya da bakın, o ekran görüntüsünü de ekleyin. Bir an önce çözülür umarım sorun...

ynshcm, 4 yıl önce
İl il geziyor bütün savcılıklara soruyorum. Önceki çalıştığım il, şimdi çalıştığım il ve Ankara'ya sordum. Hakkımda ne yazı gelmiş. Ne de soruşturma var. Hangi savcılığa gittiğini nasıl bileceğim? Daha önce bu konuda hiç soruşturma geçirmedim. Benim şikayetçi olduğum bu alanlardan uzak bir soruşturmadan bile gereksiz yazışma olmasın diye vazgeçtim. İnternet sitesinde 5 telefon numarası var. Hepsinin fişini çekmişler yanıt vermiyorlar.

Hugues de Payens
Aday Memur
07 Şubat 2020 11:14

Jüriler belli olmasına rağmen tanıdığım bir jüri üyesi henüz aday dosyalarını göremediklerini söyledi.

drfinans
Memur
07 Şubat 2020 11:23

Bekleyelim görelim düzelir inşallah.

Adydoc
Şef
07 Şubat 2020 11:38

Üak tan yazılar merkez savcılıklara mı yoksa ilçelere mi gitti bu da muallak ben merkezdeyim görev yerim ilçede merkez savcılık yazı gelmedi diyor.

drfinans
Memur
07 Şubat 2020 12:02

Savcılığa evraklar kargo ile gittiği için beklemeklazım. Belgeler önce savcılık muhabere birimine gider onlar sistemden terör savcısına sorar. Savci cevap verir. Muhabere doğrudan Üaka yazar. Fakat savcılık yazı gelmedi diyorsa ÜAK göndermemiş olabilir. İşgüzar memurlar psikopat etti milleti. Zaten bir adamda sorun varsa kurumu çalıştırmaz. Hadi diyelim çalıştırdı savci yazı yazar uzaklaştırır. Hangi savcılığa yazı yazdıklarını yazmaları lazım ama yazmıyorlar.

İbrher
Aday Memur
07 Şubat 2020 12:07

Hocam öncelikle geçmiş olsun. Sizin hakkınızda daha önceden KYOK (Kovuşturmaya Yer Yok Kaararı) verilmiş bir dosya var ise, sizin ifadenize bile başvurulmaksızın dosya savcılık tarafından kapatılmıştır. Yani asparagas bir şikayet olarak değerlendirilmiştir. Bundan sizin haberiniz bile olmaz. Kapatılmıştır. Ancak sistemde bu durum kapatılmış olarak gözükür. UAK bunu sistemden görür. Hatta kapatıldığını da görür. Ancak teyit için bir de ilgili savcılıktan yazı ister. Bu yazılar 30 ocak 2020 tarihin de istendi. şu an peyder pey UAK a ulaşıyor. 10 gün içerisinde normale biner. Eğer cevabı geçikebilir şüpheniz varsa, yaşadığınız şehrin başsavcılığına gidip, oradan adınıza gelen yazıyı ivedi cevaplamalarını istirham edebibilirsiniz. Endişe edecek bir durum yok.

Adydoc, 4 yıl önce

mustas82
Aday Memur
07 Şubat 2020 14:17

Arkadaslar jürinin bir tanesi yurtdısnda olup da eger degerlendırme yapmayacaksa surec nasıl ıslıyor bılen var mı? yedekler dosyayı degerlendırme yapıp gonderıyorlar mı ?

asabibekir
Aday Memur
07 Şubat 2020 14:41

Bir arkadaşımın başına gelmişti benzer bir durum. Eğer jüri üyesi değerlendirme süresini aşan bir süre için ve resmi görevli olarak yurtdışında ise mazeretini/durumunu ÜAK'a bildirmesi gerekiyor. Bu durumda yönetim kurulu kararı ile 1. yedek asil üye olarak değiştiriliyor. Jüri üyesi haber vermezse, maalesef inceleme süresinin bitimine kadar bekliyor aday.

mustas82, 4 yıl önce

Arkadaslar jürinin bir tanesi yurtdısnda olup da eger degerlendırme yapmayacaksa surec nasıl ıslıyor bılen var mı? yedekler dosyayı degerlendırme yapıp gonderıyorlar mı ?

Drbekleyen
Aday Memur
07 Şubat 2020 16:25

2 aday verilen jurilerden 18 nisana, 3 aday verilenlerdende 8 mayisa kadar cvp istenmis diye duydum.

mustas82
Aday Memur
07 Şubat 2020 17:38

pekı tekrar yedek jurı atanıp onun da degerlendırılmesı beklenıyor mu

asabibekir, 4 yıl önce

Bir arkadaşımın başına gelmişti benzer bir durum. Eğer jüri üyesi değerlendirme süresini aşan bir süre için ve resmi görevli olarak yurtdışında ise mazeretini/durumunu ÜAK'a bildirmesi gerekiyor. Bu durumda yönetim kurulu kararı ile 1. yedek asil üye olarak değiştiriliyor. Jüri üyesi haber vermezse, maalesef inceleme süresinin bitimine kadar bekliyor aday.

mineko
Memur
08 Şubat 2020 04:08

Hayır hocam. Yedeğin amacı o zaten. Asilin yerine geçmek. Tekrar yedek bir jüri belirlenmez. O yüzden yedek de olsa tüm hocalar rapor yazmak zorunda.

mustas82, 4 yıl önce

pekı tekrar yedek jurı atanıp onun da degerlendırılmesı beklenıyor mu

08 Şubat 2020 16:29

40 gün süre verilen jürilerin süresi martın başlarında bitiyor. Tüm jüriler 10 mart gibi değerlendirmesini bitirirse sizce UAK ne zaman değerlendirir. Sonuç ne zaman belli olur?

BnSvKn
Kapalı
08 Şubat 2020 16:40

Mart ayında sonuç hayal gibi. Bence en az 6 ay bekleriz.

Toplam 4957 mesaj
«707172737475767778798081»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi