Editörler : F16 Gökçen
18 Şubat 2010 16:35

yeni başlayanlar için hangi araba daha uygun acaba?

Arkadaşlar araba kullanmaya yeni hneves ettim ehliyet kursuna gidiyorum araba almayı düşünüyorum hangisini tavsiye edersiniz acaba?görüşlerinizi bekliyorum.

18 Şubat 2010 16:40

ikinci el temiz ucuz bişey al brodway felan:)

şimdi acemilikle bayağı hırpalarsınız yazık olmasın modelli arabalara

.mylove
Müsteşar Yardımcısı
18 Şubat 2010 16:50

otomatikle başlarsanız rahat ed ersiniz honda vs :)) cıvıc gibi

rasputin*
Kapalı
18 Şubat 2010 16:51

bende editör konuyu taşıyacak sandım

bunun ayrı forumu var

motorlu taşıtlar

oraya açsaydınız ya

*ışılay.
Genel Müdür
18 Şubat 2010 16:54

otomatikle başlarsanız daha sonra manuelde zorlanırsınız bence:)

inciçiçeği_
Kapalı
18 Şubat 2010 16:55

otomatik vites bence ve toyota yaris

sibelvizyon
Aday Memur
19 Şubat 2010 18:14

ayrı bir forum alanı olduğunu bilmiyordum.otomatik vites düz vitesli araba kullanmayı daha zor hale getirmez mi?bir de vites otomatik olunca öğrenmek ne kadar kolay olabiliyor?iş bitiyor mu yani.

osman.01
Genel Müdür
19 Şubat 2010 20:31

yeni başlayacaklar için benim tavsiyem parçası ve kendi ucuz olan bir arabadır,illa ufak tefek kazalar (çarpma sürtme)yapacaksınız (Allah büyüğünden korusun)maddi açıdan canınızı yakabilir, ufak tefek kaza yapmadan öğrenemezsiniz,öğrenirsiniz belki ama ömür boyu korkarak araba kullanırsınız,

bu arabalarda herkesin bildiği şahin, doğan,broadway gibi arabalardır,ama benim tavsiyem bunlar değil tabi,bir çok kişi bilmez belki bu arabanın nasıl olduğunu ismini söylesem ıyyy dersiniz belki, yada öyle bir araba varmı dersiniz ama bahsetiğim araba yeni başlayan acemi için biçilmiş kaftan,ön ve arka tompon vurmalara ve çarpmalara karşı çok dayanıklı içinde çelik barier var, şahin, doğan ve broadvay dan daha dayanıklı, hepsinden daha az yakar kontrol edilmesi,viraj hakimiyeti, yol tutuşu ve performansı hepsinden daha iyi, yedek parça fiyatları ise kafa kafaya,belki daha ucuz olabilir,diğerlerinden kötü tarafı iç aksamının kalitesiz oluşu ve fazla ses yapması,ayrıca göz aşinalığı olmadığı için tipi biraz hoşunuza gitmeyebilir,ama bence tipi diğierlerinden daha iyi en azından spor görünümlü

Araba kullanmayı bu arabada çok güzel öğrenirsiniz ve öğrendikten sonrada satmak istemezsiniz,satsanız bile yine gider aynı arabayı alırsınız,bağımlılık yapar çünkü,bahsetiğim araba LADA SAMARA

amor_omnibus_idem
Genel Müdür
19 Şubat 2010 21:58

....

Nuru-Ayan
Aday Memur
19 Şubat 2010 22:31

aynı amaçla açılmış bir başlık daha var,ordan da tavsiyeleri takip edebilirsiniz

ben opel corsayı tavsiye edrim ben de kullanıyorum çok memnunum

opeller dayanıklı,kaliteli parçası biraz pahalıymış ama değer bence

alırsanız dizel 1.4 filan alın pişman olmazsınız

ben manuel aldım hiç de zorlanmadım

otomatik güzel ama manuel kullanmak bi artıdır her zaman...

sibelvizyon
Aday Memur
20 Şubat 2010 08:40

evet Osman.01 arkadaş bende sizin gibi düşünüyorum yalnız otomatik vites daha mı iyi olur diye bir merakımda var doğrusu.Sonuçta vites ilk etapta epey zorluyormuş.Nuru_Ayan arkadaş öneriniz için teşekkürler.

sibelvizyon
Aday Memur
21 Şubat 2010 10:26

güncel

elbim
Kapalı
21 Şubat 2010 10:28

enjeksiyonlu ve otomatik kesinlikle hocam :) yeni biri için rahat oluyor

21 Şubat 2010 13:47

1200 motor gösterişsiz ve güçsüz ama az yakan vergisi düşük sade bir araba alabilirsin.1 km öteden memur olduğun anlaşılır.)))

ogadai
Yasaklı
21 Şubat 2010 13:55

otomatil renault clio. hem de kücük kullanması kolay olur. ucuz da

zanardi.
Yasaklı
21 Şubat 2010 14:06

clio,getz..yaris,polo,

ccgkeops
Kapalı
21 Şubat 2010 15:38

Buna benzer bir başlık daha açılmıştı daha önce.. Yeni başlayanlar için Broadway 1600cc motor alt sınıf arabalar genellikle önerilir.. Bu arabayı süren diğerlerini hayli hayli sürer deniyor.. bende öyle yapmıştım vakti zamanında :))

Merak ettim Ehliyeti kaç paraya alıyorsunuz. ve taksitlendirme yapıldı mı ?

Nuru-Ayan
Aday Memur
21 Şubat 2010 15:44

yarisi bilmem ama getz asla tavsiye etmem

bi arkadaşım kaza yaptı getzle

araba kağıt gibi,kullanılamaz hale geldi

arkadaşım kurtuldu çok şükür ama resmen Allah'ın bir lütfu o arabadan sağ çıkması

bence güvenli olması ilk şartınız olsun

sırf bu yüzden opel veya volkswagen öneririm,ford da olabilir

ben almadan epey araştırdım en son opelde karar kıldım memnunum da çok şükür...

22bine yeni kasa corsa ya da polo alabilirsiniz

acele etmeyin iyice araştırın derim...

sibelvizyon
Aday Memur
22 Şubat 2010 15:07

evet polo yada corsa olabilir ama vites konusunda kararsızım otomatik mi yoksa düz vites mi bilmiyorum.Merak eden arkadaşlar için ehliyet kursu 300tlye mal oldu ve 3 taksit yaptılar mersinde.Ama henüz direksiyon sınavı olmadığımız için dolayısıyla toplam maliyeti konusunda bir şey diyemeyeceğim en azından şimdilik.birde clionun darbelere karşı pek dayanıklı olmadığını duymuştum o yüzden hiç düşünmedim.

mhndsS
Aday Memur
22 Şubat 2010 15:32

yeni başlayanlar için düz vites en iyi seçim olacaktır.

inciçiçeği_
Kapalı
22 Şubat 2010 15:35

toyota yaris alacam yakın zamanda:=)

Toplam 27 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi