Editörler : "eskiyara"Pangaea
23 Mayıs 2019 00:58

Müdür yardımcılığı istifa

Değerli arkadaşlar. Müdür yardımcılığından istifa etmek istiyorum. Aynı zamanda kendi okulumda kalmak istiyorum. Ama okulumda boş norm yok. Beni resen başka okula gönderebilirler mi? Yoksa diretsem kendi okulumda kalabilir miyim? Cevap ve yorumlarınızı bekliyorum.

joseph10
Aday Memur
23 Mayıs 2019 01:44

Okulunuzda boş yer olmayınca kalmanız mümkün değil hocam

dehneliler
Genel Müdür
23 Mayıs 2019 08:17

Hocam yerinizde olsam ildeki insan kaynakları şube müdürü ile konuşurum.

23 Mayıs 2019 08:43

Bunu bilmiyorsan istifa etmen isabet olmuş hocam. Bunu bilmeyen idareci zaten istifa etsin!

Norm yoksa pardonda sen öğretmenliğe geçtiğinde okulş da ne yapacaksın? paspas mı yapacaksın?

staridvan
Memur
23 Mayıs 2019 17:12

Norm fazlası öğretmen tayin istemeyip okulda kalabiliyor da ben niye kalamayacağım

Adrenaline_68
Genel Müdür
23 Mayıs 2019 22:19

merkezde norm fazlası olup istifa ediyorlar bu kadar olur artık.

hugo.almeida
Kapalı
24 Mayıs 2019 09:14

Norm fazlası olduğu için :)

staridvan, 5 yıl önce

Norm fazlası öğretmen tayin istemeyip okulda kalabiliyor da ben niye kalamayacağım

ömer42
Daire Başkanı
24 Mayıs 2019 10:20

İdareciler okula gelirken norm var mı bakılmıyor hocam. Yani branşınız Türkçe ise okulda Türkçe öğretmeni varsa ve ikinci Türkçe öğretmeni normu olmasa bile siz okula idareci olarak gelebiliyorsunuz. İstifa ettiğinizde okulda kalmak isterseniz diğer öğretmen norm fazlası olabilir. Bu da o öğretmenin mağdur olmasına neden olur. Dolayısıyla istifa ederseniz başka okula tayin istemelisiniz.

staridvan, 5 yıl önce

tutkum 1237
Şube Müdürü
24 Mayıs 2019 10:32

maalesef verdiğiniz bilgi hatalı. eğer okulda norm doluysa idarecinin hizmet puanı ne olursa olsun gidecek olan istifa eden idarecidir.

ömer42, 5 yıl önce

İdareciler okula gelirken norm var mı bakılmıyor hocam. Yani branşınız Türkçe ise okulda Türkçe öğretmeni varsa ve ikinci Türkçe öğretmeni normu olmasa bile siz okula idareci olarak gelebiliyorsunuz. İstifa ettiğinizde okulda kalmak isterseniz diğer öğretmen norm fazlası olabilir. Bu da o öğretmenin mağdur olmasına neden olur. Dolayısıyla istifa ederseniz başka okula tayin istemelisiniz.

ömer42
Daire Başkanı
24 Mayıs 2019 10:56

Ben de tayin istemelisiniz yazdım hocam. "Norm fazlası öğretmen tayin istemeyip okulda kalabiliyor da ben niye kalamayacağım" demiş hocam. Onun gerekçesi idi.

tutkum 1237, 5 yıl önce

maalesef verdiğiniz bilgi hatalı. eğer okulda norm doluysa idarecinin hizmet puanı ne olursa olsun gidecek olan istifa eden idarecidir.

ömer42
Daire Başkanı
24 Mayıs 2019 10:58

İstifa eden veya görev süresi biten idareci okulunda norm açığı varsa ve okulunda kalmak isterse kalır, norm kadro yoksa her türlü tayin ister.

staridvan
Memur
24 Mayıs 2019 12:16

Güzel üslupla cevap ve yorum yazan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum.

birögretmen33
Aday Memur
24 Mayıs 2019 13:55

Yöneticilik görevinden ayrılma

MADDE 34 ? (1) Yöneticilik görevlerinden istekleri üzerine ayrılanlar, bulundukları eğitim kurumunda alanlarında açık norm kadro olması ve istemeleri hâlinde bu eğitim kurumuna; aksi durumda ise öncelikli olarak kadrolarının bulunduğu ilçe içerisinde durumlarına uygun bir eğitim kurumuna, ilçe içerisinde durumlarına uygun norm kadro bulunmaması halinde ise il içerisinde istekleri de dikkate alınarak alanlarında açık norm kadro bulunan eğitim kurumuna öğretmen olarak atanır.

yönetmelik gayet açık hocam. hayırlı olsun ....

Toplam 12 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi