Editörler : crops35
20 Haziran 2009 23:01

Kpss halkla ilişkiler hayati önemli lütfen okuyun

arkadaş lar ben düz lise mezunyum şu an açık ögretim halkla ilişkiler okuyorum 2 sınıfa gectim seneye kpss hazırlanmayı düşünüyorum .Seneye 2 sınıftan 1 dersten falan kalıp düz lise mezunu olrak kpss düz lise mezunu girmeyi düşünüyorum.bu şekilde girme imkanımın oldugunu biliyorum ? acaba dogrumu yoksa mecbur önlisans mı gircez

bunu daha avantajlı olcagını düşünüyorum ????

yoksa halkla ilişkiler önlisans mmı gireyim sınava

sizce ne yapmalıyım

not:dershanedeki hocalara sordum düz lisenin önlisans halkla ilişkilere göre daha avantajlı oldugunu sölediler kimiside hocaların önlisans daha avantajlı diyor yardım edin lütfen ?

bu sene kpss matamatikten 5 yanlışım cıktı 87 geldi ama cok umudum yok sizce seneye düz lisemi yoksa önlisans mı gireyim

cevabınız önemli şuan özel sektördeyim işi ona göre bırakcam sonucta özel sektörde agzınızla kuş tutsanız idare eder ama kuş biraz küçükmüş derler malesef türkiyede özel sektörde çalışan insanların hakkını arayan bi kurum yok

muhasebeci09
Kapalı
20 Haziran 2009 23:03

bence önlisans olarak gir sınava lise düzeyinden daha ii

soyer
Yasaklı
20 Haziran 2009 23:08

önlisans gir arkadaşım liseden daha avantajlı lisede bir meslek lisesi mezunu olsaydın ben sana liseden gir derdim ama sen düz lise mezunusun ok onun için diyroum saan önlisans gir diye ok....

tayfunt
Aday Memur
20 Haziran 2009 23:10

ama acık ögretim halkla ilişkiler okuyorum alımda fark oluyormuş galiba diger örgün ögretim halkla ilişkiler bölümlerine göre

guls10
Şube Müdürü
21 Haziran 2009 01:07

cnm düzden girme şansın artık yok çünkü 2. sınıf olmuşsun.95 puanı aldığın heryerde avantajlısın.bol soru çöz. bol şans:))))

regal87
Genel Müdür
21 Haziran 2009 08:56

önlisansla halkla ilişkilerden 85 alsan atanırsı lisede en az 93 alman lazım ki atanasın arada 8 puan fark var buda yaklaşık 12 civarı fazla net fantazi yapmak istiyorsan gir birşey demiyorum ama gerçekten bir yere yerleşmek istiyorsan önlisanstan gir

safahat27
Yasaklı
21 Haziran 2009 09:59

HAYIRLI VE UĞURLU OLSUN CÜMLEMİZE

4 bin kişilik KPSS alımı

Bakan'dan çifte müjde! Yeni memur alımı olacak ve 2010'da yapılacak olan KPSS 2009'a alınacak..Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın (KPSS) 2010'da yapılacak olmasına rağmen kamu kurumlarının ihtiyaçları nedeniyle bu yılın sonunda da sınav yapılacağını açıkladı.

KPSS'nin iki yılda bir yapıldığına dikkat çeken Yazıcı, bazı kamu kurum ve kuruluşlarının uzman, mühendis veya müfettiş gibi kadrolara nitelikli eleman bulamadıklarını söyledi. Yazıcı, "Geçen yıllarda yapılan sınavlarda yeterli puana sahip eleman olmadığı için alım yapamıyorlar. Bu nedenle bu yıl da sınav yapılabilir" dedi.

2008'de yapılan sınavda başarılı olanların önümüzdeki ay ilan edileceğini belirten Yazıcı, "Kamudan talepleri alıyoruz. Muhtemelen 4 bin civarında yeni memur alımı yapacağız. Bu alımların hangi kurumlara yapılacağı önümüzdeki ay açıklanacak" diye konuştu.

Haber: Bilal Çetin (Bugün)

SEVİNMEK SİZİN HAKKINIZ:))))

guls10
Şube Müdürü
21 Haziran 2009 15:42

en doğru bilgiyi ben veriyorum sana 2 ye geçtinmi iş bitti.artık liseden giremezsin 1 ders bırakman bişey değiştirmez.son sınıfa geçtinmi mezun olabilecek konumuna geçtiğin için sadece ve sadece önlisanstan girebilirsin.sakın hata yapıp düz liseden kayıt yaptırmaya kalkma güzel bir puan alırsın puanın iptal olur. haberin olsun.

benli_kumral
Kapalı
21 Haziran 2009 15:55

arakdaşım düz lise olayı bitti atanabilmek için 98 alacaksın ancak

halkla ilişkilerde okumasaydın iyi olurdu ama artık 2. sınıftasın önlisans olarak gir açıktan atamalarda var önlisanlar için 85 ve üstü al önlisans ta eninde sonunda girersin kim ne derse desin ama lise de bu şansın yok

hadi kolay gelsin.

benli_kumral
Kapalı
21 Haziran 2009 15:59

meslek lisesi olsaydın en az 60 alır yine girerdin de

düz lise de 95 ve üstü gerek...

bülentsc
Şef
21 Haziran 2009 16:03

benli kumral bişey sormak istiyorum

benda halkla iliskiler okuyorum ve ikinci sınıfa geçtim seneye o zaman önlisans düzeyinde sınava giricem dimi,peki bütünlemeye kaldık ve sınıfı geçemedik tercih yaparken lise mi yoksa önlisans mı olarak yaparız.bunu merak ettim cevaplarsan çok sevinirim.

benli_kumral
Kapalı
21 Haziran 2009 16:11

2.sınftaysan önlisanstan sınava girersin hangi düzeyden sınava girersen klavuz çıktığın da da o düzeyden tercih yapman lazım.

diyelim tercihlerin sonun da atandın atamanın kurum tarafından onaylanması için de diploman olması lazım bu durumda mezun durumunda değilsen tercih yapma boşuna hakkın yanar.

bülentsc
Şef
21 Haziran 2009 17:44

saol benli kumral,hep bu soruya cevap arıyodum cok tesekkur ederım

__suzi__
Memur
21 Haziran 2009 17:54

bencede önlisanslı gir düz liseden çok daha avantajlı emin ol...

tayfunt
Aday Memur
22 Haziran 2009 23:52

sag olun arkadaşlar araştırıyorum daha ama ösym baktıgım kadar atama sonuc larına göre önlisans mezunları 85 le falan giriyor

bi arkadaş artık 2. sınıf oldugun için lise düzeyi giremezsin yazmış bu gün bi hocada girebilirsin ama mezun olmamak şartı ile dedi ?

bu konuda bi bilginiz varmı acaba

durutuana
Aday Memur
15 Temmuz 2009 14:22

arkadaşlar merhaba

ben 2006 halkla ilşkiler mezunuyum şu an işletme 3. sınıftayım halkla ilşkileri tamamlamak için.bende seneye önlisans olarak sınava girmek istiyorum yalnız bende seneye işletme son sınıfta oluyorum benim için de mi aynı şey geçerli olur ve önlisans olarak giremezmiyim işletmeden mi girmek durumunda kalıcam o zaman zor olmayacak mı? teşekkürler

piare
Şef
15 Temmuz 2009 19:20

büro okumak daha avantajlı bence.halkla ilişkiler bölümünün tercih klavuzundaki yeri belli. bu defa artımış ama yine de hak ettiği değer değil. yeriniz de olsam bölüm değiştirim.

seyse61
Aday Memur
17 Temmuz 2009 21:07

arkadas lıs 90ları goremezken onlısan 80 lerı gorecek ona gore dusun karar ver

wolfenstain
Aday Memur
18 Temmuz 2009 02:24

ön lisanstan gir arkadaşım fakat alacağın puanı 3001'li kadrolarda kullanabileceğini şimdiden aklına yaz ve ona göre puan almaya bak zira halkla ilişkiler kadrosu pek açılmıyor açılanda zaten ya 1 ya da 2 kişilik oluyor...

tayfunt
Aday Memur
20 Temmuz 2009 18:44

tşk

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi