Editörler : E.Kayı Han
07 Ocak 2018 23:16

Suriyelilerin istedikleri okullarda ikametgaha gerek olmaksızın okumaları doğru mudur?
Üstelik bu hak Türk vatandaşlarına verilmiyor. Evİkametgahının olduğu mahalle okuluna çocuğunu göndermek zorunluluğu var. Suriyelileri taşıma işini de devletimiz üstlenmiş durmda yani taşınan öğrencilerin parasını devlet ödüyor

Bu ankete 30 günde, 15 kişi oy kullandı ve 06/02/2018 23:16 tarihinde sona erdi.

Mahudevran
Memur
08 Ocak 2018 13:33

Suriyeliler istedikleri okullara ikametgaha gerek olmaksızın kayıt yaptırabiliyorlar. Aynı hak Türk Vatandaşlarına da verilmelidir. Ayrıca Suriyelilerin çocukları oturdukları semtten başka bir semtte öğrenim görüyorlarsa onları valilikler okullara taşıma işlemi de yapıyor ve bu işlemler tamamen ücretsiz. Bizler de aynı haklardan faydalanmak istiyoruz..Ayrıca Suriyeliler Geçici Eğitim Merkezlerinde sadece ve sadece 2 yıl eğitim alarak Türkiyede istedikleri üniversitelere kayıt yaptırabiliyorlar ve aylık 1300 TL burs ücreti alıyorlar. Türkiye'de istedikleri alanda görev yapabiliyorlar. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduysak hata mı ettik?

ÖmerHls
Aday Memur
08 Ocak 2018 13:53

Konunun yeri burası değil editör arkadaş taşıyacaktır konuyu

ÖmerHls
Aday Memur
08 Ocak 2018 13:56

Ayrıca işimiz gereği yüzlerce suriyeli ile haşı neşiriz 1300 lira burs alan suriyeli öğrenci görmedim böyle bir ütopya da yok suriyeli ailelere yardım yapılıyor ama 1300 lira tamamen facebook hikayesi veya art niyetli yayılmış bir asparagas

Mahudevran, 6 yıl önce

Suriyeliler istedikleri okullara ikametgaha gerek olmaksızın kayıt yaptırabiliyorlar. Aynı hak Türk Vatandaşlarına da verilmelidir. Ayrıca Suriyelilerin çocukları oturdukları semtten başka bir semtte öğrenim görüyorlarsa onları valilikler okullara taşıma işlemi de yapıyor ve bu işlemler tamamen ücretsiz. Bizler de aynı haklardan faydalanmak istiyoruz..Ayrıca Suriyeliler Geçici Eğitim Merkezlerinde sadece ve sadece 2 yıl eğitim alarak Türkiyede istedikleri üniversitelere kayıt yaptırabiliyorlar ve aylık 1300 TL burs ücreti alıyorlar. Türkiye'de istedikleri alanda görev yapabiliyorlar. Biz Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduysak hata mı ettik?

polis4423
Kapalı
08 Ocak 2018 14:07

Artniyetlisiniz insanları birbirine düşürmeye çalışıyonuz ama yemezler öyle bi yardım yok suriyelilerde isterdiki savaş olmasın topraklarını terketmesin ama kader işte dua ediyolarki Türkiye var türk milleti kucak açtı onların alacağı hiçbi para topraklarından daha kıymetli değildir vatanın işgal edildikten sonra paran olsa ne olmasa ne neyse bu arada bu konunun yeri emniyet sayfası değildir insanları yanlış yönlendirmeyin yemezlerrrr...

ÖmerHls
Aday Memur
08 Ocak 2018 14:22

Ağzına sağlık

polis4423, 6 yıl önce

Artniyetlisiniz insanları birbirine düşürmeye çalışıyonuz ama yemezler öyle bi yardım yok suriyelilerde isterdiki savaş olmasın topraklarını terketmesin ama kader işte dua ediyolarki Türkiye var türk milleti kucak açtı onların alacağı hiçbi para topraklarından daha kıymetli değildir vatanın işgal edildikten sonra paran olsa ne olmasa ne neyse bu arada bu konunun yeri emniyet sayfası değildir insanları yanlış yönlendirmeyin yemezlerrrr...

esra0615
Aday Memur
08 Ocak 2018 15:38

Öncelikle Mahudevran arkadaşıma bu önemli ve kanayan yarayı paylaştığı için teşekkür ediyorumBen Gaziantep'te yaşıyor ve çalışıyorum burada yazılanlar iddia değil maalesef gerçek..Gelip incelensin Milli Eğitim Müdürlüklerinden ve Rektörlüklerden sorulsun doğru olduğunu siz de göreceksiniz

polis4423, 6 yıl önce

adıyaman020202
Müsteşar Yardımcısı
08 Ocak 2018 23:11

ben Milli Eğitimdeyim ilköğretimde isteyen istediği okula gidemiyor ikametgah adreslerinin olduğu mahallede gidiyorlar.

ayrıca üniversitede tüm öğrenciler burs alıyor suriyelilere üniversitede verilen bursun % 85'i ab tarafından karşılanıyor.

çok izbe kömürlük tarzı yerleri bazı vicdansızlar bin lira kira ile veriyor suriyelilere buna da şahit oluyoruz.

08 Ocak 2018 23:44

çoluk çocuk sokakta dileniyorllar çok para kazandıkları için mi?

08 Ocak 2018 23:46

hem burada osmanlı katılmış niye osmanlı ile bir kutuk acıları olmalı yada osmanlı içindeki azınlık tohumlarından olmalı

08 Ocak 2018 23:48

kuyruk acıları olmalı yavuzdan

06çıtak06060606, 6 yıl önce

hem burada osmanlı katılmış niye osmanlı ile bir kutuk acıları olmalı yada osmanlı içindeki azınlık tohumlarından olmalı

Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi