Editörler : Pangaea
08 Eylül 2009 01:20

Bilgisayar Öğretmenliği Geleceği

Mrb, ben bu yıl gazi endüstriyel sanatlar eğitim fakültesi bilgisayar öğretmenliğini kazandım.Bilgisayar öğretmenliğinin geleceğini nasıl görüyorsunuz ben bi dört yıl sonra bilgisayar öğretmenliğinin de fen bilgisi öğretmenliği gibi alımın azalmasından korkuyorum.Çünkü iki yıllık okuyanlar ilkokullarda öğretmenlik yapıyor onlar orda olduğu için kadroyu dolu gösteriyorlar.Biraz korkuyorum 4 yıl sonra açıkta kalmaktan.Bu konuda deneyimli insanlar olarak yardımlarınızı bekliyorum

bencemavi
Kapalı
08 Eylül 2009 01:40

eğitimde biz bilgisayar öğretmenlerine farklı açılımlar getirlmesini umarak geleceğe umutla bakmalıyız.sonuçta çağ bilgisayarla yönetiliyorsa,eğitimin içinde de blgisayara fazlasyla ihtiyac duyulcağı kesin.buyuzden 4yl sonrası için endişelenmek yerine derslerine konsantre ol ve açıkcası bu formlara fazla takılma:)

çunki burda bi çok kişi kendini düşündüğü için karşındakini kolaylıkla kırmakta..sende kendin için bişeyler yapmak istiyosan, c++ çalışmaya başlayarak işe koyul veya pascal..

hadi kolay gelsin.

22 Eylül 2009 03:24

öncelikle hayırlı olsun.üniv ilk girdiğim yıl 2001 di. bize o zaman kulaktan dolma laflar gelirdi üst sınıflardan bunlardan bi taneside, biizim bölümün 2010 yılından sonra atamada zorluk yaşıycağı valla bakıomda dedikleri çıkıo. 2 sene öncesine kadar çok kolaydı atanmak. okuduğun bölüm ve fakülte iyi.endüstriyel kontrol robotik veya .NET oracle MSSQL üzerine kendini gelişitirisen ve ankara gibi bi yerde teknolkentlerde çalışma fırsatın varsa mebi düşünmezsin bile.tabi hersene yenilenen şeylerle de insanın kendini upgrade etmesi gerekio:) teknoloji bu şişede durduğu gibi durmuo bu melet.Diğer yandan ben kpss ye çalışırım ve bi meslek lisesine atanmak istiyorum diosan 1 sene önceden başla.

ayhi
Kapalı
22 Eylül 2009 10:32

şu anki ilköğretim genel müdürü bilgisayar dersine pek sıcak bakmıyor

2007'de genel müdür yardımcısı iken, eski okuluma yaptığı ziyarette: "bilgisayar kullanmasını öğrenmek için dersine gerek yok" mealinde sözler söylemşti

tabii bu sözlere dayanarak bilgisayar öğretmenleri alınmayacak diyemeyiz. ama şu an ilköğretimde bilgisayar derslerinin yapılmasından ziyade; bilgisayar öğretmenlerini ve diğer branşlardan da öğretmenleri, bilişim teknolojileri formatöru olarak görevlendirme eğilimindeler

meb tarafından sonradan yalanlandı ama şöyle bir haber de çıkmıştı:

http://www.haber5.com/news_details?id=21950

BAŞBAKAN?IN TEYZE OĞLU KALACAK MI?

Yeni yapılanma sürecinde Başbakan Erdoğan?ın teyze oğlu olarak bilinen İlköğretim Genel Müdürü İbrahim Er?e ise dokunulması beklenmiyor. Hatta kulislerde Er?in Bakanlık?taki önemli görevlerden biri olan Personel Genel Müdürlüğüne getirileceği konuşuluyor.

elf_5
Şef
23 Eylül 2009 11:13

şuan itibariyle pek de önü açık gibi değil şimdiye kadar atamlarda senede 1500 ve üstü atama oluyordu bu sene 1000 zor bulur gibi geliyor bu seneden sonra işimiz zor gibi...

tekbirta
Şef
27 Eylül 2009 00:44

herkese çok teşekkür ederim.Bilgi sahibi olanların da fikirlerini paylaşmasını bekliyorum

tekbirta
Şef
27 Eylül 2009 12:18

güncel

bilisimcii
Memur
27 Eylül 2009 15:51

ben de bu yıl esef ten mezun oldum.sen bence şuan 4 yıl snrasını düşünme çünkü zaman neler getirir bilinmez...üst sınıftan bi arkadaş edin ve ders notlarını ondan al geçmiş yılın sınav soruları falan dersleri çok rahat geçersin ama derslerden çok yazılım konusunda kendini geliştirmeye bak bence..eğer yazılım konusunda kendini gelştirirsen okulla birlikte ankarada çok rahat çalışma imkanı bulabilirsin..benim bilgisayarla aram pek ii değildi o yüzden okul bitsin öğretmen olayım modunda hep okula gidip geldim şimdi atama bekliyorum o bile olmadı.şuan keşke okulda kendimi geliştirip çalışmaya başlasaydım diyorum...malesef artık okullarda ek ders niyetine bilgisayar dersine başka branş hocaları giriyo o yüzden atamalarımız azaldı...

tekbirta
Şef
29 Eylül 2009 18:41

bilisimcii arkadaşım tşk ederim.Diğer bilgisayar öğretmenliği okuyanlar da fikirlerini söylerlerse sevinirim...

tekbirta
Şef
30 Eylül 2009 23:39

guncel

tekbirta
Şef
02 Ekim 2009 23:16

güncel

ayse2611
Aday Memur
04 Ekim 2009 10:28

hayırlı olsun. ben de böte mezunuyum. bu yıl mezun oldum. bu bölümü kazandığımda herkesin ilk tepkisi "oh ne güzel bilgisayarın önü açık kolayca iş bulursun" oluyordu. ben girdiğim yıl mezun olanların hepsi atanıyordu. ama şu anda görüyoruz ki artık bilgisayar öğretmenlerinin atanması da çok zorlaştı. 4 yıl içinde çok şey dğişiyor bu ülkede. onun için sen kendini geliştimeye bak. milli eğitim olmasa da özelde çalışırsın. başarılar diliyorum sana:))

tekbirta
Şef
04 Ekim 2009 23:31

ayse2611 öncelikle tşk ederim bilgi verdiğin için.Ben özeli pek düşünmüorum.Bende aynı tepkileri almıştım.Ama şuan önünün fazlasıyla kapalı olduğunu görüyorum :(((

tekbirta
Şef
19 Ekim 2009 20:46

???

vozcan41
Aday Memur
20 Ekim 2009 23:25

ya şunu söylim sadece Kocaeli tef mezunuyum. Okula Girdiğimdi alınan öğretmen sayısı ile şuanda alınan arasında dağlar kadar fark var. Sonuçta böle. Yaşlanan öğretmenler emekli olmuyo günümüz Türkiye şartlarında. dolayısıyla öğretmen açığı gün gittikçe azalıyor. Ama herkes demiş 4 sene içinde ne olu ne olmaz bilemem ama böyle giderse atamalar iyice azalır.

Benden sana iyi bir tavsiye okulu bitirince öğretmenliğim garanti diye düşünme, Bence mesleğini iyi seç kendini iyi geliştir ve özelde tutunmaya bak.

tekbirta
Şef
20 Ekim 2009 23:47

vozcan41 cvp verdiğin için tşk ederim.Meslek lisesi olduğum için bilgisayarı seçmeye mecburdum.Sizce kendimi geliştirmek için neler yapabilirim?

böte_07
Aday Memur
10 Kasım 2010 18:05

GÜNCELLLLL

berfin*meb
Kapalı
10 Kasım 2010 18:22

Bilgisayar Labarotuvarı olduğu halde bilgisayar öğretmeni olmayan okullarımız da var ne yazık ki.

f@hr!
Şef
10 Kasım 2010 19:13

arkdaaşım mesleğin geleceğini sormuş ve biraz kendi tecrübelerimi aktarmak isterim.

üniversite zamanı özel sektörü çok istedim ve o yönde geliştirdim.

microsoft ve cisco 2 kurluk sertifikasını alıp aselsanda staj yapma imkanım oldu,

mezun olunca öğretmenliği değil özel sektörü seçtim ve bilkentte yazılım geliştirme uzmanı olarak çalışmaya başladım.

özel sektörde -> şirket büyükse paşalar gibisin.

şirket küçük ise kölesin.. ve bende çalıştığım şirkette kendimi geliştirmiş olamam rağmen köle olarak çalıştırıldım :) maaşım iyiydi ama ne bir izin ne bir sosyal hayat görmedim.

2 yıl sonra istifamı verip bu yıl öğretmenlik için hazırlanmaya başladım ve sırf sınava çalıştım.

şimdi iyi bi puan bekliyorum ama nasipten öte değil..

yani herşey senin çizdiğin yola bağlı arkadaşım.. kpss ise zulüm..bunu herkes biliyor.

malesef bilişim çağındayız ama bunun farkında olanlar sadece bizleriz..hükümet ve devlet büyük sorunlarının derdinde:)

böte_07
Aday Memur
10 Kasım 2010 19:45

kesinlikle haklısın hocam...

evren_nk
Şef
16 Kasım 2010 18:07

bence bölümünü değiştir benim aklıma 3. sınıfta anca dank etti sene 2008 ama yapmadım şimdi pişmanım atanma zor atansan ders saatini doldurma zor hadi diyelim atandın çalışıyosun ben şu an çalışıyorum ama öğretmen olduğunu sana ne öğrenciler ne müdür hissettiriyo öğrenciler sürekli bilgisayar karneye not olarak geçmiyo dimi hocam oyun oynasak müdüre kalsan bilişim sınıfına internet vermez pro.yok dio ki size en son lazım alla alla bilişim öğretmenini sadece okulun bilgisayar işlerini yapmak için var sanıyor

Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi