Editörler : "eskiyara"Pangaea
25 Eylül 2022 21:49

Geç kalmayan çocuklar yok yazılıyor

Size derdimizi anlatıyım oğlum okula saat 7.30 gibi çıkıyor 8.20 gibi bir vakitte okula varıyor. Eğer bizim çocuğun dedikleri doğru ise geç kalmamasına rağmen yok yazılıyor. Dersleride 8.30ta başlıyor. Hocalarda bu duruma sinirleniyormuş duyduğum kadarı ile. Bu durumda ne yapmam lazım. Yönetmeliklere baktım ama sonuc bulamadım yardım ederseniz sevinirim.

Rollo07
Şef
25 Eylül 2022 21:52

Öğretmenlerle konuşmayı denediniz mi? Çocuğunuza gözü kapalı güvenmeden önce olayın aslını öğrenin okula gidip.

IrmOztrk
Aday Memur
25 Eylül 2022 21:58

Whatsapp üzerinden sordum onlarada onlarda bu durum yüzünden ders başlarında sınıfın sadece yarısına ders anlatıyormuş, kim 8.30dan önce kim sonra geldi anlaşılmıyormuş.

fatih ç.
Genel Müdür
25 Eylül 2022 22:18

Öğretmen, var olan öğrenciyi yok yazıp ne yapacak? Ne kazanacak da böyle bir şey yapsın? Okula gidip görüşün bence bu hafta içi. 8.30da ders başlıyor ve öğrenci sınıfa geç giriyorsa yok yazılır, doğru. Kantinde, bahçede, koridorda vs oyalanıyorsa olabilir. Okula girmesi, sınıfa girdiği anlamına gelmiyor.

bhdrzn
Şef
25 Eylül 2022 22:34

Öğretmenlerin sizin çocuğunuza ne gibi bir garezi olabilir ki? Neden yok yazılsın? Ayrıca kimin derse gelip gelmediği nasıl belli olmaz. Sınıf en fazla 34 kişiliktir.çocuğunuzun sağlığa zararlı maddeleri kullanıp kullanmadığından emin misiniz.genellikle arkadaş gruplarıyla takılıp geç geliyorlar.bizim okulumuzda dersin ilk 5 dakikasından sonra gelen öğrenci yok yazılır. Ayrıca arkadaşları kimin gelip gelmediğini iyi bilirler

IrmOztrk
Aday Memur
25 Eylül 2022 22:34

Sanırım anlatamadım dışarıda tören yapılıyor ve 8.20de gelen öğrencileri ''geç'' kaldıkları için

daha da bekletiyorlar

gfb_makine
Kapalı
25 Eylül 2022 22:41

Boş yapmayın

selcukturkce
Genel Müdür
25 Eylül 2022 22:43

Öğrencilerin saat kaçta okulda olmaları gerektiği idare tarafından söylenmiştir. Tören yapılıyorsa 5-10 dakika önce gitmesi gerekir. Bu kadar basit bir şeyi neden sıkıntı ediyorsunuz ki? Çocuğunuzu 5 dakika önce okula gönderin ve gerçekten de zamanında okulda olup olmadığına emin olun.

Braweheart01
Daire Başkanı
25 Eylül 2022 23:01

tek çözüm yolu öğretmenle konuşmanız. tabii whatsapp üzerinden soru sorarak değil birebir görüşün onunla çözemezseniz idare ile görüşün başka yolu yok. ben de sınıf öğretmeniyim ben ara ara gelmeyen geç kalan öğrenciyi sisteme girmiyorum sadece sürekli devamsızlık yapanları sisteme giriyorum çoğu öğretmen de öyledir günlük gelmeyen öğrenciyi tek tek uğraşmazlar girmeye

IrmOztrk, 2 yıl önce

Sanırım anlatamadım dışarıda tören yapılıyor ve 8.20de gelen öğrencileri ''geç'' kaldıkları için

daha da bekletiyorlar

bhdrzn
Şef
25 Eylül 2022 23:39

Törende yoklama almıyoruz sınıfta alıyoruz. 8.20den sonra gelenleri bekletip yok yazılıyor diyorsanız o zaman pazartesi sabahları daha erken gönderebilirsiniz çözümsüz bir durum mu bu. Velilere okula gitmek zor mu geliyor anlamıyorum. Bir gidin öğretmenleriyle müdür yardımcılarımız var konuşun.

IrmOztrk, 2 yıl önce

daha da bekletiyorlar

Behzatçç
Yasaklı
26 Eylül 2022 00:04

Çocuğunuz okula aykırı giysi saç sakal kıyafet ile gelirse dışarda bekletilir uyarılır. Bekletilirse yok yazılır uyarılmak zorundadır. İçeri erkenden giren öğrencide var sorunsuzca demi Herşey normal sıkıntı yok yani.
IrmOztrk, 2 yıl önce

daha da bekletiyorlar

hugo.almeida
Kapalı
26 Eylül 2022 00:18

Bilgi eksikliğiniz var. Önce çocuğunuzdan doğru şeyleri öğrenmeye çalışın, sonra okul idaresi ile konuşun.

Argan35
Şube Müdürü
26 Eylül 2022 04:08

Yonetmelik hikaye. Ogretmenle konusmadan asla cozemezsiniz.

26 Eylül 2022 08:51

Neden bir gün çocuğunuzu takip etmiyorsunuz, hem okula gittiğinizde kendi gözlerinizle görürsünüz hem de öğretmeniyle görüşür işin aslını öğrenirsiniz. Burda konu açmaya da gerek kalmaz böylece.

spock
Daire Başkanı
26 Eylül 2022 19:00

Çocuğunuz sizi kandırıyor. Çok net.

spock
Daire Başkanı
26 Eylül 2022 19:02

Bayrak törenine geç kalmak da katılmamak da karşılığı olan disiplin suçlarıdır. Pazartesi günlerine özel bir durumsa sebebi budur. Bu vatanın evladı, bu ülkenin vatandaşı herkes okuldaki törenlere katılmak ZORUNDADIR.

IrmOztrk, 2 yıl önce

daha da bekletiyorlar

halis4242
Genel Müdür
26 Eylül 2022 19:14

Bu problem, sırf P.tesi yaşanabilecek bir problemdir, ya diğer günler!?

IrmOztrk, 2 yıl önce

daha da bekletiyorlar

Toplam 16 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi