Editörler : supporters.
«9899100101102103104105106107108109»

muhmuh34
Kapalı
20 Şubat 2021 23:43

Sayın hocalarım Şubat 2021 başvurusu yapacağım

Doktora tezinden çıkardığım bir yayınımda tez danışmanım yok, tek isimli uluslararası diğer indeksli bir dergide yayınlandı. Puan sıkıntım yok etiğe takılma durumum olur mu acaba diye hiç puanlamasam mı hala emin değilim, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Alanım mühendislik.

21 Şubat 2021 01:03

Merhaba savunma yazımı yazdım gönderdim. Bundan sonra süreçte toplantıda karar çıkıyor mu yoksa otomatik bilirkişilere mi gidiyor? Bilirkişileri biz biliyor muyuz yoksa bu bilgi gizli mi? Deneyimli hocalarım yanıtlarsanız sevinirim.

haydidoçentolalım
Aday Memur
21 Şubat 2021 11:32

Sayın Hocalarım,

Birkaç makalem "online ahead of print" olarak yayınlandı, aktif doi numarası var, ancak cilt sayı no yok. Bu yazıları jürinin bilgisine nasıl sunabilirim?

Bu yazıları puanlamaya sokarsam etik ihlal yapmış olur muyum?

Teşekkürler...

muhmuh34
Kapalı
21 Şubat 2021 15:41

Hocam benim de böyle makalelerim vardı ama beyannameye eklemedim.

haydidoçentolalım, 3 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Birkaç makalem "online ahead of print" olarak yayınlandı, aktif doi numarası var, ancak cilt sayı no yok. Bu yazıları jürinin bilgisine nasıl sunabilirim?

Teşekkürler...

energydata
Aday Memur
21 Şubat 2021 17:32

Çok net, sadece doi yeterli değil. Cilt ve sayfa nosu'da gerekli.

haydidoçentolalım, 3 yıl önce

Sayın Hocalarım,

Teşekkürler...

energydata
Aday Memur
21 Şubat 2021 17:33

Tek isimli ise sorun çıkabiliyor, bende olduğu gibi yedek jüri = haksız yazarlık vs.

Danışmanınızın katkısı olmasa bile adet / gelenek / görenek nedeniyle eklemeniz gerekiyor, yok eklemediyseniz de feragat yazısı vs.

muhmuh34, 3 yıl önce

Sayın hocalarım Şubat 2021 başvurusu yapacağım

Doktora tezinden çıkardığım bir yayınımda tez danışmanım yok, tek isimli uluslararası diğer indeksli bir dergide yayınlandı. Puan sıkıntım yok etiğe takılma durumum olur mu acaba diye hiç puanlamasam mı hala emin değilim, deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Alanım mühendislik.

energydata
Aday Memur
21 Şubat 2021 17:35

%99 bilirkişiye gidiyor, 1-2 hafta gönderme süresi, 3 bilirkişini kabul / red durumuna göre sonrasında 2 hafta süreleri oluyor. Sonra da 6-8 haftada bir toplanan etik kuruldan sonuç çıkması gerekiyor. Süreç savunma sonrası ortalama 6-12 ay.

Aday-doçent, 3 yıl önce

Merhaba savunma yazımı yazdım gönderdim. Bundan sonra süreçte toplantıda karar çıkıyor mu yoksa otomatik bilirkişilere mi gidiyor? Bilirkişileri biz biliyor muyuz yoksa bu bilgi gizli mi? Deneyimli hocalarım yanıtlarsanız sevinirim.

21 Şubat 2021 18:47

Mart 2020 donemiyim.

Basvuru Haziran sonu tamamladim.

Kasim 20 de bilirkislere gitti

3 aydir bilirkisilerden cevap bekliyorum.

Subat sonu veya mart ilk haftasi icin umudum yuksek

Toplamda 8 ay oldu hazirna 2020 den bu yana sayarsak.

energydata, 3 yıl önce

%99 bilirkişiye gidiyor, 1-2 hafta gönderme süresi, 3 bilirkişini kabul / red durumuna göre sonrasında 2 hafta süreleri oluyor. Sonra da 6-8 haftada bir toplanan etik kuruldan sonuç çıkması gerekiyor. Süreç savunma sonrası ortalama 6-12 ay.

muhmuh34
Kapalı
21 Şubat 2021 19:22

Teşekkürler hocam eklememeye karar verdim sizin alanınız nedir acaba?

energydata, 3 yıl önce

Tek isimli ise sorun çıkabiliyor, bende olduğu gibi yedek jüri = haksız yazarlık vs.

Danışmanınızın katkısı olmasa bile adet / gelenek / görenek nedeniyle eklemeniz gerekiyor, yok eklemediyseniz de feragat yazısı vs.

Rcpavi
Aday Memur
21 Şubat 2021 21:48

Merhaba hocalarım. Günlerdir kafamı kurcalayan bir sorunum var şevkim kırılıyor sizlere danışmak istiyorum. Yüksek lisansımda çalıştığım hocanın hırsı yüzünden bir kaç yayınımızda etik sorun olabileceğini düşünüyorum (emin de değilim yayınlar arası benzerlikler olabilir, özensiz alıntılar olabilir vs.). Daha sonra bu hocadan ayrıldım alan değiştirdim (temel alan içinde ufak bi degişiklik). Başka hocayla birlikte kendimi çok geliştirdim. Şu an Q1 Q2 düzeyinde üst düzey makaleler yayınlıyorum ama o eski yayınlar hep kafama takılıyor. Onları puanlamasam bile çok rahat bir şekilde doçentliği alacağımı biliyorum. Ama henüz başvuru yapmadığım için sizlere danısmak istedim. O yayınları özgeçmise koysam ama puanlamasam yinede etik sorunla karşılaşırmıyım?
21 Şubat 2021 21:56

Yanıtladığınız için teşekkür ederim hocam. Keşke etik kurulda da saçma gerekçe ile etiğe verilenleri elemiş olsalar. Her açıdan zarar aslına bakarsanız. Hayırlısı diyelim. Kolaylıklar herkese.

energydata, 3 yıl önce

21 Şubat 2021 21:59

Geçmiş olsun hocam. Güzel haberler alırız inşallah. Bekemeye alıştık artık.

DocentDoktorAday, 3 yıl önce

Mart 2020 donemiyim.

Basvuru Haziran sonu tamamladim.

Kasim 20 de bilirkislere gitti

3 aydir bilirkisilerden cevap bekliyorum.

Subat sonu veya mart ilk haftasi icin umudum yuksek

Toplamda 8 ay oldu hazirna 2020 den bu yana sayarsak.

nnyb
Aday Memur
21 Şubat 2021 22:06

Hocam benim alanım mühendislik. yaklaşık 2 ay önce bölümden bir hoca, bir adayı tezinden çıkan makalesinde danışmanı yazar olarak yer almadığı için etik ihlal olarak bildirdi. Aday makaleyi beyannameye eklememişti, sadece özgeçmişte vardı.

muhmuh34, 3 yıl önce

Teşekkürler hocam eklememeye karar verdim sizin alanınız nedir acaba?

21 Şubat 2021 23:28

Hocam, doçentlik yönetmeliğe göre adayın başvuru dosyasında (beyanname) yer alan yayınlara bakılması gerekiyor.

nnyb, 3 yıl önce

Hocam benim alanım mühendislik. yaklaşık 2 ay önce bölümden bir hoca, bir adayı tezinden çıkan makalesinde danışmanı yazar olarak yer almadığı için etik ihlal olarak bildirdi. Aday makaleyi beyannameye eklememişti, sadece özgeçmişte vardı.

24 Şubat 2021 18:50

Etik kurul toplantısı yarın mı bilgisi olan var mı? Sizce toplantıda bilirkişiye gitmeden dosya karara bağlanırsa ne zaman bildirim yaparlar?

nickbulmakzorazizim
Genel Müdür
24 Şubat 2021 20:55

Hocam haklısınınız. tamamen hukuk dışı bir uygulama. normalde ÜAK'ın bu etik süreci bile başlatmaması lazım. gerçekten çok saçma bir girdaptayız. ayrıca madem tek yazarlı yayın etik suç, o zaman dergi neden yayınlıyor? en nitelikli dergiler bile tek yazarlı tezden yayınları yayınlıyorlar. o zaman o dergiler kapatılsın etik suç işlediklerinden.

Fırtına11, 3 yıl önce

Hocam, doçentlik yönetmeliğe göre adayın başvuru dosyasında (beyanname) yer alan yayınlara bakılması gerekiyor.

24 Şubat 2021 22:01

Hocam tezden çıkan makalelerde tek yazar olarak yayın yapmak etik olarak suç sayılıyor. Etikde de bu yönetmelik haksız yazarlık olarak geçiyor, ama tez danışmanından alınan basit bir feragat formu bu işi çok rahat çözer diye düşünüyorum.
nickbulmakzorazizim, 3 yıl önce

Hocam haklısınınız. tamamen hukuk dışı bir uygulama. normalde ÜAK'ın bu etik süreci bile başlatmaması lazım. gerçekten çok saçma bir girdaptayız. ayrıca madem tek yazarlı yayın etik suç, o zaman dergi neden yayınlıyor? en nitelikli dergiler bile tek yazarlı tezden yayınları yayınlıyorlar. o zaman o dergiler kapatılsın etik suç işlediklerinden.

blueDr
Aday Memur
25 Şubat 2021 11:22

Bugün toplantı var mı acaba? bilgisi olan var mı?

Hasan0268
Aday Memur
25 Şubat 2021 14:33

Hocam etik birimine mesaj yazdım. Henüz planlanan bir toplantı yok dedi. Ancak forumda 25 Şubat'ta yapılacağı söyleniyordu.

blueDr, 3 yıl önce
Bugün toplantı var mı acaba? bilgisi olan var mı?

blueDr
Aday Memur
25 Şubat 2021 14:54

Geçen hafta üak a gittim toplantı tarihi hakkında kesinlikle bilgi veremiyoruz dediler. Dolayısıyla olmuş olsa bile söylemiyor olabilirler hocam. Hayırlısı artık
Hasan0268, 3 yıl önce

Hocam etik birimine mesaj yazdım. Henüz planlanan bir toplantı yok dedi. Ancak forumda 25 Şubat'ta yapılacağı söyleniyordu.

Toplam 8081 mesaj
«9899100101102103104105106107108109»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi