Editörler : "eskiyara"Pangaea
21 Haziran 2022 08:38

Temmuz zammı için bir ipucu
Arkadaşlar Cumhurbaşkanının maaşına %40,4 zam yapılacağı söyleniyor. Buradan bakınca bize de aynısı gelir mi? Bu, bir ipucu olabilir mi?

alibrtc
Şube Müdürü
21 Haziran 2022 08:42

Gelse neye yarar hocam Temmuz 1'de direk her şeye yine zam bindirecekler. Yani aynı ay içerisinde aldığın zam da eriyecek. He, her şeye zam gelmez bozulan ekonomi bu seyirde devam ederse bir nebze faydası olur.

Yigido45
Aday Memur
21 Haziran 2022 09:12

Dostum asgari ücrete zam gelmezse fazla oynamaz fiyatlar.
alibrtc, 2 yıl önce

Gelse neye yarar hocam Temmuz 1'de direk her şeye yine zam bindirecekler. Yani aynı ay içerisinde aldığın zam da eriyecek. He, her şeye zam gelmez bozulan ekonomi bu seyirde devam ederse bir nebze faydası olur.

Bibakim
Memur
21 Haziran 2022 09:46

Askari ucrete zam gelmezse zaten mevcut durumla nüfusun büyük bi kısmı elenecegi için biz kalanlar olarak refah içinde yasayabiliriz

Yigido45, 2 yıl önce

memurolm
Genel Müdür
21 Haziran 2022 10:30

ben tok olayım herkes aç olsun banane.

Bibakim, 2 yıl önce

Askari ucrete zam gelmezse zaten mevcut durumla nüfusun büyük bi kısmı elenecegi için biz kalanlar olarak refah içinde yasayabiliriz

Kagiş
Müsteşar
21 Haziran 2022 10:49

Siz bu tarizi bize yapmayın, gereken yerlere söyleyin!! Bu toplumda egoizm, bencillik tavan yaptıysa sorumlusu biz öğretmenler olamayız herhalde değil mi!? Ha belki hayat şartları sorumlu olabilir! Hadi bakayım, size bol ışıltılı günler!!?)))

memurolm, 2 yıl önce

ben tok olayım herkes aç olsun banane.

memurolm
Genel Müdür
21 Haziran 2022 11:48

sanki önünüze çocukları ufak yaşta veriyorlar siz de 12-13 yıl eğitip yetiştiriyorsunuz. tabi ki devlet su işlerinde veri hazırlama kontrol işletmeni sorumlu. Asla siz olamazsınız.

Kagiş, 2 yıl önce

Siz bu tarizi bize yapmayın, gereken yerlere söyleyin!! Bu toplumda egoizm, bencillik tavan yaptıysa sorumlusu biz öğretmenler olamayız herhalde değil mi!? Ha belki hayat şartları sorumlu olabilir! Hadi bakayım, size bol ışıltılı günler!!?)))

muskarian
Şef
21 Haziran 2022 11:53

Dogru soyluyor new car bunda? Asgari ucret taban fiyat demektir.Dolayisiyla asgari ucrete gelecek en ufak zam enflasyonu ayni Oranda etkileyecektir.Bu en basit ekonomik kuraldir.Asgari ucret bir gecim parasi gibi birsey degildir Zaten, cep harcligi gibi birseydir.Asil kritik hata asgari ucret in bu Kadar artirilmasi oldu zaten.asgari ucret yeter hale gelince Millet buna guvenip evlendi Kari Koca asgari ucretle Coluk Çocuk Sahibi oldu, Millet tarlasini bahcesini bugdayini hayvanciligini birakip asgari ucrete Kostu. Simdi cik cikabilirsen? Asgari ucrete yapilan zam piyasaya da can suyu veremiyor belki firincilar Ve manavin sogan bolumu ufak da olsa rahatlar ama asgari ucrete yapilan zam demek ekonomiyi majvediyor aninda taban fiyatlamalar degisiyor ve enflasyonist ortam olusuyor bu da belli bir Zaman sonra dolarizasyona neden oluyor.
Yigido45, 2 yıl önce

Kagiş
Müsteşar
21 Haziran 2022 12:41

Bak arkadaşş, memleketin içinde bulunduğu ekonomik durum ve bunun vehametinden öğretmenleri sorumlu tutuyorsan, görüyorsan sana yüksek sesle gülerler!! Demagojinin kralını sen yapıyorsun demektir bu!)))

memurolm, 2 yıl önce

sanki önünüze çocukları ufak yaşta veriyorlar siz de 12-13 yıl eğitip yetiştiriyorsunuz. tabi ki devlet su işlerinde veri hazırlama kontrol işletmeni sorumlu. Asla siz olamazsınız.

memurolm
Genel Müdür
21 Haziran 2022 13:05

hocam siz kendiniz toplumda olan bencillikten ve egoizmden bahsetmişsiniz.

ben 20 yıl öncede şuanda 20 yıl sonrası içinde

"ben doyayım başkası aç olsun banane" ve "sen çalış ben yiyeyim" diyen insanların sadece iktisadi açıdan değil insan ve medeni olma açısından da zifiri kara delik olduğunu düşünüyorum.

acaba bu deliğe ne ışığı tutmak lazım gelir kimin ışık tutması lazım gelir işte bu noktaya yoğunlaşmak gerekir kati kanaatindeyim.

Kagiş, 2 yıl önce

Bak arkadaşş, memleketin içinde bulunduğu ekonomik durum ve bunun vehametinden öğretmenleri sorumlu tutuyorsan, görüyorsan sana yüksek sesle gülerler!! Demagojinin kralını sen yapıyorsun demektir bu!)))

bullaşıkkk
Yasaklı
21 Haziran 2022 13:24

Reyize %40'sa reayasına en fazla %20 verilir. Sen kimsin de kendini koskoca reyizle kıyaslıyorsun.

drogba-70
Müsteşar Yardımcısı
21 Haziran 2022 13:47

Reisimiz 9 bin dolar bile almayacak buna mi sasiyorsunuz?

Amerikan baskani Biden diger yardimlar haric 400 bin $ dolar aliyor.

Mesele şu ki paramiz pul olmuş size cok geliyor.

Yazdigim cumleleri ters anlamayın

Ipucu arıyorsan elektrik zamminin temmuz sepetine dahil edimeycegini hesap edin. Siz zamli tarifeyi ödeyeceksiniz ocakta traslanmis hali size yansir.

Verilecek zammin da onemi yok zaten kat kat fazlasi size yansiyacak zaten.

Neyse bunun da önemi yok oyna pozisyon nizamı devam :)))

hugo.almeida
Kapalı
21 Haziran 2022 15:52

Eşi de 200 bin alsa. Washington gibi yerde iyi para.

drogba-70, 2 yıl önce

Ipucu arıyorsan elektrik zamminin temmuz sepetine dahil edimeycegini hesap edin. Siz zamli tarifeyi ödeyeceksiniz ocakta traslanmis hali size yansir.

ulanmusk
Aday Memur
21 Haziran 2022 21:25

Zam oranı netlik kazanıyor! 2022 Memur zammı ne kadar olacak? SSK ve Bağ-Kur en düşük ve en yüksek memur maaşı kaç TL olacak? Temmuz zam oranları ne kadar olacak?

https://buneci.com/zam-orani-netlik-kazaniyor-2022-memur-zammi-ne-kadar-olacak-ssk-ve-bag-kur-en-dusuk-ve-en-yuksek-memur-maasi-kac-tl-olacak-temmuz-zam-oranlari-ne-kadar-olacak/

SINIF54
Şef
21 Haziran 2022 21:52

Yanlız vikipedia da okudugunu bile yanlış anlamıssın.biden ın maaşı aylık degil yıllık 400.000 dolar (mış)
drogba-70, 2 yıl önce

zalimjojuq
Aday Memur
21 Haziran 2022 23:06

şaka mı bu adam?

Yigido45
Aday Memur
21 Haziran 2022 23:39

Dostum ben kötü niyetli olarak yazmadım ama maalesef ekonomi sistemi böyle işliyor. İnşallah herkes refah içinde yaşar yoksa kendimden çok asgari ücret ile emekli maaşı ile geçinenlere üzülüyorum.
Bibakim, 2 yıl önce

gfb_makine
Kapalı
22 Haziran 2022 01:02

Boş yapma yeterrrrrrrr
hugo.almeida, 2 yıl önce

hugo.almeida
Kapalı
22 Haziran 2022 10:51

Yüzde on yüz bin milyon zam gelecek.

gfb_makine, 2 yıl önce
Boş yapma yeterrrrrrrr

Bibakim
Memur
22 Haziran 2022 16:29

Aksari ucrete az zam gelsin demek de kötü, ben zaten gelmezse insanlar temel ihtiyaclarini bile karsilayamazlar demek istedim. Kirasini faturalarini odeyemez artik 5000 tl ile. Ev kurmak evlenmek, hayatink idame ettirmek bile cok zor. Iki kisi bir araya gelip hayatta kalma mucadelesi verecek. Ömür bu sekilde sürdürulmemeli

Yigido45, 2 yıl önce
Dostum ben kötü niyetli olarak yazmadım ama maalesef ekonomi sistemi böyle işliyor. İnşallah herkes refah içinde yaşar yoksa kendimden çok asgari ücret ile emekli maaşı ile geçinenlere üzülüyorum.

ahmetalisivas
Aday Memur
23 Haziran 2022 09:56

Yaştan dolayı otobüse, metroya da para vermiyorlar. Ev kirası da yok.
hugo.almeida, 2 yıl önce

Toplam 21 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi