Editörler : Pangaea
22 Eylül 2011 16:29

etüt merkezlerinde çalışanlar?

arkadaşlar etüt merkezinde çalışmış olanlar varmı aranızda bilgi verebilir mi? ben bi yerle görüştüm, başta genç öğretmen adaylarından tanıtım gurubu oluşturacaklarını, ve bizlerin 10ar öğrenci toplayarak eğitime getirmemizi istediler. daha sonrada saat başına derse girip ücret alırsın dendi.pek kafama yatmadı. düşünceleriniz nelerdir?

gulgok
Şef
22 Eylül 2011 17:24

etüt merkezinin öğrenciye ihtiyacı var nereden bulacak? o on tane öğrenciyi bulabiliyorsanız özel ders verin zaten hocam, yoksa kârınıza ortak etmenizin ne anlamı var. bana da bir kere öğrenci bulun dediler, etüt merkezinin binasını kullanmadan kendi evimde verebilirdim dersi, çıktım bir daha arkama dönüp bakmadım. siz öğrenci bulacaksınız belki öğrenci sizin branşınızdan ders almayacak uğraşılmaz bence

banu_banu
Memur
22 Eylül 2011 18:47

bence de hocam yıne sız bılırsınız ama 10 öğrencı toplayın evde ders verın.dıger hocamızın da dediği gibi ortak etmenın anlamı yok

ada_0035
Memur
23 Eylül 2011 01:11

benimde aklıma yatmadı. kadın bide mebde görevliymiş ya iyice çakal olmuş ortalık, ya da biz çok safız. bu toplayacağım öğrencileride yeni bi zeka kişiasel gelişim programı varmış onun için toplayacağım öğrencileri ve bu programı uygulayacağım etüt merkezinde. yani kendi branşımlada ilgisi yok. daha sonra ders saati ücretli çalışırsın dedi yalan tabi. bu çalışma için kullanılacağım..

kadroluişsiz
Daire Başkanı
23 Eylül 2011 01:13

bedava calıstırmak ıcın adam arıyor ya bu pıyasa mebde dahıl

ada_0035
Memur
23 Eylül 2011 01:21

çok çalışmak istiyodum bu sene etüt merkezi olsun dedim ama kafama göre bi yer hiç çıkmadı. gerçekten çıkarsız emeğinin karşılığını verecek bi kurum sahibiyle karşılaşmadım. hepsi ne koparsam kardır diye bakıyo yeni mezunlara. yani istediğim sadece derslere girebilmek az parayada olsa. aslında normal olan bu mesleğimizi yapmak. fakat gittiğim 2 görüşmede bana sanki kız meslek mezunuymuşum gibi çocukların başında duracak biri gibi muamele yapıldı. diplomamın değersizleştiğini farkediyorum gözümde..

kadroluişsiz
Daire Başkanı
23 Eylül 2011 01:26

hocam umudunu kırmak ıstememde daha nelrele karsılasacaksın yanı bız bunun ıcınmı sectık bu melsegı dmeeden edmıyor ınsan hanı kutsalllıgı nerde yıllardır goremedım gercı baska ıse basaldım bır orda sygı gordum dersem yerı oda evrak dolduruyoruz ıse baslama asmasında beklıyordum baktım mebde doldurdugumuz evrak ebnzerı evraklar beklememek ıcın verın ben bılıyorum nasıl olduruldugunu dedım gorevlı onceden calısmıssınız galıba dedı evet dedım ogrt ama atamamız yapılmıyor dedım hemen hocam buyrun sız onden doldurun verın dedı benı bekletmedı bır orda cok degerlı hıseettım kendımı ucretlıye bıle gıderken a ynı ıslemlerden gecıyordum ama yuzumuze bakan olmadı hıc bu gune dek

ada_0035
Memur
23 Eylül 2011 01:31

ne istekle ne umutla kazanıp okumuştum bölümümü. ama okul bitince kocaman bi boşluk.. bırakın devleti özelde bile iş yok nerdeyse. hele büyükşehirlerde çok zor. yer gök öğretmen buralarda. küçük yerlerde arkadaşlarım iyi ücretlere çalışıyolar. ama yaşadığım yerde zor. bişeyler yapayım çalışayım diyorum yok kendi mesleğim önümü tıkıyo sanki..

kadroluişsiz
Daire Başkanı
23 Eylül 2011 01:33

orası kesın ogretmen olana baska ıs vermıyorlar pek aylardır canım cıktı ucretlı olmasında baska ıs olsun dıye cok zor hayat suan kı genclık ıcın

fenays
Şef
23 Eylül 2011 10:49

bende gittim bi etüt merkeziyle görüştüm haftanın 5 günü 8.30-17.00 arası çalış diyolar verdiğim fiyatta 450 tl ... 4 sene bunun için mi okuduk bizzzz :(:( inş. atama olur ya 44 bin

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi