Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Ocak 2022 15:11

Mevcut ekonomik krize ek olarak şartlar daha da kötüye giderse öğretmenliği bırakır mısınız?

merhaba,

halihazırda bulunulan ekonomik krize ek olarak yabancı para birimleri karşısındaki maaşımız daha düşerse (örn : maaşımız 300 doların da altına düştüğü varsayılırsa) öğretmenlik mesleğini bırakır mısınız ?

halihazırda geçinmek dahi çok zor.

Euphratestigris
Yasaklı
25 Ocak 2022 15:31

Valla ben bu sene optisyenlik kazandım. Seneye bitecek inşallah. Biter bitmez istifamı basıp gideceğim. Gider optikçide çalışırım en azından serseri, tembel öğrencisiyle, kendini bişey sanan ilgisiz veliyle iş bilmez idarecisiyle birsürü saçmasapan gereksiz kağıt kürek işiyle uğraşmam artık. Lanet olsun böyle düzene. Boşuna okumuş, sınavlara girmiş öğretmen olmuşuz.

fener66
Müsteşar Yardımcısı
25 Ocak 2022 15:31

Bırakınca ne yapacağına bağlı bu.

Muceza
Aday Memur
25 Ocak 2022 15:54

Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım. Ek iş yapan öğretmen çok. Biz de başlarız hocam.

bayram-48-48
Memur
25 Ocak 2022 16:17

Yahu niye bırakalım.

rodiva
Genel Müdür
25 Ocak 2022 16:18

ek iş derken ?

657 nin ilgili maddelerinden haberdarsınızdır herhalde.

Muceza, 2 yıl önce
Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım. Ek iş yapan öğretmen çok. Biz de başlarız hocam.

Muceza
Aday Memur
25 Ocak 2022 16:31

Ben kanundan haberdarım hocam. Siz bihabersiniz herhalde bir çok memurun kayıtsız olarak ek iş yaptığından.
rodiva, 2 yıl önce

ek iş derken ?

657 nin ilgili maddelerinden haberdarsınızdır herhalde.

rodiva
Genel Müdür
25 Ocak 2022 16:36

olabilir tabi de. şöyle düşündüm kendim okuduğmda nerdeyse (ek iş denebilecek) tüm opsiyonlar kapalı gibi.

kayıtsız derken ne demek istediniz tabi orayı da anlamadım.

biraz açabilirseniz seviniriz.

Muceza, 2 yıl önce
Ben kanundan haberdarım hocam. Siz bihabersiniz herhalde bir çok memurun kayıtsız olarak ek iş yaptığından.

Kagiş
Müsteşar
25 Ocak 2022 16:39

42 yaşındayım. Diyelim ki bıraktım mesleği. Bu saatten sonra bu rahata ve rutine alışmışken ne iş yapacağım!? Ya da kim bana iş verir? Bu yaştan sonra patron kahrı mı çekeceğiz!? Çoluk çocuk başımızda bize patronluk taslayacak biz de: Tabi efendim, olur efendim mi diyeceğiz!?

Hadi iş kurayım desem, yahu ben memuroğlu memurum! Ticaretten hiç anlamam ve katakulli işleri beceremem ki!? Aile komple memur!

Sözün kısası, bırakan bıraksın efendim ben yoluma devam ediyorum! Size iyi maceralar

Fakir Da Vinci
Daire Başkanı
25 Ocak 2022 16:42

eli kalem tutan adam kolay kolay başka iş de yapamaz karın tokluğuna da olsa kimse bırakmaz işini benim bir arkadaş akademiyenliği bıraktı zeytin yetiştiriyor daha çok kazanıyor böyle daha çok kaazandırcak iş varsa herkes bırakır

halis4242
Genel Müdür
25 Ocak 2022 17:31

Ben de Aile bakanlığında çalışmak istiyorum, bi fırsatını bulursam geçecem inşaallah, varsın tatilim olmasın kafam biraz olsun rahat olsun 🤔

Euphratestigris, 2 yıl önce

Valla ben bu sene optisyenlik kazandım. Seneye bitecek inşallah. Biter bitmez istifamı basıp gideceğim. Gider optikçide çalışırım en azından serseri, tembel öğrencisiyle, kendini bişey sanan ilgisiz veliyle iş bilmez idarecisiyle birsürü saçmasapan gereksiz kağıt kürek işiyle uğraşmam artık. Lanet olsun böyle düzene. Boşuna okumuş, sınavlara girmiş öğretmen olmuşuz.

Muceza
Aday Memur
25 Ocak 2022 17:46

Değerli hocam kayıtsız derken eşi,kardeşi,arkadaşı vb kişilerin kimliği ile iş kurup kazanç sağlamaktan bahsediyorum. Benzer örnekler çoğaltılabilir...
rodiva, 2 yıl önce

olabilir tabi de. şöyle düşündüm kendim okuduğmda nerdeyse (ek iş denebilecek) tüm opsiyonlar kapalı gibi.

kayıtsız derken ne demek istediniz tabi orayı da anlamadım.

biraz açabilirseniz seviniriz.

rodiva
Genel Müdür
25 Ocak 2022 17:53

sağolunuz.

Muceza, 2 yıl önce
Değerli hocam kayıtsız derken eşi,kardeşi,arkadaşı vb kişilerin kimliği ile iş kurup kazanç sağlamaktan bahsediyorum. Benzer örnekler çoğaltılabilir...

okuryazar3
Müsteşar
25 Ocak 2022 20:47

İhale alabilirsem:))Hele de Vekil mebbbuus parlementer gibi seçilmiş seçkinliğe terfii edersem neden olmasın:))

Yahu 400 bin üzeri atanamayan öğretmen varken bu çok acaip bir konu bence..

yorguntarihçi
Genel Müdür
25 Ocak 2022 22:31

Hocam aile bakanlığında genel geçer tanımla dairede iş bulursanız rahat edebilirsiniz fakat birde sevgi evleri boyutu var ki okuldaki öğrencileri aratmayan türleri mevcut. Bu ihtimalide göz önünde bulundurunuz

halis4242, 2 yıl önce

Ben de Aile bakanlığında çalışmak istiyorum, bi fırsatını bulursam geçecem inşaallah, varsın tatilim olmasın kafam biraz olsun rahat olsun 🤔

halis4242
Genel Müdür
25 Ocak 2022 22:55

Eyvallah teşekkürler sayın Hocam.

yorguntarihçi, 2 yıl önce

Hocam aile bakanlığında genel geçer tanımla dairede iş bulursanız rahat edebilirsiniz fakat birde sevgi evleri boyutu var ki okuldaki öğrencileri aratmayan türleri mevcut. Bu ihtimalide göz önünde bulundurunuz

erdem.k88
Genel Müdür
26 Ocak 2022 00:13

Son zamanlarda çok fazla düşünmeye başladım bu durumu .alternatifim ya özel sektör ya da MEB veya başka bir bakanlıkta mühendislik yapmak. Bakalım neye karar vereceğiz

azizak
Şef
26 Ocak 2022 08:08

nası bi soru herkes her zaman imkanlar içinde iyi olanı tercih eder, dünde öyle idi bugunde öyle yarında öyle sonraki günde öyle olacak

HakanMatt
Şube Müdürü
26 Ocak 2022 10:42

Bırakıp asgari ücretle mi çalışalım

skramz
Daire Başkanı
31 Ocak 2022 10:55

Bu tarz bir şey yapacak olanın risk alması gerekir. Bazı arkadaşlar alamam demiş. Kendine güvenen risk alsın yapsın. Daha çok bunu yapacak olanlar yaşça biraz genç olan kişiler olacaktır diye düşünüyorum. Küçük çocuğu olanlar veya borcu olanlar bu iie girişemez diye düşünüyorum.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi