Editörler : E.Kayı Han
27 Temmuz 2019 17:05

Göreve iade olduk derken

öncelilkle hepimize geçmiş olsun devletimiz er ada geç at iziyle it izini mutlaka ayırt edecekdir.kısaca durumumdan bahsedeim tsk personeliim.darbe girişimine katıldım iddasıyla tutuklandım bakan onayı ile 667 khk dayanarak ihraç edildim.17 ay cezaevinde kaldıkdan sonra tahliye olup savcının beraat mutalası vermesiyle 2018 de 222-c den beraat ettım.savcılık feto ile iribatı iltisakı bulunamamışdır diyerek berat ettık.karara mdahil kurum avukatları itiraz etti.dosya 2018 nisandan beri istinafta.bu arada idare mahkemesine açmış oldugum davayı kazandım mahkeme işlemi iptal edip görevime iade edip geriye dönuk haklarımı yasal faızle ödedi atamam yapıldı.8 aydır çalışıorum bu kararada msb itiraz etti.gerekcesinde 15 emmuz gecesi kışladan çıkmıştır diyor.başkada birşey idda edip sunamıyor.gecen hafta istinaf ara karar vermiş kurumlardan benım eşim annem babam kardeşim hakkında fetö ıle ilgımız olup olmadıgını mit.emniyet isıhbarat malıeyeye yazı yazmış buraya kadar sorun yok şukur bu örgutle hiçbir baglanımız aılecek yok.ilk mahkemece verilen işlemin iptali ve ödenenen haklar açısından isinaf bu kararı bozabılırmı hukıkı yardım açısında bilen arkadaşlardan yardım rıca ediyorum

Nakloviras
Aday Memur
27 Temmuz 2019 17:43

İstinaf genellikle prosedür gereği açılıyor. Etkileyeceğini hiç mi sanmıyorum.

asi_sevecen06
Aday Memur
28 Temmuz 2019 16:18

aksi bir kararda geriye dönuk ödenen paralar iade edilirmi yoksa karar kesinleşinceye beklermi

Nakloviras
Aday Memur
30 Temmuz 2019 17:01

Karar kesinleninceye kadar beklenir ve parayı ödemek zorunda olursunuz.

asi_sevecen06
Aday Memur
01 Ağustos 2019 00:56

karar nerde ve nasıl kesinleşiyor peki ilk mahkemedemi danışadamı lutfen cvp

edrt
Aday Memur
24 Ağustos 2019 15:51

Mahkemeniz hakkında bir gelişme var mı. Bende bire bir sizinle aynı durumdayım. Beraat sonrası iade ama kurum itiraz etti dosya istinaf ta. Bilgi alışverişinde bulunabiliriz.

muratgun922
Genel Müdür
26 Ağustos 2019 13:01

bu ne arkadaş yaww adam suçsuz günahsız bir buçuk yıl yatmış cezaevinde vah vahh ülkedeki adaletin haline. Benim tek anlamadığım nokta şu: Bir ülkenin cumhurbaşkanı nasıl oluyor da bu işlerden HATA ETTİK deyip sıyrılıyor. yani kabul ediyor 15 temmuz gecesi ölen 251 kişinin sorumlusu da hata edenler. 2004 - 2011 arasında TBMM ye fetullah gülen cemaatinin ülkemizdeki yapılanmasının araştırılması için 4 kez önerge verilmiş 4 kez akp tarafından reddedilmiş. benim gözümde 15 temmuz un sorumlusu tamamen AKP hükümetidir.

edrt
Aday Memur
19 Eylül 2019 11:17

Merhabalar bende darbe davasında yargılanıp beraat ettim. Sonrasında idare mahkemesini kazanıp iade oldum. Şu an uzman çavuş olarak görevime devam ediyorum. Msb karara itiraz etti dosya istinaf ta. Sizin dosyanız ne durumda istinaf mahkemesi karar verdimi. Bizden önce iade olan bir arkadaşın iade kararını bölge idare mahkemesi bozdu ve tekrar ihraç edildi. Yatırılan parayıda geri istediler.

kızıl.elma.35
Aday Memur
09 Ocak 2020 02:14

Yav abi adalet beraat vermiş msb neden karışıyor beraat eden bütün herkese yapıyolar mı bunu

asi_sevecen06
Aday Memur
13 Ocak 2020 22:42

Evet arkadaşlar epeydir aranızda değildim

asi_sevecen06
Aday Memur
13 Ocak 2020 22:49

Aranızda olmadığım sürede malum idare davam Msbtarafında istinafa taşınmıştı.bu arada savcının talebi ile beraat etttiğim ceza davası istinaftata onaylandı ana malum kurum avukatları karara itiraz edince benim baharım yargıtaya kaldı kısmet.idare mahkemesi fetö iltisak irtibat tespit edilmemiştir ve darbeye teşebbüs etmemiştir diyerek görevime iade etmişti ve bu kararada Msb itiraz etmişti ve ben 13 aydır görevdeydim Bugün istiinaf karar vermiş hayatım 3 kelimeye sığdırmışlar kabul ,kaldırma,ret yani Türkçesi yeniden kapı önüne paylaşayım istedim gerekçe ne fetö ile iltisak irtibat tespit edilemesede darbeye iştirak etmesede kurum böyle değerlendiriyorsa haklıdır nokta.....

asi_sevecen06
Aday Memur
13 Ocak 2020 23:00

Şimdi ceza davaları 3/2 si bitti idare mahkemesi göreve iade istinaf ise ilk kararı kaldırdı danıştaya gidecez ama bundan sonra ne olacak bilen arkadaşlardan fikir almak istiyorum

Tayfunsah
Yasaklı
13 Ocak 2020 23:56

danıştay istinaf mahkemesinin kararını ya onaylayacak. Ya da kararı bozacak yeniden karar vermesi için istinafa veya idare mahkemesine gönderecek. onaylarsa bikez daha itiraz etme hakkınız var. bundan sonraki süreç anayasa mahkemesi
asi_sevecen06, 4 yıl önce

Şimdi ceza davaları 3/2 si bitti idare mahkemesi göreve iade istinaf ise ilk kararı kaldırdı danıştaya gidecez ama bundan sonra ne olacak bilen arkadaşlardan fikir almak istiyorum

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi