Editörler : F16 Gökçen
19 Ağustos 2009 19:52

Örgün eğitimden açıköğretime geçmek için ne yapmam lazım?

Örgün egitimden açıkögretime geçmek istiyorum birinci yılı bitirdim 2.yılı açıktan verme şansım varmı varsa ne yapmam lazm bilgi verebilirseniz çok sevinirim.. Tşkler

gimli2362
Kapalı
22 Ağustos 2009 12:50

sen bence örgünde iki yıllık mezun olda daha kolay örgün öğretim açıköğretim çok kolay geldi sanırım kayıt yaptırdımmı dersleri geçemezsin örgüne benzemez örgün öğretim yanında ilkokul gibi kalır.

kimyager_23
Kapalı
24 Ağustos 2009 15:45

bende örgün eğitimden açıköğretime geçmek istiyorum.okul öncesinde birinci sınıfı bitirdim açıköğretimden devam etme şansım varmı bilen varsa lütfen yardım etsin arkadaşlar.

dark_devils
Memur
26 Eylül 2009 16:27

dediğin yatay geçiş oluyor bende bunu araştırdım açıköğretimin kendi içinde yatay geçiş olmadığını biliyorum ama örgünde açığa var mı okuduğum kadarıyla kimse tam cvp vermemiş örgünden açık öğretime var diyenler çoğunlukta bide açıktan örgünede yatay geçiş yok bunuda biliyorum ama örgünde açık öğretime var mı bunun cvıbını bende bilmiyorum....

kimyager_23
Kapalı
28 Eylül 2009 15:15

bende elazığda okuyorum okul öncesi ve aöf geçmek istiyorum bişeyler öğrenirseniz paylaşır mısınız arkadaşlar.

dark_devils
Memur
29 Eylül 2009 13:14

bu konuda tam bir cvp gelmedi??birde buna açık öğretimde okurken öss ye tekrar girip örgün kazanırsak açık öğretimde okuduğumuz bölümde okumaya devam edebiliyormuyuz???açık öğretimde okuduğumuz bölüm iptal mi oluyor yoksa ikisinia ynı anda okuyabiliyormuyuz???örgündeyken 2. üniversite hakkıyla açık okuyabiliyoruz ama açık öğretimdeyken öss ye girip örgün kazanırsak???

talbayrak
Şube Müdürü
29 Eylül 2009 21:45

uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakülte ve programlardan, örgün yüksek öğretime geçiş yapılamaz.uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan fakültelere kayıtlı öğrenciler her ne sebeple olursa olsun fakülte bölüm ve programlar arasında yataş geçiş yapamazlar.

ancak örgün öğretimde öğrenci olanlar yatay geçiş yönetmeliği kapsamındaiktisat, işletme fakültelerine yatay geçiş yapabilirler. tabiki bu yönetmeliği sormak gerek.

talbayrak
Şube Müdürü
29 Eylül 2009 21:47

açıköğretikde okurken öss ile örgün kazanıp okuyanlar var. burada erkek öğrenciler için askerlik durumu önemli. bunu örgündenmi açıköğretimdenmi devam ettirmesi gerekiyor. bunun dışında bir porblem yok, ikinci üniversite olayı dışında bu yöntemle okuyan çok kişi var.

30 Eylül 2009 02:54

kesinlikle var arkadasım cunku bneım arkadasımm odtü de okurkrn memurlu kazandı acık ogretıme gectı ama 1 sınıftan baslıyorsunuzzz...kesın bılgıdır saygılarımla...

kimyager_23
Kapalı
01 Ekim 2009 15:11

sadece belli bölümlerde mi geçiş var ben okulöncesi okuyorum geçebilir miyim.ayrıca ben 3. sınıfa geçtiğim sene açıköğretime geçmeyi düşünüyorum tekrar birinci sınıftan mı başlayacağım ama bu çok saçma.

kimyager_23
Kapalı
05 Aralık 2009 23:53

ya helal size kimse girip bakmamış bile ya.yardımcı olmazsanız bu sorunları nasıl halledeceğiz.

cellm@n
Daire Başkanı
06 Aralık 2009 00:04

örgün okulöncesi öğretmenliği 2.sınıfı bitirdikten sonra kaydını sildirip önlisans diplomanı al sonra önümüzedki yıl ekim kasım gibi gel açıköğretim okulöncesi öğretmenliği lisans tamamlamaya kaydını yapalım.

cellm@n
Daire Başkanı
06 Aralık 2009 00:11

kimyager_23,

açılan dosyada lisans tamamlama kısmını dikkatlice oku..

http://www.aof.anadolu.edu.tr/ilan/2009_2010_BesliKayitDuyurusu.doc

kimyager_23
Kapalı
06 Aralık 2009 14:02

cevap için teşekkür ederim.geçiş yapabilmek için kızmeslek lisesinin çocuk gelişimi bölümünden mezun olma şartı var diyorlar bu doğrumu,ben anadolu öğretmen lisesi mezunuyum da.

cellm@n
Daire Başkanı
06 Aralık 2009 19:06

kimyager_23,

evet doğru o zaman lisans tamamlamaya başvuramazsın. kayıt klavuzundan konu ile ilgili bölüm şöyle;

Okulöncesi Öğretmenliği Lisans Programına lisans tamamlama kapsamında kayıt yaptıracak adaylar, ön lisans diploması yanında ?Kız Meslek Liseleri?nin ?Çocuk Gelişimi?, ?Çocuk Gelişimi ve Eğitimi?, ?Çocuk Gelişimi ve Bakımı? bölümlerinden mezun olduklarını gösteren diplomanın fotokopisini, ön lisans diploması veya geçici mezuniyet belgesinin yanında vermek zorundadırlar.

kimyager_23
Kapalı
08 Aralık 2009 13:45

çok teşekkür ederim arkadaşım şimdi ne yapacağım hiç bilmiyorum.

***elifnaz***
Kapalı
19 Ocak 2010 20:28

İki yıllık örgün eğitim mezunuyum, iki yıllık aöf programlarına sınavsız geçebilir miyim? bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim arkadaşlar

fatmagizem
Şef
20 Ocak 2010 11:30

geçiş yapabilirsiniz tabi kayıt zamanı bitmediyse,sizin grup dgs grubu oluyor bende gecen sene başlamıştım kolay gelsin.

fatmagizem
Şef
20 Ocak 2010 14:10

siz dört yıla tamamlamaktan bahsetmiyorsunuz sanırım yanlış bilgi verdim o zaman şöyle düzeltiyim sınavsız girma imkanınız yok ama yinede büroya sorun.

gençsiviller
Aday Memur
20 Ocak 2010 14:19

ÖGRENEBİLDİNİZMİ ACABA BİŞEYLER BENDE MERAK EDİYORUMMM ÇOK ÖNEMLİ BENİM İÇİN

gençsiviller
Aday Memur
20 Ocak 2010 14:23

ÇOK KÖTÜ OLDU YA NAPCAM ŞİMDİ BEN KIZ MESLEK LİSESİ ÇIKIŞLI DEĞİLİMKİ OFFFFFFFFF YA BİR İŞİMDE DÜZGÜN OLSUN

Toplam 22 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi