Editörler : Pangaea
18 Mayıs 2010 13:49

il afet ve acil durum müd. ısparta eğitim uzmanlıgı

arkadaslar bö bölümün şartı 4001 6003 7255 72 68 7255 nolu kod pedogojik formasyona sahip olmak diyor. beni düsündüren fizikci kimyacı ve ya tarihci olmamız fark emiyo mu? yoksa burda kastetiği acil durumla ilgili bir formasyon muuu

kimyambattı
Aday Memur
18 Mayıs 2010 13:53

güncelllllllllllll

kimyambattı
Aday Memur
18 Mayıs 2010 14:21

güncelllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll bilgisi olan lütfen mesatsın

sosyalkan
Şube Müdürü
18 Mayıs 2010 15:02

arkadaş pedagojik formasyon.yani eğitim bilimleri dersleri.

doctor_mtr
Genel Müdür
18 Mayıs 2010 16:48

arkadasım egitim bilimleri degil tezli yüksek lisansla alınan formasyon bu sakın aldanmayın

kimyambattı
Aday Memur
18 Mayıs 2010 21:13

güncellll

RaSKoL__
Şef
18 Mayıs 2010 21:15

bıldıgın formasyon zaten egıtım fak. var. fen edb.tesız yuksek lısansla aldıgı formasyondan bahsedıyor

doctor_mtr
Genel Müdür
18 Mayıs 2010 21:18

raskol bize egitim fakultesinde verilen formasyondan farklı bu 2 yıl yüksek lisansla alınıo bu.

RaSKoL__
Şef
18 Mayıs 2010 21:22

kamuhaberdekı uzmana sormak lazım pek tutturamıyor ama belkı bu konuda bısı bılıyordur :)

doktor_mtr

ıngılızce bılmek sartıda muaalakta bır arkadas baslık acmıs ama kafam karıstı orda ıngılızce hazırlık okumakmı gerek yoksa ıngılızce dersının trans. gectıgını gostermen yeterlı mı bılgın varmı bu konuda

doctor_mtr
Genel Müdür
18 Mayıs 2010 21:26

ingilizce bilmek diyorsa kodda lisede ingilizce gördügünü bile ıspatlasan transkriptle yeter:) ünide de ingilizce gördüysen ve transkriptin varsa sorun olmaz. ama kpds sartı aramıyor dimi? yoksa isler degisir

RaSKoL__
Şef
18 Mayıs 2010 21:39

dur sana kopyalayayım o satırı :)

RaSKoL__
Şef
18 Mayıs 2010 21:43

ıkı dakıka sartı var ancak yazabıldım :)

Başvuru şartları arasında dil şartı olarak sadece ?İNGİLİZCE BİLMEK? gibi bir yabancı dil bilme şartının yer alması halinde, bu kadroları, (3.5.)?te belirtilenler dışında ortaöğretimde yabancı dil hazırlık eğitimi görüp başarılı olanlar ile yabancı dil hazırlık sınıfını müteakip yabancı dil ağırlıklı eğitim veren Ortaöğretim kurumlarından mezun olduğunu belgelendirenler, yükseköğrenimde zorunlu/seçmeli yabancı dil hazırlık eğitimi görüp başarılı olanlar ile yabancı dil ağırlıklı ya da yabancı dille eğitim veren yükseköğretim kurumlarından mezun olanlar da, tercih edebileceklerdir.

doctor_mtr
Genel Müdür
18 Mayıs 2010 21:46

tamam benim dedigim gibi transkriptinde göster yeter.ünide ingilizce dersi almadıysan lisedekini göster yok orda da görmedim diosan ilkokuldakini göster :) bu kodun tanımı ve acılımı bu :)

kimyambattı
Aday Memur
18 Mayıs 2010 21:46

arkadaslar eğer tezli yüksek lisans deseydi daha belirgin bi açıklama olurdu. pedogojik formasyon tüm fen edebiyat mezunlarına tezsiz yüksek lisans seklinde verilen bi eğitim siz yüksek lisans oldugunu nasıl anladınız birisine sordunuz muuuu

doctor_mtr
Genel Müdür
18 Mayıs 2010 21:50

arkadasım ben egitim fakultesi mezunu olduğum halde merrsin üniversitesinde formasyon alıyorum. ben gerekli bilgiyi söyledim burda ama kurumu ara sor kendin öğren yada aramadan tercih yap. biz boşuna almıyoruz bu formasyonu yüksek lisansla zaten formasyonu alan da basvurmaz o kadroda ya biri yazar puanı yanar yada boş kalır

kimyambattı
Aday Memur
18 Mayıs 2010 22:06

Nasıl Pedagojik Formasyon Alınır?

Ülkemizde eğitim fakültesi mezunları, üniversite eğitimleri esnasında pedagoji dersleri alarak öğretmen olabilecek durumda mezun olurlarken, diğer fakültelerin mezunları isterlerse ayrıca ?Pedagojik Formasyon? eğitimi alabiliyorlar.

Önceki yıllarda üniversitelerde açılan 1 ya da 1,5 yıl süren tezsiz yüksek lisans programları ile bu eğitimi alıyorlarken YÖK?ün aldığı bir kararla 2010-2011 eğitim öğretim yılından itibaren pedagojik formasyon, yüksek lisans eğitimi ile değil, sertifika eğitimi ile verilecektir.

Eskiden Pedagojik Formasyon Şu Şekilde Alınıyordu:

Lisans eğitimini tamamlayan fen-edebiyat fakültesi mezunları, ALES sınavına girerler ve aldıkları puan yeterliyse üniversitelerin Ortaöğretim Alan Öğretmenlikleri olarak adlandırılan tezsiz yüksek lisans programlarına başvurur ve kabul edilirlerse 1 ya da 1,5 yıl süren bir tezsiz yüksek lisans eğitiminin ardından pedagojik formasyona sahip olup öğretmen olarak atanabilme hakkı kazanırlardı.

doctor_mtr
Genel Müdür
18 Mayıs 2010 22:11

arkadasım sen biliosun sana daha hiçbirsey demiyorum öğretmenlik formasyonunu bana yazıp koydun ya bende hiç bişi bilmiorum :)

18 Mayıs 2010 22:21

öyleyse eğitim fakültesi bitiren herkes tercih edebilir ben de yaziyim bari :))

85.238 :D

doctor_mtr
Genel Müdür
18 Mayıs 2010 22:28

yaz hocam senin yazıları takip ediyorum sen bu sefer acıkta kalmican biliorum :) yahu baslığı acan kisi bana öğretmenlik formasyonunu pedagojik formasyon diye koydu ya :) isim benzerliği ama 2si farklı seyler diorum anlamıyor. boşuna yüksek lisans yapıorum egitim fakultesinde verdiler zaten bana :)

18 Mayıs 2010 22:33

siz de ilk mat.siniz sanırım:)

aayyy inş hocam artık kalmak istemiyrm yaw bıktım öbür taraf kabul etmiyo burası da etmezse yığılıp kkalcam

ben anlamıyrm zaten şu nitelik kodlarını :)o yazıyı görünce bi bitlik olduunu anladım hiç de dikkate bile almadım,dedim bi de o kurum da seni bekliyo zaten şuncacık puanınla :))

mudur_sahin
Şube Müdürü
18 Mayıs 2010 22:34

Kadrolu ev hanımı ilk sıraya eğitim uzmanlığını yaz :) Yoksa sen bizim oralardan gözünü çekmeyecen ::)

Toplam 39 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi