Editörler : ayşegül bgm
11 Eylül 2017 13:35

Alt bölge tayini

Alt Bölge Tayini uzun süredir durdurulmuş olan pek çok il var bu illerdeki personeller neden sesini çıkarmıyor?Çok büyük haksızlık var.Bu illerin bir kısmı pdc doluluk oranı yüksek 1.bölgedeki iller.Eğer bu doluluk oranıyla yetmiyorsa,atama açın,sadece bu bölgelere atama açın ya da pdcde düşürün eyvallah diyelim.Düşünün ki 1A dasınız ama alt bölge isteyemiyorsunuz kapalı.Suriyeliler gerekçe gösteriliyor.Ama aynı zamanda bu illere eş durumu bile isteseniz dolu diye bekletiyorlar..Doluluk oranı bu yükseklikte olan illerde personel yetersiz ise madem diğer illerin vay haline.

iryairya
Aday Memur
11 Eylül 2017 16:13

ayrıca bu bölgelerde genellikle suriyeye sık sık görevlendirme yapılıyor Suriyeleri vatandaşlarımızı bu kadar personelle rahat ettiremiyorsak size göre,görevlendirmeniz ışığında soruyorum biz oradayken ne olacak?

hmsre821
Aday Memur
16 Eylül 2017 10:38

çok haklısınız twitterda bu konuyu duyuralım

steman4434
Aday Memur
16 Eylül 2017 11:34

Kardesim bu soylediklerin hangi kurum ve hangi sinif icin gecerli seyler buyuk ihtimalle saglik bakanligi saglik hizmetleri icin konusuyorsun

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 11:45

Ben twitterda ve mail olarak elimden geldiğince her yere yazıyorum siz de destek olursanız çok sevinirim yıl sonunda tekrar kararın uzatılmasına belki engel oluruz

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 11:47

evet sağlık bakanlığı

steman4434
Aday Memur
16 Eylül 2017 12:43

Hocam bende saglik bakanliginda calisiyorum 6 ay oldu atanali biyomedikal teknikeriyim teknik hizmetler sinifindayim bizimle alakali mevzuatta alt bolge tayini ile ilgili herhangi bir sikinti gorunmuyor aseletim tastik olduktan sonra isteyip gitmek istiyorum acaba bu sorun benide kapsiyor mu?

iryairya, 7 yıl önce

evet sağlık bakanlığı

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 13:01

bu 3-4 senedir devam eden bir durum ben size en son uzatma kararı ile ilgili komisyon kararının yazısını atayım ancak siz yinede bakanlık ve kurumunuzla görüşünki yanlış bilgi olmasın

steman4434, 7 yıl önce

Hocam bende saglik bakanliginda calisiyorum 6 ay oldu atanali biyomedikal teknikeriyim teknik hizmetler sinifindayim bizimle alakali mevzuatta alt bolge tayini ile ilgili herhangi bir sikinti gorunmuyor aseletim tastik olduktan sonra isteyip gitmek istiyorum acaba bu sorun benide kapsiyor mu?

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 13:13

28.06.2017 tarihinde toplanan istihdam planlama komisyonunda aşağıdaki kararlar alınmıştır:

1)Geçici koruma altına alınan suriyeli misafirlerin konakladığı ve sağlık hizmetlerinin verildiği Gaziantep,Kahramanmaraş,Hatay,Osmaniye,Kilis,Şanlıurfa,Adıyaman,Adana,Mardin,Malatya ve Mersin illerinden alt bölge ile tayinlerin durdurulması,Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna aitİstanbul ve Kocaeli illerinde sağlık tesislerinde görev yapan tabip dışı sağlık personeli ihtiyacı had safhada olması sebebiyle personel dağılımcetvellerine göre C veya D hizmet grubunda bulunan ünvanlarda alt bölge tayinlerinin yapılmaması hakkındaki 06.12.2016 tarihli istihdam ve planlama komisyonu kararlarının bitimi tarihinden itibaren 31.12.2017 tarihine kadar uzatılması

2)Geçici koruma altına alınan Suriyeli misafirlerin konakladığı ve sağlık hizmetlerinin verildiği illerde kendi aralarında alt bölge tayinleri hariç olmak üzere kararları verilmiştir

iryairya, 7 yıl önce

bu 3-4 senedir devam eden bir durum ben size en son uzatma kararı ile ilgili komisyon kararının yazısını atayım ancak siz yinede bakanlık ve kurumunuzla görüşünki yanlış bilgi olmasın

steman4434
Aday Memur
16 Eylül 2017 13:14

Iyi olur hocam ya bekliyorum

iryairya, 7 yıl önce

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 13:28

Eğer görüştüğünüzde bir bilgiye ulaşırsanız burada paylaşabilir misiniz?Herkes yararlansın

steman4434, 7 yıl önce

Iyi olur hocam ya bekliyorum

steman4434
Aday Memur
16 Eylül 2017 13:38

Hocam bende istanbuldayim yalniz bu paylastiginiz yazi saglik personeli ile alakali bir durum teknik hizmet personeli oldugum icin bu durdurulma kararinin benimle bir alakasi yok 2 yil bekleme gibi bi durumda yok aseletim tastik olur olmaz alt bolge tayini alip gidebilirim inslah sizlerde alip gidebilirsiniz

Tabiki herhangi bir bilgiye ulasirsam paylasirim

iryairya, 7 yıl önce

28.06.2017 tarihinde toplanan istihdam planlama komisyonunda aşağıdaki kararlar alınmıştır:

1)Geçici koruma altına alınan suriyeli misafirlerin konakladığı ve sağlık hizmetlerinin verildiği Gaziantep,Kahramanmaraş,Hatay,Osmaniye,Kilis,Şanlıurfa,Adıyaman,Adana,Mardin,Malatya ve Mersin illerinden alt bölge ile tayinlerin durdurulması,Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumuna aitİstanbul ve Kocaeli illerinde sağlık tesislerinde görev yapan tabip dışı sağlık personeli ihtiyacı had safhada olması sebebiyle personel dağılımcetvellerine göre C veya D hizmet grubunda bulunan ünvanlarda alt bölge tayinlerinin yapılmaması hakkındaki 06.12.2016 tarihli istihdam ve planlama komisyonu kararlarının bitimi tarihinden itibaren 31.12.2017 tarihine kadar uzatılması

2)Geçici koruma altına alınan Suriyeli misafirlerin konakladığı ve sağlık hizmetlerinin verildiği illerde kendi aralarında alt bölge tayinleri hariç olmak üzere kararları verilmiştir

steman4434
Aday Memur
16 Eylül 2017 13:44

C ve D grubunda bulunan hizmet grublari hangileri acaba belkide sizi kapsamiyordur bi bakin isterseniz

iryairya, 7 yıl önce

Eğer görüştüğünüzde bir bilgiye ulaşırsanız burada paylaşabilir misiniz?Herkes yararlansın

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 13:51

O sadece İstanbul ve Kocaeli için geçerli personel eksikliğinden,diğer 11 il için geçerli değil malesef.Personel Dağılım Cetvelinde 1A da dahi olsanız bir anlamı yok isteyemiyorsunuz.Sorun bu zaten en azından personel yeterliliği sağlanmış branşlarda kararı kaldırsalar kimse birşey demeyecek.İhtiyaç var olsun biraz daha dayanırız deriz...Senelerce emek verdik zaten..

steman4434, 7 yıl önce

C ve D grubunda bulunan hizmet grublari hangileri acaba belkide sizi kapsamiyordur bi bakin isterseniz

steman4434
Aday Memur
16 Eylül 2017 14:05

Hocam sizin yasadiginiz sey hakikaten bunaltici benimde daha burda doldurmam gereken 7 ayim daha var zaman nasil gecicek hicc bilmiyorum ama iste alt bolge tayini alip gidicegimi bilmek beni sakinlestiriyor Allahtan dilegim seninde istedigin tayini alip istedigin yere gidebilmen . buda bizim mevzuattan

MADDE 13- (I) 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına Dair Yönetmeliğin Ek- ı sayılı cetvelinde

gösterilen üst bölgeden alt bölgeye, süre ve dönem şartı aranmadan yer değişikliği yapılabilir.

Sure sartinin olmamasida ayri bi guzellik

iryairya, 7 yıl önce

O sadece İstanbul ve Kocaeli için geçerli personel eksikliğinden,diğer 11 il için geçerli değil malesef.Personel Dağılım Cetvelinde 1A da dahi olsanız bir anlamı yok isteyemiyorsunuz.Sorun bu zaten en azından personel yeterliliği sağlanmış branşlarda kararı kaldırsalar kimse birşey demeyecek.İhtiyaç var olsun biraz daha dayanırız deriz...Senelerce emek verdik zaten..

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 14:08

Malesef farkındalık yok,ben pdcde 1A dayım veuzun süredir bu böyle.Alt bölge tayinine başvurma kararı verene kadar insanların haberi dahi olmuyor bu durumdan.Haberi olanlarda o 11 il içerisinde yer değiştirmeye çalışıyor çaresizlikten.Suriyeli mülteci alımına başlandıktan sonra alınmış bir karar ve hala uzatılarak devam ettiriliyor.Personel sayısında yeterlilik sağlansa dahi karar kaldırılmıyor.Genel alınmış bir karar üstelik.En büyük yanlış burada.Rad.tek.ihtiyac var de onu kapat,hemşire yeterli de aç,doktor eksik de drlar için durdur,att yeterli de attlere aç atamaları ve tercihleri ona göre yap saygı duyayım

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 14:13

İnşallah gönlünüze göre olur sayılı gün çabuk geçer sıkmayın canınızı en azından umudunuz var hayırlısı olsun.Ancak tavsiyem siz yine de her yerle iletişimde olun görüşün bazen duyurular yayınlanmadan personeller ile ilgili ciddi kararlar alınabiliyor.Emin olana kadar gerek bakanlıklagerek kurumunuzla iletişimi koparmayın.

steman4434, 7 yıl önce

Hocam sizin yasadiginiz sey hakikaten bunaltici benimde daha burda doldurmam gereken 7 ayim daha var zaman nasil gecicek hicc bilmiyorum ama iste alt bolge tayini alip gidicegimi bilmek beni sakinlestiriyor Allahtan dilegim seninde istedigin tayini alip istedigin yere gidebilmen . buda bizim mevzuattan

MADDE 13- (I) 19/4/1983 tarihli ve 83/6525 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan

Devlet Memurlarının Yer Değiştirme Suretiyle Atanmalarına Dair Yönetmeliğin Ek- ı sayılı cetvelinde

gösterilen üst bölgeden alt bölgeye, süre ve dönem şartı aranmadan yer değişikliği yapılabilir.

Sure sartinin olmamasida ayri bi guzellik

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 14:17

Ayrıca bu konuda araştırmalarım sonucunda sesini çıkaran tek derneğin parder(paramedikler derneği)olduğunu öğrendim sonuca ulaşır çağrıları,ulaşmaz ama yine de bu duyarlılıklarından doları çok teşekkürler.Darısı diğer derneklerin sendikaların başına...

steman4434
Aday Memur
16 Eylül 2017 14:19

Kurumla surekli baglanti icerisindeyim ama bakanlikla henuz iletisime gecemedim

Bilgi alabilicegim herhangi bir internet sitesi,telefon,birim var mi yardimci olur musunuz

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler

iryairya, 7 yıl önce

İnşallah gönlünüze göre olur sayılı gün çabuk geçer sıkmayın canınızı en azından umudunuz var hayırlısı olsun.Ancak tavsiyem siz yine de her yerle iletişimde olun görüşün bazen duyurular yayınlanmadan personeller ile ilgili ciddi kararlar alınabiliyor.Emin olana kadar gerek bakanlıklagerek kurumunuzla iletişimi koparmayın.

iryairya
Aday Memur
16 Eylül 2017 14:37

Bakanlık zaten genelde cevap vermez,verse dahi çok bilgili bir personelle karşılaşmazsınız.Dediğim gibi bu tür kararlar genelde ne sağlıkla ilgili haber sitelerinde ne de farklı bir yerde gündeme geliyor.Size yazdığım karar bile bulunamıyor,ben kurumumdan aldım.Karar versiğiniz ve sürenizin dolduğu anda kurumunuzla iletişime geçmeniz en sağlıklısı.Burayada zahmet olmazsa ise yazarsınız bizde sizin adınıza seviniriz:)Şimdiden hayırlı olsun

steman4434, 7 yıl önce

Kurumla surekli baglanti icerisindeyim ama bakanlikla henuz iletisime gecemedim

Bilgi alabilicegim herhangi bir internet sitesi,telefon,birim var mi yardimci olur musunuz

Iyi dilekleriniz icin cok tesekkurler

steman4434
Aday Memur
16 Eylül 2017 15:01

Herhangi bir gelisme olursa mutlaka yazicam iyi gunler

iryairya, 7 yıl önce

Bakanlık zaten genelde cevap vermez,verse dahi çok bilgili bir personelle karşılaşmazsınız.Dediğim gibi bu tür kararlar genelde ne sağlıkla ilgili haber sitelerinde ne de farklı bir yerde gündeme geliyor.Size yazdığım karar bile bulunamıyor,ben kurumumdan aldım.Karar versiğiniz ve sürenizin dolduğu anda kurumunuzla iletişime geçmeniz en sağlıklısı.Burayada zahmet olmazsa ise yazarsınız bizde sizin adınıza seviniriz:)Şimdiden hayırlı olsun

Toplam 73 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi