Editörler : E.Kayı Han
«20212223242526272829303132

esmetehan
Aday Memur
31 Aralık 2019 15:40

Duana Amin diyorum. Tabi ki hepimiz inançlı insanlarız kul hakkından korkmasak herkes birilerini araya koyardı yaptırırdı işini. Kimseye gönül koymadım ben şahsım adına arkadaşlarım adına öyle sevindim ki Yine söylüyorum hakkıyla girenlere Helal olsun nasip kazananlarınmış.

Ama yüzde yüz torpil döndü diye kimse diyemez ya da hiç torpil olmadı diye de kimse diyemez . İllaki olmuştur . Bunun yakın şahidim .

Önce yok deyipte açıklanınca ee birilerin ziyaret ettik oldu veya ne yapalım düzen bu, bu yola itenler utansın diyenleri de kulaklarımızla işittik. Benim iş kesin diyen ya da bir mülakata girip çıkmam yeterli diyenlerinde kazanamadığına şahit olduk .

Kısacası Hak yemeden gerçekten hak edenleri de, diğer türlü girenleri de Allah Utandırmasın . Rabbim muvaffak etsin .

Eğer nasipte varsa o kısmet gelip bizleri de bulacaktır .

Milli Ülkü, 4 yıl önce

Bu anlayışından dolayı seni yürekten tebrik ediyorum.Kazanamayan arkadaşlar kimseye gönül koymadan,kara çalmadan önlerine baksınlar.Emin olsunlar ve şuna inansınlar daha iyisi olacağı için olmamıştır buna iman etsinler ve kalplerini karartmasınlar.Allah herkesin gönlüne göre versin...

keremben82
Şef
31 Aralık 2019 16:23

Allah affetsin şu cümleyi kurduğum için.

Biliyorsunuzki Dinimizde ''Kaza ve Kadere İnanmak'' var ve buna inanmadan hakiki müslüman olamıyorsunuz.

Şimdi kimse bana demesin sınav sabahı 60 alan adam kendini iyi hissediyordu da 91 alan adam kendini kötü hissediyordu .Direkt olarak komisyon 91 alanında 60 alanında Kaza ve Kaderine atki etmiştir.

Elbette Allah ın gücünün üstünde güç yok , elbette allah nasip ederse kimse engel olamaz Fakaaat yaşadığımız dünya bir sınav olduğuna göre Komisyon üyeleri kopya çeken çektiren pozisyonunda ve bu da Kaza ve Kadere etki etmelerini sağlıyor. Bu nnedenle de Allah bunun silsile yolu ile kim neden oluyorsa hesabını en şşağıdan en yukarıya doğru soracaktır.

Eğer bu kaza ve kadar konusunu yanlış yorumluyorsam da Allah affetsin.Ama mülakat direkt KAZA ve KADERE etki demektir

destap
Aday Memur
31 Aralık 2019 16:34

Yüksek puan alıp elendikten sonra kişi neden elendiğinin cevabını bulamıyorsa büyük bir sıkıntı var demektir. Başmemurluk da 3 kişiden 2 kişiyi aldılar ve 250 kişilik liste doldurulmadı.

Eğer sen bu sorunun cevabını bulamazsan sonraki sınavlara nasıl motive olup hazırlanacaksın Şeflikte, saymanlıkta, idare memurluğunda bu durumu anlarım 5 katı aday arasından seçiliyor katılım tam ve torpil olayı yok denecek kadar da az ama başmemurluk da durum farklı

destap
Aday Memur
31 Aralık 2019 16:37

Torpil olayı çok demek istedim o cümlede

impala35
Aday Memur
01 Ocak 2020 18:26

İKM gerçekten de bu kadar kötü bir meslek mi. Çocuklarına sarılıp ağlatacak kadar

ugurlevent06, 4 yıl önce

Eğitim Fakültesi mezunu bir kardeşinizim.hiç kimseye torpil ile girdi demiyorum. diyemiyorum. çünkü ben Allah'a güvendim ve çok çalıştım. Arkadaşlarda torpil aramazlar çoluk çocuğuna birisinin kafasını ezerek haram lokma yedirmezler diye düşünüyorum. Mülakat da 6 soruya da komisyonu tatmin edecek derecede doğru cevap verdim. Yazılı puanım 96 ve eminim yazılı puana göre atanma olsa idi atama durumum olabilirdi. sıralamaları ve mülakat puanlarımızı bile bilmiyoruz. şimdi yapacak-diyecek tek kelime bulamıyorum. belki de Allah ey kulum sen öğretmen olursan şımarırsın demiştir bana. inşallah bir gün bu kurumdan gitmeyi mevlam nasip eder. elim kolum şu an kalkmıyor. yorgun ve çaresizim. 2 çocuğuma gece vardiyasından gelince sarıldım ağladım. ben mahkemeye vb gitmeyeceğim arkadaşlar. hakkımı Mahkem-i Kübraya tehir ettim. çok çalışıp inşallah kurumdan gideceğim öğretmenliğe. lütfen dua arkadaşlar. ölümü bu ülkede hiç kimse öldüremedi ve ben Allah'ın sonsuz adaletine güveniyorum.

esmetehan
Aday Memur
01 Ocak 2020 21:42

Arkadaş çalışıp çabalamış ama olmayınca duygusallaşmış gayet insani. Sen yanlış anlamışsın.

Ve misal ben severek isteyerek girdim bu mesleğe hem sol göğsünde kalbinin üstünde bayrağımızın armasının bulunduğu bir formayı taşıdığın bir meslek kötü olabilir mi?

Hem Her meslek kutsaldır.

Ha şunu söyleyeyim insanı yıpratan yine insanlar !!!

impala35, 4 yıl önce

İKM gerçekten de bu kadar kötü bir meslek mi. Çocuklarına sarılıp ağlatacak kadar

faruk1440
Aday Memur
02 Ocak 2020 20:57

Güncel

Kübra 06
Aday Memur
03 Ocak 2020 18:08

Arkadaşlar kazananlar için 15 yıl şartı tayinlerde getirilecek mi acaba

keremben82
Şef
03 Ocak 2020 19:14

İKBM Lerin kolay kolay tayini çıkmadığını biliyor ve buna şahit oluyoruz . Bu nedenle gideceğiniz yerlerde en az 8 - 10 yıl çalışmayı göze alarak gitmelisiniz.

Şimdiden kolay gelsin.Hakkınızdan hayırlısı olsun

Umarım bundan sonra hak yenilmeden ve daha dikkatli davranılır.

faruk1440
Aday Memur
04 Ocak 2020 17:55

Güncel

MWWY
Daire Başkanı
06 Ocak 2020 17:36

Psikolog, öğretmen, sosyal çalışmacı sonuçları açıklandı, sırada GYS tercih ve yerleştirmeleri var. Özellikle psikolog ünvanında feragatlar var ve normal kabul edilemeyecek düzeyde, bir çok kadro boş kaldı. Diğer ünvanlarda nispeten aynı durumda. Bu CTE için kurumsal işgücü arz/talebi noktasında tam bir fiyasko. Kurumsal imaj, toplumun cezaevi algısı dikkate alınmadan veya başka bir sebeple mi atama planlandı sorumlularının bilgisi dahilinde olan bir konu bizleri üzse de aşan bir durum. Şimdi bu durumun GYS yı etkileme olasılığı var mı? Varsa nedir? Mevcut sonuçları açıklanan GYS için olumsuz, gelecekte planlanacak GYS için olumlu sonuçları olacağının kanaatindeyim. Görev yerleri atama yapılacak yerler noktasında talep görmeme feragat etme gibi bir durumun olduğu anlaşılıyor ki GYS sonuçları açıklanırken nispeten atama yapılacak bölgeler dikkate alınarak sonuçlar açıklandığı gibi bir izlenim

MWWY
Daire Başkanı
06 Ocak 2020 17:46

şahsen bende oluştu. İhtiyaç olupta kazanan personeli olmayan yerler var (idare memuru gibi) dış kaynaktan atamaya ayrıldı ki 300 İdare Memuru alımı yerleştirmeleri de fiyaskoyla sonuçlanmasın. Genel Müdürlüğün bu durumu cezaevi tabiriyle -çabuk uyandığı- ve tedbir aldığını düşündürecek sebepler bende çokça mevcut ama analiz etmek çok uzun zaman alır. GYS yerleştirme yerleri açıklandığında ŞOK yaşanmayacak (en azından kazananlar) idarenin tedbir alarak atama yaptığı ve ileriki GYS sınavları için unvanların daha dengeli dağılımı ve dağıtımı yapılacağı, bunun mevcut personel için çok olumlu bir durum olacağı kanaatindeyim. Kanaatim günceldir ki ileride yeni gelişmelerle değişebilir
MWWY, 4 yıl önce
Psikolog, öğretmen, sosyal çalışmacı sonuçları açıklandı, sırada GYS tercih ve yerleştirmeleri var. Özellikle psikolog ünvanında feragatlar var ve normal kabul edilemeyecek düzeyde, bir çok kadro boş kaldı. Diğer ünvanlarda nispeten aynı durumda. Bu CTE için kurumsal işgücü arz/talebi noktasında tam bir fiyasko. Kurumsal imaj, toplumun cezaevi algısı dikkate alınmadan veya başka bir sebeple mi atama planlandı sorumlularının bilgisi dahilinde olan bir konu bizleri üzse de aşan bir durum. Şimdi bu durumun GYS yı etkileme olasılığı var mı? Varsa nedir? Mevcut sonuçları açıklanan GYS için olumsuz, gelecekte planlanacak GYS için olumlu sonuçları olacağının kanaatindeyim. Görev yerleri atama yapılacak yerler noktasında talep görmeme feragat etme gibi bir durumun olduğu anlaşılıyor ki GYS sonuçları açıklanırken nispeten atama yapılacak bölgeler dikkate alınarak sonuçlar açıklandığı gibi bir izlenim

faruk1440
Aday Memur
06 Ocak 2020 19:57

Tercihleri ne zaman açarlar?

Kirbitci46
Aday Memur
06 Ocak 2020 20:24

Faruk1440 sen hangi branşı kazandın idare memurluğu, basmemurluk ?
faruk1440, 4 yıl önce
Tercihleri ne zaman açarlar?

faruk1440
Aday Memur
07 Ocak 2020 16:09

Güncel.

baylo
Aday Memur
07 Ocak 2020 16:13

Dışarıdan sözleşmeli alımlarının sonucunun böyle olması inşallah gys de başarılı olup yedeğe kalan arkadaşlar için olumlu sonuç verir. Sizce bunun geri dönüşü nasıl olur? Mesela öğretmen ünvanında sözleşmeli yedeklerin de çoğunun feragat etmesiyle boşta kalan yerlerin yedeklerle doldurulma ihtimali nedir?

baylo
Aday Memur
07 Ocak 2020 16:47

GYS yedekleriyle yani..

MWWY
Daire Başkanı
07 Ocak 2020 18:01

GYS yedeklerini ünvanlar aynı olsada atayacaklarını sanmıyorum çünkü pozisyon farkı var. Biri kadrolu diğeri sözleşmeli pozisyonda. Önümüzdeki GYS sınavına daha fazla kadro tahsisedilmesi olasılığı arttı.
baylo, 4 yıl önce

GYS yedekleriyle yani..

faruk1440
Aday Memur
08 Ocak 2020 08:36

İtiraz süreci bitti mi?

faruk1440
Aday Memur
08 Ocak 2020 21:46

Güncel.
Toplam 625 mesaj
«20212223242526272829303132